Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 08.11.2023

Po dwóch pierwszych sesjach tygodnia sytuacja na rynkach niewiele się zmieniła ale gdzie nie gdzie powstały elementy mogące dać nam coś nowego.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym mamy walkę na strefie szczytowej. Po wczorajszej sesji powstała mała czarna szpulka, która jeśli zostanie potwierdzona kolejną spadkową świecą da nam układ odwrotu. Jednak na ten moment mimo wszystko bliższe jest jej zanegowanie i osiągnięcie kolejnego szczytu w dotychczasowym trendzie wzrostowym. Coraz trudniej jest mi jednak dostrzec potencjał do silniejszego wzrostu bez wejścia w fazę dostrzegalnej realizacji zysków.

Wykres intra kontraktów na WIG 20 zdaje się pokazywać , iż wczorajszy ruch na południe ma szansę stać się falą c korekty pędzącej i tym samym wywołać kolejny swing wzrostowy na nowy szczyt trendu. Jednak nawet takie wyjście na szczyt nie da raczej jakiś sporych zdobyczy dla byków a równocześnie będziemy mieli pełen impuls i podstawy do wejścia chociażby w korektę. Oczywiście nie można przekreślić tego, iż wcześniej mieliśmy już falę 4 w postaci trójkąta i ostatni szczyt był wykończeniem impulsu. Tu sygnałem dla takiego scenariusza będzie brak nowego szczytu i wybicie wczorajszego minimum.

Indeks DAX

Choć po wczorajszej sesji, na wykresie indeksu DAX, zagościła biała świeca to jednak początek tygodnia zdaje się przemawiać za skutecznością zakresu OB co daje pierwszeństwo scenariuszowi z kolejnym swingiem spadkowym wybijającym ostatni dołek. Znawcy formacji świecowych maja też tutaj podpowiedź , która już dzisiaj ma szansę się ziścić.

Na wykresie intra powstał pierwszy swing od szczytu który spełnia znamiona zmiany kierunku. Korekta jaka miała miejsce po nim zniosła 61.8% spadku i osiągnęła poziom pierwszej strefy oporu. Nie można całkowicie wykluczyć , iż mimo wszystko była to tylko fala a większej korekty wzrostowej ale w niższym interwale , zejście na kolejny nowy dołek odbicia od strefy da już mocne wskazanie, że znajdujemy się w kolejnym swingu spadkowym którego celem będą okolice 15000.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy kolejną biała świecę jednak zakres całego wzrostu nie zdołał jeszcze wybić ostatniego potwierdzonego szczytu i tym samym cały czas możemy tu mówić o nim jako tylko o korekcie. Zanosi się na to , iż dzisiaj ta kwestia powinna się wyjaśnić całkowicie.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy silny trend wzrostowy w Dt który swingowo dalej jest korektą po ostatnim impulsie spadkowym. Układ falowy na ten moment też odpowiada układowi korekty i aby to zmienić potrzeba nieco bardziej widocznego zejścia w dół i po nim kolejnego szczytu. Zejście w dół z wybiciem strefy wsparcia na ok. 4365 będzie już jednak pierwszym istotnym ostrzeżeniem dla byków o możliwej zmianie trendu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
LehTommyDamiancherryKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

Darek pomyliłeś wykres ,to nie jest wykres kontraktów S&P

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 25 pkt. od poziomu otwarcia. Wczoraj S wskoczyło dokładnie na minimach sesji, potwierdzone pikiem wolumenu dało odwrót- cóż, takie rzeczy też się czasem zdarzają.

cherry
Gość

Witam.

Jedno zdanie o założeniu dla fw, kierunek spadkowy dt w grze, obecnie postój w ruchu do dołu na 2150, kolejny postój na 2140, a celem tej fali 2130 do 2120. SL 2196

Udanych zagrań.

godz. 09.35, handel 2174, wol 4,8 tys, transakcji 2,6 tys.

andy
Gość
andy

dla grających na formacje polecam rgr-a

Damian
Gość
Damian

po co podłączasz się pod post mega merytoryczny z twoimi głupotami ?

Tommy
Gość
Tommy

Ktoś tu pisał w piątek o bankach i wspaniałych wynikach. Nie ma go? chyba liczy zyski 😉

Leh
Gość
Leh

w temacie banków, zjazd 3-4% ale taki Alior prawie ani drgnał, co za papier.
Dziś chyba RPP? konsensus -0,25 ale jeśli utrzymaja obecny poziom to moze okazać się fajne miejsce na dołączenie się.

Tommy
Gość
Tommy

Krótkoterminowo może ;ale tak jak pisałem nie jest realne ze banki powtórzą wynik z tego roku jak stopy % nie wzrosna a narazie przymierzamy sie do obniżki

Damian
Gość
Damian

ale będą duże dywidendy i duże zyski ,domański ogłosił ze wakacji kredytowych nie będzie a NBP właśnie przestał obniżać stopy bo Jarek przerżnął wybory ,

Leh
Gość
Leh

Andrzej Domanski, były menedżer kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego Noble Funds, a potem członek zarządu funduszu napakowanego obligacjami GetBack ma zostać w rządzie Donalda Tuska Ministrem Finansów.
Dżizys,..

andy
Gość
andy

Dla bardziej wytrwałych niedżwiadków można zaryzykować granie na formację bullish shark. ?, pod warunkiem zejścia poniżej 2033.

Leh
Gość
Leh

delikatne L na PKO, papier wyprzedany, 2 kolejne strzały mam ustawione niżej

cherry
Gość

Witam.

Drugie zdanie o założeniu dla fw, na dalszą część sesji.
Kierunek spadkowy dt nadal w grze, mamy postój w ruchu do dołu na 2150. Jak widać założyli tutaj sobie obóz. Kolejny postój na 2140, a celem tej fali nadal jest zakres cenowy 2130 do 2120. SL 2196

Zanim 2140 powinni zagrać sekwencję:

1. wejście w klina to poziom 2156, te wejście powinno dać najście fali 4 na 1 czyli poziom 2165, jak chcą wyżej to max do 2172.
2. teraz już czas na 2140

SL dzienny który uruchomi alarm to poziom 2186,

Udanych zagrań.

godz. 12.17.35, handel 2152, wol 19,7 tys, transakcji 9,8 tys.

Leh
Gość
Leh

PKO sprzedane, 70-100 zł na kontrakcie w 1 dzień:)

Tommy
Gość
Tommy

To jednak nie wierzysz w banki ?

Leh
Gość
Leh

Tommy ja Ciebie nie rozumiem. jest wg mnie okazja wchodzę, jest zysk – wychodzę, Co ma wiara do tego