Analiza …. .

Dzisiaj bez komentarza bo i trudno coś nowego napisać.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

31
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
TsGALFkwotandyKiS Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam, wpis przed sesją. Pozostała na stanie sprzedaż S1531. Muszę dostać tą korektę, nie było w czasie sesji 20 dynamicznych pkt w dół, zakładam, że dziś do południa dadzą poziom okolic 1515 +, – 3 pkt. Dodam tylko, że nawet jak w najbliższych sesjach dadzą poziom od 1580 do poziomu nad 1600, to cała spadkowa 5 fala w TUK przed nami. Patrząc na szybko banda jest pod 1400. To przyszłość. Obecnie jak rozpisałem sesję podaję poniżej, Zamykam S pod 1520 z ręki, a fizycznie wystawione na 1516. Następnie szukam L w zakresie 1512-1514, a jak wyjdą nad 1520 (gdy nie… Czytaj więcej »

cherry
Gość

Dopowiem, gdzie bronić L.

Poziom 1508 to definitywny i ostateczny SL dla L gdy zagram.

Wytrzyma cele dla L to
1552
1570
1598

Udanych zagrań,

Godzina 9.04 gra na 1515, mam już L po 1516

Pod kupione L jest czerwony alarm, system wszedł po 1511 w S.

Pewnie po zachowaniu na 1520 podejmę decyzję o ewakuacji. 80% że tak.

cdn

cdn nastąpił o 9.13 SL wyleciał i zaczynam weekend, wynik 1531-1516=15 pkt zysk, strata 1516-1508=8 pkt.

wpis uzupełniłem o 9.15.

BttF
Gość
BttF

Założenie w toku realizacji :

https://invst.ly/z0uo9

Weekend z wyborami w IT ! może być początkiem końca EU / Euro

Udanych zagrań ! i miłego weekendu 😉

KiS
Gość
KiS

dziś mamy przykład dlaczego TFE to relikt przeszłości i w jaki sposób można wygolić spekulantów z kasy w łatwy sposób a przecież wystarczy tylko przyłączyć się do ruchu ceny wolumenu i LOP…cena spadała wolumen rósł LOP rósł to imo trzeba grać S a nie wpierdzielać się w tryby grubemu…
Im szybciej zaczmiemy patrzeć co robi cena wol ewentualnie LOP tym nasze zagrania będą bardziej zgodne z tym co robi duży kapitał…grają pieniądze nie jakieś tam setapy z TFE

cherry
Gość

Witam Kis Fajnie, że doszła osoba, która lubi dyskutować, dziękuje. Zapytam tylko, piszesz bo chcesz Nas dokształcić ? Ok. Podeślij mi materiały edukacyjnie, wiedzy nigdy nie za dużo. Wczoraj ja pisałem mam S 1531, wzrosło do 1534 a Ty już uwagi, że gdzie te 1516, a poszło 3 pkt powyżej wejścia i pytasz co zrobię gdy ……. Nie odpowiem, wydaje mi się że piszę zrozumiale . Pisanie publiczne to dla mnie odpowiedzialność. Tak odpowiedzialność, bo wiem, że jest tutaj minimum 6 osób, które pisząc do mnie prywatnie podpytują o strategię związaną z systemem i co mówią fale. Co dalej na… Czytaj więcej »

KiS
Gość
KiS

cherry wiem że pomyłka boli a tak to wygląda bo zamiast trzymać S oddałeś i wzioeś L co dało stratę ..co do pytania to pisałem czy masz jakąś linię obrony gdyby poszło nie po Twojej myśli czyli ten SL 10pkt jak tutaj na blogu było pisane nie odpowiedziałeś to OK wcale nie musisz no i dla osób co Ciebie śledzą pewnie wiedziały jak się bronisz Dlaczego wolumen jest tak ważny w procesie decyzyjnym? Otóż dlatego, że za wolumenem stoją pieniądze, a pieniądze, im większe, tym większą moc sprawczą mają na rynku. Stoją za nimi konkretni inwestorzy, z konkretnymi intencjami i… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

KiS ,masz racje że TFE to inna epoka w której Darek i ja zaczynaliśmy przygodę z giełdą a jedyną książką o giełdzie była książka Z.Komara Teraz przez te 30lat jest tyle dostępnych technik że można przebierać jak w ulęgałkach.,ale kto tego nie doświadczył nie zrozumie tamtych czasów.Pozostał mi sentyment do tej techniki z tamtych czasów i w połączeniu z obecnie dostępnymi technikami daje dobre rezultaty. Wcześniej pisałem,, Obecne założenie /oczywiście niedżwiedzie/,jesteśmy w piątej fali spadku -seria Z.zrobiliśmy falę 1 ,1577-1485, obecnie zakończyliśmy na 1560 falę 2 gdzie a-1565, b-1501, c-1560 ,powinniśmy zacząć falę 3 z ostrą jazdą ,,Gruby rozciągnął ją… Czytaj więcej »

KiS
Gość
KiS

andy, przecież nikomu nie ubliżyłem jedynie zwracam uwagę że nie fale są siłą motoryczną na giełdzie ale wyłożone pieniądze które dany ruch( w elliocie falę) powodują, to co my widzimy to są już można powiedzieć zapisy historyczne a jak będzie za 5 min 1 goodzinę tego nie wiemy jedynie obserwując co robi cena vol ewent Lop możemy spekulować i doszukiwać sie intencji grubasów

andy
Gość
andy

KiS , ja nie napisałem że kogoś obraziłeś, lecz ten lekceważący ton wypowiedzi/ być może nie zamierzony/ który użyłeś w stosunku do innych inwestorów stosujących inne techniki niż Twoja, sam w sobie był dość wymowny. Znam też tą metodę którą się posługujesz, ale próba gry nią w moim przypadku scalpowania nie bardzo mi wychodziła. być może poświęciłem jej zbyt mało czasu .

KiS
Gość
KiS

andy w swojej historii też stosowałem TFE, kosztowało mnie sporo wysiłku aby zapomnieć o tej technice a skupić się na tym co kieruje notowaniami.przypadkowo odkryłem VSA i tak mi zostało dlatego polecam

kwot
Gość
kwot

KiS nikomu nie ubliżasz ale krytykujesz podawane zagrania cherego, choć on jako jedyny na tym blogu podaje je z wyprzedzeniem, uzasadniając je dokładnie. Zniechęca to cherego jak i innych do podawania swoich zagrań na FW20. Podaj chociaż raz przed czasem jak zagrać na podstawie Twoich założeń. Poza tym każdy „gra” na giełdzie na własne ryzyko choć czyta wiele różnych analiz i komentarzy. Pozdrawiam wszystkich piszących na tym blogu.

KiS
Gość
KiS

proszę powiedzcie mi w którym momencie obraziłem cherry
KiS

cherry fajnie to wszystko wygląda ale co zrobisz jak twoje poziomy nie zostaną zagrane i TP nie dolecą tam gdzie zakładasz??? masz jakąś linię obrony przed takimi sytuacjami bo na ten moment S nie doszło na 5116 a mało tego było już na 5135 czyli co standart SL 10pkt od wejścia tak tutaj czytałem że taka zasada jest grana??

Slavomir
Gość
Slavomir

I jak Darek widzisz te spadki na DAX? Jest szansa na wybicie 12468, który to poziom jest dolną krawędzią już chyba trzeciego takiego samego OB z rzędu (wykres 2H)?

Konrad
Gość
Konrad

Walka toczy się poza ringiem (1511-1543). Wielokrotność 8 na 1487 (kolejne 1479, itd.) zatrzymała jak na razie dalszy zjazd. Jest czas na obronę (ale i na totalny wpierdziel) i wejście z powrotem na ring, ale jeżeli się to nie uda to wiadome – walka przegrana.

andy
Gość
andy

RATUJ SIĘ KTO MOŻE -Polskie Sieci Elektroenergetyczne ogłosiły okres zagrożenia rynku mocy w piątek 23 września od godz. 19 do 21. Rezerwa mocy w systemie energetycznym okazała się tak niska, że operator po raz pierwszy historii postawił w stan gotowości wszystkie jednostki, które mają podpisane umowy mocowe.

andy
Gość
andy

Konrad ,ta wielokrotność będzie obowiązywała do jakiego momentu, co spowoduje że zostanie zmieniona ?, dzięki

Konrad
Gość
Konrad

Obowiązuje jak zawsze do kolejnej luki cenowej na dziennym.

andy
Gość
andy

Konrad ,ta wielokrotność pokrywa się ,lub jest bliska poziomom które wcześniej podawałem n.p . 1463 –1460 ;1455-57; 1431-1430, z tego wynika że warto znać Twoją liczbę wynikającą z wyliczeń luk .Jeżeli nastąpi zmiana podaj nową liczbę a spróbuję porównać z moimi poziomami.

KiS
Gość
KiS

gdzie ja widzę koniec zainteresowania tzw.grubasów w kontunuacji ruchu??? IMO jest to taki moment gdy cena zmienia kierunek pojawiają się coraz większe volumeny a LOP zaczyna maleć..wtedy spekulacyjnie zajmuję pozycję odwrotną niż to co widać po lewej stronie bo to już było a teraz mozemy zmieniać orientację co do kierunku i zachowania ceny godz. 11.33 mamy taką sytuację wiec L do gry

KiS
Gość
KiS

SL zapomiałem dopisać też stosuję…jest to owe 10Ppkt od wejscia i aby nie bylo że tak pieknie mam zawsze do przodu to SL mnie też dotykają

andy
Gość
andy

KiS, widzę że w tej materii to jest nas już dwóch ,bowiem wielokrotnie pisałem że 10 pkt. to jest mój próg bólu.

KiS
Gość
KiS

12.15 coś zaczyna się dziać SL wytrzymał ale dyskusji widzę brak, emocje zawsze były i bedą i nie ma co zamykać sie na opinie innych czy też zapytania bo kto pyta ten nie bładzi

Konrad
Gość
Konrad

Spoko KiS, prawie zgrało się to z jakimś ważniejszym poziomem, ale jak na razie tylko odbicie zdechłego kota. Liczę albo na wysokie otwarcie w poniedziałek, albo ostrą podbitkę z rana.

andy
Gość
andy

KiS,jakie interwały stosujesz do wejścia/wyjścia w rynek ,a jakie do obserwacji. dzięki.

KiS
Gość
KiS

mam taką propozycję niech każdy kto ma na to ochotę to napisze jakie stosuje techniki , wtedy być może będziemy wiedzieli więcej o uczestnikach tego blogu.
Jeśli chodzi o mnie to jestem zwolennikiem metodologii VSA , linni trendu wsparć i oporów obejmujących obręb sesji, pozycje otwieram i zamykam pcr gram 3szt stosuję SL 10 pkt od wejścia , mając 10 pkt przenoszę SL na zero a pozycje zamykam widząc słabnący ruch na coraz mniejszym wolumenie.
w przypadku dojścia ceny do W/O poprzedzającym dużym wolumenem na następnie mniejszym zamykam pozycję z palca..imo brak checi do wybicia tych poziomów
Zapraszam do wpisów

ALF
Gość
ALF

Jeśli dość długo czytasz ten blog to zapewne orientujesz się co do technik niektórych osób tutaj piszacych, co do mnie to powtórzę, spekuluję wyłącznie na akcjach, z TFE wybrałem korekty do zajmowania pozycji , interwał M20-1H trzymam pozycję od 3-5 dni, zabezpieczam pod widocznymi dołkami i rzadko wyciągam maksy z pozycji, w portfelu srednio 3 akcje łatwiej śledzić…miłego odpoczynku od giełdy pozdr.

TsG
Gość
TsG

KiS za krótko czytasz ten blog albo jesteś marzycielem, nie ma szans abyś dostał taką odpowiedź, ja mam tylko taką sugestię dla wszystkich wielbicieli i wyznawców TFE , czekajcie na ruch który bedzie miał widoczną korektę a w tle bedziemy widzić impuls, wszystko wcześniej powoduje że wejścia są nietrafione, a nowy ruch wtedy albo bedzie korektą impulsu i wtedy nasze wejscie było na fale C i jak to zobaczymy to ponownie trzeba zaczekać co bedzie dalej a pozycje albo zamykać albo odwracać a i tak nie jest to łatwe zajecie, nawet techniki VSA nie są takie dochodowe bo nasz rynek… Czytaj więcej »