Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 23.06.2022

Na rynkach zbyt wiele się nie zmieniło więc dziennie wykresy i kilka słów intra.

Indeks WIG 20

Zgodnie z planem atak dołka choć jeszcze kilka punkcików zabrakło. Czyżby chcieli obronić? Mało prawdopodobne.

Na wykresie intra tak jak pisałem wczoraj, nie było wyjścia nad wtorkowy szczyt i w efekcie rynek zjechał w dół robiąc już co prawda pełną 5-kę. Zatem teraz powinniśmy jeszcze trochę podejść w górę gdzie okolice 1705 powinny być szczytem możliwości i dalej w dół w ramach fali 3 większego impulsu. Plan zostanie zmieniony gdyby jednak byki wyciągnęły rynek nad wtorkowe maksimum.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy co prawda próbę obrony poziomów dołka z przed kilku sesji ale wydaje się, że to tylko próba , która zakończy się niepowodzeniem. Pozostawiona luka cenowa i cienie z obydwu stron korpusu to raczej wskazanie na zejście w dół. Coraz bardziej wygląda to na coś większego, i jeśli faktycznie rynek pójdzie w dół wybijając minima to raczej należałoby się spodziewać że zrobi w fali 3 większego impulsu zapoczątkowanego na szczycie wtorkowej sesji.

Na wykresie intra mamy nowy dołek zgodnie z założeniem (zwrot na zasięgu OB formacji 1:1) Po ustanowieniu nowego dołka rynek ruszył w górę dochodząc do zniesienia 50% ale wykonał to jakby w jednym swingu co prawda „trójkowym” i dlatego schodząc teraz do okolic 12970 trzeba uważać na ewentualny zwrot w celu wykonania fali c większej korekty. Końcem dla takiej fali powinny być okolice 13240 lub 13315. Koniec wzrostu bez wybicia 14420 oznaczać będzie wejście w kolejny impuls spadkowy i nowy dołek będzie stawał się faktem. Jeśli jednak rynek nie będzie miał siły na kolejny ruch wzrostowy w ramach większego c i wybije wczorajsze minimum to będzie to już 3 fala nowego impulsu spadkowego wyższego rzędu.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym S&P powstała biała świeca z wyraźnym górnym cieniem , której korpus dalej znajduje się w obszarze OB. Innymi słowy dalej podstawą jest kierunek w dół.

Na wykresie intra , wczorajsza popołudniowa część sesji wyrysowała impuls wzrostowy , który obecnie traktuję jako falę c korekty. Od szczytu tego impulsu mamy już spadek wybijający ostatni potwierdzony dołek a ostatnie godziny to raczej korekta tego impulsu. Po wybiciu 3773 spodziewałbym się jej zakończenia i wejścia w kolejny impuls spadkowy tym razem wybijający już dołek z wtorku. Jeśli jednak cena nie wyjdzie nad wspomniane 3773 tylko spadnie wybijając minimum impulsu to spodziewałbym się korekty pędzącej i silnego impulsu spadkowego.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaroTsGKo.Sz. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Dziękuję za analizę.

Jaro
Gość
Jaro

Obecnie S . L +17 od otwarcia.

Jaro
Gość
Jaro

Z uwagi na brak zainteresowania wpisami robię przerwę.Strategia moja obecnie czekam na zamknięcie S. Obecnie SL 1680.Prawdopodobnie zamknę niżej, z uwagi na opóźnienia w przekazie wpisów nie poinformuje. Udanych decyzji…

Jaro
Gość
Jaro

Zamykam na zamknięciu sesji,Pozdrawiam 🙂

TsG
Gość
TsG

witam zatroskane byki….mamy układ na koronę jak wytrzyma to cos z tego bedzie godz.15.45 kibicuje bykom ale spekuluje na sp500 taka praca że dopiero po 15h mam czas cos polukać…

TsG
Gość
TsG

i po koronie byc moze (o) RGR wymalują lub to niestrty ale spadnie ponizej 164…