Za nami kolejna spadkowa sesja. Od szczytu na 2560 indeks WIG20 oddał już ok. 140 pkt . Dzisiaj sesje zakończył na -1.05% co dało zamknięcie na poziomie 2411. Tym samym weszliśmy pod linię trendu spadkowego co jest chyba najgorszym sygnałem płynącym z wykresu. Czy zatem już pora myśleć poważnie o 2300 i niżej co mogłoby się przełożyć na spadek do 2000?
[fumpBegin]
Czarna świeca, bez litości, sprawiła że ponownie znaleźliśmy się pod wybitą miesiąc wcześniej linią trendu spadkowego. Jak widać dokładnie na wykresie, doszliśmy tym samym do poziomu kolejnej strefy wsparcia, która oprócz skupiska kilku ciekawych geometrii jest również poziomem lokalnego szczytu jaki powstał w lipcu. Równocześnie od szczytu na 2540 możemy doliczyć się 5-ki, która powinna mieć się ku końcowi. Teraz pozostaje zaczekać na koniec 5 fali i …. No właśnie to od ewentualnego wzrostu będzie zależeć to czy obecny spadek jest nowym impulsem spadkowym w większej perspektywie czasowej czy mimo wszystko była to tylko korekta.
Takim granicznym poziomem, który z dużym prawdopodobieństwem dałby nam odpowiedź na tą kwestię jest poziom ok. 2460 . Wybicie go oznaczałoby, że spadek był korektą z wydłużonym „c”. Jeśli nie uda się zawrócić i wyjść ponad ten poziom to będziemy mieli mocne wskazania na ruch impulsowy w kierunku ostatnich minimów. Biorąc pod uwagę że poruszamy się w lekko wzrostowym szerokim kanale , będzie duża „szansa” na wybicie jego dołem i spadek nawet do 2000. Jednak to raczej jest „pieśń” przyszłości.
Dobrze, przejdźmy teraz na wykres intra kontraktów i spróbujmy ustalić co nas może czekać w bliskiej perspektywie czasowej.
Tutaj również widać, że ostatni spadek po wybiciu z wzrostowego kanału ma już 5 fal i powinien powoli kończyć swój „bieg”. Doszliśmy do wcześniej wyznaczonej strefy oporu, która dzisiaj dwukrotnie zastopowała zapędy niedźwiedzi. Za pierwszym razem powstała formacja Harami, która na koniec nie została zanegowana.
Jeśli USA nie dadzą nam powodów do „strachu” to po ewentualnym wybiciu dzisiejszych maksimów, będzie można uznać możliwość zakończenia oznaczonego impulsu spadkowego.
Zanegowanie formacji Harami to zejście o kolejne ok. 15 pkt a przy większym rozpędzeniu nawet do 2385 co poważnie zakłóciłoby nakreślany scenariusz.
Najbardziej prawdopodobnym wydaje mi się zejście do 2410 i mimo wszystko powstrzymanie dalszego spadku a następnie próba wygenerowania poważniejszego odbicia.
[fumpEnd]
cały ten spadek na kontraktach rozpisałbym jako abc-abc-abc więc typowa korekta, nie ma się co dopatrywać impulsu na siłę
Uważam, że to jest korekta ale postawisz głowę pod topór że nie powstał impuls od szczytu? To nie jest według mnie szukanie go na siłę bo warunki są spełnione aby mógłby to być impuls. Jeśli dajesz głowę że tak nie jest na pewno to musisz mieć jakąś podstawę. Może coś przeoczyłem więc napisz dokładniej.
nic poza tym, że widzę wyraźną strukturę korekcyjną 3-3-3
Pisać każdy może, tylko dlaczego nie wstawisz wykresu? Boisz się czegoś. Czy odwaga rośnie wraz z notowaniami za oceanem? Przecież wkleić wykres nic trudnego.
a czego mam się bać? struktura jest doś mocno widoczna ale jak trzeba wykres to proszę http://www.mql5.com/en/charts/2465283/fw20-t1-h1-dom-maklerski-banku – malowane jeszcze w trakcie sesji więc może brakować kilku świeczek, no i czy oznaczymy ABC czy WXY to już mniejsza o to, ważne jest 3-3-3
Natomiast w nieco dłuższym terminie w20 jakoś tak: http://bankfotek.pl/view/1798650 – zatem niezmiennie od 8 sierpnia gdy było tak: http://bankfotek.pl/view/1770974
dobranoc
I to jest konkret. Dzięki.
Najgorszy sygnał płynący z wykresu??? Pamięta Pan , jak pisałem o spadkach i nowiu?
Dziś mieliśmy pełnię i pełnia negatywnych nastrojów. Jest szansa na mocne podwójne dno na S^P i odreagowanie, zwłaszcza że min. był około zamknięcia naszej GPW. Jutro L – bardzo odważne a Wy i P. D. jak myślicie?
Na to wychodzi że będzie jutro wyższe otwarcie.
Jutro pewnie przeciwność dnia dzisiejszego. Dobrze, że mogę teraz przejść na L po cenach z fixingu, więc wchodzę na 1/3 w L.
Mariusz jak przechodzisz na L po sesji ?
Mój główny portfel jest ulokowany przez tak znienawidzone przez większość polisy inwestycyjne. W nich mogę do 25.59 przenieść jednostki z funduszu spadkowego na wzrostowy po cenach zamknięcia z danego dnia. Pisałem już o tym kiedyś.
A na kontraktach tylko się bawię/uczę w ciągu dnia oraz zabezpieczam pozycję z ww. polis (bo tam mogę zrobić transakcję raz na 3 dni, choć jest na to sposób, gdy ma się kilka polis).
Jeśli Darek nie ma nic przeciwko, to podaję linka do wpisów na moim blogu na ten temat – http://bezemerytury.pl/inwestowanie-w-fundusze/
Oczywiście chodziło o godzinę 23:59 🙂
Jeśli to nie tajemnica to, jaki program w jakim towarzystwie pozwala na transakcje do 23.59 z ceną zamknięcia z danego dnia ? Kiedyś np. niektóre IKE w towarzystwach ubezp. na to pozwalały.
@korekta – wiele funduszy w polisach Generali.
Tak to jest super sprawa obrócić się o 23’59 po kosmicznej prowizji i potem 3 dni zwały, a Ty możesz sobie tylko popatrzeć.
Tak, to jest główna wada, dlatego nie jest to samograj 🙂
Panowie nie mamy w cenach ponad 2% wzrostu w Stanach, a co ważniejsze obronienia ich drugiej nogi. Oczekiwałbym czegoś takiego jutro u nas. Tak jak dziś wspomniałem jesteśmy gotowi do startu . Mamy wyrysowaną lewą część podwójnego dna i prawdopodobnie wszystkie brakujące podfale. Kolejne półki niedźwiedzi powinny być przejęte w ekspresowym tempie. No i ta obniżka stóp pewnie będzie jutro doceniona.
Zobaczymy co się będzie dzisiaj działo. Muszą być wzrosty od samego rana i na dużym obrocie inaczej nie ma co marzyć o odwróceniu spadków.
Jeśli ktoś się obawia , że jesteśmy wysoko to na razie mamy 1/4 zasięgu podwójnego dna.
Ewentualnie podeszliśmy pod górne ograniczenie nowego kanału, jaki wskazywałem wczoraj http://bankfotek.pl/view/1798560
oczywiście teoretycznego podwójnego dna. rzeby nie było
Moja strategia na ten ruch jest taka . Powiększać pozycję długie co 30 pkt. Kolejne pozycje długie otwieram po przekroczeniu 2452 na Zet.
Ciekawa strategia a jaki SL dla dobieranych pozycji bo rozumiem że również stały?
Po wybiciu na wyższą półkę, SL w połowie dolnej półki . Chodzi o to , że nie wiemy czy dana pólka się utrzyma i czy wzrost faktycznie wystąpi . W tej chwili chcą zejść na niższą półkę do linii szyi mini podwójnego dna.
nie no niezła strategia ale ja mam lepszą, otwieram co 25,75 punktu, to wynika z ciągu Polimedesa
DAX chyba ma ochotę wyłamać linię szyi ogromnego RGR z zasięgiem na 8000.
Ale chyba nie teraz. jeszcze powinno być jedno podejście pod jakieś 9700
Ciekawa sytuacja . Mimo spadku w Stanach nie spadamy , a nawet lekko odbijamy, chyba jesteśmy już trochę odporni .
człowieku po takich wzrostach, masz coś w łepetynie?
pzd
Oczywiście najlepszym sygnałem byłoby zamkniecie na maksach , być może popyt uaktywni się pod koniec sesji bo wtedy jest najlepszy na to czas.
darek, możesz parę słów na temat syntosu
pzd
Witam.
Zrobiłem sobie analizę (Fw20) ekspansji fal spadkowych i wielkości ich korekt.
http://fotodyl.pl/51eb4a03ed/
Narazie z tego co widzę to pogłębiają się fale spadkowe a korekty w stosunu do tych fal są coraz słabsze.
Pozdrawiam
Stany mogą być znowu na lokalnym minimum, oczywiście jeśli nie przebiją.
U nas sesja rozczarowująca , ale na razie nie przesądzajmy bo trendy rodzą się w bólach. Być może czegoś jeszcze brakuje.
http://www.bankfotek.pl/view/1799240
Faktycznie dziś byliśmy dziwnie silni i stabilni (zwłaszcza wobec DAX – tam zygzak, a u nas spkojne fale). Jutro chyba powtórka z wczoraj i luka w dół, jeśli USA zamkną się na -1,3%, jak obecnie.
zamykam usdjpy po b.cenie , bo nic z tego już nie rozumniem
powinni już złamac wsparcie na sp500 a tu walka na śmierć i życie. szykuje się coś grubego i to chyba w górę .
W USA „czarny czwartek”, największy w tym roku spadek DJ. Rynek zupełnie nieprzewidywalny, emocje od A do Z, „nikt” nie wie co się dzieje. Na takim rynku silni gracze mogą robic wszystko (i pewnie własnie to robią). Równie prawdopodobne są nowe szczyty jak z „weekendowej”, jak i pierd..nięcie o podłogę… Zdroworozsądkowo i moralnie bliżej mi do drugiego wariantu, ale tańczymy, jak nam zagrają, aby tylko nóg nie połamać, przechodzę więc na 41% w S 🙂
Wyrwałem się z tym komentarzem o wzrostach , mam l na samym dole tej świecy wzięte po 1928 sl 1926 ( zasugerowałem się jedną bardzo chyba grubą pozycją po której wejściu natychmiast ruszyło do góry , ale widzieliśmy końcówkę . W drugą stronę gra ktoś chyba silniejszy . Raczej trzeba się wyzbyć złudzeń o wzrostach jeśli spojrzy się na zamknięcie.
Przepraszam za haos w wpisach , totaalny brak czasu u mnie(nawet nie miałem sposobności podać wam wszystkich pozycji , które zająłem) i chociaż natrzepałem kasy wór to żałuje każdej chwili spędzonej przy kompie , bo cierpi na tym rodzina w pracy też się opuściłem . Taki niestety jest forex , a na końcu i tak się doda cały zysk . Dlatego ja , biorę znów dwa tygodnie bezpłatnego urlopu i zabieram żonę i dzieciaka z nudnej szkoły gdzieś do ciepełka . Za resztę zysku pomogę przyjacielowi , który swoje życie poświęcił na pomoc innym , a dziś sam jest w… Czytaj więcej »