Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 07.06.2022.

Za nami sesja, która gdyby nie DAX to nie byłoby właściwie o czym pisać.

Indeks WIG 20

Choć na wykresie dziennym indeksu WIG 20 pojawiła się biała świeca po wczorajszej sesji to jednak obrót jaki towarzyszył w ciągu dnia nie daje zbyt mocnych podstaw aby uznać, iż dzieje się dobrze dla byków. Tu cenowo jest może i ok ale brak amunicji każe podejść z dystansem do tego ataku. Nie przeszkadza to jednak w tym aby ewentualne wybicie ostatniego maksimum uznać za dość silny swingowy sygnał kupna w krótkim terminie.

Utrzymany OB i obecnie jeszcze bez wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu to obraz na wykresie intra, który tak naprawdę nie zmienił swojego znaczenia od poprzedniego tygodnia. Wybicie ostatniego szczytu będzie wskazaniem na 1925. I choć to jest najbardziej prawdopodobne to warto pamiętać że brak wybicia 1858 będzie wskazaniem na nowy dołek w okolicy 1775.

Indeks DAX

Jeszcze po piątkowej sesji mogło się wydawać że DAX zaczyna rysować DT i coraz bardziej realnym staje się zainicjowanie fali c większej korekty spadkowej. Jednak wczorajsze otwarcie sporą luką cenową i niemal idealnie na maksimach z poprzednich sesji oraz to co działo się podczas całego dnia, dało nam wskazanie na kontynuację i to wydaje się, ze z szansą na naprawdę porządny ruch w górę, który bez problemowo zaatakuje 15000. Nie zmieniło się najistotniejsze obecnie wsparcie , którym jest 14329 ,jego wybicie mogłoby pokrzyżować plany byków.

Na wykresie intra kontraktów na DAX znajdujemy się w tendencji spadkowej będącej na ten moment korektą po swingu wzrostowym. Zakres tej tendencji nie osiągnął jeszcze OB zatem należy się spodziewać, że to jeszcze nie jest jej koniec. Z racji, iż swingowo jesteśmy w trendzie wzrostowym, po zatrzymaniu i utrzymaniu OB należy założyć ruch wzrostowy na nowy szczyt. Ok 30-40 pkt powyżej wczorajszego maksimum jest dość istotna strefa oporu i to będzie najprawdopodobniej cel na dzisiejszej sesji.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy po wczorajszej sesji małą szpulkę spadkową z wyraźnie dłuższym górnym cieniem. Zatem chciałoby się powiedzieć, iż przewaga po stronie podaży. Jednak to co obecnie jest najważniejsze to fakt tworzenia konsolidacji z której to wybicie zadecyduje o kolejnych sesjach. Wybicie dołem to co najmniej korekta do okolic 3850-3900. Wybicie góra to wejście w mocną falę 3 większego impulsu i kierunek na 4650, choć oczywiście po drodze przeszkoda w postaci zakresu OB na ok. 4350.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy również tendencję spadkową, która na ten moment jest falą c korekty swingu wzrostowego od strefy wsparcia na ok. 4072. Wybicie dołka na 4072 to wejście w mocniejszy ruch spadkowy i kierunek na ok. 3990 . Zatrzymanie na strefie czy nad strefa i odwrócenie tendencji będzie zapowiedzią ataku na 4200.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
TsGjerzyJaroKo.Sz.cherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Obecnie L, S -21 od otwarcia.

Jaro
Gość
Jaro

Kupno S po 1824.SL 1830

Jaro
Gość
Jaro

Tym razem mała strata.Decyzja o szybki sygnał.Średnio terminowy sygnał się sprawdził.

BttF
Gość
BttF

Wczorajsza sesja w PL służyła głównie zamykaniu pozycji L przy znikomych obrotach ( spadający LOP ) , przy okazji wycinając słabe ręce z S. Była to ładna okazja do dobrania S przy wysokich cenach.

Dziś zejście pod 1810 powinno być scenariuszem bazowym a potwierdzenie pod 1790 … najważniejszy poziom dla misia to niezmiennie 1750 do wybicia dołem :

comment image

Udanych zagrań ! 🙂

cherry
Gość

Witam, także udanych zagrań.

1824 nie ruszamy ani o kroplę:), mogą dalej przestrzegać ?, tak pisałem wczoraj, ruszą czerwony alarm, nie powinni, na dzisiaj definitywny SL dla L na 1802.

1844 klucz dt, na cel 1882 – 1900.

Pisze to, czekając by BttF zmienił zdanie:)

Pzdr

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/xGT4KKh nasz fw kopiuje ruchy fus500 czyli trochę powinien spaść za fus 500

jerzy
Gość
jerzy

jeśli mimo to wybronią 1824 jak pisze Cherry -to idą do góry

jerzy
Gość
jerzy

fus 500 powinien spaść do 4090/93 i wtedy powinniśmy szukać na fw20 sygnału na L

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Jerzy, czyli teraz u nas – stan na 12:36, powinien się budowac ORGR bo pewnie dołek na 1810 wybronili.

jerzy
Gość
jerzy

ja czekam na jasną sytuację na fus 500 on wskaże drogę na fw będzie to chyba na otwarciu USA

TsG
Gość
TsG

wystarczyło że dwa dni nie ma mnie na giełdzie a juz grubas pogrywa sobie z infestorami w kulki rolując z kasy raz jednych raz drugich wprowadzajac w osłupienie i siejąc zamęt…cos na kształt filiżanki sie rysuje
https://postimg.cc/K3mrsGJY