Komentarz giełdowy 28.03.2012

Jak pokazała dzisiejsza sesja, siła byków jest naprawdę „porażająca”. Co prawda nie została przekreślona szansa na jeszcze jedną próbę podbicia indeksu ale „gołym okiem” widać, że wybicie górą z trójkąta na obecną chwilę to raczej „marzenie ściętej głowy”.

[fumpBegin]

Jak przedstawia powyższy wykres, po dzisiejszej sesji doszła nam kolejna czarna szpulka z cieniami. Jednak dzisiejsza szpulka ma wyraźnie dłuższy górny cień co jednoznacznie wskazuje, że byki miały siłę atakować tylko przez krótki czas podczas sesji.
Równocześnie zamknęliśmy wczorajszą lukę cenową, o czym wspominałem wczoraj, i rynek tym samym wytrącił ten argument bykom.
Dzisiaj podaż nie poradziła sobie natomiast z linią trendu spadkowego poprowadzoną z lokalnego szczytu powstałego w maju, jednak ta linia staje się już coraz mniej istotna i to co nie udało się dzisiaj jutro a najdalej w piątek powinno być zrealizowane no chyba że w USA przystąpią do negacji spadku, który na obecna chwilę wynosi -0.8%. W takim przypadku będziemy mogli liczyć na jeszcze jeden ruch w górę, który nie powinien wyjść ponad poziom ok. 2360 co z kolei stworzy korektę płaską po fali spadkowej z lokalnego szczytu utworzonego w dniu 7 lutego.
Innymi słowy wydaje się, że koniec tygodnia zastanie nas na niższych poziomach od dzisiejszego zamknięcia a jedynie kolejne wzrosty za oceanem mogą pomóc naszym bykom na jeszcze jeden krótki ruch w górę (ok 50 punktów).

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

51
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
30 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ZyzLukaszheheT-54Raf Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michcios
Gość
Michcios

W cenach zamknięcia luka nie została domknięta, ale faktem jest, że przestała mieć ona jakiekolwiek znaczenie. W USA muszą się mocno postarać, bo póki co kiepsko to wygląda. W każdym razie dzisiaj byki się nie popisały. A fixing znów zaburzył bazę na kontraktach.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Zamknięcie luki jest wówczas kiedy dzisiejsze zamknięcie zachodzi na świecę przed luką i to bez względu czy na korpus czy na cień.

Michcios
Gość
Michcios

Ja niestety dopiero uczę się AT. To cenna informacja 🙂

Borse
Gość
Borse

Spokojnie my dopiero zaczęliśmy spadek. Wg. mnie malujemy kolejną 3 w tym trójkącie.
Jak w USA nie zanegują spadków w następnym tygodniu dotrzemy do dołka z 7.03.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Szkoda tylko, że po takich sesjach jak dzisiaj, Ci wszyscy którzy głoszą wielka hossę na tym blogu nie odzywają się ani trochę. Czy takie używanie komentarzy jest ok? Brakuje argumentów bo te pojawiają się tylko wówczas gdy rynek zrobi coś w górę? Wiele wskazuje na to, że dzisiaj USA spadną wyraźnie i jeśli jutro rano S&P futures nie będą świrować w górę to raczej będziemy mieli realizację scenariusza z dolnym ograniczeniem trójkąta w roli głównej.

Michcios
Gość
Michcios

No trochę odbili w drugiej połowie ich dnia. Zobaczymy co będzie rano.

Rynek
Gość
Rynek

Darku raczej będą ruchy góra dół 0,5 -1 % i takie niby utrzymywanie na S&P 1400 niby próby wybić potem negowania chwilę do potrwa nawet od kilku sesji.

gracz
Gość
gracz

a co tu pisac po jednej sesji spadku .pisalem ze moze spadac chwilowo ale dalej uwazam za usa moga dojsc pod 1440 a my nad 2400 .a te &p to wyraznie nie spadło ale i tak pod 2300 mozemy chwilowo zejsc

Borse
Gość
Borse

No właśnie gdzie jesteście „fachowcy”.
Chętnie przeczytałbym argumenty na L.

wino18
Gość
wino18

To było dobre…. W USA dzisiaj bardzo niedźwiedzio:) Byki uciekają, mało się nie pozabijały. A tak poważnie to na intra wydaje mi się że może rysować się tam klin (S&P500) a w polszy zaś rysuje się trójkącik więc poczekajmy spokojnie na wybicie z formacji bez zbytniej podniety. Każdy zdąży zająć swoją pozycję:)))))))))

Kamil K.
Gość
Kamil K.

Brakuje jeszcze ok 100 pkt do dolnego ograniczenia, a Pan już wieszczy jego testowanie 😉 Jak tak dalej pójdzie to dolne ograniczenia może być w okolicach 2280 a wtedy Pana scenariusz z testowaniem na pewno się spełni 😉

Pozdr.

Bazzyl
Gość
Bazzyl

Proszę się nie martwić głosami malkontentów. Wśród nich jest naprawdę niewielu których stać na konstruktywną krytykę. Jak więc jest zgodnie z Pana „planem” to siedzą cicho. A odnośnie sesji to w USA jednak trochę podciągneli czego można się było spodziewać. I tu mam pewne spostrzeżenie – zauważyłem że po naszym fixingu można z grubsza przewidzieć co będzie w Stamach – dziś była podbitka u nas więć S&P nie spadł wcale tak dużo… W kontekscie tego ich ciągłego pompowania do góry ciekaw jestem kiedy to się skończy i jak tam będzie wyglądać korekta. Bo oscylatory rozgrzane, index zmienności VIX najmniejszy od… Czytaj więcej »

wino18
Gość
wino18

To tak jak Pan, kiedy coś spadnie to od razu szuka Pan tych byków które pochowały się po kątach:) jak zapowiadał pan spadek o 300 pkt to jakoś pan nie prostował swojej pomyłki tylko co chwila szukał zatrzymania:) A tu sobie rosło, rosło aż się zatrzymało…………… 200 pkt wyżej;)
Pozdrawiam 🙂

Qba
Gość
Qba

ja nie piszę bo jest pan żenujący , niech pan zobaczy Swig , Mwig i nie gada bzdur jak to się na spadkach zarabia od sierpnia 2011 ,ile panu dzisiaj spadło -żenada , co z panem polemizować i o czym , wszyscy już pana analizy poznali , jak rośnie to zaraz będzie spadać a jak spada to będzie spadać = typowy niedźwiedź , aa jak już nie ma pan argumentów to pisze pan że zablokuje wpisy , żegnam i już tutaj nic nie napiszę , bo i po co przecież spada i spada i spada to ja też spadam

lingwista
Gość
lingwista

Cześć Qba witam w klubie

Raf
Gość
Raf

A czy dobra sytuacja na swig i mwig pomaga w zarobieniu na fw20 ?

Bo zdaje się na tym blogu Pan Darek odnosi się głównie do tego instrumentu.

Marcin
Gość
Marcin

Panie Dariuszu, a czy to przypadkiem nie jest gra pod wykończenie niedźwiedzi?? (raczej należę do obozu byków stąd te niedźwiedzie;-)?? W końcu duże spadki (jak to czasami w komentarzach się przewijały poziomy 1800 na W20) które ciągle nie nadchodzą trwają już…..kilka miesięcy….nie ukrywam że powoli mam już dość tej sytuacji bo zarobić w tej chwili raczej nie sposób chyba że ktoś ma po prostu nosa….jakie szanse % w obecnej sytuacji daje Pan na wyjście d/g trójkąta w którym obecnie się poruszamy? Pozdrawiam

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No jeśli chodzi o trójkąt to wybicie powinno nastąpić w przeciągu miesiąca (2/3 długości trójkąta).

Borse
Gość
Borse

A to znaczy, że przetestujemy dołek z 4 października (okolice 2050)?

sp500
Gość
sp500

ja bym powiedział ze sp zamknie tydzien w maksach 🙂 a dzis to tylko korekta

marek 1
Gość
marek 1

Tu się Darku nie ma co złościc na blogowiczów bo jak na razie to mamy korektę na sp 500 kilkunastupunktową a wzrostów mieliśmy z 1202 do 1220 to jest 220 punktów w jednym ruchu. Dlaczego teraz mieli by blogowicze przyznac Tobie racje jak przez 3 miesiące wzrostów ciągle pisałeś o spadkach, że to zaraz że się wszystko odwróci. Trochę samokrytyki nie zaszkodzi. Jak na razie sp 500 cały czas powyżej 1400 i nie powiedziane że od jutra zacznie się mega korekta. Czas pokaże co z tego będzie.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

A czy ja się złoszczę na blogowiczów?

wojtek
Gość
wojtek

Panie Dariuszu Jak Pan skomentuje zamknięcie w USA?

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Takie, że możliwe jest właściwie wszystko, kierunek wskażą futures na s&p

marek 1
Gość
marek 1

Oczywiście wzrosty z 1202 do 1420( sprostowanie)

Tomek
Gość

Panie Darku…..krzykacze uciekli….:)

gs
Gość
gs

Na S&P powstała naciągana gwiazda wieczorna.

renom
Gość
renom

Każda ze stron ma swoje racje… Bernanke wyraźnie dał do zrozumienia ,że szykuje się kolejne QE3. Pytanie podstawowe czy można rosnąć bez 10 % korekty w USA? Szczerze nie wydaje mi się… Rezultat rywalizacji niedźwiedzi i byków jest łatwy do przewidzenia. Na chwilę obecną jankesi mogą jeszcze zdrowo namieszać. Tymczasem na naszej giełdzie bananowej nie widać złamanego grosza z zachodu. Pytanie czy zachodni inwestorzy będą wchodzili w ryzykowne papiery kupując drogiego złotego ? Nie wydaje mi się… Wydaje mi się ,że do wyborów w USA zobaczymy 1600 na SP jednak przed tym zaliczymy korektę którą oceniam na minimum 10 %…… Czytaj więcej »

irtek62
Gość
irtek62

Jak widać po naszym rynku słabość jest wielka ( dziś baza) i to zarówno byki są słabe i miśki też nie są za silne…a indeks na dzień dzisiejszy może rosnąć jak i spadać bo nawet wskażniki i oscylatory na to pozwalają, stoimy pośrodku szukając kierunku bo zarówno do dolnego ograniczenia trój. jak i górnego droga prawie taka sama jedynie to że amplituda wahań nam się zawęża więc za niedługo nie bedzie problemu co przebijemy bo może się okazać że wyjdziemy bokiem i po trój. swoją drogą czy ta konsola nie trwa za długo??? Widać brak jest zdecydowania w którą stronę… Czytaj więcej »

jaca
Gość
jaca

Spokojnie Darku nie skreślaj jeszcze byków.
korekta będzie ale w dłuższym okresie wzrosty mogą być tak samo jak spadki. Poziomy są jeszcze nie połamane i tak naprawdę nasz rynek tylko nasz idzie inaczej niż inne. Jeśli chodzi o sp500 to tam będą mocne wzrosty po korekcie a u nas pewnie też.
Dlatego że zapewne rynek nadrobi to a przy tym wiele spólek daje mocne sygnały kupna i wiele wciąż utrzymuje te sygnały.
Zatem nie mów Darku że jak zobaczyłeś 2-3 szpulki to już wiesz że będziemy bili kolejne rekordy spadków.
Pozdrawiam
http://www.galeriazyskow.pl

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Ciekawa interpretacja moich słów.

jui
Gość
jui

Jak pan uważa czy warto brać pod uwagę WLT najlepiej widoczna na wykresie tyg poprowadzoną po dołkach z marca 2009 i września 2010 teraz wypadała by gdzieś w okolicach 1450 tam też znajduje się zniesienie 127.2% ,mam na myśli oczywiście sp500

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No cóż jest to linia oparta zaledwie na dwóch punktach zatem nie jest na dzisiaj istotna ale oczywiście jeśli S&P tam dojdzie to może zadziałać.

jui
Gość
jui

Nikt nic nie napisał o KGHM a dzisiaj na wyższym obrocie chyba ostatecznie pokonał linie trendu wzrostowego od dołka na 102.40 z którą nie poradził sobie 23 i 26 marca + ponowne zejście pod linie trendu spadkowego od szczytu na 199.60

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Tak naprawdę to linię trendu wzrostowego przebił w poprzedni czwartek a na początku tego tygodnia był ruch powrotny do niej i do głównej linii trendu spadkowego. Jednak prawdziwy ból będzie jak teraz wyraźnie przebije 141 bo będzie to oznaczać powstanie RGR i kolejne ok. 15 zł w plecy (minimum).

jui
Gość
jui

to prawda ja miałem na myśli inna linie poprowadzona tylko po dwóch dołkach z 19 i 29 grudnia , i ostatnio z 23,26 marca

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

No linia poprowadzona po tych datach to raczej idzie w „kosmos”, chyba że mówisz o miesiącach w innym roku niż bieżący.

jui
Gość
jui

Nie wiem dlaczego tak uważasz że idzie w kosmos u mnie wszystko gra 🙂 ,zresztą każdą linie jak odpowiednio długo poprowadzisz to idzie w kosmos 🙂 .ale poważnie zostawmy to lepiej

;
)

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Dlatego w kosmos bo linia wychodząca z dołka 19 grudnia 2011 i przechodząca przez dołek z 29.12.2011 nie przechodzi przez daty w marcu a obecnie jest na poziomie ok. 1600.

Rynek
Gość
Rynek

Większość widzi wszstko za oceanem do 1600 – ok .

shit
Gość
shit

ja bym sie ustosunkował do Darka, nt gdzie te wzrosty no osobiscie wolałbym zeby rosło, bo wtedy bezrobocie by nie rosło a ludziom zyłoby sie lepiej, ale jak nie chce rosnąć na giełdzie to co zrobic, chetnie zobacze jak nastapi test dolnej lini trojkąta kole 2200, z techniki wynika ze flaga wieje w połowie masztu, czyli ze jak spadnie w przekonującym stylu pod te linie to dupa blada, spadniemy na 1500? nadzieja jest taka ze cały czas stoimy w gornej połowie tego trojkata, czyli cały czas jest szansa na wybicie w gore, to byłby ładny bardziej humanitarny ruch, zastanawia mnie… Czytaj więcej »

Raf
Gość
Raf

Chciałbym przypomnieć moją projekcję dla KGH sprzed paru tygodni:
http://img805.imageshack.us/img805/1103/kghm.jpg

T-54
Gość
T-54

a czy to czasem nie koniec kwartału i okienka trzeba przystroić jeszcze?

Raf
Gość
Raf

Tak, dlatego wątpię czy na SP500 będzie jakieś duże załamanie.
Raczej bujanie w rejonie tych 1400.

Natomiast u nas w Polsce może być różnie, rynek jest bardzo słaby, więc żadnego strojenia może nie być. Po prostu nie ma gotówki żeby taki efekt wywołać.

hehe
Gość
hehe

….czwórkowa pora…..fala 3. zatrzymała się idealnie w punkcie 1.*fibo…a to oznacza, że reszta też będzie fibo….nalna…..czwórka ma dużo miejsca z zasięgiem navet do 2307… zwłaszcza, że trójka była wydłużona ….czy czwórka wykorzysta swoje możliwości – zdecydują za nas dane z USA…..hehe.

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Tutaj zagląda spora liczba osób z małym doświadczeniem. Prosiłbym zatem abys woje fachowe komentarze pisał w sposób zrozumiały , takie szyfrogramy jak ten raczej nie są pożądane. Zatem gdybyś mógł to pisz znacznie „jaśniej” proszę.

hehe
Gość
hehe

…dla CIEBIE wszystko….znaczy, że sie postaram….hehe.

Lukasz
Gość
Lukasz

Większośc pisze tutaj o indeksach lub fw, a może by tak zacząć równiez i proponowac ciekawe spółki, przecież na nich tez można zarabiac. Mój typ to ATM, spadek zatrzymał się na 70,7% poprzedniaj fali wzrostowej, wyrysowała się filiżanka, jak przebijemy 7,9 to może dac ładnie zarobić.
http://www.bankfotek.pl/view/1218601

Rynek
Gość
Rynek

ATM projekty wielkie ma już za sobą lub je kończy realizować więc zdecydowanie NIE.

Zyz
Gość
Zyz

TVN i Agora … ciekawe technicznie

Borse
Gość
Borse

Też nie, przecież widać harami na oporze 50% fibo.
A poza tym warto obserwować główny indeks, aby
orientować się w trendzie, a on raczej nie sprzyja
długim pozycjom.