Komentarz po sesji 08.05.2014

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.61% i zakończył dzień na poziomie 2404. Tak tylko tradycyjnie wspomnę, że wynik sesji uplasował indeks ponownie nad poziomem 2400. Niestety można być nieco zaniepokojony, oczekując na większy wzrost, ponieważ ruch w górę nie wyglądał tak jak „powinien” wyglądać start do większego wzrostu. Zobaczmy co podpowiadają nam wykresy.

[fumpBegin]

wig20Świeca doji to brak zdecydowania i to najważniejszy wniosek z dzisiejszej wzrostowej sesji. Udało się nawet zamknąć tuż nad połową czarnego korpusu z wtorku ale tu akurat nie byłbym aż takim optymistą. Nie chcę przez to powiedzieć, że „cienko” widzę jakikolwiek wzrost ale jeśli sytuacja jutro nie ulegnie zmianie to wydaje się, że wzrost „tak” ale w ramach korekty. Oczywiście dużo zależy od tego co jest planowane „na zachodzie” a raczej za oceanem i jeśli tam indeksy wyjdą nad opory to będziemy mieli u nas wzrost. Jednak patrząc na chwilę obecną, większego wzrostu czyli takiego do poziomów szczytu na 2630, nie widzę.
Zobaczmy co podpowiadają nam kontrakty, który drugi dzień zwiększają mocno LOP, co sugeruje że wkrótce czeka na nas duży i mocny ruch.

fw20intraJak pokazuje powyższy wykres, geometria króluje. dzisiejszy maks wypadł na poziomie pierwszej geometrycznej strefy. To oczywiście nie jest niczym złym zwłaszcza, że spadek jaki miał miejsce po osiągnięciu oporu zatrzymał się w okolicach 61.8% zniesienia, na dołku mieliśmy wyraźnie większy obrót (zaznaczony elipsą w kolorze czerwonym). Dodatkowo zwrócę uwagę na linie trendów wewnętrznych wykreślonych liniami przerywanymi w kolorze niebieskim i zielonym. Zwracam uwagę na to aby pokazać że warto szukać takich linii ponieważ dają dodatkowy „argument” za podjęciem odpowiednich decyzji inwestycyjnych.
Patrząc na ten wykres otrzymujemy jeszcze jedną nową informację. Mianowicie kolejna strefa oporu wzbogaciła się dzisiaj o kolejną ważną geometrię czyli równość fal od wczorajszego dołka. Dopiero wybicie tej strefy czyli okolic 2410 pozwoli zwiększyć prawdopodobieństwo większego ruchu w górę choć oczywiście nie na skalę typu 70-80%. Jeśli nic złego się nie stanie w USA to jutro faktycznie możemy znaleźć się na tej strefie. Jeśli odbijemy się od niej (a na świecach powstaną wyraźnie większe obroty) to mocno wzrośnie możliwość powrotu do spadku, który tym razem, z racji gwałtownie rosnącego LOP może mieć charakter bardziej „stromy”.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
QbałiktorDariusz Bartłomiejczak22kk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
22kk
Gość
22kk

Jeżeli rosnie LOP, to oznacza, że kupowane są akcje i shorts na W20. Wskaźnik zmienności na bardzo niskim poziomie więc spadki pewne, ale jeszcze nie jutro. Wzrost LOP nie pozostawia złudzeń, w którą stronę się wybijemy, gorzej z określeniem czasu… Mam nadzieję, iż większość rozumie, po co kupowane są polskie akcje – by je gwałtownie sprzedać! KNF – komisja niereagowania finansowego + brak informacji o koncentracji pozycji = BĄDŹMY ROZSĄDNI!!!

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Z tym LOP to trochę duże uproszczenie ale obawiam się że kierunek główny wskazujesz dobry.

Qba
Gość
Qba

dokładnie się zgadzam z kolegą , jak mają rosnąć akcje to grubas nie zajmuje pozycji w kontraktach tylko było przeważnie koło 80 000 , GRUBAS = arbitraż zajmie pozycje i zrobi jak zwykle swoją ZABAWĘ 3 tygodnie przed wygasaniem , rok temu było podobnie a trzeba pamiętać że to ostatnia seria z mnożnikiem 10 pkt bo ta z mnożnikem 20 pkt jest niepłynna jak dotąd może spróbować wjechać jeszcze raz pod linię trendu chociaż i w to wątpię , Pekao po 190 zł , czym będzie ciągnął , spółki z dużego WIGa po wynikach jadą w dół aż miło

łiktor
Gość
łiktor

Panowie odrazu mówię że ekspert ze mnie żaden , swoje na forexsie też straciłem w 2008. Ale dziś wziąłem s na dax po 9600 , i wczoraj trochę ślepo s na gbpusd na samym topie . Ale dziś looknąłem na wykresy eurdusd wystrzeliło do 1,4 i szybko powróciło pomimo , że dragi zawiódł na usdjpy jest wyrazna RGR niby tam się odbło od lini szyji na 101,500 , ale jest realna szansa że do niej powrócimy więc wczoraj licząc na to wziąłem s na usdjpy 101.800 . teraz ustawię stopy , żeby nie stracić więcej niż 10% depo. Lekko nie… Czytaj więcej »

Qba
Gość
Qba

z tego co ja czytałem to Dragi powiedział że za miesiąc PRZYTNIE STOPY więc kierunek dla eur/usd pokazał dzisiejsza reakcja po wycięciu STOPÓW na 1,4

łiktor
Gość
łiktor

Tak brałem to pod uwagę , ale z drugiej strony rynek lepiej zawracać gdy stoplosy wycięte. Angielscy analitycy wskazywali na to, że jak Dragi zów zasłoni się obietnicą to eurusd zawróci w dół. Muszę sam odsłuchać tej konferencjii , bo ważne jest czytanie między wierszami . Jeśli nie blefował to Dax ma szanse jeszcze rosnąć nawet 20% , ale zdrowo rozsątkowo bez 10% – wej korekty jakoś tych poziomów nie widzę .

łiktor
Gość
łiktor

ups .Pisałem z poranną ropą na oczach i zjadłem wyraz ,, to Eurusd i tak zawróci w dół .

łiktor
Gość
łiktor

Ja tu sobie popisuje , a tu jakimś cudem usdjpy znów na lini szyji stanął jak tym razem odbije do 102,000 to trzeba będzie chyba zwinąć bazar . I przepraszam P. Darka za wczorajsze pytanie , bo dziś dopiero zobaczyłem ja było ono niepoważne .

Qba
Gość
Qba

EUR/USD formacja urwane dno

łiktor
Gość
łiktor

Zamknąłem tego dax-a po cenie kupna doszedłem do wniosku , że miejsce na kolejną falę w dół z tego miejsca jest zbyt prozaiczne na pociągnięcie kolejnej fali w dół w tej dużej ala fladze . Zbyt wiele razy uderzali w te wsparcie i więc ulica mogła by się tu zapakować w tłuste S z krótkim stoplosem , które trzeba przecież zdjąć . Reszta pozycji zostaje po staremu .

łiktor
Gość
łiktor

Trzeba się szybko poprawić , zanim zrobi to gospodarz ,,opór,, rzecz jasna .

łiktor
Gość
łiktor

Czego nie powiedziałbym o sp500