Inflacja – motorniczym szybkiej kolei.

Wystarczył odczyt inflacji CPI o 02 gorszy od prognoz aby na rynkach nastąpił ostry zjazd indeksów. U nas jeszcze nie było tak hardcorowo ale nie oznacza to że nie będzie. Swoją drogą jak łatwo jest manipulować rynkami przy podawaniu danych w USA. Jakby ni było inflacja spadła w stosunku do poprzednich danych ale tam liczy się to co ktoś sobie prognozuje. Zatem wystarczy sobie prognozować więcej czy mniej aby wywołać odpowiedni ruch.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj czarna świeca , która całkowicie zasłoniła świecę z poprzedniej sesji. Tym samym układ Objęcia otwiera ponownie drogę na nowe dołki. Jedyny pozytyw , który się narzuca to fakt, iż przy tak dynamicznych spadkach na innych rynkach , ten nasz nie był tragiczny a wręcz przeciwnie był wyważony , żeby nie powiedzieć słaby. No ale jest dzisiaj kolejna sesja i kto zagwarantuje , że nie nadrobimy tego? Gdyby jednak Indeks WIG 20 nie poddał się dzisiaj tej presji to mielibyśmy wskazanie na jego „moc” delikatnie zanieczyszczone zbliżającym się piątkiem.

Na wykresie intra mieliśmy nieco wyższe otwarcie ale już od pierwszej godziny było słabo.. Przyspieszenie po danych spowodowało, iż dzisiaj powinniśmy mieć atak na ok. 1500. Większa presja podażowa która poradziłaby sobie z wspomnianym rejonem spowoduje że zagrożony zostanie obszar w okolicy 1450 , którego przebicie będzie wskazaniem na nowe dołki. Utrzymanie okolic 1450 to szansa na silne odwrócenie. Zatem jest dzisiaj o co walczyć.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX, za sprawą wczorajszej spadkowej świecy , mamy Zasłonę ciemnej chmury na strefie oporu. Zatem obecnie czekamy na zachowanie przy zasięgu OB lub na strefie wsparcia. Taki silny spadek nie musi być od razu zmianą kierunku „na dobre”. Zwłaszcza, że został wywołany przez dane (kupuj plotki, sprzedawaj fakty). Oczywiście groźba jazdy na nowe dołki jest ale pamiętajmy że poprzedni ruch spadkowy był korektą a nie impulsem.

Na wykresie intra, kontrakty na DAX przeszły w trend spadkowy jednak w swingowym podejściu mamy tylko korektę. Zrealizowany zasięg wzrostowy jaki podawałem został teraz zniwelowany o wielkość jednak większą iż przypuszczałem. Nie zmienia o jednak faktu ze taki ostry zjazd należy na ten moment traktować jako korektę. Wydaje się, że przed nami jeszcze jeden nieco niższy dołek w celu wykończenia klina a po nim powinniśmy zobaczyć odwrócenie

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy sporych rozmiarów spadkową świecę po luce cenowej. To raczej każe nam patrzeć dalej w dół chociażby na poziomy ok. 3850. Tak dynamiczna odpowiedź na dane , najczęściej jest strzepnięciem niechcianych graczy ale na pewno zapala się żółte światełko ostrzegawcze. Wybicie bowiem 3720 do zaproszenie do jazdy na kolejne 20% w dół do okolic 3200.

Ostry zjazd na wykresie intra kontraktów na S&P jest na ten moment korektą całego swingu od dołka na 3883. Tu wydaje się , że jeśli nawet ten ruch zostanie korektą to i tak jeszcze będzie chciał przetestować okolice 3900. Niestety dla byków o jakiejkolwiek zmianie tendencji można będzie dopiero pomyśleć po wyjściu nad poziom 4000 , patrzeć oczywiście tylko na to co teraz , bo jeśli kolejny dołek będzie dzisiaj to strefa sygnalna przeniesie się na rejony szczytu obecnej kilkugodzinnej korekty.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
LehandyBttFjerzyFilip Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam, Gramy jeszcze bw5 w TUK? Tak gramy, obecnie składową bwbw5 Jaki ruch prognozować? Zakładam ruch w okolice 1475 (bwbw5), stąd start do góry cwbw5 minimum 100 pkt., (1580)max 150 pkt. A drobniej wyczyszczenie stopów do1488-90 stąd kontra nawet do 1530 i …… Alf szukasz piszących, przerwa przy wygasie wskazana, przepiękny atak miśka wczoraj to typowy ruch pod rozliczenie, różnica serii 20 pkt w porywach to wynik rolowania. A już dzisiaj nowa seria będzie z większym lop. Tu nie ma zmiłuj, tu nie ma mądrego, to co wypracował na tej serii gruby musi zrealizować strategię. Lepiej odpocząć. Pamiętać należy TKO… Czytaj więcej »

Konrad
Gość
Konrad

Po dłuższej przerwie postanowiłem coś naskrobać. U mnie wczoraj banda oparta na lukach stała na 1517. Zamknięcie idealnie na tym poziomie utrzymuje szanse byków. Ale wczoraj ponownie była luka przez co bandy stoją teraz na poziomach 1492-1543. Mamy też spiralę kalendarza księżycowego, która dawała szansę na zwrot i taki się pojawił, ALE sesja prócz nowego maksa dała nowe minimum w porównaniu do poniedziałku. Podobny przypadek we wspomnianej spirali pojawił się 05.07.2022 i co się stało potem? W ciągu 3 sesji kurs wygramolił się powyżej czarnej świecy. Może tym razem będzie podobnie i przy krótkim SL pod minimum zagram pod taki… Czytaj więcej »

Filip
Gość
Filip

To ja też po przerwie też coś napiszę. Co prawda zupełnie z innej beczki, tej całkiem przyziemnej. Dziwne, że rynek nie odnotował wczorajszej wypowiedzi Kaczyńskiego nt. banków państwowych. Może czekają na szczegóły, które ma przedstawić Morawiecki.

andy
Gość
andy

Zastanawiam się czemu większość /?/graczy wyłącza się z gry w ostatnim tygodniu zmiany serii kiedy jest duża zmienność która jest rajem dla daytraderów?, a nie przeszkadza im codzienne granie w innych dniach?

jerzy
Gość
jerzy

to ja teżcoś napiszę—dzień dobry

cherry
Gość

Aktualizacja na godz. 11.54 gra na starej serii poziom 1524

Krótko, dali zasięg 1530, gotowi do ruchu w dół.

Główny cel 1464 okolice, po drodze 1488, a na początek zejście pod 1507

Zejście pod 1507 musi mieć jakość, podobną do wczorajszego ruchu w dół, to ważne i pomoże potwierdzić nazwę fali.

BttF
Gość
BttF

Ktoś pytał gdzie są piszący ? … pracują !

Nie tylko rynkiem człowiek żyje.

Apropos rynku to mamy dwie kwestie do nadmienienia :

1. Wykres został zmanipulowany i nie „zaliczył” low na poziomie 1430 – przipadek ? niesądzę !
2. Obecnie mamy już zrolowaną serię więc jako wykres kontynuacyjny pokazuje serię Z

https://invst.ly/yyx7f

„zaległości” na 1430 należy nadrobić … a potem do PIEKŁA 😉

Udanych zagrań !

andy
Gość
andy

a w obecnej chwili gruby wykorzystuje ruch z orgra /1min/ z min. zasięgiem 1527. 🙂

Leh
Gość
Leh

To ja też coś napiszę. Zgadzam się z Andym, składam zlecenia czy jest rolowanie, dane czy nie, nie przeszkadza mi to,. Niemniej rozumiem motywację tych co wolą stać z boku i zająć pozycję na nowej serri. Wielu inwestorów pozycjonuje się już pod rajd na koniec wojny, czy to będzie takie proste? Pisalem, ze bede zajmował S na Allegro w przedziale 28-29, wszędzie czytałem wpisy o pewnym ruchu na 30-35, wytrzymałem, mamy 25. Rozłożyłem drabinkę tym razem na 50 kontraktów L na razie mam 20

Leh
Gość
Leh

PS. 20 to oczywiście liczba umowna, w wynika z różnicy pomiędzy kontraktami L i S . Dziennie zawsze realizuję na niej jakiś obrót spółka jest dynamiczna.
PS. wszyscy widzą spadki na JSW do 30 zł, czyżby zamiast gry w dt czas na zbiórkę?