Analiza weekendowa 22-26.07.2013

Zapraszam na cotygodniową analizę weekendową, w której przedstawiam sytuację na indeksach giełdowych , spółkach TOP5 i parze EUR/USD. [fumpBegin]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5l8vVecl2XM&feature=youtu.be[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MichciosQbaDariusz BartłomiejczakJacek Raczkowski22kk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
22kk
Gość
22kk

Panie Darku. Jak można nie widzieć całego impulsu wzrostowego na PZU? Wykonał nie ruch 3 falowy tylko pełny 5 falowy.
Z 391 na niemal 452 to jest 6 000 pln na 1 kontrakcie. W środę powstał wisielec nie zanegowany świecami czw. i piątk. PZU stoi przed spadkami dla mnie na 90%. PEO podobnie – oscylatory szybkie dały już sygnał sprzedaży, a Gruby po odcięciu dywidendy wysypie akcje z zyskiem nie byle jakim. Ostatecznie była to jedna z najwyższych %-owo dywidend. Uważam, iz szansa na spadki PEO przekracza 80%. Pozdrowiednia nieco chłodne – ale to przez ten upał!

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Napisać można wszystko, wrzuć wykres i oznacz ten niby impuls na PZU. Tu jest definitywna korekta abc, musisz pamiętać że korekty w impulsie są zbliżone w czasie i cenie i trudno jest uznać aby fala druga miała 1 dzień a fala 4 ponad dwa tygodnie!

22kk
Gość
22kk

Fala I lub 5 lub 6 dni (wykres liniowy, czy świecowy) od przedostatniej sesji czerwca, fala II 3 lub 4 dni, fala III 6 dni, fala IV -2 dni, fala V 3 (środa 24 lipca), MACD Oscilator pokazuje dywergencję do szczytu z 31 maja i 8 maja; stochastic na swojej średniej tylko Ultimate daje możliwość wzrostów.

Qba
Gość
Qba

ja na PZU widzę tylko ABC dokładnie jak pan Darek , nie wiem jak można widzieć 5 fal na PZU

Qba
Gość
Qba

poważnie 1 kontrakt to 6000 zł , ale grasz na forexie czy normalnie na kontrakcie na GPW

Michcios
Gość
Michcios

Qba – no przecież wychodzi 6000 zł. Ruch na akcji 60 zł w górę. Kontraty są w pakietach po 100 akcji. 100*60zł=6000 zł.

Qba
Gość
Qba

ale ja patrzę na FPZUU13 i dzisiaj 76 kontraktów obróciło się więc to jest niepłynne dlatego pytam gdzie on gra na tym ,

Jacek Raczkowski
Gość
Jacek Raczkowski

Witam Dariusz. Obejrzałem całą analizę i powiem szczerze, że pierwszą część nie bardzo zrozumiałem ale końcówka z analizą eur/usd była ciekawa. Podobne mam zdanie co do oporów i okazji do spadków. Generalnie pozycję można brać i ustawić długiego stopa jeśli ktoś gra z większym poziomem zabezpieczeń. Edek nie powinien wybić szczytu a to wynika z układu średnioterminowego w którym ja upatruję trend spadkowy z bardzo głęboką korektą. Tak to w skrócie bym nazwał. Skoro głębokość tej korekty sięga już ostatniego fibo to jedynie szczyt jest oporem i miejscem strategicznym tego ruchu. Dodatkowo bardzo fajnie wygląda to na niższych interwałach typu… Czytaj więcej »

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Mogłeś Jacku napisać czego nie rozumiesz to postarałbym się Ci to wytłumaczyć.

Jacek Raczkowski
Gość
Jacek Raczkowski

Darku mnie też chodziło o to że wstęp był o top 5. Omawiałeś poszczególne spółki pod kątem wzrostów a końcowa konkluzja po omówieniu indeksów zagranicznych była taka że jednak będzie spadało…

Ale analiza edka bardzo fajna. Ja już mam S piątkowe i zobaczymy co się z tego urodzi.

Zerknij jeszcze chfpln z ciekawości. Mam mieszane odczucia ale raczej w górę tylko nie wiem w jakim rzędzie trend.

Pozdrawiam
Jacek R.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Chodziło mi raczej o to, że jeśli USA pozwoli to jest kilka spółek z WIG20 które mogą poprowadzić indeks ku górnemu ograniczeniu wąskiego kanału ale będzie to ewentualnie ruch, który jeszcze w tym nowym tygodniu może zakończyć się spadkami ponieważ coraz gorzej widzę szanse na wybicie już pierwszej strefy oporu.

Qba
Gość
Qba

pnie Darku wszystkie największe banki grają na 1,20 eur/usd , w USA dobre dane i koniec drukowania to dla mnie jedyny kierunek to umacnianie dolara , to co teraz to wydaje mi się że zrobienie drobnych w bambuko i wywalenie ich na stopach

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

To jest bardzo prawdopodobne.