Czy byki wykorzystają okazję na dwa dni przed końcem miesiąca?

Wczorajsza sesja była mocno o odmienna od poprzednich. Można powiedzieć, że popyt do końca sesji próbował odzyskać „dobre imię”.

Indeks WIG 20

Po wczorajszej sesji, na wykresie dziennym powstała duża szansa dla byków w postaci Pin bara tworzącego równocześnie podwaliny po formacje cenową DB. Co istotne, minimum wczorajsze sesji było niższe od minim z poniedziałku. To zaś daje możliwość uznania , iż na wykresie powstał pełen impuls spadkowy od 1573. Teraz najistotniejsze jest to czy popyt zdoła kontynuować odbicie od minimum i równocześnie wybić linię szyi znajdującą się na poziomie 1473. Dwa dolne cienie przy wyższych obrotach dają do tego mocne podstawy.

Na wykresie intra mieliśmy wczoraj lukę cenową i zejście, ale nie na nowy dołek tylko do strefy na koronę w postaci „trójki” z pędzącą po środku. To powinno zaowocować wybiciem wtorkowego maksimum. Jednak warto mieć na uwadze, że trochę powyżej tego maksimum i zakresu OB znajduje się bardzo silna stref oporu , którą powinniśmy testować ale czy pokonać?

Indeks DAX

Krótko po otwarciu luką na wykresie dziennym indeksu DAX doszliśmy do wskazanej wcześniej strefy wsparcia , która spowodowała uaktywnienie się popytu. W efekcie tego po całej sesji została wyrysowana biała świeca z wyraźnym dolnym cieniem. Można dopatrzeć się tutaj formacji odwracającej na bazie dwóch ostatnich świec. Jednak przed bykami ciężka orka bo w odległości zaledwie 200 pkt znajduje się bardzo silna strefa oporu bez wybicia której nic pozytywnego dla posiadaczy akcji nie zagości na dłużej.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy silne odbicie wybijające największy OB. Odbicie to jednak nie zdołało jeszcze wyjść nad poziom 12416 w czym przeszkadza linia trendu. Patrząc falowo wydaje się jednak że w przypadku powstawania impulsu mamy dopiero fale 1-3 i obecnie tworzy się 4. Zatem wybicie linii trendu powinno nastąpić dzisiaj w jeśli cena pokona również wspomniane 12416 to będziemy mieli podstawy aby brać pod uwagę możliwość zmiany trendu swingowego. W Dt na ten moment obowiązuje L.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała biała świeca zasłaniająca dwie poprzednie. Tu pytanie czy to jest odwrót ,chociażby na jakiś czas czy tylko korekta w fali 4. Tą fala 4 mogłaby już być kombinacja cieni z piątku i poniedziałku. Jeśli będzie miała miejsce kontynuacja potwierdzająca objęcie to powstanie szansa na tworzenie dużej formacji DB jeśli natomiast zostanie zanegowana wczorajsza świeca to powinniśmy zakładać , że ruch w górę może i tak ale na kilka dni w ramach korekty. Dlaczego w ogóle zakładam możliwość budowania dużego DB? O tym już wspominałem w weekendowych, mianowicie od samego szczytu indeks S&P spada „trójkami” a nie impulsami.

Wykres intra kontraktów na S&P wykonał lepsza robotę dla byków niż ten na DAX. Tu zostało złamane OB ale i również wybity szczyt ostatniego swingu spadkowego. Zakładam , że jeszcze jakiś szczyt w okolicy strefy na ok. 3766 powinniśmy mieć ze względu na to , iż dynamiczny ruch mający mieć postać impulsu znajduje się obecnie w fali 4. Ze względu na fakt wybicia OB i szczytu swingu spadkowego powstała możliwość odwrócenia trendu swingowego.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

25
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
TsGKonradBttFandyKiS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Po wczorajszej luce bandy przesunięto na 1386-1525.
Coś może się dziać przy wielokrotności 24 pkt. od 1455 pkt.

KiS
Gość
KiS

zanim rozpoczną się notowania trochę przemyśleń z mojej strony, może i za bardzo negatywnie odniosłem się do TFE ale mam dość złe wspomnienia gdy stosowałem tę technike AT, krótko mówiąc więcej traciłem niż zyskiwałem, VSA odkryłem przez przypadek , interesowałem sie również Renko , Range Bar ,przez co miałem taki galimatias że właściwie powinienem przestać, co mnie zafascynowało w tej metodologii VSA( to nie jest gotowy sposób do spekulacji) to prostota, sprowadza się to do tego ze jak ktoś dużo sprzedaje to ktoś inny dużo kupuje i przekładajac to na wolumen obserwacja tych pików może być pomocna w podejmowaniu decyzji… Czytaj więcej »

KiS
Gość
KiS

sam już nie wiem czy pisać czy nie pisać..ale zobaczcie sami na poziomie 1460 stał baton ponad200szt po stronie sprzedaży ..jak to zostało rozegrane to sami zaobserwujcie godz 9.01 już nie będę naginał ale wejście w S pozwoliłoby osiągnąć zysk z tej sytuacji…jedna swieczka M1 mega wolumen nast epna już nie potwierdza i to jest ten moment kiedy trzeba wejść w pozycję S

andy
Gość
andy

wczoraj pisałem ,,imo na ten moment mamy dwie możliwości ;1-tr rozszerzający ; 2- ab i klin .jestem po odwrotce na S. SL ustawiony-1465,, i poszli jak po sznurku i w tym momencie ja podziękuję staremu dobremu Elliotowi. Uważam że każda metoda jest dobra o ile przynosi zyski i powiększa stan konta.

KiS
Gość
KiS

TP okolice 1431-3

KiS
Gość
KiS

9.41 można L próbować na perę pónkktów

KiS
Gość
KiS

1440TP jak dadzą a SL postawiłbym na 1435

andy
Gość
andy

właśnie zamknąłem S, poczekam na korektę..Konrad to TEŻ. jest Twój poziom.

andy
Gość
andy

ponownie na S;do zaliczenia potencjalny rgr. było odbicie ,,zdechłego kota,,

andy
Gość
andy

ciekawa sprawa, minimalny zasięg rgr-a wypada na 1398 ,a poziomy które poprzednio podawałem to1396-7

KiS
Gość
KiS

10.39 godz..coś się zaczyna dzić po stronie LOP i wolumenie brałbym L…SL 10 pkt TP 10-15pkt..

KiS
Gość
KiS

TP 1438 SL 1430

KiS
Gość
KiS

bp..czas na relaks

andy
Gość
andy

obecnie zagrywają pod małego orgr-a,wygląda na to że gruby zagrywa korektę nieregularną ?

andy
Gość
andy

pomalutku ,ale do celu.

KiS
Gość
KiS

godz.14.38ponownie coś z LOP i Wolumen …wzomona czujnosc LOP maleje i Wplumen brałbym L

andy
Gość
andy

zamknąłem na poziomie Konrada , odpoczywam , jak dla mnie gruby spisał się przyzwoicie.

andy
Gość
andy

jednak diabli mnie podkusili , wziąłem S jest z czego odpisać 1o pkt. to można zaszaleć pod moje poziomy 🙂

andy
Gość
andy

pozycja zamknięta zgodnie z zakładanym poziomem ,odpoczywam.

Konrad
Gość
Konrad

Cieszę się andy, że w jakimś malutkim stopniu moje wypocinki \ci pomagają. U mnie szansa (za sprawą spirali księżycowej) na zwrot jutro. Może pokryje się z zaliczeniem bandy na 1386, no chyba że będzie kolejna luka. No i pokonali minimum z 26.09.2022, ojojoj. Nie ma wyproś – niedźwiedzie w natarciu.
Na minutówce do domknięcia luka na 1433. Jedyna nadzieja byków….że tam kurs powróci.

andy
Gość
andy

Konrad ja też jestem zadowolony bowiem mam możliwość konfrontowania poziomów z Twoją wyliczanką., a to że się one pokrywają lub że są blisko siebie wzmacnia ich wiarygodność.Wkażdym bądż razie potrzeba trochę dłuższej obserwacji czsowej czy ta zbieżność nie jest przypadkowa.

KiS
Gość
KiS

jeśli mi dadzą 10-15 pkt od wejścia rozważe sprzedaż L a SL podnozse na +3pkt od wejścia

TsG
Gość
TsG

Domino przestał pisać cherry dzis poza zasiegiem na blogu piszące 3 osoby a świeczki prawie codziennie zmieniają kierunek z D1 , to co jutro do góry???

andy
Gość
andy

TsG, od poniedziałku zaczyna się w domu ,,bajzel,, więc i ja dołączę do ich grona. 🙂

BttF
Gość
BttF

Aktualizując wczorajsze założenia – dziś od rana sporo zajęć zawodowych i brak czasu – można je jedynie podsumować wizualizacją :

https://ibb.co/t3sfKvx

VS

https://ibb.co/98GPCpb

Idziemy zgodnie z trendem … czyli S

https://ibb.co/CbfYGJ7

Udanych zagrań ! 😉