Ciemne chmury nad parkietami?

Za nami sesja w trakcie, której wyjaśniło się co z EBC i wykresy wreszcie drgnęły.

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj czarna świeca , która zdecydowanie wybiła konsolidacje dołem i choć jej zasięg skończył się na wewnętrznej strefie wsparcia cenowego to trudno jest myśleć o czymś innym niż dalszy spadek. Cały „wzrost” od dołka miał raczej charakter korekty dochodzącej do zniesienia 38.2% a zatem podstawowym scenariuszem jest ten z zejściem na nowe dołki. Dla byków pozostaje tylko mała nadzieja na to , że mimo wszystko jest jeszcze szansa na korektę nieregularną po pierwszym impulsie, którego szczyt wypadł na 1828.

Na wykresie intra , obecna tendencja spadkowa wybiła zakres OB a uczyniła to za sprawą korekty pędzącej 1:! (rozciągniętej) co daje podstawy aby mocno brać pod uwagę rozwinięcie teraz dość sporego impulsu spadkowego. Ostatnie godziny to fala pierwsza tego impulsu a zatem nawet jeśli byki miały by siłę coś próbować ugrać to nie można się spodziewać aby było to coś więcej niż podejście w rejon 1880-1885. Patrząc jednak na wykres pod względem stref powinniśmy oczekiwać, iż ewentualna próba odbicia raczej nastąpić by mogła po zejściu w okolicę 1750. Zasięg tego impulsu mógłby wypaść gdzieś w okolicy 1680 bo tam znajduje się dobre miejsce do ewentualnego zakończenia wspomnianej wcześniej mniej prawdopodobnej korekty nieregularnej.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX doszła wczoraj wyraźna czarna świeca , która swoim zasięgiem zdecydowanie wybiła ostatni potwierdzony dołek. Tym samym powstało mocne wskazanie na możliwość zakończenia krótkoterminowego trendu wzrostowego , który od poziomu 13380 był raczej układem korekty złożonej a nie impulsem. To w połączeniu z kształtem spadku od szczytu z końca marca wskazuje, iż w najlepszym wypadku mamy układ „a” i „b” oraz rozpoczynający się impuls w fali „c” większej korekty całego wzrostu z marca. Piszę „w najlepszym wypadku” ponieważ trudno byłoby mi przekreślić całkowicie możliwość spadku na zupełnie nowy dołek niższy niż ten z marca. Dla byków jedyną nadzieją jest powstrzymanie spadku w obecnym ruchu nad poziomem 13683 co oczywiście jest mniej prawdopodobne ale nie niemożliwe patrząc na układy falowe.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy rozwijający się silny trend spadkowy. Patrząc na to w jaki sposób układa się ten spadek najbardziej realnym wydaje się być to, iż obecnie jesteśmy (w najlepszym przypadku dla byków) w fali 3 w 3 swingu od strefy na Koronę w rejonie 14625. Zatem spodziewałbym się, iż cała fala 3 dojdzie do okolic 13890. I tu ważna uwaga, nie można odrzucić tego, iż nie będzie to fala 3 a fala C korekty od strefy na Koronę.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy zdecydowane wybicie dołem z kilku sesyjnej konsolidacji, której dolne ograniczenie stanowi teraz maksimum możliwości dla byków w przypadku ewentualnego odbicia. Zanim nastąpiło to wybicie to mimo wszystko mieliśmy pełen impuls od dołka co daje możliwość, iż obecny spadek jest jego korektą z celem w okolicy 3850-3900. Piszę „możliwość” ponieważ jest to pierwszy swing od dołka a taki może również wpisywać się w układ większej korekty nieregularnej po ewentualnym impulsie spadkowym wyższego rzędu od 4637 do 3858. W tym drugim przypadku (korekta nieregularna) konsekwencje mogą być opłakane ale o tym ewentualnie później.

Po wybiciu strefy wsparcia na potrójnym dołku, dynamika wybicia wskazuje że trudno raczej będzie myśleć tu o jej ewentualnym re-teście. Najbliżej chyba do re-testu wybitej kolejnej strefy wsparcia na ok. 4045 i dalszy spadek do okolic 3870 w ramach swingu impulsowego od 4143 (czerwony prostokąt). I tutaj znowu trzeba sobie powiedzieć , że nawet zejście do tej kolejnej strefy wsparcia nie wydaje się być tym ostatnim a jedynie ewentualnym końcem fali 3 większego swingu od 4164. Zatem byki nie powinny mieć zbyt ciekawych okazji do zagrań z wyjątkiem ewentualnego scalpingu , który w takich sytuacjach i tak chyba nie jest dobrym rozwiazaniem.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
andyPrzemekJaroTsGKo.Sz. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TsG
Gość
TsG

(przed sesją) spodziewam się ruchu do góry w ramach korekty a jak wyjdzie to zobaczymy w praniu
https://postimg.cc/6T3svZYY
lub tak
https://postimg.cc/hQP7SsnF
albo dalsze spadanie w dół aby wybić 1750 i dopiero wtedy cos do góry…..

TsG
Gość
TsG

godz.9.40 było wejście w S i TP ale to juz nie wazne teraz mamy pierwszy ruch do góry ja zaczekam na korekte i dopiero wtedy wejde w L…a ile da zarobic lub wogóle trzeba czasu dobre miejsce to okolice 1728-30..lub wybicie 1737..

andy
Gość
andy

TsG,wczoraj napisałem parę słów pod Twoim postem ,a dzisiaj jestem od 1733 na L ,z zamiarem odwrócenia na S ca1750/imo robimy podfalkę wg Twoich oznaczeń jako iii-iv/ falę 4 zakładam jako podbitkę dzięki usiakom po lepszych danych o dzisiejszej inflacji. ,co z tych założeń wyjdzie wkrótce się przekonam na własnej kieszeni 🙂

andy
Gość
andy

zagrałem S pod rgr-a na 1mi.

andy
Gość
andy

jestem bp

TsG
Gość
TsG

andy tak jak pisałem.. tydzień przed wygasem w ogóle nie zagladam do notowań na wszystkich rynkach…jest to mój odpoczynek… pozdrawiam

TsG
Gość
TsG

zaczęło sie rolowanie osobiscie to dla mnie sygnał ze czas zakończyć spekulację…miłego odpoczynku w weekend…

BttF
Gość
BttF

Rynek porusza się zgodnie z założeniem i dziś ( weekly close ) będzie decydujący moment na rozbicie poziomu 1750 który stanowi główny cel dominacji niedźwiedzi :

comment image

Docelowo zmierzamy do luki 1640 , zapewne w przyszłym tygodniu na rolowaniu serii od poniedziałku i rozliczeniu w piątek :

comment image

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

dziękuję za komentarz

Jaro
Gość
Jaro

Obecnie S, L od 1780.

Przemek
Gość
Przemek

Jezeli ktoś chce odpocząć od giełdy to w BOS bank do konca czerwca sa bardzo fajne lokaty. Na 3m juz daja 7% w skali roku. Aktualnie stoję z boku. Myśliście, że jak wybiją dołej na 1500, to następny dołek „covidowy” wytrzyma?

andy
Gość
andy

Dzionek zakończyliśmy klinem , orgr przygotowany do realizacj. , tydzień b.d. Sobota i niedziela z ciężką głową , bowiem pewne rocznice ma się tylko raz w życiu.
miłego weekendu.