Byki zawalczyły ale pod nieobecność Londynu.

Za nami wzrostowe sesje na parkietach , które jednak odbyły się z zamkniętym Londynem. Dodatkowo jutro FED.

Indeks WIG 20

Na „plus” dla byków i zmiany kierunku czyli powrotu do wzrostu przemawia układ dwóch ostatnich świec ale tak jak wcześniej napisałem to było bez Londynu więc trzeba zachować ostrożność. Sygnał o którym mówiłem w weekendowej jeszcze nie padł.

Na wykresie intra konsolidacja. Wczoraj w trakcie sesji napisałem o dojściu w okolicę 1550 co miało miejsce. Jeśli niższe zamknięcie będzie początkiem zmiany kierunku to celujemy w okolice 1460, jeśli jednak pójdziemy dalej to będzie wybicie 1565 i dalej w kierunku 1650. Choć do takiego scenariusza okoniem stoi to co się stało 15.09 czyli po impulsie w dół dojście na korekcie do strefy na koronę.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy obronę strefy na Koronę z minimalnie niższym dołkiem niż ostatni i silną formację Przenikania. Wystarczy ją potwierdzić następnie zamknąć lukę i wybić 13111 aby mieć otwartą drogę do kolejnego impulsu wzrostowego tym razem atakującego 14000. Brak potwierdzenia i równoczesna negacja formacji to b. duże ryzyko wybicia dołka a co za tym idzie ruchu na ok. 11500.

Na wykresie intra mamy tendencję wzrostową , która zdołała w impulsie wybić ostatni potwierdzony szczyt. Przy powstaniu pędzącej 1:1 albo nawet niższym zejściu nie wybijającym dołka będziemy mieli kolejny swing wzrostowy z atakiem na okolice 13050.

Indeks S&P

Objęcie hossy na strefie wsparcia to zapewne ważny argument przemawiający na korzyść zakończenia korekty spadkowej. Teraz należałoby go potwierdzić i wybić 3960. Negacja Objęcia to groźba wybicia 3720 co stanowiłoby już mocny argument za wybiciem dołka i kontynuacją średnioterminowego trendu spadkowego.

Na wykresie intra kontraktów mamy wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu ale jak na ten moment układem korekcyjnym. To otwiera drogę do ruchu w kierunku 3977 , którego wybicie jest potrzebne aby móc myśleć o zmianie swingowej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andyTsGALFcherryBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam.
Wczoraj bez sukcesu, dzisiaj z planem na dobre wejście.

Planuję S na 1566, jak wejdzie oddam na 1536.

Na 1566 musi być kontra miśka, SL mentalny na 1580, a jak zajmę pozycję i kurs zejdzie w okolice 1555, SL idzie na wejście.

Udanych, przemyślanych zagrań

9.30 gra na 1559, lop w górę o 1200 sztuk, jest 57,770

Dopiszę, bo mam pytania o sygnał.
Wczoraj wszedł w L na 1533, dzisiaj zamieni na S 1523

BttF
Gość
BttF

Po niskim rozliczeniu serii U futures dla wig20 mamy korekcyjne podbicie z dokładaniem LOP na bazie +25pkt ( +1,5% ) – spory optymizm w przededniu kryzysu energetycznego w EU

https://invst.ly/y-oh1

Czy można pójść wyżej … ? – można … do FED jutro mamy miejsce i czas , choć nie liczę na wiele wyżej już

Jednak granie L uważam za wysoce ryzykowne więc jedynie dobranie wyżej S wchodzi w rachubę 😉

Udanych zagrań !

andy
Gość
andy

Obecne założenie /oczywiście niedżwiedzie/,jesteśmy w piątej fali spadku -seria Z.zrobiliśmy falę 1 ,1577-1485, obecnie zakończyliśmy na 1560 falę 2 gdzie a-1565, b-1501, c-1560 ,powinniśmy zacząć falę 3 z ostrą jazdą /zobaczymy co zrobi FED/. jestem z 2S, .jeśli wyjdziemy ponad 1577 trzeba będzie pomyśleć o zmianie oznaczeń.

andy
Gość
andy

W odwodzie pozostaje jeszcze jedna wersja spadkowa ale rozciągnięta w czasie w postaci TR.

andy
Gość
andy

Wybiliśmy linię szyji rgr-a jeśli jej nie złamią wpadnie kolejne kilkanaście punkcików.

andy
Gość
andy

Jedna S zamknięta / fibo 0,61/.druga pozostaje w grze.

cherry
Gość

Witam, a u mnie L kupione 1528, SL1523, wyznaczony wg wskaźnika. Prognoza ruchu na 1562-68.

Udanych

13.31 gra na 1535 lop 58,240

1542 = dynamika, popilnuję osobiście:)

andy
Gość
andy

do realizacji większy potencjalny rgr z zasięgiem min 1490 z pomocą usiaków i daxa nie powinno być problemu z jego realizacją ?

andy
Gość
andy

pozycja zamknięta , odpoczywam .

ALF
Gość
ALF

Taka mnie nachodzi myśl..im szybciej zrozumiemy że nasze sposoby analizy są obarczone duzym błędem( w większości nie ma tutaj żadnych niewiadomych dla grubego) tym predzej pójdziemy drogą wyznaczaną przez dużych graczy a oni nie kombinują jak koń pod górkę , nawet dają dla innych podpowiedż jak grają ( imo są to widoczne korekty po znacznych swingach) nasze zadanie to waśnie wypatrywać te korekty i dołączać do trendu,,,czytając wpisy odnosze wrażenie ze wcale nie jest to łatwe zajęcie ponieważ wymaga cierpliwości której spekulantom różnej maści po prostu brakuje…i co za tym idzie SL są wybijane , ja wybrałem akcje z prostego… Czytaj więcej »

ALF
Gość
ALF

taki trójkącik by andy
https://invst.ly/y-uid

TsG
Gość
TsG

ALF aby poszło do góry trzeba ruchu w tym kierunku i zgodnie z Twoimi naukami nalezy wypatrzyć korektę i dopiero wtedy zagrać, dziś to raczej takie wróżenie z fusów i gra w ciemno, nie sądzę że ktoś weźmie sobie Twoje wpisy pod uwagę z racji tego że pouczać i upominać to można w szkole a już spekulantów to broń Boże pod zadnym pozorem , dla mnie to ważne jest co robi cena volumen i ewent.LOP z tym że volumen stawiam przed LOP, twierdzę nawet że volumen poprzedza ruch ceny co do zmiany kierunku a dodatkowo wklepałem sobie na wykres STOCH… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

TR jak marzenie 🙂 , a teraz dla zabawy weż wykres fw20 H1, z dzisiejszej analizy Darka i dodaj ranny zasięg 1560 , i oznacz powstały tr. Nie zdziwi mnie też gdyby powstała flaga prowzrostowa z fajnym zasięgiem. Możliwości sporo a tylko jeden dyrygent wie jak zagrać.

andy
Gość
andy

ALF, jesteś zagorzałym zwolennikiem korekt i tylko w tym upatrujesz szansy na sukces, ale gdyby to było takie proste to na kontraktach nie byłoby 80% przegranych. Uważam że tylko powiązanie paru technik i psyche decyduje o sukcesie w zarabianiu.