Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 29.07.2022

Za nami sesja podczas której najsłabiej wyglądaliśmy my choć indeks WIG 20 zyskał na wartości.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym pojawiła się kolejna szpulka, tym razem wzrostowa i położona nad korpusem wczorajszej. Towarzyszył temu ogromny obrót jak na Nasz rynek ale tu choć na dużych spółkach był większy to jednak najwięcej zrobił fixing na PKN gdzie wartość transakcji wyniosła ok. 750 mln zł. Oczywiście taki wynik sesji niczego nie zmienia , potwierdza tylko chęć obrony strefy na Koronę ale w dalszym ciągu to nowy dołek jest bardziej na celowniku niż zmiana tendencji spadkowej.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy impuls w górę i następnie wejście w korektę domykającą lukę cenową. Zatem tu mamy podpowiedź, że dzisiaj powinniśmy tworzyć kolejny impuls wzrostowy od którego będzie wiele zależało. Dojście „tylko do wczorajszego otwarcia 1668 i zmiana kierunku to raczej wskazanie na cały ruch jako korekta po pierwszym spadku i tym samym wejście w kontynuacje trendu spadkowego na nowe dołki. Jeśli jednak byki zdołają poprowadzić impuls który wybije 1711 to będziemy mieli zapowiedź ataku na 1744 w następnym tygodniu.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym DAX powstał wczoraj wzrostowy Pin bar , który wskazuje na atak poziomu 13400 , którego wybicie dałoby podstawę do dalszych wyraźnych wzrostów po pełnym ukształtowaniu RGR. Wybicie 13400 powinno bez problemu dać kolejne ok. 400 pkt a zasięg po wybiciu RGR powinien oscylować w granicy ok. 1000 pkt. Jednak tak jak wspomniałem 400 pkt to bardzo realne a tam walka z oporami cenowymi i geometrycznymi. To co najważniejsze to wybicie 13400 i dobre zakończenie sesji potwierdzające dobre wskazania tygodniowe, które mamy już od 3 tygodni.

Na wykresie intra po utrzymaniu dolnego ograniczenia konsolidacji mamy swing wzrostowy , który wskazywałby iż znajdujemy się tu w fali 3 . To powinno przełożyć się na wybicie poprzedniego szczytu. Obecna korekta ma już zakres jaki idealnie pasowałby do fali 4 w 3. Jeśli jednak rynek spłatał by figla i nie wybił szczytu z 20.07 tylko zawrócił to wówczas do głosu dojdzie scenariusz z ruchem spadkowym do co najmniej 12940. Mówię tu oczywiście nie o zawróceniu w ramach korekty ale o zmianie tendencji.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy kolejną białą świecę i dojście do strefy którą wskazywałem jako cel minimum. Teraz ważą się losy tego czy mimo wszystko jesteśmy tylko w korekcie czy jednak rynek da nam pierwsze wskazanie na możliwość zmiany trendu. Innymi słowy czy gdzieś z tych rejonów zawróci czy to jednak obecnie wydaje się bardziej prawdopodobne, zaatakuje 4178 i go wybije.

Na wykresie intra znajdujemy się w silnym trendzie wzrostowym gdzie po korekcie pędzącej 1:1 weszliśmy w kolejny impuls. Tu obecnie jesteśmy w fali 3 tego impulsu która to sama w sobie jest w fali 4. To oznacza że do wykończenia fali 3 potrzebny jest jeszcze co najmniej jeden nowy szczyt. Po pokonaniu strefy jaką wskazywałem na cel minimalny mamy duże prawdopodobieństwo kontynuacji w rejony 4170-4200.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
andyTom'asTsGDominoSławek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Dziękuję za analizę

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Czy na PKN Orlen widzicie mega RGR od maja 2021 r ? Może sesje z tego tygodnia to było ubieranko przed wyłamaniem w dół.

cherry
Gość

Witam, wytyczne/założenie na szkicu. Poziom 1704 to SL dla S, zagrasz S szukaj impulsu pod 1600. Udanych

Sławek
Gość
Sławek

Dzień dobry, jak można to proszę o analizę CCC i Cyfrowy Polsat, z góry bardzo dziękuję i życzę miłego weekendu. Pozdrawiam Sławek

andy
Gość
andy

TsG, zagrałeś pod to co narysowałeś ?, poszli jak po sznurku :), na ten moment brakuje mi jeszcze małej falki , w zakresie 1696-1702 czekam z odwrotką

TsG
Gość
TsG

andy zagrałem ale nie trzymałem pozycji…dziś szukałem korekt i brałem dalej L a poza tym w myśl zasady która czasami daje zarobic ..graj z luką…a jak sam widzisz prognozy maja tyle wspólnego z realnym rynkiem ze po prostu mijaja sie w realu….

TsG
Gość
TsG

mam jeszcze jedne spostrzerzenie odnośnie luk…gdy pierwsza luka nie zostaje domknieta istnieje duże prawdopod. ze rynek zmienia kierunek….mam kilka takich sytuacji gdzie to sie potwierdziło….miłego likendu

andy
Gość
andy

Tsg, chyba nie powinieneś mieć powodu do narzekania , poszli zgodnie z luką , na 1700 się skorektowali, miałeś okazję na ponowne wejście i potrzymanie do 1720-22, minimalny zasięg orgr-a ,ja uważam że miałeś dobrą prognozę , oczywiście pozostaje kwestia jej wykorzystania , miłego łikendu 🙂

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Ostatni szczyt na 1740, dołek 1591 to korekta na 88 % dałaby 1720 – 23, to tez pasuje do zniesień fibo liczonych na ruchach intra od 27 lipca.

Tom'as
Gość
Tom'as

no jeśli taka formacja :
comment image
to właśnie wybijamy linię szyi

Domino
Gość
Domino

Dokładnie, w końcu wybija my się górą. Teraz trzeba tylko utrzymać L do poziomów ok. 1850. Ja dzisiaj po Twoim wykresie wziąłem L po 1695. Już bez Sl, system też na L, obroty od środy coraz większe więc powinna być mocna pompa do góry. Dzięki za wykres

Domino
Gość
Domino

Andy odwróciłeś się na S?? Jeśli tak to gdzie SL, chyba 1711 najrozsądniej??

andy
Gość
andy

Domino na tym odwróceniu zapisałem tylko 5pkt. ,widoczna była moc , wszedłem na podstawie systemu L /skorzystałem z uprzejmości Cherrego/ i chyba zrobiłem błąd/ okaże się w poniedziałek?/nie zamykając pozycji mimo osiągnięcia minimum zasięgu.na orgr.

cherry
Gość

SL systemowy strzelił na 1704, obecnie zasięgi jak niżej

comment image

a sygnał na poniedziałek, w grze L1704, zamień na S gdy

comment image

Pzdr

andy
Gość
andy

Jako ciekawostka ,astrologia +historia ,, wydaje się, że rosyjski prezydent Putin (Waga, rządzona przez Wenus) podąża za schematem nazizmu pod koniec lat 30., z którym twierdzi, że walczy dziś na Ukrainie. Manipulacja – wstrzymywanie i tłumienie – energii dla niektórych krajów (takich jak Niemcy), z którymi zawarł porozumienie, ale jednocześnie czuje urazę, wydaje się szalonym eksperymentem, aby zobaczyć, ile cierpienia może zadać, a ile cierpienia mogą inni weź przed wygaśnięciem. To potencjalna przerażająca strona Marsa/Urana/Saturna (jest ich więcej, ale jeszcze tam nie przechodźmy). A jednak po raz kolejny przywódcy w Europie, a nawet Niemcy, mogą chcieć go ułagodzić, poświęcić swojego… Czytaj więcej »

Sławek
Gość
Sławek

Przepraszam że jeszcze raz piszę ale czy można jeszcze prosić o analizę BIOMEDLUB…. ostatnio ma duże wzrosty. Pozdrawiam serdecznie Sławek.

Tom'as
Gość
Tom'as

ładnie to wyciągnęli w tym tygodniu
https://ibb.co/nrypmDv