Jest decyzja FED, jest reakcja ale rozstrzygnięć dalej nie ma.

Wczorajsza sesja przebiegła w oczekiwaniu na FED. Na pełną reakcję mogli liczyć tylko inwestorzy z USA z racji na porę tej decyzji. Na pozostałych rynkach dalej pozostaliśmy w zakręconej sytuacji.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy po wczorajszej sesji małą szpulkę spadkową. Z dłuższej perspektywy wynika, że idziemy na nowy dołek ale … No właśnie, rynek pozostawił pewną możliwość na oczekiwanie innego rozwiązania. Mianowicie umiejscowienie tej szpulki na wyraźnie wyższym obrocie od poprzednich dni, wypadło na strefie na Koronę. To daje możliwość aby byki liczyły na odwrócenie spadkowej tendencji albo co najmniej na taką próbę.. Takie czytanie wykresu ma jeszcze jedno uzasadnienie widoczne na wykresie intra.

Tu z jednej strony mamy szczyt na zasięgu OB i spadkowy impuls. Jednak to co rzuca się w oczy to fakt, iż cały ruch w górę do zasięgu OB składał się najprawdopodobniej z układu impuls w górę , korekta w dół i „trójka w górę” a to sprawia że po pierwszym impulsie w górę możemy mieć do czynienia z większą korektą nieregularną. Bez względu na to co faktycznie rynek wyrysował i tak w najbliższych godzinach powinniśmy zobaczyć jakiś ruch w górę . Takie rozwiązanie będzie miało duże znaczenie dla rozstrzygnięcia z czym faktycznie mamy do czynienia. Według mojej oceny trudno jest obecnie myśleć o pozycjach L (nie dotyczy scalpingu czy typowego Dt) ale już po ewentualnym wybiciu 1668 pierwsze zakusy będą miały jakieś uzasadnienie.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX niemal bez zmian a wszystko za sprawą tego że indeks notowany jest do 17:30 a FED był o 20:00.

Na wykresie intra , po decyzji FED mamy dojście do zakresu OB a zatem cały czas tendencja spadkowa obowiązuje. Wejście powrotne w zakres wczorajszej konsolidacji to ostrzeżenie przed wybiciem dołem i kontynuacji tendencji spadkowej co najmniej do okolic 12880. Utrzymanie górnego ograniczenia konsolidacji to zapowiedź wybicia nowego szczytu i dojścia do okolic 13300 i na ten moment właśnie ten drugi scenariusz ma większa szansę powodzenia.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy biała świecę zbudowaną po komunikacie i tym samym cena indeksu osiągnęła nowy szczyt w całym odbiciu. W takiej sytuacji należy założyć że cena dojdzie do nieco wyżej położonej strefy w okolicy 4080. Próba odwrócenia na strefie w świetle wykonania dotychczas „trójki wzrostowej” będzie groziła powrotnym wejściem w tendencje spadkową z celem na nowe dołki. Pamiętamy , dopóki nie padnie ok. 4180 dopóty nie ma mowy o szansie na zmianę trendu.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po obronieniu zakresu OB i strefy wsparcia , cena ruszyła na północ wybijając nowy szczyt. W takiej sytuacji należy spodziewać się, iż celem jest teraz co najmniej strefa na ok. 4075. Obecna konsolidacja idealnie pasuje do fali 4 swingu od ostatniego dołka z wtorku.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
TsGeMarBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Zejście w PL zostało zrealizowane całkiem zgrabnie zgodnie z założeniem … korekta zrealizowana :

comment image

Czas zatem na właściwy RUCH pod 1600

Udanych zagrań ! 🙂

TsG
Gość
TsG

prawdopod.robimy wiekszą korektę do góry….nie ma tak lekko mis musi poczekać poszedł impuls do góry jako A teraz mamy ruch korekcyjny B i czas na C… kto wyczekał i tak zagrał pewnie zarobi wiecej już jutro
https://postimg.cc/MvkY2HW9

eMar
Gość
eMar

Darku, dało by radę abyś ocenił w weekendowej PKP Cargo?