Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 09.09.2022

I tak doszliśmy do ostatniej sesji tygodnia chyba z nie najlepszymi nastrojami.

Indeks WIG 20

Wczorajsza sesja choć zamknęła się „n plusie” to jednak jej wymowa jest nijaka. Mamy szansę na wejście w mocniejszy ruch wzrostowy , który powinien być co najmniej widoczną korektą ostatniego swingu. Pytanie czy aby na pewno swing jest już zakończony.I tu jest jednak chyba lepsza wiadomość dla byków , mianowicie nawet jeśli nie było jeszcze dołka ostatniego w swingu (co wydaje mi się mniej prawdopodobne) to ewentualne zejście nie powinno w jakiś wyraźny sposób ustanowić mocno niższego dołka. Osobiście wyczytuję z wykresu zakończony swing spadkowy i rozpoczęcie ruchu chociażby do okolic 1650. Patrząc szerzej widać klina i z takiego założenia jest szansa na ruch jeszcze znacznie wyższy tj. doprowadzający do wybicia górą z tej figury.

Na wykresie intra mamy odbicie , które na ten moment pokonało OB, jednak trudno jest mi określić co to tak naprawdę jest. Na ten moment w górę poszła tylko „trójka”, jeśli jednak nie dojdzie do wybicia dołem poziomu 1449 to powinniśmy zobaczyć silny wzrost w ramach chociażby 3 w 3. Dodatkowo wybicie ostatniego szczytu będzie również wybiciem spadkowej linii trendu.

Indeks DAX

Choć na wykresie dziennym indeksu DAX nie zaszła jakaś techniczna zmiana to jednak widać że byki mocno walczą o swoje. Wczorajszy długi dolny cień , który nieco psuje czarny korpus, jest tego dowodem. Kolejny ruch w górę z wybiciem 13052 włącznie byłby jednocześnie sygnałem do ruchu w kierunku 13400 z racji powstałej wówczas formacji DB.

Na wykresie intra znajdujemy się w konsolidacji. Na plus przemawia wczorajsze zatrzymanie spadku na strefie w okolicy 12700 ale jest też mały minus, mianowicie szczyt przed spadkiem nie pokonał ostatniego potwierdzonego szczytu w swingowym trendzie spadkowym. Z racji zatrzymania spadku na ok. 12700 powinniśmy oczekiwać rozwinięcia ruchu wzrostowego z wyjściem na kolejny szczyt.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy drugą białą świecę na nieco większym obrocie i do pełni szczęścia brakuje tylko potwierdzenia Gwiazdy porannej. Zakładam , że to nastąpi dzisiaj.

Na wykresie intra mamy już odbicie wybijające OB a przebieg cenowy wskazuje że obecnie jesteśmy w korekcie (pędząca/ nieregularna) po pierwszym impulsie wzrostowym. Jeśli coś się nie zepsuje to koniec tygodnia powinien przynieść nam kolejny ruch wzrostowy.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andyDominoKrischerrySławek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Domino
Gość
Domino

Coś pięknego, tak jak pisałem wczoraj, że czeka nas najsilniejsza 3 fala. System już wszedł na L. Czekam na poziomy 1520 – 1530.

Domino
Gość
Domino

Obroty na WIG już 200 mln – w niecałą godzinę. Szykuje się mocne odbicie 😉

Domino
Gość
Domino

L oddane po 1520. Poczekam teraz na korektę w okolice 1490+

andy
Gość
andy

Domino gratulki , czemu nie zrobiłeś odwrotki , 30 pkt to przecież ładny zarobek?
Obecnie mamy do czynienia z dużym RGR o zasięgu min 1560 ,linia szyji którą w korekcie możemy zaliczyć? to 1490 /

Domino
Gość
Domino

Nie zrobiłem gdyż zakładałem wzrost nawet w kierunku 1530. I widać, że słusznie bo doszli do 1528 a teraz już na weekend nie będę wchodził w pozycję gdyż mogą zamek zrobić na maskach.

andy
Gość
andy

sorry, zniknęła literka O ,powinno być ORGR

Domino
Gość
Domino

I widzisz Andy, już jest poziom 1530. Więc czasem lepiej odpuścić grę w dwie strony bo można stracić ładny zysk ;-).

kwot
Gość
kwot

Domino gratulacje, że przy systemie na S nie zamknąłeś pozycji i przy takiej zmienności w tym tygodniu: Pn-L od 1494, Wt-S od 1486, Śr-L od 1475, Czw-S od 1471 i dziś Pt- L od 1507. Dawno takiej zmienności nie było. Teraz może na dłużej L bo wig 20 pokonał OPS na 1522,52.

Domino
Gość
Domino

Zgadzam się, że teraz L na dłużej. Niemniej może być korekta w przedział 1490-1500. I jak potwierdzi się obrona poziomu 1500 to wtedy winda na poziom minimum ok. 1600.7

Sławek
Gość
Sławek

Dzień dobry, czy do analizy weekendowej można prosić o spółkę Bumech (BMC) po ogromnych wzrostach w ciągu roku i przebiciu 82 zł idzie dalej w górę. Pozdrawiam

cherry
Gość

Krótko z terenu. Proponujecopanowac emocje na wzrosty. Popatcue na lop, abc na dzieszy szczyt.

Stawiam tezę szybciej 1475 niż 1530,

Udanego weekendu

1518 12.10

Domino
Gość
Domino

Jednak Cherry od razu zrealizowali Twój zasięg z ORGRA – dokładnie w punkt. – 1535
W poniedziałek wyczekiwana korekta do poziomów ok. 1500. Jeśli pędząca to wczorajsza miała 36 pkt. więc mogą już nie zejść poniżej 1500.

andy
Gość
andy

Cherry zapomniałeś o starym powiedzeniu giełdowym ,, luka nie d… ,a przyciąga jak magnes,, miłego weekendu.

Kris
Gość
Kris

Cześć Darek, poproszę Cię o analizę Aliora w weekendowej, dziękuję z góry.

cherry
Gość

Powyższy wpis z terenu, jeszcze nie zatwierdzony, sorry za błędy.

Już z domu, zamiast pisania szkic roboczy.

Weekend czas zacząć najlepiej będąc BP.

Pzdr

comment image

13.35 gramy na 1521

Domino
Gość
Domino

Andy skusiłem się na S na zamku. Poziom 1535 ( to dość tłuste S i dodatkowo to jest dość istotny opór – więc mogli zakończyć na nim 3 falę. I teraz korekta do poziomów ok 1500. I dodatkowo w decyzji mojej pomógł w/w wykres Cherry. Dzięki.