Kto wychyla głowę ten ją traci.

Za nami „czerwony” poniedziałek i trudno jest myśleć o innym wtorku zwłaszcza, że …. .

Indeks WIG 20

Luka i czarna świeca to obraz po wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. Rynek bez oporów zmierza w kierunku wybicia ostatniego dołka i zamknięcia luki cenowej z listopada 2020. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż dopiero jutro mamy FED to trudno jest się spodziewać aby dzisiejsza sesja miała być odmienna. Nawet gdyby jakimś cudem rynek zapragnął zrobić korektę i na chwilę zmienić kierunek to i tak w kolejnych dniach zapewne będziemy niżej.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mamy silny trend spadkowy w którym pojawiają się delikatne korekty o niemal identycznych rozmiarach. Dwa równe większe prostokąty w kolorze czerwonym, widoczne w górnej części wykresu pokazują wyraźnie, że najbardziej prawdopodobnym jest to, że gdzieś przed nami co najwyżej podobna korekta i jeszcze jedno zejście na nowy dołek. Pytanie, kiedy taka korekta będzie miała miejsce. To co oznaczone na wykresie dobrze pokazuje gdzie ewentualnie można szukać okazji do kolejnych S czy zawierania kolejnych transakcji „spadkowych”. Jedno małe pocieszenie dla byków jest w tym, iż do tej pory mieliśmy już 3 luki cenowe a jak wiemy pewna reguła podpowiada „3 luki i koniec”.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mamy kolejną lukę i czarną świecę, która zeszła już w najbliższe sąsiedztwo dołka z 13380. Chyba tylko jakiś cud mógłby uratować byki przed wybiciem dołka i zejściem co najmniej w okolice 13000. Oczywiście bliskość takiego wsparcia może wywołać chęć do jakieś próby podniesienia rynku i tym samym postawić na wykresie korektę jednak w obecnej sytuacji trudno jest liczyć nawet na coś takiego. I lepiej jest nie zakładać takich wydarzeń.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy silny trend spadkowy, w którym od szczytu na 14707 mieliśmy dwie równe korekty a obecnie rysuje się trzecia co wskazuje na możliwość powstania fali 4 jako korekty pędzącej. To wskazuje, że przed nami jeszcze co najmniej jeden dołek i równoczesny atak na 13272. Ewentualna zmiana scenariusza mogłaby być rozpatrywana wówczas gdy impulsem wybilibyśmy poziom 13647 , domknęli lukę cenową a powrót do spadku okazałby się tylko korektą.

Indeks S&P

Wczorajsza sesja na indeksie S&P dała nam lukę cenową i wyraźną świecę spadkową , która bez problemu wybiła dołek. To zaś wiąże się z tym, iż podstawowe założenia z weekendowej są coraz lepiej realizowane. Mam tu na myśli spadek w rejony 3400-3500. Co prawda wczorajsze zamknięcie dnia wypadło na górnym ograniczeniu innej ważnej strefy wsparcia, jednak zarówno struktura spadku jak i oczekiwanie na FED w połączeniu z siłą niedźwiedzi nie dają większej szansy na całkowite powstrzymanie zapędów podażowych.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy silny trend spadkowy. Obecne zatrzymanie powinniśmy traktować jako ewentualną chęć odbicia, która z założenia będzie korektą przed dalszą kontynuacją trendu. Zakresy korekty wyznaczone OB i strefa oporu. Patrząc falowo , wygląda to na zakończenie 3 w 3 a to oznacza że jeszcze nie jeden a co najmniej dwa dołki przed nami.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KrisKo.Sz.Jaro Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Seria U, Obecnie S, L + 32 od otwarcia.

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Dziękuję za analizę.

Kris
Gość
Kris

Spadkowa fala na W20, zakładam, że jest to fala B, powoli się kończy – max do końca tego tygodnia. Następnie do około połowy lipca czeka nas fala C z prawdopodobnym zasięgiem nawet powyżej 1900 pkt. Udanych zagrań wszystkim życzę!

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Na wykresie 5 min ORGR.