Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 10.08.2022.

Za nami sesja która, nie wniosła zbyt wiele nowego ale dała nam fajne wskazania zwłaszcza na wykresach intra.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 doszła mała czarna świeczka nie zmieniająca zupełnie nic w sytuacji jaka omawiałem w weekendowej i wczoraj.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 sytuacja ukształtowała się dokładnie tak jak pisałem wczoraj rano. Dojście do strefy na Koronę w kształcie impulsu, i zmiana kierunku. Ta zmiana jest dla mnie w pierwszym rzędzie korektą a to za sprawą tego co wcześniej miało miejsce. Mianowicie od ostatniego dołka na widocznego na powyższym wykresie , w górę mamy impulsy w dół mamy „trójki”. W poniedziałek powstał również impuls wybijający ostatni potwierdzony szczyt a zatem tera w pierwszej kolejności stawiam na korektę. Ciekawym miejscem docelowym jest okolica 1670 , tam warto obserwować co się zadzieje.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX czarna świeca pokazuje wyraźnie, że zakres OB jest broniony przez podaż. Teraz należy spodziewać się zejścia chociażby do okolic 13400. Jednak należy mocno brać pod uwagę, że takie zejście nie musi być ostateczne, jakby nie było jesteśmy pod działaniem OB.

Na wykresie intra kontraktów na DAX jesteśmy w trendzie spadkowym , który na ten moment wpisuje się w korektę swingową. Tu wydaje się że zejście do żółtej strefy wsparcia jest bardzo prawdopodobne chociażby w celu wykończenia impulsu od 13722. Następnie okaże się czy jest to impuls w fali c korekty czy jednak fala 3 w nowym spadkowym impulsie. Ten drugi wariant powinien skończyć się na wybiciu dołka na ok. 13324.Taki ruch sprawiłby że już nie pozostałoby choćby trochę nadziei na dalsze wzrosty w wyższym interwale a równocześnie przyklepane będzie działanie dużego OB na spadki. Jeśli jednak wspomniana strefa czy też zakres OB na wzrost zastopują skutecznie podaż to wówczas będziemy szykowali się do ruchu w kolejnym impulsie wzrostowym zmierzającym do okolic 13850.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy małą czarną świeczkę , która z jednej strony mogłaby być potwierdzeniem dla poprzedniego Pin bara ale z drugiej strony jest to spadek , który w trendzie wzrostowym nie pokonał jeszcze nawet pierwszego wsparcia.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy teraz tendencje spadkową która naruszyła już delikatnie zakres mniejszego OB ale nie utworzyła nic innego jak układ korekcyjny. Zakładam, że to jeszcze nie koniec. Tu zejście do niebieskiej strefy wsparcia wydaje się mocno prawdopodobne chociażby w celu wykończenia impulsu od 4155. Jednak dalszy spadek po jakieś korekcie będzie już utworzeniem impulsu od szczytu i pierwszym wskazaniem na możliwość zmiany trendu swingowego. Tu ważnym będzie to czy spadek taki naruszy 4083.Odbicie od niebieskiej strefy wsparcia , docelowo wybijające 4130 będzie początkiem ruchu który docelowo powinien zawędrować na nowy szczyt.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
DominoKo.Sz.SlavkoLehcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam, dzisiaj gram spadkowy impuls, bieżące założenie oraz 4 zagrania na 70 pkt podane na stronie.

SL dla granych S definitywnie 1703.

Wejście 1 po 1685 zrealizowane, zamykamy 1668, udanych

Leh
Gość
Leh

Toma`s, 40 na JSW to także oczekiwany przeze mnie poziom, oczywiście niezależnie od tego gram cały czas, to piekielnie zmienna spółka na szczęście.

PS. nasi włodarze zaprzepaścili kasę z KPO i się już z tym pogodzili niemniej armageddonu narazie nie widać. Swoją droga takiej niekompetencji za taką kasę to w historii oprócz odrzucenia planu Marshalla po wojnie przez komunistów nie pamiętam. Odwieczne pytanie, czy to już mamy w cenach he he

Leh
Gość
Leh

Zrealizowałem zysk z S na PEO i PKO

cherry
Gość

Urlop zaczynam, troszkę czasu z rana jest, więc czas na przegląd Spółek i uciekam

https://imgupload.pl/zdjecie/2Zv57

Leh
Gość
Leh

Dzięki Cherry, udanego odpoczynku!

Slavko
Gość
Slavko

Na FW zeszliśmy poniżej dołka fali 2 impulsu wzrostowego. Na indeksie W20 nie. Kto oszukuje?

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

na FW cały ruch od dołka z 5 sierpnia, zniesiony przy wartości 1660, to jest 88 % – zatem jeszcze w normie

cherry
Gość

Wpis z terenu.

System na 1663 wszedł w S.

Szukaj S w promocji. Jak dadzą 75 to będzie dobra cena .

Obecny cel.dt to 1650, tam można oddać sprzedaną pozycję

Udanych

Wpis 11.00 Rynek na 1670.

Leh
Gość
Leh

Allegro 25 S i zaczynam zabawę

Leh
Gość
Leh

No i pozamykane, jakieś 500 zł do przodu. Ps. Odkąd dałem sobie spokój z FW20 idzie mi lepiej. No i za depozyt z 1 FW można grać kilka akcyjnych. Pozdr

Leh
Gość
Leh

Allegro 10 L

Domino
Gość
Domino

Ładna pompa do góry, miśki zostały złapane w pułapkę. Ależ gruby namieszał od rana…

Leh
Gość
Leh

Przyszły dobre dane

Leh
Gość
Leh

Allegro oddane, ok 700 zł zysku