Komentarz giełdowy 08.03.2012

Dzisiaj byki zrobiły prezent wszystkim kobietom – inwestorkom, które posiadają akcje. Indeks WIG20 wzrósł o 1.37% przy całkiem ciekawych obrotach. Tym samym pękł pierwszy krótkoterminowy opór w postaci czarnej świecy, która wczoraj skutecznie zatrzymała popyt.

[fumpBegin]

Wraz ze wzrostem indeksów, na wyższe poziomy równocześnie dając sygnał kupna, wzniósł się Stochastic. Właśnie z tym wskaźnikiem byki mogą wiązać duże nadzieje na kontynuacje wzrostu.
Kiedy spojrzymy na część spadku, dokładnie od szczytu pierwszej korekty to bez problemów zauważymy, iż przez ostatnie trzy tygodnie poruszamy się w kanale cenowym. Można chyba założyć, że jutro popyt zaatakuje jego górne ograniczenie i postara się aby WIG20 pokonał nie tylko kanał cenowy ale równocześnie przełamał poziom przedostatniego dołka (to poziom dzisiejszego zamknięcia). Jeśli jutro uda się przebić wskazane powyżej opory to zostanie już malutki krok do wybicia w górę przez linię trendu spadkowego, średnioterminowego, która skutecznie powstrzymywała zapędy byków w miesiącu lutym.
Można chyba przyjąć, że szanse na kontynuację odbicia są znaczne a jest to potrzebne aby móc myśleć o złamaniu krótkoterminowego trendu spadkowego, który dzisiaj jeszcze „obowiązuje”. Oczywiście w takim scenariuszu nie obędzie się chyba bez pomocy inwestorów za oceanu, którzy dzisiaj również kontynuują odbicie. Problem w tym, że jest to pierwsze odbicie po znaczącym jak na ostatnie miesiące spadku, i w dodatku na obecną chwilę jest ono tylko ruchem powrotnym do wybitego w wtorek mniejszego klina wzrostowego. Zatem do końca dnia w USA byki muszą się jeszcze postarać.
Patrząc zatem na wykres są duże szanse na kontynuację wzrostu i uporanie się z najbliższymi oporami. Jednak to czy uda się wyjść nad linię trendu spadkowego i stworzyć szansę do ataku na górne ograniczenie trójkąta nie będzie chyba zależeć tylko od nas ale i od tego co stanie się w USA. Jeśli tam rynek nie zdoła zanegować wybicia z klina i ponownie wróci do kontynuacji korekty spadkowej to szanse na coś więcej niż wzrost indeksu WIG20 nad poziom 2342 będą mocno ograniczone.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Qbakemo296Rafwino18Dariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
marek 1
Gość
marek 1

Ale trzeba przyznac że zarówno sp 500 jak i np. dax są indeksami, które tylko czekają na sygnał do wzrostów co jest wyznacznikiem tego że mamy doczynienia z mocnym trendem wzrostowym, który trwa już od października 2011. Czekamy na korektę przynajmniej 5% a tu jest ciągłe negowanie i bardzo szybkie wychodzenie indeksów ze spadków. Jestem ciekaw co może w najbliższym a może trochę odleglejszym terminie wywołac większą korektę niż tylko 2-3%.

Rynek
Gość
Rynek

powtarzasz się z tą inwazją ale ok to science fiction przupominam moją pozycję sprzed wielu dni na dj powyżej 13000 S. Z rynkiem nie dyskutujcie ale słodko kupujcie 🙂

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Lingwista Twoje ostatnie posty staja się upierdliwe. Weź się opanuj i lepiej pisz merytorycznie bo w końcu potrafisz wychwytywać wszystkie dołki i górki i nie pozwalasz o tym nikomu zapomnieć. Zatem to bedzie lepsze niż dogryzanie innym.

Rynek
Gość
Rynek

a mialeś liczby zespolone ? czy teraz z tym dodawaniem udajesz ? nie wiem po co takie teksty z iranem , waszyngtonem itp. Ok wielu to uważa za wyznacznik to na onecie można tam pisać ale po co tutaj ? dawaj sygnały góra , dół i już. Ja zamykałem dj L pisałem a parę dni temu S. O co biega ? nie jesteś pępkiem świata. Brakuje bena 🙁 :_)

Marcin
Gość
Marcin

Wydaje się, że w tej chwili większej korekty raczej już nie zobaczymy ….wygląda na to, iż ryzyko spadku do wzrostu głównych indeksów przemawia na korzyść byków…..

w
Gość
w

Hossa trwa – pytania ? No to jutro zakupów ciąg dalszy. Korekta ? a jest coś takiego ? ja nie widzę

marek 1
Gość
marek 1

Ja nie piszę o rynku polskim tylko amerykańskim a tam mieliśmy korektę z 1378 na 1340 to wedlug mnie niecałe 3% po wzroście bez głębszej korekty z 1204.

Miecz
Gość
Miecz

Dziękuję za prezent i wypróbuję go z przyjemnością.Pozdrawiam.

Michał L
Gość
Michał L

kurde a ja nic nie dostałem..

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

To napisz do mnie i prześlę Ci link.

Marcin
Gość
Marcin

Ja również nie otrzymałem maila z prezentem….proszę o przesłanie na podany adres …. dziękuje i pozdrawiam

Dariusz Bartłomiejczak
Gość
Dariusz Bartłomiejczak

Zgłoś na priv.

marek 1
Gość
marek 1

Nie wspominając o nasdaqu 100, który w tym samym czasie urósł z 2140 do 2640 to ponad 23% w ciągu jednego kwartału.

Dobromir
Gość
Dobromir

Nawis jaki sie teraz zrobil, wcale nie przemawia za dalszymi wzrostami. Takie dochodzenie to typowa dystrybucja i wyglada na koncowke.

wino18
Gość
wino18

Ostatnio natrafiłem na świetną książkę, niestety tylko w wersji elektronicznej. Śmiało mogę polecić ów pozycję jako element edukacji. Anre Kostolany-PSYCHOLOGIA GIEŁDY. Za niewielką cenę można ją nabyć w księgarniach internetowych… Korzystając z okazji chciałem zapytać czy może ktoś z was miał do czynienia z innymi pozycjami tego bądź co bądź legendarnego inwestora????

wino18
Gość
wino18

Nuda to zły znak po wczorajszej sesji dla głównego indeksu. Dzisiaj albo potwierdzimy albo zanegujemy powtórne wyjście ponad średnią 50 i 100 dniową MA. Tylko zastanawiam się czy one w tym długim trendzie bocznym mają obcnie większe znaczenie. Rynek ospały więc może dane z 14.30 coś ruszą. Póki co wydaje mi się że krótkoterminowo S da zarobić. Koniec dzisiejszej sesji wydaje się być zatem kluczowy.

Raf
Gość
Raf

Mamy jak na razie bardzo podobny układ jak 28 i 29 lutego.

Ciekawe czy realizacja będzie też identyczna.

kemo296
Gość

Była bardzo podobna:)

Qba
Gość
Qba

acha jeszcze jedno jedyny nieomylny Rafale , dołek na WIG 20 był we wrześniu , mieliśmy 3 dołki wyżej w ciągu 6 miesięcy WIĘC NAPEWNO TO NIE JEST BESSA ANI TREND SPADKOWY