Byki dalej walczą ale …. .

Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła nam „zielone wyniki” na wszystkich omawianych rynkach. Czy jednak wzrosty zmieniły coś znacząco?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się biała świeczka z dolnym cieniem. Powstała zatem „korekta w locie” i to co najbardziej teraz prawdopodobne to dalszy wzrost chociażby do okolic 1650. Inna sprawa to to czy wzrost będzie kontynuowany bez przeszkód czy jednak pojawi się jakaś wyraźna dzienna korekta? Jednak cel teraz jest jeden, wspomniane okolice 1650 i tam walka o coś więcej.

Na wykresie intra mamy kontynuację trendu wzrostowego z wybiciem kolejnej strefy oporu i jej re-testem. Zatem otwarła się droga do kolejnego poziomu ok. 1597 w celu zamknięcia luki cenowej. Obecnie poziom wsparcia , którego wybicie zwiastowałoby kolejne sadki jest dość daleko bo na ok. 1457. Musimy jednak pamiętać że wchodzimy w ostatnia fazę przed wygasaniem serii wrześniowej a to raczej nie jest sprzymierzeńcem jakiś drastycznych i zdecydowanych ruchów.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała luka cenowa i wyraźna biała świeca. Zatem wystarczyła jedna sesja do osiągnięcia założonego tutaj minimalnego poziomu dla wzrostów. Patrząc na wykres szerzej można śmiało brać pod uwagę dalszy ruch w górę do okolic 13750 a założenie , że rynek zmierza do wybicia szczytu z 17.08 jest jak najbardziej na miejscu.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy silny trend wzrostowy, który raczej nie dobiegł końca. Obecnie jesteśmy w korekcie , która powinna być czymś w rodzaju trójkąta a następie kolejny swing wzrostowy do okolic 13500. Dopiero po tym swingu spodziewałbym się odwrócenia albo wejścia w korektę o wielkości ok. 250-300 pkt.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P kolejna biała świeca , tym razem nieco mniejsza ale na rosnącym obrocie. Osiągnięta strefa oporu (wewnętrzna strefa cenowa) może wywołać nieco większą akcję podażową ale trudno jest nie zakładać, że cena w ogólnym rozrachunku i tak dojdzie w okolice 4200, którego wybicie będzie jednym z ważniejszych zadań dla byków.

Na wykresie intra kontraktów na S&P jesteśmy w trendzie wzrostowym, który również raczej nie dobiegł końca. Tu, moim zdaniem, znajdujemy się w fali 4 w 3 i na ten moment czekałbym tylko na okazje na L.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ALFandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
andy
Gość
andy

piękny widok na wykresie, taki zjazd cieszy oczy, poziomy ;1507;1491-1493;1457-60 ;1430.

ALF
Gość
ALF

wygineli piszacy czy raczej nie ma o czym pisać???