Czarne chmury znów się zbierają.

Za nami druga sesja tygodnia , która dała podstawy do tego aby się ….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , po wczorajszej sesji, powstała mała spadkowa świeca. Problem w tym, ze zarówno jej położenie względem świecy z poniedziałku jak i usytuowanie dwóch ostatnich świec nie mogą napawać optymizmem posiadaczy akcji. Innymi słowy formacja Harami jest niemal idealnym przygotowaniem pod układ DT. Dodatkowo to wszystko powstaje na zniesieniu 38.2% swingu spadkowego od 2121 a więc na książkowym zniesieniu fali 3 przez 4. Potwierdzenie Harami a w następstwie wybicie w dół 1753 będzie wskazaniem na nowy dołek z zamknięciem luki cenowej włącznie, luki z 11.2020. Oczywiście zawsze może powstać tu korekta , która nie wybije 1753 i rynek może podążać dalej w górę jednak na ten moment nie jest to raczej scenariusz bazowy.

Na wykresie intra mamy nowy szczyt , mamy tendencję wzrostową ale trzeba powiedzieć , ze krótkie wyjście na nowy szczyt i i szybkie zejście w dół nie jest czymś co daje spokój bykom. Dla nich jedynym ratunkiem byłoby dość szybkie wybicie wczorajszego maksimum , oczywiście wcześniej nie mogą dopuścić do wybicia 1754. Gdyby taka sztuka się udała to wówczas popyt nie był tylko górą ale miałby solidne podstawy do zdobycia w krótkim czasie nawet i więcej niż 100 pkt. w ramach fali 3 ewentualnego swingu właśnie od 1754.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX powstała wczoraj czarna świeca. Biorąc pod uwagę, że wcześniej nie został wybity poziom 14315 oraz to, że wyżej położona świeca z dnia poprzedniego nie wybiła 14226, mamy układ , którego efektem powinno być zejście co najmniej do okolic 13500. Piszę „co najmniej” ponieważ dla mnie samo wybicie OB bez wybicia ostatniego potwierdzonego szczytu jest wskazaniem na wybicie 13380 i tym samym zejście co najmniej do okolic 13000. Przekreśleniem tego mogłoby tylko być niespodziewane wybicie zarówno wczorajszych maksimów cenowych jak i 14266.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mieliśmy wczoraj zejście niemal idealnie do wskazanego poziomu w okolicy 13930. Spadek od ostatniego szczytu wykonał zatem układ harmoniczny i teoretycznie nastała możliwość kreowania nowego impulsu wzrostowego z celem na wybicie szczytu. Tu jednak do pokonania jest bariera w postaci strefy oporu na ok. 14075-14095. Zatrzymanie w tym rejonie i zmiana kierunku to wskazanie na kolejny impuls ale spadkowy a docelowo na ruch w kierunku 13500. Taki scenariusz, bez wybicia 14095 i ze zmianą kierunku na spadkowy stanie się również podwaliną pod możliwość znacznie większego spadku na nowy dołek całej dużej tendencji spadkowej od 14944.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P nie mieliśmy wczoraj kontynuacji odbicia a powstała świeca w postaci Doji z kilkukrotnie dłuższym dolnym cieniem od górnego jest tylko pozostawieniem nadziei na takie rozegranie rynku. Nawet jeśli ten „cień zadziała” to musimy pamiętać, że bez wyjścia nad 4091 mamy do czynienia tylko z korektą w spadkach.

Na wykresie intra kontraktów na S&P po impulsie wzrostowym wybijającym ostatni potwierdzony szczyt, mieliśmy wczoraj korektę schodzącą do zniesienia 61.8% czyli w okolice podawane wczoraj w komentarzu, i następnie kolejny ruch w górę , który na ten moment ma układ impulsu wybijającego ostatni potwierdzony szczyt. To wskazuje , iż po jego zakończeniu będzie wejście w korektę a dalej kolejny impuls i tym samym rynek powinien kierować się w stronę 4033. Po zakończeniu obecnego impulsu, dobrym miejscem do zakończenia korekty po nim będzie okolica 3915. Zakładam że obecny ruch wzrostowy powinien, zanim nastąpi korekta, dojść w okolice 3985.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

24
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
jerzyandyJaroBttFTsG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz.
Gość
Ko.Sz.

Dziękuję za analizę. Co jest układ DT o którym Pan pisze dla wig20 ?

cherry
Gość

Witam, założenie na grę dt dla FW20, wpis na godzinę 8.40

Na początek TsG: „cherry no to sie chyba rozczarujesz…” odpowiadam.

Tak jestem rozczarowany, bo to był poziom na potwierdzenie fali 3, zapowiedź luki na dzisiejszy start, jednak zakończyli w miejscu gdzie nie spalili założenia na falę 3, którą dzisiaj będę komentował.

Wczorajszy dołek 1811 nie ruszamy, ruszą, korekta i zmiana założenia dt.

Kilka poziomów

1825 to klucz na grę w górę
1811 to klucz na grę na poziomy 1803, 1795

Open w pobliżu 1824 zmienił by moje rozczarowanie w zrozumienie strategii Rozgrywającego, ale to już za 5 minut, odpowiedź

Koniec fali 3 to minimum 1870-75, udanych

cherry
Gość

Aktualizacja, szukam 1w3 może już ją wymalowali, jeśli tak to L dla spóźnialskich w zakresie cenowym 1820-1824 tu kontra byka w tym co najsilniejsze w elliocie 3w3, zakres 1850-54,. Dolecą zaktualizuję

Udanych 9.02 – pracują na 1832

udanych

TsG
Gość
TsG

cheryy rynek to jak dziwka..idzie tam gdzie sa pieniadze…już mnie nie dziwi ze codziennie mamy jakąs lukę….z formacji to na fw mamy jaki trójkat rozszeszajacy abcde z e na 1811…ja bp czekam na jakąs korektę…

TsG
Gość
TsG

na 1799 równość korekt z M10… było wejście na S(m1) bo była korekta pedzaca pozycja S zamnnieta terqaz jesli to abc to rynek powinien dać znac i ruszyc do góry
zrobił pełen impuls spadkowy…..buć może to C ..ale niech pokarze ze ma ochotę do góry…

andy
Gość
andy

TsG zamknąłem wczorajsze S na otwarciu , ponowne wejście w S na wysokości lewgo ramienia rgr-a/na 15 min. trzymam dalej minimalny zasięg ca 1770.

BttF
Gość
BttF

Wczorajsze FAKE wybicie nad 1832 zbiera kolejne żniwo – wysokie otwarcie i sypanie rynku : https://invst.ly/y7ebv

Zasięgi do realizacji … do piątku miś będzie grał swoje.

Udanych zagrań ! 🙂

BttF
Gość
BttF

wskazane zejście na poziom 1790 ładnie zadziałało jako wsparcie / poziom do kontry , obecne podejście powinno wyczerpywać jej zasięg w rejonie 1811/14 i stąd rynek powinien ruszać znów na południe by wypełnić formację/zasięgi : https://invst.ly/y7hww

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu. S od 1810. Mam S.

Jaro
Gość
Jaro

SL 1822.

cherry
Gość

Zmiana optyki dt, do testu dla byka dopuszczam 1815, tu decyzja o S, a na 1790 decyzja o L.

Ostatnie założenie spalone, Bitwa byka przegrana, walka trwa dalej. Popilnuję.

Udanych

Dopiszę rynek na 10.25 gra na 1801, na 1800 zdecydowałem się na zakup L. (fibon wzrostu 50%)

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięto 50 % S po 1800

Jaro
Gość
Jaro

SL 1818

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte S po 1795.Przerwa.

TsG
Gość
TsG

wstawiam moja rozpiske falową..więcej nie bedę wklejał bo tego powinien znać i nauczyś się kazdy kto chce skutecznie spekulować na rynku w obrębie sesji …i najlepiej jak przestanie zagladać i szukac podpowiedzi to musi opanować sam bez pomocy osób trzecich..opcje do gry na dłuzszy termin w drugim rys.
https://postimg.cc/w3Ychhdz
https://postimg.cc/mh0Dcwx3

andy
Gość
andy

TsG, jako wersję alternatywną rozważ /biorę ją pod uwagę/ 1/A-a/1754/ -b/1848/ i teraz robimy c/B, i dopiero C ponad 1900.

TsG
Gość
TsG

był ruch i korekta L wziete ( poziom fibo 38) może cos z tego wiekszego wyjdzie..równośc 1814-5 a co dalej tzreba czekać 14.10

TsG
Gość
TsG

kurcze doszłi do 38 dzisiejszego spadku i juz zaczeli sypać ..wywaliłem z palca tę L-kę…

TsG
Gość
TsG

słabość bije u nas.. usa i dax pnie sie do góry a my stoimy

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/XsGwCWq dwie przeciwstawne formacje -cel -1790 ,druga cel 1836

andy
Gość
andy

Jerzy układ jest fajny do zagrania i to zrobiłem ale grając na dywergencje ceny na 15 min i stochastica.

jerzy
Gość
jerzy

a drogę wyznaczy s&p

TsG
Gość
TsG

dla byka pozostała jeszcze możliwość narysowania korekty pędzacej ale to trzeba zobaczyć na wykresie i zachód powinien nie przeszkadzać…dlatego jutro zabawa zaczyna sie od nowa i niech zgadnę…luka murowana…