Pierwsza sesja po „długim weekendzie” zakończyła się lekką przewagą byków, które zdołały wyciągnąć indeks WIG20 o 0.34%. Zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2523 a cały przebieg notowań spowodował, iż ….
[fumpBegin]
….na wykresie dziennym powstała mała biała świeca z wyraźnym górnym cieniem sugerująca, że formacja Gwiazdy wieczornej jest broniona przed negacją.
Na obecną chwilę, mimo wspomnianej formacji, która jakby nie było nie została jeszcze potwierdzona, odejście od szczytu mieści się w zasięgu większości korekt jakie miały miejsce w ruchu wzrostowym. Innymi słowy mamy na oporze formację odwracającą trend ale odejście od szczytu nie zdołało na tę chwilę wybić zasięgu dotychczasowych korekt. Niedźwiedzie nie zdołały również wybić dolnego ograniczenia kanału co daję przewagę scenariuszowi w którym mamy do czynienia z korektą przed kolejnym atakiem na szczyt.
Dopiero potwierdzenie formacji jak i zrealizowanie zasięgu większego od oznaczonych korekt zmieni zapatrywanie na sytuację rynkową. Oczywiście już sam fakt powstania silnej formacji może być wykorzystany do zajęcia pozycji S z dość małym SL.
Patrząc na wykres intra kontraktów również nie mamy jasnej „odpowiedzi na pytanie czy to korekta czy zmiana trendu?” ale mamy pewne podpowiedzi dzięki którym możemy odpowiednio reagować.
W tym krótkoterminowym ujęciu rynku, moim zdaniem najważniejsze są poziomy ok. 2518 i ok. 2490. Ten pierwszy stanowi poważną barierę dla wzrostu w sytuacji kiedy ostatni spadek byłby 5-ką (oznaczenie na wykresie). Ewentualne powstrzymanie tego ruchu który dzisiaj nam towarzyszył na tym poziomie to możliwość utworzenia formacji RGR z linią szyi właśnie na drugim wskazanym poziomie czyli ok. 2490. Wybicie 2518 to zachęta do przyjęcia wariantu, w którym spadek odbył się 3-ką i pora na ruch w kierunku szczytu.
Pisałem w tytule o „małym co nie co” mając na myśli wstawienie wykresu DAX i napisaniu kilku słów na ten temat.
Podstawowym wariantem jaki dostrzegam na tym wykresie to scenariusz w którym zrealizowana została korekta z równością fal w ramach fali 4. Naruszenie niebieskiego prostokąta mieści się w marginesie jaki dopuszczam w układach 1:1 czyli nie wybiła 1: 1.128. Z drugiej strony trzeba zauważyć, że spadek zdołał wybić poziom ok. 11700 stanowiący ewentualną linię szyi formacji RGR. Jest to dla mnie osobiście mniej prawdopodobny scenariusz ale jednak możliwy. Co więcej schodząc na interwał 1H na DAX można dojść do wniosków, iż co najmniej pierwsza próba zanegowania wybicia linii szyi zostanie powstrzymana a indeks już najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym wykona ruch w celu sprawdzenia ważności ostatnich minimów.
[fumpEnd]



Darek, ale przecież gwiazda wieczorna to na WIG20 została potwierdzona już w czwartek (zamknięcie poniżej cieni z poniedziałku i środy). Teraz mamy jedynie test połowy czarnej środowej świeczki i od jutra lub za kilka sesji mocniej w dół powinni iść.
Wiesz rubik to co mówisz to fakt ale ja zawsze takie „przebicie” traktuje jako naruszenie więc nie daje temu pełnej wiary. Faktem jednak jest że tak jak dzisiaj pisałem na S można już było w skoczyć.
hm, trochę nie rozumiem, naruszyć to można opór, wsparcie, jakąś linię trendu. W przypadku formacji albo jest potwierdzenie (handel poniżej ostatniej świecy) albo go nie ma. Wiem, że zeszli tylko minimalnie, jednak wg mnie to wystarczy.
rubik w żaden sposób nie neguje Twojego podejścia zwłaszcza że dla mnie do zajęcia pozycji wystarczy sama formacja w odpowiednim miejscu. Po prostu z powodu „że giełda to nie apteka” o potwierdzeniu czy wybiciu mówię wtedy gdy ma swoją wartość %.
dzisiejsze close wystarczająco potwierdza czy nadal rozważasz to jako naruszenie?
rubik abyśmy się dobrze rozumieli, osobiście do potwierdzenia wymagam min 1% czyli ok 20-25 pkt a mamy 8 czy 9 ale gram na samą formację z SL przesuniętym z nad formacji na poziom nad wczorajszy pin bar.
u mnie w mBanku twierdzą tak jak ty ale DAREK ma zawsze albo urośnie albo spadnie
„u Ciebie w mBanku” mówią? Ale kto konkretnie? Traderzy, którzy maja konto w mBanku? Jestes klientem mBanku w ramach eMaklera czy jestes pracownikiem mBanku? Tak jak piszesz sugeruje, że podajesz zagrania czy też opinie grubych ryb z mBanku a nie wydaje mi się, żeby oni dzielili się takimi informacjami publicznie. Wnioskuję z tego, że jesteś również tą „grubą rybą” a jeśli tak to bezinteresownie nie piszesz takich rzeczy na publicznym blogu. Wręcz piszesz to co ktoś Ci nakazuje. Więc jak to jest? Możesz wyjaśnić?
dla mnie powolutku ,ale do góry,jutro Londek pomoże
Dziękuję za komentarz a szczególnie za dodatek.
DAREK to na DAXie w końcu będzie rosło czy spadało i PO ILE zająć jaką pozycję , i gdzie STOP , potrafisz chociaż raz podać takie zagranie czy nie ?
To nie ma znaczenia bo Ty potrafisz i zaraz to zrobisz a jak nie zrobisz to coś śmiesznego napiszesz. Miłego dnia.
DAREK no ale pokaż jedno takie zagranie , przecież ty i 1500 twoich fanów robi to codziennie , nic prostszego podać co zająć przy jakim poziomie i gdzie STOP na 3 LOTY przecież masz analize zrobioną , a zapomniałem ty grasz bez analizy
Coraz bardziej jestem przekonany że giełda Ci szkodzi i to chyba mocno.
DAX jest zależny od eur /usd a widać że na razie dolar jest w korekcie więc DAX też ,
zobaczcie co się stało na BONDACH jak jeden znany inwestor powiedział że ujemne rentowności to okazja życia i to debilizm że ktoś pożycza rządom kasę na ujemny procent ,
teraz kolejny inwestor Bill GROSS mówi że koniec tego
Gross
Supercykl na obligacjach i akcjach jest bliski końca
S&P chyba 5 miesiąc stoi w miejscu niby po śwetnych wynikach ,
Na obligacjach i akcjach? No to w co kasę ładować? Na ujemne depozyty? Bardziej bym twierdził, że na obligacjach bańka pęknie i kasa się rozleje na rynki, ale może nie te dojrzałe, które już są drogie, ale wschodzące w tym nasz.
Jak to mawia mój polski kolega z pracy : ,,Wracamy do gry mordy wy moje ,,
DAREK a dlaczego ty nie zagrałes wczoraj DAX na S przy odbiciu od lini szyji , przecież nie było lepszego miejsca z bliskim stopem , no chyba że twój rysunek to pokazywał ,
A co Ty wiesz co ja zagrałem? Czy w ogóle coś grałem czy nie? Chyba musisz zrobić sobie przerwę od wchodzenia na tę stronę bo Ci serducho nie wytrzyma.
Darek a na eur/usd cos widzisz ciekawego do zagrania przy 1,1050
A co to jakiś test? Ważne wsparcie i geometria na tym poziomie. Możliwość zakończenia abc i nic na te chwilę więcej.
a DAX to miał spadać bo już się pogubiłem , jak patrzę że robi już 200 pkt w górę
eur/usd vide DAX , korelacja QE europejskie widoczna jak na dłoni , euro spada DAX szybuje w kosmos
Pogubiłeś się bo tak jak pisałem, giełda odciska złe piętno na Twoim myśleniu, słuchaniu i wyrażaniu swoich opinii. Nie wiem czy zawiść czy głupota ale masz z czymś niewątpliwie problem. Nawet zebranie Twoich ostatnich kilku wypowiedzi na DAX wskazuje, że jesteś mocno zagubioną osobą. Odpocznij trochę, zrób sobie wolne na kilka dni a może jakoś to się poukłada. Nie martw się jak nic nie napiszesz przez kilka dni to nic złego się nie stanie.
To wygląda na to że moja rekomendacja eurusd pozwoliła czytelnikom uniknąć pułapki zastawionej na niedzwiedzie stosujące książkowe , oklepane zagrania . Giełde trzeba studiować , a nie uczyć się formułek jak uczeń w liceum !
Darek znów w plecy na daxie, tylko po fakcie zarabia myliony hehe
Wczoraj pojawił się sygnał SELL by MACD dla WIG20 i jeśli dzisiaj WIG nie ucieknie na co najmniej dwa oczka od psychologicznej bariery 57000 punktów, wówczas po wtorkowej sesji pojawi się sygnał sprzedaży dla benchmarku szerokiego rynku. Wg prostych obliczeń wynika, że dla close 57001 dzienny MACD wejdzie w układ spadkowy co oznacza, że byki znad Wisły muszą podnieść wycenę indeksu o więcej niż 5.33% względem poniedziałkowego close, aby obraz po dzisiejszej bitwie pozostał jeszcze nieco optymistyczny. Pytanie tylko, czy tego typu zagrania oczekują gracze z Książęcej 4? Indeksy są już po mocnej wzrostowej fali, widoczne są negatywne dywergencje zaś… Czytaj więcej »
Lubie takie aptekarskie analizy, jakby giełda to było laboratorium:) Prawda jest taka, że mamy mini RGR-a, którego naruszyliśmy, miejsca do korekty jest sporo i niech spada ku uciesze niedźwiedziom, zdrowy trend musi mieć korekty i bardzo dobrze jeśli teraz rynek się przeczyści delikatnie.
Ciekawie na DAX , tak jak pisałem wczoraj, pierwsze dojście do linii szyi (ewentualne RGR) zakończyło się zdecydowanym odbiciem od niej. Równocześnie została utworzona gwiazda wieczorna na 1H (bardzo silna – pierwsza świeca na zdecydowanie wyższym obrocie z wyraźnym górnym cieniem). Schodząc na niższy interwał można uznać, iż spadek od linii szyi poszedł 5-ką.
No i tam na tym Daxie można było 120pkt na tej gwieździe wyciągnąć.
Nasz rynek bardzo fajnie zachowuje niezależność. Niedźwiedzie wypracowały sobie RGR-a podczas dobrej atmosfery w Eurolandzie, ale jak atmosfera się tam pogorszyła to zamiast wykorzystać tego RGR-a i schłodzić oscylatory to zaczęły go negować:) Ale tak to jest – każdy by chciał korekty, ale najlepiej żeby sprzedawał/brał krótkie kto inny..
To że robią ruch powrotny do wybitej ewentualnej linii szyi to chyba normalne. W takich sytuacjach małe znaczenie ma co się dzieje gdzie indziej.
Panie Dariuszu, QBA
Proszę bardzo analizę za darmochę – http://bankfotek.pl/view/1891078 L na DAX po 11300 ze stopem 30-50 pkt. Klin zniżkujący, który z dużym prawdopodobieństwem może zwiastować koniec korekty.
Gratuluje posiadania „szklanej kuli”.
To była ironia, a propos komentarzy w stylu podaj poziom i SL 🙂 Gratuluję również posiadania „szklanej kuli”:D
Jesteś pewny , że nie chcesz za to żadnego honorarium ; )
To w ramach żartów:) Ale klin całkiem ładny, no i u nas by zrobili zasięg tego rgr-a małego, także scenariusz jest tak czytelny, że aż trudno się spodziewać jego realizacji, ale kto wie…
Witaj maj wzrostowy maj dla Polaków zakupowy szał ! 🙂
Qba pisze:
Maj 5, 2015 o 9:52 am
Darek a na eur/usd cos widzisz ciekawego do zagrania przy 1,1050
Odpowiedz
Dariusz Bartłomiejczak pisze:
Maj 5, 2015 o 10:02 am
A co to jakiś test? Ważne wsparcie i geometria na tym poziomie. Możliwość zakończenia abc i nic na te chwilę więcej.
DAREK nie widział ,
To jest włąśnie odpowiedź człowieka mocno chorego, który podając nawet odpowiedź próbuje wmówić że jej nie było bo nie wiedziałem. Wydaje mi się że muszę całkowicie wstrzymać komentarze tego gościa aż nie udowodni że przeszedł terapię (choćby domową) i wszystko wróciło do normy.
To zły pomysł P.Darku ,bo Qba mimo że nerwy ma sponiweierane tą giełdą to swoimi wpisami zwraca uwagę na wiele ważnych faktów . I nie mam tu na myśli utarczek z gospodarzem .