Realizacja zysków. Czy to koniec dobrych dni na rynku?

Wczorajszy dzień na wszystkich omawianych rynkach zakończył się spadkiem indeksów. „Najstraszniej” wygląda to u Nas.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj spadkowa świeca z wyraźnym górnym cieniem. Jej maksimum wypadło 2 pkt pod poziomem szczytu z 20.12.2023. Wymowa świecy jest negatywna jednak trzeba zaznaczyć kwestię braku wyjścia na nowy szczyt jak i tego że spodziewaliśmy się korekty w ramach fali 4 swingu od 2161. Nigdy nie ma pewności czy aby nie jest to jednak koniec wzrostu, ale mimo wszystko zakładam na ten moment właśnie falę 4.

Na wykresie intra wczorajszy dzień upłynął w silnej tendencji spadkowej. Na ten moment mamy tu do czynienia z układem korekcyjnym a zasięg tego spadku może sprowadzić cenę nawet w rejon 2320. Sytuacja się trochę „zaostrzy” jeśli rynek wykona kilku – kilkunasto punktową korektę w górę a następnie zejdzie na nowy dołek. W takim przypadku będzie można już myśleć o impulsie spadkowym. Jakby nie patrzeć na to co pokazują wykresy dzienny i intra , uważam że gra na wzrost inna niż w Dt niesie za sobą duże ryzyko. Oczywiście nie inaczej podchodzimy do S na które w większym wymiarze niż Dt nie ma jeszcze żadnych bardziej prawdopodobnych sygnałów.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj mała spadkowa szpulka z zamknięciem nieco niższym niż piątkowe. Jednak to w żaden sposób nie zmieniło wszelkich założeń z weekendowej. Mamy konsolidację i czekamy na wybicie.

Na wykresie intra kontraktów na DAX widać jeszcze wyraźniej jak rynek w szedł w konsolidację w postaci trójkąta, który to może być korektą płaską przed ostatecznym zatwierdzeniem historycznego szczytu. Trójkąty czyli chorągiewki, mają to do siebie że bez większych problemów mogą przeistoczyć się w flagi dlatego też nawet w przypadku delikatnego naruszenia dołka z którego wychodzi dolne ograniczenie trójkąta trudno będzie stwierdzić że ten ostatni historyczny szczyt jest już za nami.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj mała czarna świeca z dwukrotnie dłuższym dolnym cieniem. Popyt cały czas nie pozwala na większe zejście w dół i tym samym jeszcze jeden szczyt jest jak najbardziej realny. Pierwsze poważniejsze kłopoty zaczęłyby się w momencie zejścia pod poziom 4845.

Na wykresie intra kontraktów na S&P można byłoby wskazać na wykończony impuls rozpoczęty na dole zakresu OB. Jednak zejście od szczytu , które było trójką a następnie odbicie, które naruszyło poziom ostatniego potwierdzonego szczytu pozostawia jeszcze cały czas szanse na kolejny szczyt. Tak naprawdę to dopiero zejście poniżej 4870 byłoby wskazaniem na odwracanie trendu i zarazem pełnego impulsu od 4701. W jeszcze mniejszym interwale widziałbym widziałbym zejście w okolice 4945 jako pierwsze a dopiero później ewentualny powrót do wzrostu z celem na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
andyKiSKonradcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

comment image

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 29 pkt. od poziomu otwarcia.
U mnie szansa na 2 sesje podbitki, ale numerologia mogła wskazać szczyt wczoraj

cherry
Gość

Ściąga dt na dzisiaj

Gramy systemowe S, SL 2380, cele poniżej na szkicu.

Obecnie do rozegrania sekwencja :

handel godzina 8.53 na 2354, dopuszczam do max 2362 – 2345 – 2365 i kontynuacja S 2320

Udanych

KiS
Gość
KiS

tak to u mnie wygląda
https://ibb.co/JpKfw7s

andy
Gość
andy

wczorajsze przetrzymanie L było opłacalne ,imo ,obecnie poruszamy się klinie , wybicie powinno nastapić dołem, z palcem na enter czekam na odwrotkę .

andy
Gość
andy

Jeżeli spojrzycie na wykres W20, to na wykresie 1h od poziomu 2302 rysuje się formacja megafonu co może świadczyć że zbliżamy się do mocnej korekty.? Jest jedno ,ale,, że może z tego powstać formacja diamentu , ,gdzie kierunek wybicia to równe szanse po 50%

cherry
Gość

Andy ja już widzę, z obecnego rozdania, spadek pod 2200.

Gram dt więc namierzony kierunek jest potwierdzony na chwilę obecną z interwału H1, M15, a close dzisiejszej sesji w okolicach 2330 dałby mi kolejne potwierdzenie opisanej sytuacji.

Tu także prośba do Ciebie, podaj poziomy tego megafonu, bo zbłądziłem i na H1 nie widzę tego tuka (megafon). Szczerze nie widzę jej nawet na H4. Podaj szczyty dla fal 1, 3 i dołki dla 2,4, dziękuje

andy
Gość
andy

z 1h; 1-2365; 2-2339 ; 3-2378; 4-2322 ; obecny poziom 2357

KiS
Gość
KiS

moze o to chodzi Andy
https://ibb.co/VtBvT96

KiS
Gość
KiS

cały spadek wczorajszy jeśli rozciągneliśmy siatkę fibo to ruch zatrzymał się na 61,8% skoro tak to wypada brać S, jak sądzicie czy podobnie jest u was???
https://ibb.co/nM6CjHD

andy
Gość
andy

KiS zagrałeś ,czy przsiedziałeś? i o tym pisałem w drugim wpisie?

cherry
Gość

Andy piszesz było opłacalne, czas przeszły, czyli zaksięgowałeś, a za chwilę, że palec na enter.

Jeśli poproszę to napiszesz jak planujesz najbliższe zagrania.

Przyjmuję, że poziom bólu nadal masz 10 pkt., a kupione L masz/miałeś po 2339, więc masz rację że open 2350 już dawał profit.

Jak piszesz, że widzisz klina to chyba ten klin ma jakiś poziom wybicia dołem, gdzie Twój enter zadziała?

Aktualizacja na 14,40. Handel 2364 lop 59150, wol 18,4 tys.

Mamy zakres korekty wykonany od wczorajszego dołka.

Przypomnę SL dla granej S to 2380

Podam cele dla kontynuacji spadku2330 2320 i cel 2304, udanych

andy
Gość
andy

Cherry ,tak zaksięgowałem to co się stało po otwarciu ,ponieważ na 1min zobaczyłem abc zamknąłem pozycje. Poziom bólu nieustannie ten sam.
Zarys klina pojawił się po osiągnięciu punktu 2365 i 2350 i tu było moje wejscie/2354/ ,a reszta to czekanie i obserwacja ostatniej podfali wraz z naniesionym fibo. Pozdrawiam.