Dzisiejsza sesja mogła zawieść oczekiwania byków. Choć ustanowiliśmy dzisiaj nowe maksimum to jednak jego wartość różniła się od wczorajszego zaledwie o niepełne 3 pkt a na koniec dnia indeks WIG20 zamknął się z minimalna stratą wynoszącą -0.03% co w efekcie spowodowało, iż poziom zamknięcia wyniósł 2448.
[fumpBegin]
Doji to obraz niezdecydowania inwestorów. Taka świeca powstała po dzisiejszej świecy i trudno się temu dziwić ponieważ indeks WIG20 znalazł się w bardzo istotnej strefie oporu. Taka świeca niestety nie podpowie nam co może spotkać nas jutro i w kolejnych dniach. Tu potrzeba poczekać chociażby na wynik jutrzejszego dnia. Spójrzmy zatem jeszcze na wykres intra kontraktów.
Tutaj skupisko geometrii oraz linii trendowych doprowadziło do powstania dwóch szczytów na niemal identycznym poziomie. Obydwa szczyty dodatkowo utworzone zostały przez formację objęcia bessy co może lekko przeważać szalę na korzyść niedźwiedzi. Jeśli te dwie formacje wywołają faktyczny spadek to po przekroczeniu linii szyi DT można spodziewać się zejścia do poziomu ok. 2380. Tam zaś znajduje się wsparcie utworzone jako lokalny szczyt z końca lipca. Dopiero wybicie tego poziomu będzie zapowiedzią co najmniej większej korekty całego impulsu wzrostowego który rozpoczął się z okolic 2260.
Powstrzymanie ewentualnego spadku na 2380 to dobra okazja do kontynuacji ruchu wzrostowego, który w kilka dni przebył niezły kawał drogi.
[fumpEnd]
Tak, to co dziś pisaliśmy w komentarzach, że rozstrzygnięcia dziś nie ma.
Dla mnie trudne do oceny była dziś rozbieżność w obrotach między indexem a fw.
I dlatego jeszcze stoję z boku bp.
Siłę cały czas pokazują banki, Pzu, KGHM i energetyka a to za S nie przemawia na ten czas a zatem musi coś na tych spółkach pęknąć aby bezpiecznie wejść w S.
Na L teraz strach więc fw rośnie.
Jutro ważna sesja dla każdej ze stron.
Robert sprawdź dobrze obroty na PKO BP , Pekao , PZU , PGE i KGHM i zobacz gdzie są i czy naprawdę jest w nich siła ?
dzisiaj 1,3 mld obrotu a indeksy na minusie , zobaczymy czy odbyła się dystrybucja ,
Darek w 6 sesji było 150 pkt więc chyba 30 pkt korekty to trochę mało , ale zobaczymy , USA rośnie a my już dzisiaj nie a nasz rynek zawsze wcześniej pokazuje kierunek , niczego nie przesądzam ale jak jutro padnie dzisiejszy dołek to S
Zgadzam się Qba
żeby rynek spadał musi być jeszcze ucieczka krótkich i spadek LOP, a tego jeszcze nie było, a Lop bardzo duży. Sytuacja przypomina tą z początku lutego, po wzroście, po mocnej sesji z dużym białym korpusem, dwie sesje w miejscu i dalej wzrost. Zobaczymy. Nie ma żadnego sygnału odwrócenia ani wyczerpania trendu, więc trzeba zakładać jego kontynuacje.
Co do LOP to nie zgodzę się tak do końca bo już od dłuższego czasu ani na dołku ani na szczycie nie ma spadku LOP ponieważ cały czas jesteśmy w boczniaku.
czy wy w ogóle obserwujecie LOP , przecież na wzrosćie spadł z 71 na 68 000 dzisiaj , więc chyba spada LOP
http://www.bankfotek.pl/view/1776756
Robert zobacz tylko PKO BP i obrót dzisiaj
Qba, dziś będziemy mądrzejsi, czy wczoraj to dystrybucja czy wszedł nowy kapitał bo obroty już przed weekendem nie były małe i wynosiły 600-820 mln danego dnia od poniedziałku do czwartku.
Darku,a czy nie dopuszczasz historycznego zwrotu na północ w paradoksalnie trudnej sytuacji do wzrostów i rozpoczęcia czegoś większego niż tylko parę sesji wzrostów-cofka może być,ale okazją do ostatniego wejścia w himalaje
W świetle USA trudno jest mi w to uwierzyć chociaż Longterm snuje takie teorie ot chociażby w ostatnim swoim video.
a to ty tego pajaca oglądasz , ja jak tego durnia udającego kermita raz zobaczyłem to wiem że to błazen jakich mało
Lubię posłuchać co „proponuje” i w jaki sposób to robi.
właśnie wysłuchałem jego video sprzed dwóch dni i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony zarówno formą jak i treścią, co prawda porównując nas do Hiszpanii czy innych krajów EEM nie uwzględnia jednej ważnej rzeczy, mianowicie naszych darmozjadów na Wiejskiej, którzy potrafią wszystko, ale to na prawdę wszystko spieprzyć, niemniej warto przemyśleć to o czym mówi Albert, mam na myśli np. porównanie stopy dywidend z oprocentowaniem lokat
a ile masz tych firm dywidendowych 10 na 700 na całej giełdzie
Dzisiejsza sesja wygląda mi na książkową chorągiewkę. Tylko książkowo, aby były wybicie górą obroty wewnątrz trójkąta powinny spadać, a tu dziś co godzinę były większe, więc teoria nakazywałaby zrezygnować z L bo prawdopodobnie będzie wybicie dołem. Ja chyba jutro rano tak zrobię.
http://worldwideat.blogspot.com/
jakby ktoś chciał tutaj gość pokazuje jak zagrywa
nie wiem czy widzicie ale na S&P utworzyły się 3 szczyty , może Darek wieczorem pokaże wykres
@Qba
W którym interwale? Ja widzę silną strefę podaży w oklicach 1975-1995.
ja tam widze sytuacje analogicznie jak już 2 razy wcześniej po dojściu do lini trendu , spadek 70 pkt , potem powinno być jeszcze raz w góre i potem właściwy spadek , chyba że tym razem będzie inaczej
7 sesji KOSZY i nie ma ich ,
H1
eur/usd idzie tak jak wkleiłem kanał w weekend , Darek nie wierzył ale idzie jak po sznurku , kierunek 1,29
Wczoraj ponad 1 mld obrotu na WIG2o. Dzisiaj znowu zanosi się na wysoki obrót. Gdyby to miała być konsolidacja lub lekka korekta przed kontynuacją rajdu to obroty powinny znacząco się zmniejszyć, rynek powinien się wyciszyć na kilka sesji i potem kontynuować rajd. A tu mamy ewidentne sypanie akcjami więc radzę uważać na łapanie teraz lokalnych dołków do zajmowania L bo możemy się nieźle zdziwić.
odniosę się tutaj do dywidend , kilka spółek płaci 5 % dywidendy ale jak ktoś porównuje lokaty do dywidend to niech zobaczy sobie polskie obligacje w tym roku bo to bardziej pasuje , 30 % zysku a myślę że kierunek jest na 1 % rentowności to kolejne dziesiątki procent zysku , i tutaj jest prawdziwa hossa i mega płynnośc a nie w 5 spółkach z WIG 20 raz na rok
No niestety ale tak to nie dziala. Jesli masz obligacje np. 10 letnie i notowane np. o 50% drożej, to musisz mieć rentownosc na poziomie dobrych kilku%, aby stopa nominalna zwrotu nie byla ujemna (gdyz przy wykupie otrzymujesz nominalna stope bazowa). Spadek rentownosci danej serii do 1% oznaczalby nominalna stope% na duzym kilkuprocentowym minusie. Juz teraz nominalna stopa zwrotu jest ledwo powyzej zera i zaden interes kupowac, bo to jest ladowanie sie na bance (ktora jest na wiekszosci rynkow obligacji)
kwota bazowa …mialo byc …przy wykupie
Panowie spokojnie . Za nami silny trend i odwrócenie nie nastąpi tak szybko . Dystrybucja jeśli mamy z nią do czynienia może trwać tygodniami no powiedzmy wiele dni. Spokojnie można grać S i L od oporu do wsparcia.
Wydaje mi się, że wielkiego spadku teraz nie będzie.
Wygląda jak by schładzali tylko wskaźniki przed dalszym wzrostem.
Dodam jeszcze, że mieliśmy dopiero jeden atak na opór . Trzeba się spodziewać przynajmniej kilku. Jeśli opór wytrzyma dopiero S na dłużej.
ja na wykresie 5 minutowym widze 2 ataki na opór
Oczywiście konsolidacja/dystrybucja może potrwać wiele dni, ale może też weekend (sprawy ukraińskie i izraelskie) przyniesie szybsze rozwiązanie. Wyszedłem z L po 2409 i ustawiłem zlecenia S na 2393. A jeszcze zastanawiam się nad szybką grą między liniami 2400-2420, jak napisał Seweryn.
Mariusz cały czas tak gram. Obecnie jadę na L odwrócę przy oporze. Pozycja zabezpieczona SL powyżej poziomu zakupu tak więc ryzyka brak. Ogólnie zasada jest taka, kupujesz poniżej 2400, sprzedajesz powyżej. Im wyżej S tym lepiej, im niżej L tym lepiej.
Ładnie to wygląda na „papierze” (on wszystko przyjmie) , problem zaczyna się wówczas gdy wybije Ci SL a stanie się to na pewno, i odjedzie większy ruch. Wówczas męczarnia kiedy i czy w ogóle wchodzić , a może po takim ruchu to w drugą stronę zagrać itp.
Jeśli ktoś nie ma systemu to faktycznie może mieć problem. Trzeba być przygotowanym i mieć plan zarówno na wybicie oporu jak i wybicie wsparcia. Jeśli się nie ma planu, a chce się grać to rzeczywiście męczarnia jeśli rynek pójdzie w inna stronę. Polecam wtedy stać obok i czekać.
Wszyscy wiemy, że emocje są w takich chwilach, czy się system ma, czy się tylko wydaje 🙂 Dla mnie najtrudniejsze w grze intraday jest odejście od rynku i spokojne zastanowienie się nad ruchami. Znacznie lepiej przychodzi mi to wieczorem, stąd intraday gram tylko czasem.
Ok. wiadomo system musi być ale do takiej gry jak napisałeś i do tej „trendowej” systemy są różne i nawet świetne przemyślenie sytuacji nie zmieni tego że kiedy wybije Ci SL w systemie „na boczniaka” to z wykorzystaniem systemu „na trend” musisz zaczekać. I jeśli ktoś potrafi opanować emocje to nic w tym złego i jest ok. ale większość chce wskoczyć do pędzącego pociągu i zazwyczaj nie trafia w stopnie tego pociągu lądując na torach pod kołami.
przed wyskoczeniem kursu z kosolidacji najprościej zabezpieczyć się opcjami. call z wykonaniem powyżej linii oporu + put z wykonaniem poniżej wsparcia, a wewnątrz konsoli grać kontraktami – wydaje się proste 😉
Jest szansa dziś na nowy rekord wszechczasów na S&P . Dzisiejsze otwarcie wskazuje na taką możliwość .
Nie bardzo wiem co ma do tego otwarcie? Mógłbyś to wyjaśnić? Według mnie klin kończący na 1h i dojście do ok. 1985 czyli tyle ile przedostatni szczyt.