Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 13.05.2022

Kolejna sesja i kolejny dzień gdzie właściwie nic się nie zmienia. Ale ….

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 powstała świeca Doji z dużo wyższym dolnym cieniem od górnego. Odbicie od strefy wyznaczonej przez lukę cenową z początku listopada 2020 stało się faktem. I to tak naprawdę wszystko co można zapisać na „korzyść” byków. Druga strona ma za sobą trend spadkowy , nie zamkniętą lukę i …. . No właśnie, tylko tyle i aż tyle. Jedno jest niemal pewne , trudno teraz zacząć myśleć o sprzedaży, wręcz przeciwnie , posiadacze S muszą raczej trzymać palec na spuście aby ewentualnie zamknąć swoje zyskowne pozycje. Wszyscy natomiast powinni się zacząć zastanawiać jak należałoby zinterpretować sytuację kiedy luka nie zostałaby zamknięta (co faktycznie wydaje się mało prawdopodobne, zwłaszcza na obecną chwilę).

Na wykresie intra cały czas trend spadkowy a na ten moment, bez wybicia poziomu 1760, nie ma co myśleć o jego zmianie. Ostatnia świeca swoim górnym cieniem wskazuje, że zejście na jeszcze niższy dołek i zamknięcie luki cenowej jest cały czas w grze. Jedynym małym plusem dla byków jest fakt, iż posiada ona wzrostowy korpus.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX właściwie bez zmian bo druga biała świeca nie ma zamknięcia ani swojego maksimum powyżej poprzedniej.

Na wykresie intra kontraktów na DAX , po zakończeniu korekty w okolicach strefy wczoraj wskazanej mamy dalszy wzrost z wybiciem ostatniego szczytu. Od zakończenia korekty oznaczonej czerwonym prostokątem mamy swing impulsowy , który najprawdopodobniej zbliża się ku końcowi. To oznacza iż tylko zejście poniżej 13618 może odwrócić obecną tendencję wzrostową. Wszystko inne będzie tylko korektą i tu poziom ok. 13740-13750 wydaje się być tym docelowym dla korekty. Oczywiście samo wybicie 13618 nie będzie tożsame z końcem tendencji wzrostowej bo tu najważniejszym jest wybicie następnego celu tj. 13475

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P mamy zejście do kolejnej strefy wsparcia i wyrysowanie białej szpulki. Można powiedzieć, że nie daje to żadnych nowych wskazań ale daje możliwość utworzenia czegoś byczego. Jeśli nie to kolejne 100 pkt spadku przed nami.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy wybici OB z równoczesnym wyjściem nad ostatni potwierdzony szczyt. Wydaje się że impuls który o uczynił dobiega końca a to może oznaczać , że wkrótce nastąpi test tego wybicia. Pozytywne zakończenie czyli brak nowego dołka otworzy drogę do ok. 4070. Nowy dołek to realizacja scenariusza z docelowym dojściem do okolic 3720.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

20
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
SławekFilipTsGALFcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

System. L +27 od otwarcia.

BttF
Gość
BttF

Wczorajsze realizacje zasięgów spadku do 1670 było zgodne z wcześniejszymi założeniami , późniejsze wybicie nad 1694 skutkowało podejściem na domknięcie luki ( 1708 / 1714 ) : https://invst.ly/y4or1 Założenie o dalszym spadku w mojej ocenie wciąż jest w grze i dziś powinno być kontynuowane , pierwszy cel to 1641/39 i niżej 1623/1 … docelowo rynek powinien kierować się pod poziom 1600pkt , zapewne w przyszłym tygodniu. Istotna kwestia obecnie to wciąż silnie rosnący LOP oraz zachowanie bazy fw vs w20 … jej zerowanie, a w konsekwencji wyjście na ujemną stronę, jest raczej scenariuszem bazowym dla realizacji strategii arbitrażu który jest… Czytaj więcej »

cherry
Gość

Witam, TsG zgadzam się z jedną z Twoich opcji rozegrania naszego FW.

Koniec impulsu spadkowego na wczorajszym dołku, obecnie korekta do minimum 1790 – 1800 i tu dalsze wytyczne w zależności od drogi (figury), którą na ten poziom dotrą.

Do obserwacji 1715, następnie górna banda kanału spadkowego 1740 okolice i ten poziom daje zgodę na 40 pkt w górę 1780, pewnie po naruszeniu będzie kontra i dopiero prawidłowy ruch.

Wpis przed sesją ale ja otworzyłbym na 1715:)

Udanych

Jaro
Gość
Jaro

Zakup L po 1707.SL 1698

andy
Gość
andy

zaliczyli minimalny pozim 1725 orgra

Jaro
Gość
Jaro

Zmieniono SL na 1708

andy
Gość
andy

zaliczyli minimalny zasięg rgra 1725 i cofka.

Przemek
Gość
Przemek

Wig20 znowu otwiera się mocno na + z dużą luką. Od kilku tygodni nie kończy się to dobrze.

Jaro
Gość
Jaro

Zmieniono SL na 1719

TsG
Gość
TsG

cześć korekty pedzące przeważnie zwiastują dalszy kierunek w trendzie( były widoczne)…od wczoraj mieliśmy taka sytuację że te korekty sie pojawiaływiec czeka nas wieksza korekta całego spadku dlatego nalezy trzymac sie teraz pozycji długich a juz otwarcie sie luką potwierdza słuszność

TsG
Gość
TsG

w karnecie stoi prawie 700szt w cenie 1749-53 tu broni sie miś..

TsG
Gość
TsG

byk silny znowu rysuje korektę pędzacą 1751 powiino wybić a co dalej zobaczymy next wyglada na 1770

TsG
Gość
TsG

1757 być może to max na dziś

TsG
Gość
TsG

takie coś mi wyszło z M10…
https://postimg.cc/mh2zH2nX

TsG
Gość
TsG

jak widać byk nie daje za wygraną ..szkoda że odpuściłem za wczesnie..no cóz emocje i jeszcze raz emocje..te 1770 trzeba było ustawić ale że łikend to odpuściłem…wobec tego miłego i pozdr.( tak na marginesie to coraz mniej mnie interesuja rozpiski falowe i przewidywania sa pomyłki w ocenie rynku)

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte po 1745.Przerwa.

cherry
Gość

Udanego weekendu

1732 do testu
1725 do obserwacji, będą bronić idą w górę, zasięg 1730 + 40 pkt=1770
1715 L do gry dt na 15 pkt
1704-8 tu postoją
1690 promocja dla L

Pzdr

11.30 rynek na 1745

ALF
Gość
ALF

Witam, piątek pozamykałem pozycje na weekend wyszło dość fajnie miłego wypoczynku od giełdowych zmagań

Filip
Gość
Filip

Czyli jest porozumienie w sprawie KPO a zmiana ustawy o sądownictwie nie została przegłosowana jeszcze. Ciekawe w takim razie, o które reformy tak naprawdę chodziło.

Sławek
Gość
Sławek

Panie Darku, jak można to proszę o analizę CCC. Życzę miłego weekendu. Pozdrawiam