Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 04.08.2022

Korekty , bo tak na ten moment możemy określić odbicia od dołków na rynkach giełdowych, trwają nadal choć u Nas wygląda to najsłabiej.

Indeks WIG 20

W Środę na warszawskim parkiecie mieliśmy spadkowo. Efektem, luka cenowa i mała czarna świeca. Dla byków najgorszym jest to, iż zwrot nastąpił poniżej poziomu ostatniego potwierdzonego szczytu co przekłada na pierwsze miejsce scenariusz z powrotem do spadku na nowy dołek. Jedynym możliwym wariantem mającym na celu dać ewentualną szansę na odwrócenie trendu spadkowego jest powrót do wzrostu i wybicie poziomu 1743 zanim rynek spadnie poniżej 1632. Nie jest to niemożliwe ale tak jak wspomniałem, podstawowy scenariusz to nowy dołek w trendzie.

Na wykresie intra znajdujemy się w tendencji spadkowej, będącej na ten moment korektą ostatniego swingu wzrostowego od 1631. W obecnej sytuacji wydaje się, że minimum na jakie musimy się nastawić do zejście w okolice 1675 lub jeszcze 10 pkt. niżej. Złamanie nastąpiło by po wybiciu w górę 1712.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy biała świecę i kolejny szczyt w tendencji wzrostowej. Tym samym zbliżamy się do pierwszego celu czyli zakresu OB i blisko położonemu zniesieniu 61.8%. To w jaki sposób rynek od kilku tygodni rośnie zbliżone jest do klina co powoduje że jeszcze bardziej rośnie prawdopodobieństwo złamania tego wzrostu w wspomnianych okolicach. Pytanie co następne? Zejście na nowe dołki czy jednak tylko korekta po fali pierwszej w klinie początkowym. Tu z racji iż ostatni dołek był minimalnie niższy niż poprzedni, wydawałoby się że jednak zwrot będzie miał konsekwencje w nowym dołku ale przypomnę że na innych rynkach europejskich ostatni dołek był nieco wyżej niż poprzedni i dlatego biorę pod uwagę to , że obecnie mamy trójkąt początkowy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend wzrostowy gdzie po ostatniej dużej korekcie znajdujemy się najprawdopodobniej w fali 3, która to jest obecnie w fali 4 niższego stopnia. Rynek podszedł w najbliższe sąsiedztwo silnej strefy oporu nad którą w odległości ok. 50 pkt znajduje się zakres dużego OB w trendzie spadkowym wyższego stopnia. Kolejne ok. 50 pkt i znowu dość istotna strefa oporu. Zatem mamy przestrzeń, która z dużym prawdopodobieństwem będzie chciała powstrzymać dalsze zapędy byków. Jednak z racji przebiegu wzrostu , na ten moment nie ma najmniejszych wskazań do jakichkolwiek pozycji S z wyjątkiem scalpingu.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy również wzrostową świecę i nowy szczyt w tendencji wzrostowej. Zamknięcie wypadło tuż pod zakresem OB i ostatnim potwierdzonym szczytem. Zatem można powiedzieć że nadchodzi jeden z ważniejszych momentów. Problem w tym że struktura wzrostu w żaden sposób nie odpowiada impulsowi i to zapewne stanowi problem i będzie stanowić nawet w przypadku wybicia OB czy szczytu. Zatem „najlepszym” dla byków rozwiązaniem byłoby chyba gdyby z poziomu tuż nad wskazanymi oporami, rynek wszedł w korektę schodzącą do okolic 3930-3950 i tam ponownie wrócił do wzrostu.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy silny trend wzrostowy a po ostatniej większej korekcie wydaje się że jesteśmy w fali 4 impulsu. To oznaczałoby, że przed nami jeszcze co najmniej jeden szczyt i możliwość ataku na niebieską strefę oporu. Na ten moment poziom 4083 stanowi wsparcie, którego wybicie mogłoby oznaczać zmianę trendu. Dopóki nie zostanie wybite dopóki nie warto myśleć o S innym niż w scalpingu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
TsGFilipDariusz BartłomiejczakandyTom'as Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Przemek
Gość
Przemek

Trochę mi ta konsolidacja przypomina formację diamenta. Ale tak trochę tylko. Co o tym myślicie? Naciągane :P?

Leh
Gość
Leh

Zrealizowałem cały zysk na Allegro, na intra mamy już wykupienie, zobaczymy co dalej

Leh
Gość
Leh

Na PEO mamy dziś armageddonn, wziąłem L. Na Allegro małe S z niskim TP (nie wiem czy jest sens pisać bo może dziś zamknę)

Tom'as
Gość
Tom'as

grubas widział mój wykres i dlatego zrobił podwójny retest lini szyji
comment image
dziś już nie wytrzymał presji

Leh
Gość
Leh

Dobre:) Tom’as jakie masz plany na Allegro

Tom'as
Gość
Tom'as

cykam się ….ale skupuje sobie ….może do zera nie spadną

andy
Gość
andy

STRACH SIĘ BAĆ, będzie okazja do sprawdzenia co warte są astrologiczne opisy o gospodarce i finansach. ,, Gospodarka Informacje w mediach na temat cen energii, gazu, węgla oraz jego dostępności, braków towarów w sklepach (cukier), rosnącymi cenami artykułów żywnościowych przypominają raporty z frontów wojennych albo z obszarów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Widać wyraźnie, że zaczyna się coś niedobrego dziać – już nie tylko z twardą gospodarką, ale też z nastrojami. Wykupywanie towarów i gromadzenie zapasów jest przejawem narastającej paniki. Można zatem powiedzieć, że kryzys już jest – wystarczy, że ludzie tak myślą i czują. Jeśli oczekiwania związane z kryzysem są tak… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

Polski astrolog P. Gibaszewski.- sierpniowa prognoza.

TsG
Gość
TsG

andy to co widzi astrolog to jedna sprawa..ja z racji ze obracam sie ostatnio wsród tzw. elity z kapitałem widzę jak oni zabezpieczaj=ą sie przed recesją…..po pierwsze kupuja na potegę na giełdzie energi …kupują agregaty o wysokiej mocy wiadomo w jakim celu…zakładaja farmy fotovoltliczne…i teraz najważniejsza sprawa deniminują swoje kredyty na euro lub dolce pon iewaz tam jest mniejsze oprocentowanie,, korzystaja z faktoringów równiez tych zwrotnych i wymuszają niskie stawki z racji swoich mozliwości..podnioszą swoje ceny i nikt nie kwestionuje takich stawek..normalnie eldorado ale jest jeden szkopuł..nasi rzadzacy wpierniczają sie w mozliwie każdą historię tak aby wywrać od tych co… Czytaj więcej »

Filip
Gość
Filip

Z dupy! Jak każdy horoskop.

TsG
Gość
TsG

i jeszcze jedna sugestia o której pisałem odniośnie LUK…brak zamkniecia pierwszej luki to sygnał ze zmienia sie opcja i nie ma sensu polowanie na L gdy mamy lukę spadkowa która nie została zamknieta ,,podobnie było gdy rynek spadał a była luka wzrostowa ..wezcie to sobie do serca że wtedy na rynku nie szukamy korekt lecz gramy na zasadzie w zgodzie z ta luką czyli innymi słowy po okresie spadków pojawia sie luka wzrostowa to nie kombinujemy ze to bedzie korekta lecz pozycjonujemy swoje pozycje po stronie L i teraz patrzac ze mamy luke spadkowa to nie szukamy wejścia w L… Czytaj więcej »