I co tu pisać? Jedziemy w dół dalej. Kolejne wsparcia pękają jak zapałki i nie widać najmniejszych cech dających jakiekolwiek podstawy do tego aby sądzić, iż może już nastąpić choćby chwilowa zmiana kierunku.
Widać, że rynek chce testować 2300. Czy jest coś w stanie mu w tym przeszkodzić? Nie wiem ale wiem na pewno, że trend trwa w najlepsze ale niechybnie zbliżająca się korekta powinna być ostra jak brzytwa ale nie wiadomo jaka „długa”.
Jeśli chodzi o kontrakty to wyraźnie widać kanał w jakim poruszamy się od dłuższego czasu. To zaś w połączeniu z lokalnymi szczytami i wybitą linia trendu pokazuje, ze dopiero wyjście nad poziom ok. 2370 będzie można uznać za ewentualną zmianę kierunku na „troszeczkę dłużej”. Jeśli chodzi o wsparcia to tak na dobrą sprawę kolejne poważniejsze jest w strefie 2280 – 2290 ale mała iskierka to fakt, że dzisiaj zatrzymała nas luka cenowa z 19.03. a z racji że ma to miejsce przy dolnym ograniczeniu kanału to jest jakaś mikro szansa na trochę „zielonego koloru” w dniu jutrzejszym. Jednak tak jak już napisałem wszystko co ewentualnie urośnie a nie wybije 2370 to najprawdopodobniej tylko korekta przed ruchem w kierunku poziomu 2300 i niżej.
Na rynku a w bliskim sąsiedztwie ważnych poziomów wsparć została utworzona świeca Pin Bar wskazująca na możliwość zatrzymania spadku i zmiany kierunku. Taka formacja świecowa (jak i każda inna) wymaga potwierdzenia i o to będą się starały byki w dniu dzisiejszym. Czy to się uda? Czy dojdzie do tego potwierdzenia? Odpowiedzi nie znamy na pewno ale możemy spojrzeć na wykres intra i choć trochę spróbować przewidzieć jak to będzie się działo.
Mimo wszystko bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się testowanie wczorajszych minimów a nawet ich wybicie. Układ fal podpowiada że ostatnie świece na wykresie „godzinowym” to najprawdopodobniej mimo wszystko korekta spadku w fali 4 w 5. Jeśli oznaczenie jest ok. to na wykresie są przedstawione dwie strefy oporu, które mają szansę zatrzymać ostatni wzrost. Na pierwszej z nich właśnie się znajdujemy a druga położona jest w rejonach 11070- 11080 a więc na poziomie, którego wybicie mogłoby zostać uznane jako potwierdzenie świecy z układu dziennego. Między tymi strefami wypada równość fal w tym krótkim ruchu wzrostowym a zatem cała strefa od 11020 – 11080 ma swoje znaczenie.
Patrząc na układ intra dopiero wybicie poziomu 11130 wskazywałoby na trwalszą zmianę kierunku a to za sprawą wybicia największej dotychczasowej korekty w całej „piątce spadkowej”. W dłuższym terminie o powrocie do wzrostów będziemy mogli myśleć na poważnie po wyjściu nad 11250. Oczywiście w przypadku realizacji podstawowego scenariusza, po zakończeniu korekty powinniśmy oczekiwać spadku w rejony 10800 a więc poziomu wyznaczonego na wykresie dziennym jak i na intra w postaci chociażby dolnego ograniczenia kanału cenowego.




gdyby miała giełda rosnąć ,najpierw obserwowalibyśmy wygaszanie zjazdu korektami,a nic takiego nie mam miejsca,jest spadek ciągły co budzi podejrzenia ,że pociąg się rozpędza w otchłań-giełdy zachodnie raczej po szczytach,wielu pisało co się stanie jak zacznie na zachodzie spadać…gdy tam rosło u nas szału nie było,gdy zaczęło spadać to u nas zaczęło mocniej i tyle
dokładnie takie zjawisko moze wystąpić przed czterema potęznymi długimi świecami przedzielonymi lukami żebyś nie wiedział co się dzieje, że jak to bez sygnału i potem „no przecież musi byc korekta” 🙂
http://bankfotek.pl/image/1901755
DAX
na polskich obligacjach ładna rzeź 5 miesięcznych białych świec pod rząd i koncepcja impulsu chyba do lamusa bo zaszło na falę a lbu 1 , nasze banki i PZU już nie zarobią a tracą na tym , pewnie stąd te wybicia dołem na PZU i bankach
DAREk dalej optymistyczny , aż się boję co z tego może być na DAxie
Tu się nie ma czego bać i pisać dyrdymałów, tu trzeba po prostu grac i zarabiać. Są narzędzia, którymi się kieruje i nie narzekam na nie więc pisze o wskazuje a reszta to już Twoja i innych decyzja.
Darek powiem ci jeszcze jedno , od pokazywania i zarabiania na to DZIELI PRZEPAŚĆ przynajmniej ja tak uważam z praktyki , w moim biurze maklerskim na początku roku w 4 miesiące zrobili 200 % zysku na forexie a teraz w 2 miesiące i zostało im już tylko 30% zysku ale dobrze że chociaż Tobie tak idzie swietnie , ciekawe czy gdybyś podawał poziomy zagrania i stopy i wielkosc pozycji czy też by tak swietnie szło , bo ja gdybym grał wszystko tak jak rysuję na maxa to byłbym dzisiaj chyba na liście najbogatszych WPROST a przyznam że róznica jest kolosalna… Czytaj więcej »
Problem polega na tym że Ty cały czas nie rozumiesz o co tu chodzi. Ja pisząc bloga staram się wskazywać możliwości danych scenariuszy w zależności od realizowania konkretnych sytuacji natomiast trading jaki dokonuje na Forex po pierwsze nie ma nic wspólnego z naszymi indeksami (a gdy gram na nich to na pewno nie w ujęciu godziny czy dnia) a po drugie wykorzystuje konkretne setupy, które zazwyczaj rysują się w trakcie dnia i trudno abym jeszcze wówczas koncentrował się na „społecznej robocie”. Myślałem że ten temat mamy za sobą ale widzę, że ciągle do niego wracasz. A może wystarczyłoby spojrzeć na… Czytaj więcej »
mamy trochę do odrabiania także pora na kształtowanie dołka
za chwilę na wszystkich oscylatorach pojawią się sygnały kupna, na WIG po jednym z najniższych poziomów RSI w historii, może być ciekawie
http://bankfotek.pl/image/1901896
ciekawe na jakich wykresach , chyba 5 miutowych , wyprzedanie nie jest jeszcze motywem zakupu , to bardziej skomplikowane ,
nie było dużych obrotów i silne rece tego według mnie nie zebrały ale zobaczymy kto wie , LETNIA HOSSA
dziennych misie
No tak jakieś +3%
http://bankfotek.pl/image/1901900
dla mnie zrobimy tak , ale zobaczymy może nie zrealizują zasięgu kanału
a tu mój ulubiony mWiG – http://bankfotek.pl/view/1901916 , klasyczna korekta ABC do znosząca 38,2% fali wzrostowej od stycznia i 76,4% ostatniej falki od marca/kwietnia z szansą na gwiazdę poarnną
niemieckie obligacje zrobiły cały impuls 5 falowy a DAX prawie nie drgnął od dołka , dziwne bo wszysycy twierdzą że pieniadze z obligacji powinny iśc na giełdy a tego zupełnie nie widać ani w USA , ani w Niemczech u nas to samo , , zobaczymy pewnie czekamy na FED i podwyżki stóp % , ciekawe czy nie zaskoczy nas FED i podniesie bo wtedy chyba będą duże zyski na umocnienie dolara
a powiedz mi Qba – kiedy na Wall Street zaczyna się bessa? od dawien dawna nie wcześniej niż po 3 podwyżce stóp, w Polsce tak samo, więc do tego nam jeszcze daleko, poza tym na tygodniówce na W20 wcale nie załamaliśmy sekwencji coraz wyższych szczytów i dołków licząc od początku roku, więc korekta do 61,8% Fibo jest czymś zupełnie naturalnym
Marcin jak FED wydrukował w 7 lat tyle bilionów to nie wiem jak to teraz ugryźć , oni przez pół roku nic nie zarobili , ale wszyscy mówią że to korekta płaska , zobaczymy , obligacje już podnosza stopy rynkowe , przy ich długu i 32 leniej hossie na obligacjach to ja nie wiem jak oni sobie w ogóle wyobrażają podnoszenie stóp % , przecież nawet na odsetki nie będą mieli Marcin tak jak się upierałem poprzednio 4 tygodnie tak teraz się upieram że będzie podobnie jak wkleiłem , nie pasuję mi tylko 1 ramię korekty , ale zobaczymy ,… Czytaj więcej »
wg mnie nie podniosą stóp w tym roku, prawdopodobnie również w przyszłym
moi analitycy mówią że podniosą a już teraz zmienią wydźwiek komunikatu ,
jak nie zmienią to DAX w dół a eur/usd w górę ,
Qba, często piszesz „w moim biurze maklerskim”, „moi analitycy”, pytanko mam: jesteś właścicielem biura i zatrudniasz analityków? czy co masz na myśli pisząc „moi analitycy” a może jesteś klientem biura i czytasz reko analityków „swojego” biura, możesz wyjaśnić?
dzięki.
źle się wyraziłem , w moim biurze maklerskim to znaczy tam gdzie mam rachunek na GPW i FOrex i oni robią dla swoich klientów webinaria i podają dane z największych banków inwestycyjnych z analizami , pokazuja co i jak zagrać , ale nie mogę tutaj tego wklejać bo to tylko dla klientów ,
dzisiaj kolejny dzień TRAGEDII GRECKIEJ znów się mają wieczorem dogadać ,
DAX na razie zrobił RETEST 11150 i teraz już powinien spadać ale czekam na SETUP
ropa się wybija z kanału , warto obserwować bo może być duży zysk , chyba już po korekcie i odpał na nowe szczyty
DAREK widzisz jakiś SETUP na DAXie w dół na S ? 3 indian czy klin na m5
1:1 i klin końcowy na co gram.
Na Daxie rysuje się koniec korekty wzrostowej zająłem S 11135,5 SL 11170
Przestawiam SL na 11135
jakby nie patrzeć – pierwsze zniesienia spadku gdzieś w okolicach 38,2% a 61,8% to najłatwiejszy wzrost, co będzie potem to się zobaczy, ale sprężynka musiała wystrzelić, po takim naciąganiu – ja nadal zakładam, że będziemy szli do góry długoterminowo, a to co było ostatnio to klasyczna korekta w hossie
Borawski widzi słabizne i 3 fale na WIG 20 , ja patrząc na tygdodniowy wykres obstawiam jak zawsze 10-12 tygodni spadków , z korektami oczywiście ,
To co miało być wczoraj jest dzisiaj. Ale to marcin tylko korekta w dodatku nie ta największa. Spokojnie można ładować S.
niczego nie wykluczam, i oczywiście może okazać się, że spadek będzie kontynuowany, ale bazowym scenariuszem jest taki, że obecna korekta spadkowa ma się ku końcowi, ale zejście może być jak to zwykle bywa przy dołkach
ropa coś zaczyna wracać do kanału jak znów wejdzie to kilka $ w dół kanałem
http://bankfotek.pl/image/1902009 DAX
DAX ciekawie się robi , USA też rośnie mocno , Grecja uratowana , 400 mld euro ktoś za nich spłaci
w tym roku tylko raz mielismy sesję +2 i to było w styczniu, co zapoczątkowało falę wzrostową po frankowej wyprzedaży
marcin ile czasu jesteś na giełdzie?
10 lat
marcin retest dołka jeżeli to dołek powinien się odbyć , a jesteśmy tydzien przed wygasaniem także wszystko może być , Grecja uratowana to chwilowa euforia na koniec półrocza ,
nie zapominajmy o najważniejszym, bo to chyba uciekło wszystkim (i dobrze!) w trakcie ostatniej prawie dwumiesięcznej korekty w eurolandzie – że EBC drukuje kase non stop! mało tego – kapitał ucieka z obligacji – a odpał na surowcach to odpał na EM – w tym na naszym rynku, DAX też wróci na tor wzrostowy – z drukarką żaden niedźwiedź nie wygrał
Dax S 11265 SL 11320
no nie wiem , przeszliśmy dołek korekty fali A , jezeli nie zanegujemy to wzrosty
patrząc na DAX poprzednio na dołku po wyrysowaniu takiej ogromnej białej świecy zrobił retest ale zobaczymy , 450 pkt w 2 sesje to MEGA ODPAŁ ,
jutro dane z USA i będzie wiadomo co FED zrobi jak będą dobre