Walka trwa w najlepsze.

Po pierwszej sesji tygodnia nie mamy konkretnych rozstrzygnięć ale widać wyraźnie walkę „o przyszłość”.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała formacja Objęcia hossy (z luka cenową) i to co najważniejsze, powstała na odbiciu od strefy wsparcia będącej równocześnie zakresem OB. Jeśli byki to wykorzystają i potwierdzą kontynuacją wzrostu to w tym tygodniu cena powinna wybić szczyt przed piątkowym dołkiem dając swingowy sygnał kupna. Równocześnie można byłoby mówić zarówno o korekcie pędzącej jak i o ORGR z potencjałem na 1900. Brak kontynuacji i wybicia 1737 a tym samym zanegowanie Objęcia hossy to wskazanie na nowy dołek w okolicy 1550.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy złamanie trendu spadkowego z silnym ruchem w górę wybijającym ostatni potwierdzony szczyt. Trochę nad poziomem zamknięcia wczorajszej sesji znajduje się strefa na Koronę i zakładam że to ona może spowodować próbę zakończenia ostrego wzrostu i wywołać ruch w drugą stronę. W takim przypadku ważnym będzie poziom w okolicy 1670 gdzie powinna zakończyć się ewentualna korekta. Taki scenariusz dawałby wskazanie na prawdopodobny atak strefy w okolicy 1740 i tym samym próby wybicia linii szyi ORGR. To w jaki sposób rynek dotarł poprzednim razem do linii szyi oraz to jak ukształtował się ruch w dół po odbiciu od niej wskazywałoby na silne i długie wybicie formacji za sprawą 3 w 3. Jeśli jednak rynek zdecydowałby się znieść całość wczorajszego wzrostu i jeszcze trochę to ORGR przejdzie do niespełnionej historii a zaczniemy mocno patrzeć w okolice dołka na ok. 1600 oraz jego wybicia.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX nie zaszła właściwie żadna zmiana a w dalszym ciągu rynek zmaga się ze strefa oporu i zakresem OB.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cena po dojściu do zakresu dużego OB na spadki. Odbił w dół trójką dochodzącą do małego OB na wzrosty. Tam nastąpiło dobicie które docelowo powinno wyprowadzić cenę na nowy szczyt. Jednak obecnie widzimy walkę o to czy własnie tak będzie czy jednak zejście trójka do OB to fala a teraz w górę wspina się fala b a następnie czas na falę c. Tu rozstrzygnięciem może być zachowani na jeszcze mniejszym OB widocznym na wykresie. Jeśli rynek wybije dołek na wspomnianym OB to mamy początek fali c (co najmniej bo równie dobrze może to być fala 3 w dół). Jeśli jednak uda się utrzymać dołek na 13613 a następnie wybić 13677 to w grze będzie scenariusz z nowym szczytem.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy naruszenie szczytu z 02.06 i równoczesne naruszenie OB jednak zadziało się to za sprawą spadkowego Pin bara. Dodatkowo, na przeszkodzie dla byków stoi fakt , iż naruszenie to nie odbyło się za sprawą impulsu co podpowiada, że czeka nas co najmniej korekta do okolic 3930. Jedynym sposobem na uniknięcie tego byłoby natychmiastowe wybicie wczorajszego maksimum za pomocą wyraźnej białej świecy.

Na wykresie intra kontraktów an S&P cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym ale tu choć cena naruszyła OB to w żaden sposób nie nadbiła chociażby ostatniego potwierdzonego szczytu największej korekty w spadku czyli poziomu 4200. Obecnie jesteśmy w korekcie spadkowej która nie ma prawa wybić 4103. Jeśli wybije to lecimy w dół. To co wydaje się bardzo prawdopodobne to zejście jeszcze co najmniej do okolic zakresu OB i tam rozstrzygnięcie co dalej.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

13
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Tom'asDominoLehDariusz Bartłomiejczakcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam, założenie na szkicu.

Uważam, ze początek impulsu spadkowego w fali 3 został rozpoczęty, cel pod 1600

Gdzie się mylę zaznaczone na szkicu, co potwierdza także.

Komentarz na godzinę 9.25, rynek na 1710.

1700 puszcza ruch na 1660 okolice. Napędowe spółki to KGHM – kierunek 111,80 i PKN – kierunek 65,70.

Udanych zagrań.

Domino
Gość
Domino

Dzięki Cherry, ja oddałem L po 1712, m. in. po wpisie Andy a teraz jeszcze Twój utwierdza mnie w przekonaniu. Chociaż wczoraj wyliczylem, że mogą pójść nawet na 1750. Z kolei niedługo urlop więc odpoczynek też od GPW. Powodzonka All.

Domino
Gość
Domino

Heh, odkupiłem ponownie L. Jednak idą na 1750.

Leh
Gość
Leh

Zamykam L na PEO i PKO, powoli przekręcam się na S

cherry
Gość

Domino czas na popis miśka

Idą ale w fali iii w 3 lub iii w 1.

Cel dt 1670, ale najpierw walka na 1683-4.

Jednak emocje wygrywają.

Dodam że na 1678 sygnał wejdzie w S.
Dla grających L tu SL.

Wpis 12.50 gra na 1697

Udanych

Uwaga 1660 w tym znaczeniu możliwe dzisiaj.

Domino
Gość
Domino

Zobaczymy, moim zdaniem na 1717 skończył się impuls i zrobili korektę w postaci ABC. Czyli a -1697, b-1713 i c-1689. I teraz możliwy ruch do góry wybijający 1717.

Domino
Gość
Domino

Dobrałem drugie L po 1687. SL dla obu L 1680

Leh
Gość
Leh

Allegro oddane

Leh
Gość
Leh

JSW nie daje mi spokoju. Koks do góry, kurs w dół (dobrze bo grając S udaje się ustrzelić kilka transakcji)Ale mam wrażenie, ze ktoś tu oszukuje he he Odpaliłem hedge i kupiłem trochę akcji

Tom'as
Gość
Tom'as

To może być dobry zakup choć myślałem że zejdą do 40
comment image

cherry
Gość

comment image

Założenie na szkicu

Udanych

Domino
Gość
Domino

L-ki zebrane przez grubego w rejonie 1685 – 1690. Zamek w okolicy 1695 – 1700 ??