Byki w natarciu , walka trwa.

Za nami kolejna sesja tygodnia. Na wszystkich rynkach przewaga należała do byków. Jednak …… .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj wzrostowa świeca z dolnym cieniem wyraźnie większym od górnego. To wszystko zadziało się w obliczu walki o utrzymanie Objęcia hossy na zakresie OB. Niewątpliwie mamy kolejną fazę próby ataku na najistotniejszą strefę oporu jaka obecnie jest czyli na poziomy ok. 1743. Do końca tygodnia pozostały jeszcze dwie sesje a zatem jest sporo czasu aby popyt wykonał to trudne zadanie. Bez tego w dalszym ciągu będziemy myśleć o nowych dołkach trendu spadkowego.

Na wykresie intra dokonał się wczoraj ruch zgodny z tym co pisałem, czyli korekta impulsu wzrostowego (zeszła ona co prawda o ok. 10 pkt niżej ale wszystko w ramach dojścia do strefy na koronę) po czym nastąpiło dynamiczne odbicie w górę, które powinno być początkiem kolejnego impulsu wzrostowego z celem wybicia 1717 i z dużą szansą ataku na linię szyi umiejscowioną w okolicy 1744. Złamaniem takiego scenariusza będzie wybicie dołem wczorajszego minimum a zakusy na taki ruch mogą się wkrótce pojawić chociażby z powodu dość prawdopodobnej korekty spadkowej.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj duża biała świeca , która swoje minimum miała na zakresie OB. Tym samym powstała dobra okazja aby rynek DAX wszedł w ostrzejsza fazę wzrostową. Pytanie! Czy inwestorzy mają ochotę to wykorzystać. Wybicie ostatniego maksimum to cenny sygnał swingowego kupna , który powinien zaprowadzić index co najmniej w okolice 14300 a atak na szczyt z 06.06 nie byłby również niczym dziwnym. Brak wybicia i ponowny zwrot w dół to już raczej koniec marzeń byków i po wybiciu ok. 13350 będziemy mogli oczekiwać na zejście do co najmniej 12700 a jeszcze realniej na zupełnie nowe dołki. Trzeba również zaznaczyć , że wybicie ok. 13800 , które powinno skutkować dalszym silnym wzrostem, nie będzie takie łatwe na co wskazuje wykres intra.

Tu zgodnie z wczorajszym założeniem po wykonaniu impulsu do okolic 13440 (zakładałem jakieś 20 pkt niżej) , rynek zawrócił i w kolejnym trendzie wzrostowym podszedł pod ostatni szczyt. Cały ostatni wzrost ma już niemal pełne znamiona impulsu i to jest ta największa groźba. Najprawdopodobniej gdzieś w okolicy szczytu nastąpi zwrot. Jeśli będzie on chociażby trochę nad poziomem poprzedniego szczytu to jest ok. Będziemy czekać na korektę i następnie kolejny swing wzrostowy. Jeśli jednak poziom poprzedniego szczytu nie zostanie osiągnięty to zaczną się schody i w grze będzie mocno osadzony scenariusz z ruchem w kierunku 12360. W obydwu scenariuszach znaczenie będzie miał poziom 13447 , którego byki nie mogą dać wybić jeśli rynek dalej ma się kierować na północ.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy lukę cenową i białą świecę , która bezwzględnie wybiła szczyt z 02.06. Jednak tu , tak jak już wcześniej wspominałem , trudno dopatrzeć się impulsu od dołka. Wydaje się zatem, że ewentualny dalszy wzrost w wymiarze kilku dniowym może być poprzedzony korektą. W tej chwili wykres pokazuje, że powinniśmy dojść w rejony 4300/4400 i to bez względu na to czy ewentualna korekta zacznie się dzisiaj czy dopiero za kilka dni.

Na wykresie kontraktów na S&P również mamy trend wzrostowy a swing w jego wykonaniu wyszedł na nowy szczyt. Tu również widać że wyczerpują się pełne znamiona impulsu co sugeruje że niebawem może rozpocząć się korekta. Dla ruchu spadkowego barierą nie do przejścia powinien być rejon 4113, jego wybicie to wejście w większy trend spadkowy , oczywiście w wymiarze intra.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TsGDominoTom'asDariusz Bartłomiejczakcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leh
Gość
Leh

30 S na Allegro, może zaboleć…

cherry
Gość

Witam, założenie na szkicu, krótki opis co zakładam także zamieściłem.

Ważniejszy zapis to 1732 SL, 1700 poziom dt tzw. klucz, 1685 poziom dalszych decyzji, 1725 dopuszczalny szczyt dt, gdy 1700 wytrzyma.

Udanych.

Ruszam na ryby, Wisła koło Płocka ma swoje dobre łowiska karpiowe.
Jak coś się zadzieje nie wg planu, kliknę z telefonu.

Pzdr

wpis 9.15 – 1708