Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 22.06.2022

Za nami sesja która niezbyt wiele zmieniła a podczas której, zwłaszcza u nas było widać „urlopowe” zaangażowanie.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała co prawda dość spora jak na ostatnie czasy świeca wzrostowa, jednak obrót jaki jej towarzyszył był niemal że żenujący. Przy takim „zaawansowaniu” inwestorów jej wartość prognostyczna jest znikoma. Można powiedzieć , że w żaden sposób nie jestem skłonny uznać, że coś się zmienia na lepsze. Dalej wydaje się, że nowy dołek to tylko kwestia czasu, choć zamknięcie wypadło nad poziomem ostatniego potwierdzonego szczytu.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 widać wyraźnie, że na ten moment cały ruch w górę to nic innego jak korekta i tego nie zmieni nawet wyjście na nowy szczyt z czym niewątpliwie może być i tak duży problem.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstał spadkowy Pin bar odbijający się od strefy oporu. W obecnej sytuacji możemy tylko zastanawiać się czy od kilku sesji powstaje korekta w fali 4 czy jednak 14.06 zakończył się impuls spadkowy a 5 kolejnych sesji to jednak nie fala 4 a korekta pędząca/nieregularna której koniec będzie początkiem kolejnego dużego impulsu. Dla mnie obecnie, bez względu na to co to jest , wskazanie na kolejne sesje jest takie że przed nami nowy dołek. Jeśli ten po fali 4 to dołek „wojenny” się utrzyma, jeśli tan po korekcie pędzącej/nieregularnej (bo taka jeszcze może powstać) to spadek wybije to co USA już dawno temu zrobiła.

Na wykresie intra kontraktów, idealna sytuacja dla traderów, dojście do zakresu OB i strefy oporu, ukształtowanie na szczycie układu zbliżonego do Gwiazdy wieczornej a na 4H Objęcie bessy i teraz spadek, który docelowo powinien jak nic wybić ostatni dołek a jedyna szansa dla byków to powstrzymanie go na strefie w okolicy 13000. Wyjście na nowy dołek kiedy przed pędzącą 1:1 mieliśmy pełen impuls to podstawa aby poważnie myśleć o kolejnym impulsie i to nie tylko takim, który wybije na chwile ten ostatni dołek. Innymi słowy, obecny spadek to prawdopodobna fala 1 większego impulsu. Jeśli ma być inaczej to po zejściu na nowy dołek musi nastąpić odbicie, które poradzi sobie z 13420.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy po wczorajszej sesji białą świecę , która idealnie wpasowuje się w układ korekty pędzącej 1:1. To zaś coraz mocniej uprawdopodobnia zejście indeksu co najmniej w kierunku wcześniej już wspominanym ( w ostatnich dwóch weekendowych) czyli strefy wsparcia w rejonie 3550. Zmiana spojrzenia może zacząć dochodzić do brania pod uwagę dopiero po ewentualnym wybiciu 3838 co mimo wszystko wydaje się mało prawdopodobne.

Na wykresie intra również widać iż dojście do zakresu Ob i utworzeniu korekty pędzącej (wyraźna trójka między OB) cena zawróciła na DT z dwoma Objęciami bessy. To jest mocny prognostyk dla dalszej przeceny z wybiciem ostatniego dołka włącznie. Obecnie wydaje się że powoli kończy się pierwszy impuls spadkowy, dla którego dobrym miejscem na metę byłby poziom poniżej 3725. Takie wykończenie impulsu dałoby mocniejsze wskazanie na to , iż założenie z nowym dołkiem jest jak najbardziej realne. Z racji, iż najprawdopodobniej kończy się impuls, logicznym będzie oczekiwanie na korektę , której koniec powinien mieć miejsce w rejonach takich jak ok. 3750 lub ok. 3760. To będą poziomy godne uwagi i obserwacji do zajęcia lepszych S na falę 3. I tu drobna uwaga , zanim korekta nastąpi możemy mieć nie tylko wybicie 3725 ale i zejście nieco niżej do okolic 3710.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
andyTsGcherryBttFJaro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Obecnie L. S -14 od otwarcia.

BttF
Gość
BttF

Wczorajsze podejście rynku powinno spotkać się z dzisiejszą reakcją :

https://invst.ly/ydtn3

Udanych zagrań ! 🙂

andy
Gość
andy

uzupełnię swoimi poziomami 1626-23; 1600-1596 ; 1570.

TsG
Gość
TsG

andy sam w to nie wierzę co rysuję ale imo dla byka to tylko taki scenariusz aby załapac sie na korekcie…
https://postimg.cc/9Rk63DKx

andy
Gość
andy

TsG, uznając że na 1660 zakończyliśmy spadek to korektę którą rozpisałeś jest całkiem do przyjęcia ,gdyż ta jej część tylko do 1717 jest zbyt,,mała,,,ale przy silnych trendach możliwa do przyjęcia..
Wrzuć dla ciekawości wykresy 15min. liniowe fw20 i wig20 ,

cherry
Gość

Witam, dzisiaj krótko.

Nie zagrali założenia na open, więc uzupełniam/aktualizuję SL 1674, dla L 1704 z wczoraj.

Znacząc jedno z założeń obserwuje poziomy 1704, 1715 1722.

Docelowo albo SL zakończy te zagranie, albo TP 1750.

Udanych zyskownych zagrań.