Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 15.11.2023

Za nami sesja z niemal 5% wzrostem indeksu WIG 20 i prawie 2% wzrostami na DAX i S&P. Po prostu szał zakupów na Święta.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała duża biała świeca po wcześniejszym utrzymaniu strefy wsparcia, Tak jak mówiłem w weekendowej, utrzymanie strefy wsparcia miało być tożsame z ruchem na ok. 2250 i otwarcie możliwości dalszego wzrostu na ok. 2400. Pytanie, czy byki stać na dalszą natychmiastową kontynuację?

Na wykresie intra mamy kontynuację trendu wzrostowego po wyrysowaniu formacji DB. Obecnie najprawdopodobniej znajdujemy się w fali 3 swingu co wskazywałoby na kontynuacje ruchu na północ z ewentualną przerwą na korektę w fali 4. Na ten moment wsparcie, którego ewentualne przełamanie mogłoby zmienić główny kierunek to poziom DB z poprzednich sesji.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX wyrysowała się duża biała świeca , która swym zasięgiem pokonała poziom ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty w spadku. Tym samym powstała możliwość odwrócenia trendu spadkowego jaki towarzyszył nam od szczytu z 31.07. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego , iż znaleźliśmy się w pobliżu mocnego oporu mogącego wywołać co najmniej korektę całego wzrostu. Tym oporem jest połączenie wybitej linii trendu wzrostowego jak i wewnętrzna strefa cenowa. Wszystko to są okolice 15700-15800.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend wzrostowy a wczorajszy ruch po danych w USA utworzył swing , który najprawdopodobniej znajduje się w fali 5-tej a jego początkiem był poziom 15281. Cena obecnie znajduje się na poziomie ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty w spadku od 15682. Wspomniany impuls idealnie wpisuje się w falę 3 ruchu od końca korekty pędzącej 1:1. To oznaczałoby , iż po korekcie ok. 100 pkt powinno nastąpić kolejne wyjście w górę. Na obecną chwilę poziom sygnalny dla ewentualnej zmiany kierunku to ok. 15283.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj luka cenowa i biała świeca , która pokonała strefę oporu na poziomie ok. 4450. Tym samym mamy wskazanie , iż w najbliższym czasie indeks powinien atakować okolice 4550 a po udanej próbie okolice ostatniego szczytu. W tej chwili najważniejszym poziomem jest wspomniane ok. 4550 gdzie jeśli nastąpiłby zwrot to można byłoby oczekiwać , iż doprowadzi on do wybicia dołka na poziomie 4108.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy silny trend wzrostowy a wczorajszy ruch po danych wpisuje się w falę 3 impulsu od poziomu 4354. Tym samym powinniśmy spodziewać się niebawem ataku na widoczne dwie strefy oporu z których okolice tej wyższej będą bardzo istotne dla dalszego przebiegu. Ewentualne zawrócenie w tych okolicach będzie niosło za sobą możliwość odwrócenia trendu i rozpoczęcia ruchu który mógłby nawet zejść w celu wybicia ostatniego widocznego dołka na powyższym wykresie. Jednak to jest pieśń ewentualnej przyszłości więc nie będziemy teraz się nad tym rozwodzić.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

42
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
piotTom'ascherryStevie. WonderTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

System wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 41 pkt.od poziomu otwarcia

Tom'as
Gość
Tom'as

Są już współki w usa na historycznych szczytach a niektóre się dopiero rozpędzają po korektach
https://www.tradingview.com/x/PsJOoQA2/

Damian
Gość
Damian

ale kupiłeś czy zamierzasz to kupić ?

Damian
Gość
Damian

WIG 20 dolarowy 7% na 1 sesji , wyciskanie krótkich idzie szybko , wystarczyło PiS wyrzucić i taka HOSSA

Damian
Gość
Damian

Euforia , druga najlepsza sesja w tym roku , co było po tej pierwszej najlepszej ?

nie było hossy jak WIG 20 robi szczyty a SWIG 80 spada , taka dywergencja zawsze oznaczała to samo

Tommy
Gość
Tommy

Wczoraj wyglądało jakby sie im spieszyło

Damian
Gość
Damian

Coś mówią że KE klepnęła Polsce KPO i będzie kasa , to prawie jak euforia po przyznaniu nam Euro 2012 euforia a potem gleba ,

taka hossa a 7 spółek robi roczne szczyty ? o co chodzi ? co tutaj nie gra , jeżeli 2023 to będzie 30% zysku WIG 20 to ile zrobi zysku w 2024 ? statystycznie chyba nie było lat żeby po takim wzroście znów tyle urosło

Tommy
Gość
Tommy

W USA tez to miałeś zobacz ile spolek ciągnęło sp500.

Tommy
Gość
Tommy

sam donek mowil ze to ile środków otrzymamy uzaleznione jest od czasu jakim im zostanie, a wszystko sie przeciąga, możliwe jest ze coś dostaniemy; wątpię żeby to była pełna kwota, jakies ochłapy symbolicznie może dostaniemy

Filip
Gość
Filip

Za które i tak płacimy podatkami.

Damian
Gość
Damian

5 ta fala ? jaki zasięg ? czy już wypełniony ?

cherry
Gość

Witam, Damian ciężko znaleźć nazwę fali, ale jedno ze wskazań pokazuje zasięg max wzrostu, wynosi on 2320 okolice.

SL dla L 2220, na dzisiaj wg wskazań systemu.\

Udanych

Tommy
Gość
Tommy

To już nie 2070?

cherry
Gość

Tommy nie pisz do mnie, ale jak zacząłeś to skomentuj swój wpis:

„S Dax, S sp500, założone 4300 jest” 5 sesji do tyłu

Tommy czy ja napisałem, że idziemy na 2320, napisałem tak:

„………… jedno ze wskazań pokazuje zasięg max wzrostu, wynosi on 2320 okolice….”

Szukasz dyskusji to ją zacznij, a nie piszesz co popadnie.

A z czego wynika 2320 to wkleję Ci założenie na dzisiaj, a czy 2070 będzie ? tak nawet niżej, bez odbioru, dziękuje.

comment image

Co za ludzie 🙁

Udanych

Tommy
Gość
Tommy

Tak masz racje próbowałem ale mnie wycięło. Natomiast ty jeszcze dłużej celowałes na 2070 i niżej a miedzy czasie tylko podnosisz poprzeczkę skąd ma spadac

cherry
Gość

Tommy życzę Ci jak największych zysków, co Ci wycięło, odwołałeś S na SP500 po 4300, nie widziałem? Mamy 4530 i co Ci wycięło, a jak pod Twój wpis ktoś S wziął, pewnie został bo nie podałeś SL. Moja gra jest dt, a jak nie rozumiesz takiej gry to masz problem, Przypomnę chyba się obrażony pożegnałeś z nami, wracasz z fochem? Zacznij dyskusję o rynku to dołączę. Proszę nie odpowiadaj na moje wpisy, bo łapię Twój poziom dyskusji powoli, przepraszam czytających O FW, mamy wszystko ustawione na spadki,, ważne dzisiaj zejscie pod 2220, a close najlepiej okolice 2215. Kierunek 2170 w… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

Cherry, też uważam że będziemy niżej , w moich starych notatkach z lat dziewiędziesiątych znalazłem zapis ,, nie ma trwałego wzrostu zanim nie domknie się luki,, dotyczyło to rynku USA, ale sprawdzało się też na naszym rynku , a obecna luka aż bije po oczach. Oczywiście czasy się zmieniły lecz pewne prawidła pozostają w mniejszym lub tym samym stopniu.

Tommy
Gość
Tommy

Andy szacunek za notatki,

Damian
Gość
Damian

daj juz spokój z głupotami z notatek , faktycznie luke trzeba zamknąć a depozyt ci wytrzyma na czekanie ?

Tommy
Gość
Tommy

Warto zapisywać swoje spostrzeżenia, łatwiej jest unikać kolejnych bledow

andy
Gość
andy

Tommy ,dobry był poziom 2279-81, gruby tym razem zamarkował nie dochodząc do niego , ale to jego sztuczki albo przed strefą albo za strefą. kto grał pod podwójne denko powinien być zadowolony.

Tommy
Gość
Tommy

Andy ja dopiero wczoraj odwróciłem po 45 na L to S które miałem z tamtego tygodnia. Później znowu s po 98 jak pisałem i wywaliło mi SL ale blisko (8pkt) teraz albo czekam.. pozdrawiam

cherry
Gość

Tommy przeczytałem dokładnie Twoje wpisy z wczoraj, nie wspominałeś o tym co teraz opisujesz, wręcz szukałeś S.
Odwróciłeś po 2145 te S na L, nie pochwaliłeś się, a szkoda.
Po co piszesz, po fakcie, że L dało zyski.
Na pytanie, zadał je Piot – czy ktoś jest na czacie kto brał L po 2141, nic nie pisałeś że masz, bądź bardziej koleżeński albo pisz prawdę.

Niemniej grubych transakcji

Tommy
Gość
Tommy

Chery nie pisałem ze odwracam po 45 bo faktycznie złamałem swoją zasadę pisałem za to w piątek ze obserwuje 48-50 i tu miałem odwracać lub zamykać. Nie pisałem bo sam nie liczyłem ze to tak wystrzeli. Za to później pisałem o S w okolicy 2200 z bliskim SL – odwróciłem znowu na S -wywaliło i tyle w temacie. O tym pisałem bo wydawało mi sie to zagranie pewniejsze niż branie po 45. I jeszcze jedno: nie kalamie. Pisałem kiedyś tez ze 2x zbankrutowałem, nie wstydzę sie. Pozdrawiam wszystkich

Tommy
Gość
Tommy

Tak poziom dobry ale nie doszli. Grając DT to stara sie łapać dokładnie w punkt i czesto nie wchodzi,

Damian
Gość
Damian

WIG 20 dolarowy na wykresie miesięcznym doszedł do góry kanału spadkowego od 2008 roku , do tej pory działa kanał idealnie 4 dołki i 4 szczyty , może Darek wklei obrazek , więc albo zawracamy do dołu albo wybijamy kanał po 15 latach ?

Tommy
Gość
Tommy

dolar po 4,04? I złotówka ma sie umacniać dalej ? Z jakiego niby powodu.. nie widzę tego

Damian
Gość
Damian

Dzisiejszy Biały Korpus na indeksie Wig20 wielkości 4,61% jest największym białym korpusem jaki się pojawił jednocześnie nad średnią ze 100 i 200 sesji od ponad 21 lat.

Poprzednie trzy miały miejsce tylko w 2002 roku. A ostatni tak jednosesyjny ruch zakończył wzrosty w maju 2002, przyniósł szczyt następnego dnia i poprzedził tzw. krach stoczniowy VI-VIII 2002.

tak pisze mój ulubiony technik

Damian
Gość
Damian

WIG banki 65% od początku roku , 5 ta fala się kończy , widać to nawet dla laika

Filip
Gość
Filip

Raczej te wzrosty są generowane pod spotkanie prezydentów Chin i USA.

Damian
Gość
Damian

oj FILIP nie żartuj , zawsze rośnie na Mikołaja do 10 stycznia , już nawet analitycy z telewizji się tego nauczyli i ciągle to gadali że najgorszy wrzesień a potem PETQARADA

TsG
Gość
TsG

Ślepy i głuchy w karty nie gra… podobnie na giełdzie jak jesteś ślepy i nie widzisz powtarzających się układów to zawsze bedziesz skazany na porażki i szukanie winnych…a to gospodarz nic nie napisał a to Cherry źle oznaczył fale….mamy tak widoczną formacje RGR że tylko ślepy tego nie widzi …udanych i jak najszybciej do okulisty póki czas

Damian
Gość
Damian

o następny mądruś z wróżbami z mchu i paproci , wiedział tylko nie powiedział , nie tacy MĄDRZY wczoraj byli kompletnie po poniedziałkowej sesji zaskoczeni ale ten MĄDRUŚ wiedział z RGRa , dobre , za moment wysyp mądrali będzie jak to wszystko wiedzieli , ale wczoraj żadnego mądrego przez 150 pkt w górę nie było a oni średnio po 10 pkt łapią to się wczoraj nałapali po kokardy

TsG
Gość
TsG

Damian …a teraz doszło jeszcze że mądrusie nic nie piszą a wszystko widzą po czasie…no to komplet… w zasadzie nie mam nic wiecej do powiedzenia bo co miałem najlepszego ze swoich statystyk i porad to juz dawno wkleiłem i pisałem, pieniądze lubią ciszę a osoby które zarabiają na giełdzie też nie mielą jęzorem dla byle kogo i byle co i to w dodatku jeszcze gratis

piot
Gość
piot

SUPER !

Stevie. Wonder
Gość
Stevie. Wonder

Na którym walorze i w którym miejscu mta formacja RGR? Dziękuję z góry za jej wskazanie

TsG
Gość
TsG

schemat RGR i korony jak wyglada poglądowo był wstawiony na blogu, RGR na FW20 niżej wykres
https://ibb.co/cwd43dY

piot
Gość
piot

Jeden człowiek chce nauczyć pozostałych graczy analizy technicznej (myślę o Gospodarzu) i jak widzę to jest trudne , pozostają dywagacje o zamiarach grubego szacunkach długości fal , kiedy hossa się kończy lub zaczyna , kiedy przychodzi Mikołaj itd itp OKI

andy
Gość
andy

Dawno temu czytałem książkę o dwóch takich co ukradli księżyc ,teraz czytając bełkot ,,mądrości ,, dwóch takich co niby znają się na giełdzie myślę że chodzi im o rozwalenie tego bloga,a nie uatrakcyjnienie i ściągnięcie inwestorów chcących go czytać.
Darek szkoda że tyle Twojej wartościowej pracy ,zapału , darmowej wiedzy idzie na darmo. Jest takie powiedzenie ,,perły rzucane przed . . . . . . .to daremna strata.

piot
Gość
piot

NO szkoda ! ucz się od Gospodarza …chociaż ! te wpisy nie wskazują, że rozumiesz mądrości zawarte w analizach, tylko Gospodarza, zawartych na tej stronie ; pozostałe łącznie z twoimi są niewiele warte ! z technicznego punktu widzenia a resztę ocen mądralo sobie podaruj ….no nie jesteś tu PEREŁKĄ choć myślisz, że tak no cóż trzeba się jakoś dowartościować

Tom'as
Gość
Tom'as

dzisiaj wig odklepał szczyt
comment image

Tom'as
Gość
Tom'as

szersza perspektywa nasdaq-a
https://www.tradingview.com/x/7ERQYSrY/