Wreszcie inwestorzy doczekali się solidnego odbicia. Indeks WIG20 w jeden dzień skasował spadek z trzech poprzednich sesji i wzrósł o 1.96%. Zamknięcie wypadło na poziomie 2384 co spowodowało, iż …..
….. możemy mówić o „dobraniu się” do pierwszej ważnej strefy oporu.
Oczywiście w perspektywie ostatnich kilku tygodni to odbicie jest „mikro” ale może to być początek większej korekty całego spadku bo chyba tak należy obecnie patrzeć na wszelkie ruchy w górę. Napisałem przed chwilą „może to być początek..” a to dlatego, że mimo fantastycznie wyglądającej świecy są elementy, które jeszcze mogą siać niepokój. Jednym z nich, małym bo małym ale zawsze jest przebita linia trendu i tu potrzeba niemal natychmiastowej kontynuacji wczorajszego ruchu aby tego problemu się pozbyć. Bardziej niepokoi mnie skokowy wzrost obrotu na tak dużej białej świecy zwłaszcza że w okolicach dołkach nie było takiego czy większego obrotu na spadającym rynku. Dlatego też nie porzucam całkowicie wariantu który za chwilę dokładniej przedstawię na wykresie intra kontraktów.
Na pewno pozytywne wrażenie sprawia fakt, iż w jednym ruchu wyszliśmy górą z kanału cenowego i równocześnie pokonane zostały pierwsze opory w postaci w postaci strefy cenowej na poziomie ok. 2360. Dlatego też w głównym scenariuszu zakładam, że impuls spadkowy został wykończony i teraz rozpoczynamy korektę tego impulsu (albo impuls wyższego rzędu w górę). Jeśli jednak dzisiejsza sesja przyniesie nam niemal od początku jakieś „obniżanie lotów” to zapewne wezmę poważniej pod uwagę scenariusz w którym wczorajszy wzrost wpisuje się w falę c korekty nieregularnej w impulsie spadkowym a w takim wypadku oznaczałoby to, że przed nami jeszcze co najmniej jeden ruch w dół i to nawet na nowe minima. Zachowanie możliwości realizacji takiego scenariusza bierze się stąd, że wczorajszy mały impuls w górę doszedł do 127.2% zniesienia spadku od lokalnego szczytu z 8.06 a sam ten spadek ma raczej postać „trójki” co w przypadku korekt nieregularnych jest jak najbardziej prawidłowe ponieważ jest to fala b.
Zatem najlepszym rozwiązaniem dla byków byłaby natychmiastowa kontynuacja wzrostu a nawet gdyby miało nastąpić jakieś osunięcie to powinno je powstrzymać wsparcie , które wcześniej było oporem czyli wspomniana strefa na ok. 2360. Ponowne wejście w kanał przybliży większe prawdopodobieństwo negatywnego scenariusza.
Również na DAX inwestorzy pokazali wczoraj głód wzrostów i podnieśli rynek 0 2.4%, tym samym została wyraźnie potwierdzona formacja Pin Bara i położone podwaliny pod wzrosty nawet na nowe szczyty. Zanim jednak okrzykniemy już bezdyskusyjne zwycięstwo byków powinniśmy wejść ponownie do dużego kanału w jakim DAX poruszał się od końca poprzedniego roku.
Również wykres intra DAX przyjął delikatnie „byczy obraz”. Po pokonaniu największej dotychczasowej korekty równocześnie wybił linie trendu i wyszedł nad pierwszą istotną strefę oporu cenowego. W przypadku ewentualnego cofnięcia, technicznie ważnym poziomem wsparcia będzie właśnie zasięg najdłużej korekty w ruchu spadkowym czyli poziom ok 11130. Jednak z wczorajszego przebiegu ruchu wzrostowego wynika raczej fakt, iż mamy do czynienia z formą impulsu i w takim wypadku najbardziej prawdopodobnym jest to, że jesteśmy w fali 3 tego impulsu a to oznaczałoby, że po ewentualnej korekcie powinniśmy jeszcze co najmniej zrobić jeden ruch do góry zanim rynek mógłby chcieć przetestować ten impuls korektą wyższego rzędu. Najbliższe opory w postaci stref geometryczno – cenowych jak i zasięgu fali korekcyjnej całego spadku od szczytu indeksu są zaznaczone na wykresie i nie będę o nich pisał.




dzisiaj było pod Grecję up,a jutro nasza polityka dojdzie do głosu i szara rzeczywistość
czy pod Grecję to nie wiem, z AT natomiast można uznać, że zniesienie 61.8% zadziałało pięknie po delikatnym naruszeniu i miś oddał w jedną sesję to co uciułał przez trzy poprzednie
zaraz się dowiemy że MIŚ oddał tyle co zarobił w 4 tygodnie ,
duże obroty po 150 mln bły tylko na 5 największych spółkach a Swig prawie nie drgnął , rozliczenie kontraktó pewnie w grze ,
tak czy siak bez retestu dołka się nie obejdzie
Pytanie do Qby, przekopiowuję pod nowy wpis, bo tam zaginął w gąszczu…
Qba, często piszesz „w moim biurze maklerskim”, „moi analitycy”, pytanko mam: jesteś właścicielem biura i zatrudniasz analityków? czy co masz na myśli pisząc „moi analitycy” a może jesteś klientem biura i czytasz reko analityków „swojego” biura, możesz wyjaśnić?
dzięki.
ok, widzę, że dałeś odpowiedź…
Zatem jeśli mówisz o rekomendacjach dawanych klientom to nie wiem jaka jest ich wiarygodność.. wg mnie analitykom bardziej zależy aby ich pracodawca miał się dobrze niż klienci. A można wiedzieć jaki to DM? W BOŚ gdzie gram tez codziennie jakieś analizy robią i dają rekomendacje, ale szczerze mówiąc jeszcze ani jednej nie czytałem i nie zamierzam.
mBank , nie będę ich chwalił , dali rekomendacje na kupno Orlenu po 36 zł więc sam ocen , oni prowadzą codziennie webinary forexowe, wszytko pokazują jak zagrać i sami to robią na wirtualnym portfelu wiec możesz sobie oglądać , do tego analizy forex z największych banków inwestycyjnych , wykresy i ich zagrania dokładnie po ile co biorą , dlaczego i gdzie STOPy , analizy codziennie fundamentalnie i technicznie , 2 dni temu dali analize że DAX już zacząć się przymierzać do zmiany kierunku jak 11150 wybije
marcin jeśli jesteś 10 lat na giełdzie to powinieneś wiedzieć, że to korekta.
ale ruch od 2550 czy dzisiejszy wzrost? 🙂 nie można tak stawiać tezy, bo to mniej więcej brzmi – albo sie zgadzasz ze mną albo jesteś głupi/niedoświadczony/wdbyłeśgwidziałeś (niepotrzebne skreślić:)) wg mnie zaczynami ubijać dno korekty od 2550 – istnieje duże prawdopodobieństwo, że dużo niżej nie zejdziemy, ale tego jak wiadomo na giełdzie być pewnym nie można, szczególnie, że dzisiaj np. małe spółki niechętnie rosły, wiadomo, że spadły też nieporównanie mniej i wzrost YTD maja i tak niezły, ale to może oznaczać, że jeszcze będziemy się obijać o dno, co nie zmienia faktu, że wg mnie powoli przestawiamy wajche na jazde… Czytaj więcej »
Oczywiście środowy wzrost to korekta, która powinna być całkowicie zniesiona. Takie jest moje założenie, a jak będzie zobaczymy. Oczywiście Twój wariant wzrostu tez biorę pod uwagę ale daję mu jakieś 5% szans.
Dla gracza giełdowego każdy spadek to korekta. Każde inne określenie spadków to kłamstwo 🙂
Nie wiem ile ty jestes na giełdzie, ale jak nie widzisz mozliwosci ze jest to dołek najbliższej dekady, to choćbys był 20 lat na giełdzie to nic nie znaczy.
ja jestem 11 lat i nigdy nie wiem co będzie , czy to korekta czy impuls przynajmniej dopóki się nie narysuje , ty to masz dobrze że wiesz na pewno
oj widzę przepychanki jakieś kto gra dłużej… ciekawy jestem jakie opinie mieliście po pierwszej sesji wzrostowej w lutym 2009… 😉 też miała penie być tylko korekta, bo spadało dziennie 5% a czasem 7% aż tu nagle pojawiło się 3% w górę 😉 potem kolejne 3% w górę i tak aż znieśli 61.8% spadku z lat 2007-2009 idac up prawie 2000 pkt, hehe, każdy wzrost ma swoją pierwszą sesję, możliwe, że była ona wczoraj.. okaże się za jakiś czas
ale z definicji korekty są szybkie i mocne , czyli wczorajsza pasuje ale co będzie po prawej stronie wykresu nie wie nikt ,
na DAX cały impuls wyrysowany , mocny aż zeby bolą , teraz czekamy na korektę po impulsie , jednak kasa uciekająca z obligacji idzie w akcje
miedź już -2 % a KGHM wczoraj 6 % zrobił
czekmy na dane , jak będą dobre to rynki wschodzące w dół , a dolar w górę akcje w USA w dół taki przekaz od mojego biura
SEWERYN a jak tam na DAXie 2 razy wczoraj S łapałeś ten drugim z takim dużym STOPem znó zarobiłeś , ty to jesteś idealny antywskaźnik
Tak pierwszą pozycję wybiło mi na zero na drugiej 65 $ straty. To były moje pierwsze transakcje na Daxie i całe szczęście stratne, nigdy na nim nie grałem ale jest to fajny rynek i trzeba będzie tam pograć . Do tej pory nasze podwórko mi wystarczało zresztą dalej wystarcza . Na razie się tam bawię . Dax wcale nie jest taki drogi wartość pozycji 11400 euro wiec mniej niż nasz kontrakt .
coś dzisiaj nie chce rosnąć mimo sprzyjającego otoczenia, nasz rynek nie jest taki oczywisty jakby wszyscy chcieli:)
nasz rynek to MEGA USTAWKA JEDNEGO GRACZA co ma 50% kontraktów , a za 6 sesji rozliczenie i będą się rolować ze 3 sesje
ale poza tym dobrze wyprzedza inne rynki
niemieckie obligacje zawróciły wiec pewnie DAx od jutra zawróci
wygląda jakby nasz rynek czekał na cofkę daxa i po jej stylu zadecydujemy co dalej
2376 S SL 2385
takiej świecy 5 minutowej na DAXie to ja jeszcze nie widziałem , na FOREXIE to bez STOPÓW tylko szubienica zostaje
to mało widziałeś 😛

w sierpniu ubiegłego roku poszli 300pkt w pół godziny po to, żeby następnego dnia iść 300 pkt up
no nie mówiąc już o pamiętnej decyzji SNB 😉
ale akcja z sierpnia 2014 była „bez powodu”
ja na Daxie bawię się od pół roku to może faktycznie jeszcze mało wiem , ruchy sa tutaj takie że na FW 20 to przy tym zółw , a Darek mówił że to łatwy indeks ,
Nie łatwy ale bardzo techniczny co przy odpowiedniej dyscyplinie daje wiele dobrych okazji do zarobku a ruchy jakie pojawiają się często mają również swój wymiar w wielkości czego na naszym grajdołku nie ma.
DOW JONES WKRÓTCE STRACI 4300 PUNKTÓW 2015-06-10 16:06 Anna Kuzienko dow jones Giełda, rynki akcyjne mają swoje zasady empiryczne, jedną z nich jest to, że stopy procentowe kierują akcjami. Obecnie stopy procentowe, zdaniem Marka Cooka, analityka oraz uznanego doradcy traderów i inwestorów, kierują rynki USA do masowych spadków. Jakie argumenty ma M. Cook? Ten uznany autorytet zwraca uwagę na kilka ważnych spraw. A mianowicie, Rezerwa Federalna obniżyła stopy do najniższego poziomu od kilkudziesięciu lat. To nadwyręża ceny akcji. Fed twardo trzyma kurs bez żadnych podwyżek stopy procentowej od ponad siedmiu lat. Taka polityka pieniężna nie ma precedensu – jest to… Czytaj więcej »