Europejskie byki nie odpuszczają ale …. .

Za nami sesje , która zostawiły po sobie zamieszanie, jednak tylko jeśli spojrzeć na jeden dzień, W szerszym wymiarze czasowym można co nieco wywnioskować.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca , która podpowiada kolejny atak na szczyt. Dolny cień odbijający od strefy wsparcia i biały korpus są czymś co można czytać na „plus” dla byków. Jednak nie jedną świecą żyje inwestor i w szerszym spektrum widzimy najpierw potwierdzony układ Gwiazdy wieczornej a następnie wczorajsze podbicie na wyraźnie większym obrocie. Odbicie od strefy jest naturalnym ruchem , pytanie czy większy obrót nie jest wskazaniem na oddawanie akcji przez „większe ręce”? Odpowiedź być może padnie dzisiaj. Kontynuacja wczorajszego ruchu to kolejny szczyt prędzej czy później a wybicie wczorajszego minimum to wskazanie na kierunek chociażby 2050. Ja skłaniam się do tej drugiej opcji.

Na wykresie intra mamy swing spadkowy , który wyraźnie i jednoznacznie wybił zakres OB oraz naruszył poziom ostatniego potwierdzonego dołka największej korekty. W następstwie spadku mamy ruch w kierunku północnym , który swym zasięgiem doszedł do 50 % zniesienia i na ten moment dalej aktualna jest możliwość zmiany trendu, która stanie się niemal faktem po wybiciu wczorajszego minimum.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną białą świecę , która idealnie wpisuje się w układ harmoniczny 61.8/78.6 i który dzisiaj będzie miał okazję być realizowany. Cały dotychczasowy wzrost jest mimo wszystko korektą ostatniego swingu spadkowego, zatem ewentualna zmiana kierunku w obecnym miejscu da poważne wskazania na możliwość dalszego spadku z atakiem na dołek włącznie.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy ostatni większy swing w postaci trzech kolejnych szczytów. Odbicie od ostatniego szczytu narusza zakres OB. Brak nowego szczytu i zejście poniżej 15220 mocniej przechyli szale na korzyść niedźwiedzi w nieco dłuższym zakresie czasowym. Jednak w najbliższych godzinach można spodziewać się chyba próby zanegowania spadku , która powinna okazać się korektą po pierwszym impulsie spadkowym. Poziomami docelowymi dla takiej korekty zdają się być okolice 15350 i 15370.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała spadkowa świeca, która swoim maksimum cenowym nie naruszyła nawet szczytu z 17.10. Tym samym cały wzrost jest na ten moment korektą a powstała formacja Objęcia bessy , po potwierdzeniu da nam wskazanie na ruch w kierunku wybicia dołka i kontynuacji trendu spadkowego. „Połączone” cztery ostatnie świece też dają niedźwiedzie wskazanie. Pamiętajmy jednak o potwierdzeniu, bo bez tego rynek może spłatać figla i wyjść mimo wszystko na nowy szczyt.

Na wykresie intra, trend wzrostowy doszedł do strefy oporu w okolicy 4410 i nie zdołał wyjść nad poziom ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty. Tym samym , swingowo i tu mamy korektę wzrostową , po której wczorajszy spadek dał pierwsze wskazanie na możliwość jej zakończenia. Spadek z wczorajszego wieczora ma już znamiona impulsu a zatem możliwym jest wejście w ruch na północ, który ma szansę być korektą. Jeśli tak się stanie to kolejny swing spadkowy powinien nas sprowadzić chociażby w rejon 4290 choć docelowo , ostatni widoczny na wykresie dołek nie będzie mógł być spokojny o swoje przetrwanie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Tom'asTommyKonradandycherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na S jeżeli kurs spadnie 24 pkt. od poziomu otwarcia. Wczoraj ponownie dojście do poziomu dla L, pik wolumenu akurat na tym poziomie i odwrót, po czym zamknięcie na poziomie L. Jednym słowem oznaki konsolidacji.
Za sprawą specyfiki okresu końcówki roku, byków bym nie przekreślał, a dobrym numerologicznie momentem do ataku powinien być poniedziałek 20.11.2023.

Leh
Gość
Leh

CCC wczoraj 10% up. Puściłem wszystko ale nieopatrznie wszedłem w małe S. Trzeba będzie to jakość ogarnąć i poszukać ponownego wejścia. Dzisiaj chyba czas na Eurocash

Tommy
Gość
Tommy

Jak ktoś lubi waluty to można próbować L na usdpln

cherry
Gość

Witam

spojrzenie dt na FW20 w formie szkicu, udanych

comment image

Błąd z datą, poprawna 10.11.2023, robię szkice z datą jutrzejszą stąd błąd, przepraszam.

Szkic proszę traktować jako jedno z wielu założeń, jest to M5, więc pomyłka dopuszczalna, za to szkic z D1 daje kierunek na 2070, ten cel traktuję już na poważnie, więc nad tym założeniem mogę podyskutować.

Pzdr

andy
Gość
andy

Tommy ,trzymasz jeszcze pozycje ?

Tommy
Gość
Tommy

Tak, i uwaga na info „rzad-tuska-zamierza-zreformowac-ppk”

Tommy
Gość
Tommy

Nakaz inwestowania 40 proc. funduszy w WIG 20 jest wielkim nieporozumieniem, nie ma żadnych przesłanek, aby go utrzymywać i w pierwszej kolejności należy z niego zrezygnować.”

Tommy
Gość
Tommy

Andy, ja czesto trzymam pozycje dłużej wiec nie jestem wyznacznikiem ale zdarza sie ze zmieniam stronę kilka razy na dzień jak przebijają założone poziomy. Teraz patrze na Ok 48/50

andy
Gość
andy

Powiększa się grono scalpujących, czekam na niższe poziomy.

Tommy
Gość
Tommy

@ Thom’as liczysz już zyski? Standardowo nie ta strona to cisza…

Tom'as
Gość
Tom'as

Tommy…. płaczku bez akcji…. myślisz że wszyscy patrzą na intraday i śledzą każdy tik ???
comment image
jakbyś nie rozumiał tej tabelki to wszystkie główne banki zamknęły się w tym tygodniu na plus a wig banki zamknął się na nowym na ATH
https://ibb.co/B3qKDxW

Tommy
Gość
Tommy

Zostawiam do pon. Zapas jest to i tak na plus będzie

Konrad
Gość
Konrad

Na zielono poziomy, gdzie padły sygnały systemu:
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a9391442148ee8ba
Tak się to układa…