Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 28.06.2022

Po wczorajszej sesji można wyciągnąć zupełnie odmienne wnioski co do omawianych indeksów , jednak w dalszym ciągu kłopoty nie zniknęły a rynki nie dały przekonania co do przyszłości.

Indeks WIG 20

Na naszym rynku wzrost, który spowodował, iż na wykresie dziennym indeksu WIG 20 mamy białą świecę na wyraź nie większym obrocie. To może być dobry znak ale pod warunkiem, że dzisiaj będzie kontynuacja, która definitywnie upora się ze strefa na ok. 1719. W innym przypadku będzie mocne wskazanie na przygotowanie do kontynuacji spadku. Negatywnie będzie również wyglądać sytuacja jeśli nawet pokonamy 1719 ale odbędzie się to na wyraźnie mniejszym obrocie. Dobry wariant to wskazanie na ruch w kierunku 1850 (po wybiciu 1719) negatywne warianty to utworzenie korekty nieregularnej i rozpoczęcie kolejnego swingu w dół a co najmniej ataku niedźwiedzi i zamknięcie luki cenowej.

Na wykresie intra mały zwiastun „odwilży” mamy, chodzi o naruszenie 1717 pełnym impulsem wzrostowym. To daje możliwość, że nawet odwrócenie tego co wczoraj będzie tylko korektą. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę że w korekcie nieregularnej fala c która wybija ostatni potwierdzony szczyt też jest impulsem w większości przypadków. Ewentualne zejście o ok. 20 pkt może być również falą c korekty pędzącej, czyli retest wybitej strefy i ponowienie ataku na błękitną strefę oporu.

Indeks DAX

Wykres dzienny indeksu DAX, po wczorajszej sesji, nie napawa optymizmem byków. Pin bar jaki powstał nie dość że w pełni spadkowy to jeszcze idealnie wpisany w układ pędzącej 1:1. Realizacja takiej pędzącej to bardzo duże prawdopodobieństwo impulsu który bez problemu uporałby się z „dołkiem wojennym”. Dlatego byki musza powalczyć o pełne zanegowanie Pin bara aby uciec z pod topora.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy obecnie tendencje spadkową, która na ten moment jest korektą. Jenak jeśli z tego miało by być coś bardziej wzrostowego to definitywnie nie ma już miejsca do dalszego spadku tylko obecny dołek należałoby zatwierdzić jako dołek fali 4 i ruchem w górę wybić nie tylko wczorajsze maksimum ale i z przed kilku sesji na 13420. W przeciwnym wypadku będziemy mieli tylko większe abc od dołka i kolejna szansę na nowy spadkowy impuls z wybiciem ostatniego dołka łącznie. Warunkiem do dalszych wzrostów jest w pierwszej kolejności pokonanie ewentualnego 1:1 (czerwone prostokąty) i wybicie 13198. Brak tego i równoczesne zejście poniżej 13096 to realizacja scenariusza z nowym dołkiem dużego trendu spadkowego przed którym tylko zatrzymanie nad 12882 mogło by przed tym uchronić. Dopóki nie zostanie wybite wspomniane wcześniej 13198 nie warto myśleć o S no chyba że tylko w jakimś ewentualnym scalpingu.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy małą czarną szpulkę, która może być tylko korekta przed dalszym wzrostem w okolice chociażby 4100 ale równie dobrze może być „przygotowaniem” pod utworzenie formacji odwrotu zapowiadającym kolejny dołek w trendzie spadkowym. Niestety wykres jest tak przygotowany, że nawet pełne zniesienie białej świecy z poprzedniej sesji, choć utworzy Gwiazdę wieczorną to będzie jednak również re-testem strefy wsparcia na ok. 3825. Innymi słowy w takim przypadku każda ze stron będzie miała w ręku jakiś argument.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy zejście do zasięgu najmniejszego OB (z lekkim naruszeniem) i pełna możliwość wejścia w swing wzrostowy na nowy szczyt dający tym samym pełen impuls od 3745 i przedłużający szansę na kolejne impulsy wzrostowe. Tu jednak zadaniem minimum jest wybicie w górę 3922 i następnie 3921. Bez tego a w zamian z wybiciem dołka na 3885 będziemy świadkami spadku w pierwszej kolejności do ok. 3830 a następnie raczej dalej w dół z celem na ok. 3745

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Dariusz BartłomiejczakSlavomircherryKo.Sz.Rafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał

Cherry, jak widzisz dalej Allegro?

cherry
Gość

Rafał

Odpowiem od ręki, bo wczoraj po 24,20 zamknąłem kontrakt, a Koledze grającemu na akcjach, zaproponowałem close w tej cenie akcji, pisał że wykonał.

Dlaczego tak, bo widzę impuls w fali wzrostowej od dołka i oczekuję korekty.

Osobiście czekam na cenę 22,20 i niżej na 21,40, będąc poza rynkiem.

Do rozważenia, ponieważ wskaźnik dalej pokazuje wzrost do 25,40, ale tutaj nie dyskutuję.

Pzdr

Rafał
Gość
Rafał

Dziękuję. Rozważę. Pozdrawiam.

cherry
Gość

Witam, udanych

comment image

BttF
Gość
BttF

Czyżby byk się zagalopował w PL ?

https://invst.ly/yf4vw

Udanych zagrań ! 🙂

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Na godzinę 11,15 może być czas na korektę do 1720/1715 ?

cherry
Gość

Ko.Sz. podobnie zakładam, Kilka szczegółów, na szkicu 1726 to klucz na wzrosty, może ktoś podobnie zakładał bo takowe dt nastąpiły, ale teraz wypada przetestować ten poziom, wręcz naruszyć i zobaczyć reakcję popytu. To myślenie miśka. Popyt jeśli nie skontruje na 1725-6, bo coś po drodze musi poustawiać i wręcz pozwala na ten ruch, na ruch nawet niżej zejdzie do wspomnianego przez Ciebie poziomu okolic 1720. Dla mnie najważniejsze jest żeby close sesji był nad 1725 to minimum, a najlepiej nad bandą kanału wzrostowego czyli 1734, będzie łatwiej założyć ruch. Pomaga także sygnał mechaniczny, który od 1682 trzyma L, obecnie SL… Czytaj więcej »

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

15:33 USA, raczej w górę, PL – też za nimi i nie chciał iść poniżej 1723, czyli podobnie jak wczoraj rynek wydaje się mocny. Jutro kolejna luka na otwarciu – trzecia już ?

Slavomir
Gość
Slavomir

Darku,
„Dopóki nie zostanie wybite wspomniane wcześniej 13198 nie warto myśleć o S no chyba że tylko w jakimś ewentualnym scalpingu” – nie chodziło tutaj o L a nie S ?