Mała zadyszka?

Wczorajsza sesja była mocno odmienna na naszym rynku w stosunku do „zagranicy”. Pytanie, czy to tak jak często bywa nasza giełda jest wyprzedzająca?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym doszła po wczorajszej sesji , czarna szpulka z dość wyraźnymi cieniami, wskazująca na brak zdecydowania. Takie wahania nie powinny dziwić bo jakby nie było znaleźliśmy się tuż pod szczytem z lipca. Jesteśmy w tendencji wzrostowej a zatem wybicie wczorajszej świecy w górę dałoby prawdopodobne wybicie wspomnianego szczytu i ruch w kierunku 2250-2300 a po pokonaniu strefy dalej nawet w okolice 2400 -2500. Tylko czy indeks zdoła wybić szczyt z lipca.? Jeśli ta sztuka się nie uda a cena spadnie to powstanie szansa na utworzenie w odpowiednim miejscu układu odwrotu i tym samym będziemy celowali w rejon 2030 co wydaje się bardzo możliwe w świetle wykresu intra.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20, mieliśmy wczoraj wyższe otwarcie i spadek do strefy wsparcia na ok. 2155. Spadek wykonany został w układzie impulsu z 4 pędzącą. Następnie rynek wszedł w korektę, która doszła do okolic 2184 gdzie cena wykonała mocniejszy zwrot w dół. Zmiana kierunku przy 2184 a więc zniesieniu 61.8% spadkowego impulsu jest idealnym miejscem dla powrotu przewagi niedźwiedzia i kolejnego swingu spadkowego w kierunku 2130 albo i niżej w przypadku wydłużenia swingu.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj biała świeca po luce cenowej. Jej zasięg spowodował dojście ceny do zakresu OB i strefy oporu. Mimo dynamiki wzrostu , rynek tu dalej jest tylko w korekcie trendu spadkowego i nie zmieni się to dopóki cena nie pokona 15575. Sam układ świecowy wraz z luką stawia na pierwszym miejscu scenariusz z kontynuacją wzrostu jednak jeśli dojdzie do zwrotu w obecnych rejonach to będziemy mieli wskazanie na kontynuacje trendu spadkowego i atak w kolejnych dniach na ostatni dołek tego trendu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend wzrostowy w Dt , który cały czas jest jednak korektą swingowego trendu spadkowego. Obecne dojście do strefy oporu połączonej z zniesieniem 61.8% stanowi pewne wyzwanie dla byków. Wydaje się , iż powinna tu nastąpić reakcja podażowa jednak tylko reakcja z zasięgiem wybijającym ostatnio przebitą strefę będzie miała zaczątki ewentualnej zmiany trendu Dt. Zatem istotny teraz poziom wsparcia to ok. 15190.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P sytuacja bliźniacza do tej na DAX. Tu również mamy białą świecę po luce cenowej z swoim zasięgiem na zakresie OB. Na ten moment jesteśmy w korekcie trendu spadkowego i trudno uznać to inaczej dopóki cena nie wybije poziomu 4394 , chociaż pokonanie OB dałoby już coś do myślenia. Brak wspomnianego wybicia i zwrot na południe oznaczał będzie kontynuację trendu i nowy dołek chociażby w rejonie 4050.

Na wykresie intra kontraktów na S&P również mamy wzrostowy trend w Dt , który jak dobrze widać na wykresie, jest korektą swingowego trendu spadkowego. W obecnym miejscu ceny mamy potrójny opór, OB, strefa oporu i linia trendu. To powinno wywołać jakąś reakcję podażową. Jednak tylko zejście poniżej 4300-4310 pozwoli miśkom na ewentualną zmianę kierunku w Dt i powrót do głównego nurtu swingowego. Bez tego będziemy mieli kontynuację a wybicie wspomnianego potrójnego oporu wiązać się będzie z ruchem , który zagrozi już trendowi spadkowemu wyższego rzędu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

42
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
cherryJan BaczewskiTommyPiotrekDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Sygnał wskoczy na L jeżeli kurs wzrośnie 25 pkt. od poziomu otwarcia.
Wczoraj kurs zaliczył bandę na 2193. Do kolejnych dwóch zabrakło niewiele, ale im więcej kolejnych tym bardziej starsze tracą na wartości, a po wczorajszej luce, kiedy powstały nowe bandy [2101-2244] tracą jeszcze bardziej. Dla przypomnienia są to [1942-2208] oraz [1984-2212].
Pierwszymi poziomami od góry są: 2180, 2181, 2195, 2204
Pierwszymi poziomami od dołu są: 2164, 2149, 2140.
Jak można wywnioskować z wpisu Darka – nie ma się co szarpać – trzeba się przyczaić 🙂

Konrad
Gość
Konrad

Zapomniałem dodać, że wczoraj przy nowych szczytach w Lotto pojawiły się same nieparzyste liczby 😉

andy
Gość
andy

zagrywam na flagę długość masztu 40pkt

cherry
Gość

Witam, dzisiaj kierunek dla w20 w dół, kolejne cele to:
2130
2118
2095

Baza jest/była w zakresie 15-20 pkt można założyć poziomy dla FW20, dodając bazę.

Szczegóły na szkicu, a pisząc prosto, bez nazwy fal, poziom 2120 celem dla kontraktu.

Najbliższy obóz do odpoczynku 2145-48

SL z systemu na 2200, alarm na 2186, CJC.
Udanych

cherry
Gość

Aktualizacja

Alarm dt się zapalił, ale SL 2200, a jednocześnie wejście systemu w L, przy założeniu falowym, obecnym znaczeniu, jest niemożliwe.

Także grając S, definitywny SL 2200, a jak wytrzyma TP2132 okolice.

Udanych zrozumiałych mądrych decyzji.

Tom'as
Gość
Tom'as

Do cherry ….. powiedz mi jedno ….dokąd będziesz przestawiał punkt B (duże czerwone ) i dlaczego przed wybiciem A nie wiedziałeś że to jest inna korekta niż wtedy rysowałeś ?

cherry
Gość

Tom’as czy pytasz czy jest to forma pretensji?, ja nic nie szkicuję na pałę, zawsze jest logika. Odpowiadam Fala B ma maximum i na tyle pozwala elliot, 20% wartości zakresu cenowego fali A. Przestawia się falę jak nie ma struktury w punkcie 2140 miałem prawo ją oznaczyć bo wtedy fala B osiagnęła 50% wartości fali A, więc w każdym momencie mogła wystartować fala spadkowa C. Poszli jednak na nowy szczyt i od razu dostali czapkę, więc znaczyłem już od kliku dni że gramy płaska korektę nieregularną z wyjście jak B do możliwego zasięgi względem wytycznych i zasad elliota, jako baza… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

mnie tylko chodzi o to że w eliocie możesz przedłużać falę w nieskończoność a to nie ma żadnego dobrego przełożenia na praktyczny handel i był tylko dobry przykład żeby to pokazać. zobacz na ten wykres https://ibb.co/jTX555S i pomyśl sobie że odkąd pamiętam to eliotowcy rysują na tym wykresie 5-tą falę i wieszczą armagedon …..a jak już się pojawi jakaś korekta to zaraz to V-ką wyciągają i nowe szczyty robią później się oczywiście okazuje że to była jakaś 2-ga w 3-ciej hehehe i tak rynek rośnie i robi kolejne fale ps. a przez takie dyskusje możemy uchronić wiele osób które to… Czytaj więcej »

cherry
Gość

Tom’as napisz na admin@cherryfw20.pl. Zapraszam. Musisz wiedzieć, ze w danej chwili oznaczeń dla fal jest od 8 do 14 znaczeń. Stąd popularne powiedzenie, ze fale znaczy się po czasie. Mają rację bo mimo oznaczenia po czasie, niekoniecznie dobrego, pojawią się kolejne rozwiązania, ale pomocne sa inne rozwiązania w postaci narzędzi, które pozwalają z 8 oznaczeń wybrać 3 znaczenia najbardziej logiczne a na dodatek 2 z tych znaczeń mają wspólny zasięg cenowy, więc realizacja % rośnie. Uzupełniając 2186 handel, godzina 11.00, wol. 9887, transakcji 5557. co mówi wol/transakcje, mi wylicza ws, to mój współczynnik sesji, wynosi obecnie 1,78, typowe ustawianie zajętych… Czytaj więcej »

Tom'as
Gość
Tom'as

wig 20 intra nie przebili jeszcze linii szyji
https://ibb.co/gDj4bZR

Tom'as
Gość
Tom'as

dinopol zyski ze sprzedaży
https://ibb.co/zGHCLL8
banki dobre wyniki , deweloperka i budowlanka wszystko w dobrej kondycji
co tu ma spadać się pytam ?
i jeszcze pokażę jedną ciekawostkę odnośnie wig
https://ibb.co/b2DSPXn
dokładnie zeszłego roku w tym samym czasie czyli pierwszy tydzień października zakończył korektę i już później taniej nie było

Damian
Gość
Damian

BUFFET mówi martw się jak jest dobrze , inflacja spada , stopy spadają , zyski też spadną , na razie dyskontują brak wakacji kredytowych

Damian
Gość
Damian

A zobacz wykres PLWs całego rynku ,zobaczysz że coś jest nie tak , podobnie jak S&P który rośnie o 5 % w 3 sesje a 3/4 spółek jest w głębokiej bessie

Tom'as
Gość
Tom'as

ja patrzę na cały rynek akcyjny i co prawda może być teraz jakieś konsolidowanie ale nie ma powodów w finansach spółek (jak na razie ) aby to nie rosło dalej
https://ibb.co/xjTnZbm

Damian
Gość
Damian

teraz to powinna być hossa obligacyjna pod obniżki stóp ,

Tommy
Gość
Tommy

Tom’as; banki budowlanka i deweloperka są powiązane. Z deweloperka i budowlanka mam trochę wspólnego i uwierz ze nie jest tak kolorowo. Co do banków to porównaj sobie nie do 2022r a 2021r kiedy wartosc udzielonych kredytów wyniosła 86mld a w tym roku do końca września mamy niecałe 36mld… wzrost zysku banków to kredyty właśnie z lat poprzednich brane przy blisko 0 stopie%.i teraz 2023 jako rok wysokich stop % mial przełożenie na zyski banków. Obniżka stop % wplynie na wysokość raty od grudnia, jeżeli w nast roku będą utrzymane lub zobaczymy kolejne obniżki to banki nie powtorza tego wyniku. budowy… Czytaj więcej »

TsG
Gość
TsG

co by nie tylko było że miski trzymaja prym, cos takiego mi wyszło z M15
https://invst.ly/121ab-

Leh
Gość
Leh

Cherry dzięki za wpis. Na tym etapie jak dla mnie każdą zniżkę trzeba wykorzystywać do zakupów, z rozsądkiem rzecz jasna. 2140c-2130 w razie korekty do dobre poziomy dl L

cherry
Gość

Leh nie ma zo dziękować, założenie gra albo nie gra, jest i trzecie wyjście wymaga korekty.

Szkic wątku z wczoraj dam tutaj, o tym była od rana dyskusja

comment image

Udanych

Już teraz korekta jest wymagana to nie będzie fala a tylko 1, a wykończana jest fala 2, ciekawe poziomy zostają bez zmian.

W poczekalni jest także opcja z trójkątem, ale odpowiedź da dopiero w fali abcde spadek tylko na 2130 nie dalej, ale to przyszłość.

Tom'as
Gość
Tom'as

dla mnie schemat rozgrywania jest jest dużo prostszy
jeżeli fala wybija nowy szczyt to jest to impuls a fala wybita jest korektą
comment image
a następujące po sobie takie układy tworzą trend ….to jest jedyne co możemy w łatwy sposób określić i pod to zagrywać bez zbędnego kombinowania
do tego odpowiednie zarządzanie pozycją i wielkością SL

cherry
Gość

Narysuj swój wykres, nie poprawiaj moich, dziękuje.

Uważam, że bardzo się mylisz z tezą: „dla mnie schemat rozgrywania jest jest dużo prostszy jeżeli fala wybija nowy szczyt to jest to impuls a fala wybita jest korektą”

Pozdrowię Cię w okolicach 2000 pkt.
Chciałbym poznać Twoją wiedzę o zarządzaniu pozycją i odwagi wpisz/zaproponuj pod te bazgroły na moim szkicu dalsze zachowanie FW,

Tylko nie pisz takiego zagrania: L2173, SL 2028.

Tak jak widzisz poniżej, same impulsy, bo wyszli na nowy szczyt, udanych.

https://ibb.co/vzsDqhf

TsG
Gość
TsG

cherry jest tylko jeden mankament grając intra i trzymajac się S , nie pozwoli zagrać L i jak na ten moment kto wzioł L -ke ma intraday jakiś zarobek a S gryzie palce aby go SL nie wywalił i musi czekać az się rynek zadeklaruje na spadek, tak po ludzku S kę trzeba wyczekać aż rynek tak sie zachowa a oznaczenia falowe…no cóż po czasie same sie narysują stąd skalpujac w obrebie sesji trzeba mieć na uwadze że to rynek decyduje w danej chwili kto prowadzi grę a kto musi zaczekać aby stało sie tak jak oczekuje… mój wykres co… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

TsG trochę mnie Gruby w tym scalpingu na 1min wykiwał ,bowiem wybił się z flagi o jej szerokość ,zatrzymał się na poziomie Konrada ,a założyłem że zrobi podejście do dolnej linii flagi i zejdzie dalej w dół,a gruby zawrócił i wybił się w przeciwnym kierunku ,ale był niezawodny orgr,, więc nie jest żle.

Tom'as
Gość
Tom'as

dlaczego tu jest wielu mądrych i doświadczonych ludzi a jednak rynek nas ciągle kiwa ???
https://youtu.be/xYjV2NggBCs?si=NEsu-rkDf_hlRxnK&t=27

andy
Gość
andy

Tom’as ,bo oprócz techniki imo najważniejsza jest psyche.

Tommy
Gość
Tommy

Nie rynek kiwa a osoby zarządzające dużym kapitałem, których zadaniem jest właśnie wykiwanie mniejszych. Stad wiele potencjalnych racjonalnych i mądrych wg nas decyzji okazuje sie błędna. Bo jak wytłumaczysz to co sie u nas dzieje?

Tom'as
Gość
Tom'as

to jest bardzo proste do wytłumaczenia …zobacz jaka jest skala wzrostów zysków poszczególnych firm a zwłaszcza banków (kwartalnie)
https://ibb.co/XSGzs5t
więc to jest zgodne z zasadami jakimi powinien kierować się inwestor

Tommy
Gość
Tommy

Jakimi zasadami.. 🙂 teraz grasz to co bylo, z drugiej strony to czy giełda dyskontuje przyszłość? Ponoć tak ma być. Tu nie ma większej logiki inaczej każdy by zarabiał. A na polskich akcjach gdzie masa spółek nigdy nie wypłaciła żadnej dywidendy i nie zanosi sie na to. To w co sie inwestuje? Przecież to nie poważne

Tom'as
Gość
Tom'as

w sumie to jednej zasady :
„Inwestujesz w przedsiębiorstwa, nie w akcje”

andy
Gość
andy

TsG, zagrałeś pod ten wykres.?

andy
Gość
andy

fajna zmienność ,wyrysowany mały rgr , można scalpować dalej.

andy
Gość
andy

Teraz w pełnej krasie na 1min. widoczna jest fala spadkowa a ,korekta b jako tr rozszerzający i spadamy falą c.

TsG
Gość
TsG

andy zagrałem dzis do góry i zakończyłem na jednym wejsciu co do reszty to bede szukał wejscia po niedzieli teraz relaks i miłego odpoczynku dla wszystkich…pozdrawiam

Tom'as
Gość
Tom'as

rgr zanegowany ….pozostało tylko wybić szczyt na 2203

Tom'as
Gość
Tom'as

takie pytanko do weekendowej
bo szczyty ostatniej korekty z końca lipca na kontrakcie zostały przebite a na indexie w20 troszkę zabrakło ….jak Pan to interpretuje ?

Jan Baczewski
Gość
Jan Baczewski

Ja myślałem, ze Dariuszowi chodzi o szczyty powyborcze…Odnośnie Lipcowych: Seria Z nie przebiła, kontynuacyjny tylko przebił, a to sie nie liczy…Wiec sprawa lipcowych jest oczywista…Sprawa powyborczych również…pytanie jak zamkną tydzień, bo to wydaje sie clue.

Piotrek
Gość
Piotrek

Na wykresie godzinowym SP500 pojawiła się trzecia luka (wyczerpania?). U nas relatywnie słabiej (wygląda od wczoraj na dystrybucję w dobrych warunkach zewnętrznych). Może być ciekawie.

Tom'as
Gość
Tom'as

moim zdaniem to jest cały czas w grze na tygodniówce
comment image

Tommy
Gość
Tommy

Jasne ze jest, w koncu tak samo twierdzą nasi znani analitycy;) podobnie widza już ATH na w20 tylko ze ATH oznacza coś innego niż wyjście ponad tegoroczny szczyt….żal tych który tego słuchają:)

Tom'as
Gość
Tom'as

Nie wiem co twierdzą analitycy bo jestem tylko tutaj u Pana Darka…. A jaki jest sentyment na blogu to każdy widzi 🙂

Piotrek
Gość
Piotrek

Jeśli nie będzie recesji, która historycznie się prędzej, czy później pojawiała po takim zaostrzaniu polityki monetarnej, to wszystko jest możliwe. Koniec roku też teoretycznie gra dla byka. Ale dzisiaj i u nas i na DAX widać delikatną relatywną słabość. Zobaczymy.