Przez chmury przebija się słońce?

Na parkietach giełdowych, czwartek upłynął w lekko „słonecznej pogodzie”.Niewątpliwie inwestorzy zaciskają kciuki za dzisiejsze sesje, które ….. .

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała wczoraj biała świeca , która całkowicie zasłoniła czarny korpus z dnia poprzedniego. Minimalnie większy obrót jest małym zagrożeniem ale i tak wiele zależeć będzie od tego co wydarzy się dzisiaj. Choć mogło się wydawać, że przed nami już tylko spadek i to na nowe dołki to wczorajszy dzień dał nieco nadziei na to, że jednak tak być nie musi. Jeśli dzisiaj rynek powędruje dalej na północ i na zamknięciu będzie wyżej niż 1845 to będziemy mieli pierwszy nieśmiały sygnał swingowego kupna i mocne wskazanie na atak przestrzeni w okolicy 1900. Brak wybicia 1845 to pozostawienie groźby realizacji scenariusza dobrego dla niedźwiedzi a całkowita zmiana kierunku względem wczorajszego i wybicie 1789 to już raczej bezwzględne wskazanie na nowe dołki choć i tu ważnym będzie czy pójdzie za tym wybicie 1753.

Na wykresie intra mamy wszystko przygotowane do tego aby wybić nie tylko 1848 ale aby zaatakować również okolice 1880. Jakby nie było mamy tzw. to co w dużym to i w małym czyli szczyt i zejście do podstawy swingu. Taki układ powinien zaowocować nie tylko wybiciem ale i silnym wybiciem z dość wyraźnym ruchem wzrostowym. Innymi słowy rynek powinien (może nie dzisiaj ale po niedzieli) atakować okolice 1900-1920. Negacją tego scenariusza będzie brak wyjścia nad 1848 a w zamian za to zejście w dół z wybiciem 1790.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX nie doszło do wybicia dołem poziomu 13683 a w zamian za to mamy białą świecę i wyjście nad poziom 14226 to daje najpoważniejsze szanse na kolejny ruch wzrostowy w kierunku strefy oporu na ok. 14500. Kolejnym ważnym dla byków sygnałem będzie wybicie 14315 co tylko wzmocni wspomniany scenariusz ataku na 14500. Taki ruch będzie idealnym do …. no może o tym to już w weekendowej. W dalszym ciągu złamanie 13683 zamiast wspomnianego wyjścia na wyższe poziomy, jest sygnałem do nowych dołków.

Na wykresie intra kontraktów na DAX doszło wczoraj do utworzenia ORGR z linia szyi na poziomie ok. 14095. Wybicie linii szyi dało podstawy do tego aby wyznaczyć kolejny docelowy poziom na ok. 14300 do którego cena jeszcze nie doszła. Obecna korekta niższego rzędu odpowiada fali 4 swingu od 13976. Jej zakończenie szacowałbym na okolice 14200 (jeśli jeszcze zostanie przebity pin bar z minimum na 14215) a następnie kolejny mniejszy swing wzrostowy z atakiem na zakres wybicia z ORGR pokrywający się ze strefą cenowego oporu tj. okolice 14305. To co dej pory się wyrysowało skłania mnie do założenia że dojście do wspomnianego rejonu nie będzie raczej końcem wzrostu a po ewentualnej korekcie rynek powinien podążać w kierunku ok. 14590.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstała wczoraj wyraźna wzrostowa świeca wskazująca na ruch w fali 3 swingu od dołka. Delikatnie większy obrót na niej wskazuje że jeśli tylko nie zostanie to złamane to dalszy wzrost powinien iść i to wyraźnie dalej w kierunku 4300 dla którego poziom oporu na ok. 4170 nie powinien stanowić mocnej przeszkody. Jedna uwaga. Koniecznym jest definitywne wybicie OB i poziomu 4091, które to jeszcze na ten moment stanowią jakieś zagrożenie.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy tendencje wzrostową, która po wybiciu ostatniego potwierdzonego szczytu i wykonaniu korekty, ruszyła ponownie w górę i zbliżyła się do strefy szczytowej na ok. 4095. Równocześnie mamy układ, który wskazuje, iż po obecnej korekcie niższego rzędu będącej falą 4 swingu od 3914 , powinniśmy zaatakować właśnie wspomniana strefę na 4095. Gdyby cały ruch wzrostowy miał być korektą to wówczas ten wzrost własnie dobiegnie końca. Jednak wyższe interwały wskazują, że tak być nie musi, zatem po ataku na opór spodziewałbym się tylko korekty i to odpowiadającej „czerwonemu OB”. Niebieski powinien jeszcze czekać w kolejce.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

34
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
andyALFFilipJaroTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam. Roman odpowiem Ci na zadane wczoraj pytanie.

Tak jest możliwe.

Napisz do mnie dostaniesz ściągę na poziom, którego oczekujesz z wyjaśnieniem pkt negujących i potwierdzających zakładany ruch.

Jaro
Gość
Jaro

Obecnie L, S od 1814.Mam L po 1823. SL 1813

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięto po 1824

Jaro
Gość
Jaro

Decyzja zamknięcia -szybki sygnał systemu. Tym razem się sprawdził.
Miłego weekendu !

Jaro
Gość
Jaro

Jestem na S po 1818. SL1828

Jaro
Gość
Jaro

SL na 1822

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte po 1811

TsG
Gość
TsG

9.48 mamy ruch do góry i pierwsz korekta L SL 1818 TP ile sie da bo to może potem okazać sie tylko korekta abc a ja zagrałem na c ale trzeba poczejać…
Przenosze juz SLna zero bo to w końcu skalpowanie a nie swingowanie i w miare postepu tak bede przenosił nadal nie mam TP najlepiej jakby poszło na 1848-50???
nie bede pisał o pozycji S bo to nie ma sensu tym bardziej że to juz mineło nadmienię tylko że była taka mozliwość wejscia w S a to niech kazdy sobie poszuka gdzie to mogło być…

TsG
Gość
TsG

Imo to nie wyglada na ruch do góry wyszła jakaś korekta abc….na L trzeba ponownie zaczekać… misiek widzac te korekte zagrał na S….ale ja wpierniczyłem sie w L wiec nie odwróciłem pozycji momo że tak to wygladało z wykresu..a szkoda bo zamiast brać L tzreba było zaczekać na S….a fibo az krzyczało bo doszli tylko do 38

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

TsG, jakiś megafon może

cherry
Gość

Promocja na L zakończona

L dt brałem na 1822 SL 1812, TP 1849-51

Udanych

Bazowa pozycja zmieniła tylko SL na 1800, brana 1800, TP 18865-80

9.57 – 1826

TsG
Gość
TsG

hohoho cherry ten poziom fw to chyba za 100 lat…

BttF
Gość
BttF

Na rynku w PL przeciąganie liny trwa … ale przewagę wciąż ma miś. Problem tkwi głównie w WIG-Banki i póki tam się nic nie zmieni ( a nie zmieni się w najbliższej przyszłości z pewnością – patrz inflacja / stopy % / odpisy na rezerwy / brak dywidend ) to gramy wciąż w dół :

https://invst.ly/y7zij

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

Filip
Gość
Filip

Zarówno PKO i PEO wypłacają dywidendę za rok 2021… Dodam również, że łącznie 60% udziału w WIG-Banki. Santander, 3 na liście pod względem udziałów w indeksie też wypłaca dywidendę.
Nałóż stopy procentowe na wykres. Prawie tak jak to zrobiłeś tylko, nie ostatnie pół roku tylko od np 2008…

Kamil
Gość
Kamil

brak dywidend z banków? A kto tak powiedział? Jakieś info?

TsG
Gość
TsG

Darek słuchałes prognozy pogody co andy udostepnił…cos te słońce ch..jwo sie przebija jak na ten moment a dzis piatek to kto zostanie z pozycjami na weekend

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/wBjNMNY TsG cz y nie przeoczyłeś abc

TsG
Gość
TsG

jerzy przeoczyłem o czym napisałem w next poscie..

TsG
Gość
TsG

w końcu moje bezrobocie sie kończy od 1 czerwca wracam do zajec dziś skalpuje po raz ostatni …pewnie z racji zajęc pozostanie mi gra sp500 co do nas to mam tylko taka uwagę do cherry aby zmienił swoje podejście do skalpowania bo to co tutaj pokazuje na wpisach to jest nic innego jak łapanie noży.. bierze pozycję w ciemno na poziomy fibo ustawia SL tez w ciemno bo z wykresu nic to nie wskazuje gdzie zagrać albo gdzie postawić SL czasami udaje sie ze trafi ale to przypadek byc może obrazi sie na mój wpis ale taka jest skuteczność jego… Czytaj więcej »

Filip
Gość
Filip

Pierwsza zasada skalpowania na FW20 brzmi ” nie skalpuj na FW20″
Tutaj ruchy w obrębie dnia są za małe i jest ich zbyt mało żeby coś sensownego ugrać w stosunku do ryzyka. To co u mnie się sprawdzało to ustawianie „awaryjnego” SL (dosłownie zabezpieczenie przed awarią Internetu, aplikacji DM –> ING często robi psikusy) na poziomie 15pkt i branie do kieszeni po 2-3 pkt.

Filip
Gość
Filip

TsG tak przy okazji to gratki, że wracasz, U mnie w ecommerce posucha straszna… ale coś zaczyna drgać. Jak to podobno kiedyś w czasach dawnych PRL w gazecie napisano „W rajstopach coś drgnęło” odnośnie poprawy produkcji.

Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

TsG, powodzenia w pracy.

cherry
Gość

TsG jak miło posłuchać mądrych dobrych rad. Faktycznie przekonujesz mnie do jednego, że kultury w Twojej wypowiedzi nie ma. Tak to oceniam, bo podsumowałeś mnie publicznie, poczułem się jak na rozmowie rekrutacyjnej o pracę, chociaż jak ja miałbym Cię rekrutować jako menadżer to z zatrudnieniem ……. Proszę oceniaj swoje wpisy, wyciągnij wnioski kto łapie noże i zostaw to dla siebie, a na początek popracuj nad swoimi emocjami, to rada nie ocena. Bardzo przepraszam czytających za to, że „błądzę”. wg oceny TsG. Prośba do Ciebie, zacznij pisać z wyprzedzeniem o swojej grze, ok nie zawsze jest czas, ale chyba przygotowując się… Czytaj więcej »

jerzy
Gość
jerzy

TsG Ty chyba nie wiesz że Cherry to czołowy specjalista od Elliota w Polsce że chce się z nami dzielić to jest super ,Jego podpowiedzi dają dobrze zarobić ,jeśli weżmiemy pod uwagę że operujemy prawdopodobieństwem to nie odważyłbym się powiedzieć o przypadkowości Jego zagrań

Filip
Gość
Filip

Dodatkowo dodam – że Cherry mierzy od linijki swoje zagrania i dzieli się z nami. Więc o przypadku nie ma mowy. Po prostu tym razem jego pomiary się nie sprawdzają. Co nie znaczy, zawsze tak było. Wiele razy pięknie w punkt trafił. Byłem i jestem pod wrażeniem jego umiejętności.
Tak jak wczoraj czytałem krytykę zagrać cherrego przywołało mi się powiedzenie „umarł król niech żyje król”… Może dlatego, że pamiętam te tłumy czekające na jego wpis i wychwalanie go jak króla co wraca z kolejnej wspaniałej wyprawy. Kiedy przychodzi porażka tłum się odwraca.

TsG
Gość
TsG

wejcie na korekcie ( IMO)..
https://postimg.cc/ykwKgHr0
a tak wyglada teraz
https://postimg.cc/R6K3JdvT

TsG
Gość
TsG

odałem na poziomie 3/1 tym bardziej ze pojawiły sie duże wolumeny przy końcowym ruchu…cherry nie miałem zamiaru wywoływać wojny przepraszam jak poczyłeś się dotkniety życzę miłego weekendu dla wszystkich

andy
Gość
andy

wpadłem na końcówkę sesji i z marszu wziąłem L, bo usiaki na niezłym plusie ,a w poniedziałek nie grają ,, na 1min. podwójne dno,i potencjalny orgr,od 1824 skorektowali się tr rozszerzającym ,ramiona lewe i prawe tego orgr-a symetryczne. miłego weekendu i bogactwa w przyszłym tygodniu.