Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P, przed sesją 12.05.2022

Za nami kolejna sesja na giełdowych parkietach i wyłaniający się obraz lidera rynków.

Indeks WIG 20

Kolejna czarna świeca (takiej ilości to najstarsi górale nie pamiętają), tym razem szpulka i w efekcie formacja odwracająca złożona z trzech ostatnich świec. Tylko czy ta formacja dużo mniej znana coś faktycznie zmieni? Wydaje się że co najmniej dobicie do okolic 1820 jest już tuż tuż i puka do drzwi. Jednak pamiętajmy że nie wiele już brakuje do luki cenowej z listopada 2020 na ok.1641.

Na wykresie intra bez większych zmian, mamy obecnie rodzaj konsolidacji a więc okres w którym praca jest chyba tylko i wyłącznie dla „skalperów”. Wsparcie na dołku a pierwszy istotniejszy opór na 1789.

Indeks DAX

Wykres tego indeksu, którego miałem na myśli we wstępie określając go jako lidera „uzbroił się” w białą świecę dającą mocne potwierdzenie dla formacji Harami. Zamknięcie dnia wypadło na strefie oporu ale nie zmienia to faktu że powstała okazja do ruchu w kierunku 14315 a więc poziomu którego wybicie będzie miało duże szanse oznaczać koniec korekty i start nowego impulsu wzrostowego w celu wybicia 15000.. Załamanie potwierdzonej formacji oznaczałoby raczej zejście w kierunku dołka wojennego, którego takie giganty jak S&P, NASDAQ czy WIG 20 dawno już wybiły.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy tendencję wzrostową ale po osiągnięciu wczorajszego maksimum cena weszła w ruch spadkowy. Po drodze utworzona korekta pędząca 1:1 to znak że będzie atak na ok. 13500. Moim zdaniem do pierwszego czerwonego prostokąta mieliśmy impuls. Po nim korekta w dół i dalej na szczyt ale w układzie nieimpulsowym. Zatem albo mamy abc z pędzącą „pośrodku” albo po impulsie buduje się jakaś nieregularna. Pierwszym ważnym ostrzeżeniem przemawiającym za powrotem do spadków z celem na nowych dołkach będzie wybicie 13480. Jednak samo wybicie jeszcze nie jest jednoznacznym znakiem dla spadków bo najprawdopodobniej odbyłoby się ono za sprawą kolejnego układu nieimpulsowego z „pędzącą po środku”. Zatem najistotniejsze będzie to czy wejście w ewentualny ruch wzrostowy zdoła doprowadzić do wybicia strefy na ok. 13645.

Indeks S&P

Kolejna czarna świeca dochodząca do strefy wsparcia na ok. 3950 i brak oznak możliwości zakończenia spadku. To wskazywałoby zejście do kolejnej strefy a więc na poziom ok. 3860. Jedyna, mała bo mała ale nadzieja dla byków to fakt że na obecnej strefie cały swing spadkowy od 4637 ma taki sam zasięg jak pierwszy swing spadkowy od historycznego szczytu. Jednak to jest dla mnie tylko kolejnym elementem , który daje sygnał o zbliżaniu się do końca obecnego swingu. Co zdaje się mieć jeszcze wsparcie w wykresie intra.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy cały czas trend spadkowy a mieszanie z zakresem OB (trzy takie korekty na niemal tym samym poziomie, wskazują na kolejny dołek. Uzyskanie nowego dołka stworzy sytuację w której od poziomu 4302 czyli od poziomu gdzie zakończył się wystrzał po decyzji FED, będziemy mieli prawdopodobny cały impuls co oznaczałoby wejście w co najmniej jego korektę. Jeśli ewentualne odbicie po nowym dołku doprowadziłoby do impulsowego wybicia 4050 to mielibyśmy swingowe wskazanie na możliwość zakończenia całego spadku. Zatem wszystko sprowadza się do tego co będzie po nowym dołku, który dla mnie jest niemal pewny.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

42
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
andyFilipkingTsGPrzemek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

System. L +23 od otwarcia.

Jaro
Gość
Jaro

Kupno L 1774.SL 1668

Jaro
Gość
Jaro

Zamknięte po 1784

Jaro
Gość
Jaro

Kupno L 1699,SL 1689. Zamykam na koniec sesji.

Przemek
Gość
Przemek

Panie Darku, jak nazywa sie ta formacja odrwracajaca na wig20?

Filip
Gość
Filip

Formacja – wieża hossy?

rubik
Gość
rubik

przecież do Shark32, bardzo dobrze znana formacja wbrew temu co autor sugeruje w analizie…

andy
Gość
andy

Rubik to nie jest shark i Darek miał rację ,ale nie wiem po co sięgacie aż do pinbara, kiedy dwie ostatnie świece pokazały inside bara i kto zagrał na wybicie z wybicie zebrał kasę.

rubik
Gość
rubik

Tak, teraz otworzyłem wykres bez rysunków, nie gram W20 więc nie mam go w głowie, ten prostokąt namalowany mnie zmylił, myślałem, że pokrywa się z cieniami świeczki trzeciej od końca. Niemniej jednak cokolwiek tam nie namalowali na wzrosty to już jest zanegowane 😉 (o ile oczywiscie zamkną tam gdzie są teraz)

TsG
Gość
TsG

3 luka byc może wyczerpania a ta formacja świecowa to mogła być tzw. trzy gwiazdy południa no ale dzis została zanegowana

Przemek
Gość
Przemek

Panie Darku, to chyba nie „trzy gwiazdy południa”? Cytuję „Długi cień pierwszej świecy stanowi element krytyczny tej formacji, gdyż jest pierwszym sygnałem aktywności strony popytowej rynku. Kolejna sesja otwiera się na wyższym poziomie”. No nie widzę aby tutaj coś takiego miało miejsce…

BttF
Gość
BttF

Pierwszy wskazywany poziom zrealizowany : 1681 : https://invst.ly/y4bxp

czekamy na podbitkę i kolejne zasięgi do realizacji

Udanych zagrań ! 🙂

BttF
Gość
BttF

drugi zasięg na 1671 został zrealizowany i mamy małe odreagowanie : https://invst.ly/y4cmj

kolejne zasięgi : 1649 / 39

andy
Gość
andy

odrzucając jedynkę z przodu zatrzymali się na diabelskiej liczbie :), myślę że gruby nie odmówi sobie domknięcia/zamknięcia luki .

TsG
Gość
TsG

andy falowo to od 1751 kreślimy impuls ku końcowi a dokładniej to od 1688 to leci w dół pewnie ostatnie jako 5 w tym swingu..S ki zaksuiegowane…

andy
Gość
andy

TsG z paru różnych mierzeń wychodzi mi 1631;1639 ,oraz jest luka która przyciąga jak magnes, , więc na luziku mogę sobie poczekać na wyznaczone poziomy.bowiem jestem już bp i czekam na ponowne wejście na S. a przy okazji zerknij na spadek od 2109- 1721, czy próbowałeś rozpisać jako 9 podfal ?

ALF
Gość
ALF

dla łoców akcji dziś pod rozwage pkobp allegro pekao kghm jest w czym wybierać…

Filip
Gość
Filip

Co racja to racja. Zresztą chyba już zbieranie się zaczęło. W tym tygodniu w końcu naszym cyrku na Wiejskiej mają głosować w sprawie izby dyscyplinarnej. Co oficjalnie stanowi przeszkodę dla wypłaty należnych Polsce środków z KPO. Oczywiście co jest tak naprawdę prawdziwą przeszkodzą czyli do czego się Polska ma się zobowiązać tego się dowiemy jak zawsze po fakcie. Przypuszczam, że chodzi o podział ile z tego ma przypaść polskim firmom a ile zagranicznym.

TsG
Gość
TsG

Filip osobiście robiłem projekty dla firm co wygrały przetargi właśnie pod KPO i wiesz co,, oni prace wykonali ( nie wszystkie oczywiście) ale pieniedzy za to nie otrzymali do tej pory i mają lekki niesmak co z tego wyniknie, dokładnych scenariuszy nie znam ale cos tam zasłyszałem sic!!!

Filip
Gość
Filip

Słyszałem o tym, że już rząd wdraża projekty KPO chociaż pieniędzy nie ma. Oni argumentują to tak, że inaczej nie zdążą wydać tych pieniędzy tzn, projekty nie zostaną zrealizowane. Więc to co mogą to robią „na sucho”. Co oczywiście nie zmienia faktu, że jak ktoś wykonał pracę to zaplata mu się należy jak psu buda.

ALF
Gość
ALF

w portfelu zakupiłem wszystkie podane spółki..teraz albo rybki albo pipki gram bez SL celuje na cały pakiet na +5-8%..a być może więcej któż to wie???

TsG
Gość
TsG

imo najgorsza spółka to pekao

ALF
Gość
ALF

TsG banki bardzo rzadko są kiepskimi spółkami juz raczej KGHM szykuje sie do kasacji bo to spółka wydobywcza miedz srebro to jej atuty ale w recesji to raczej kiepskie ma możliwości

TsG
Gość
TsG

mamy 5w5 przy cenie 1654 czas być może na cos do góry…
grubas to celuje takie ruchy po 100pkt a drobnica podnieca sie jak ma 10pkt…hahahahha wezcie to sobie pod uwagę..

andy
Gość
andy

jestem na S , SL mentalny

TsG
Gość
TsG

andy niewykluczone że brakuje falki na dół ale wiesz co to trójka jest tak porożciagana ze można wszystko wymalować włącznie z zakończeniem spadków jako pełny impuls od 2208 lub czekamy na dokończenie fali 5 w postaci ze jeszcze bedzie V na dół …głowa boli od możliwych scenariuszy, może cherry cos nakreśli …ja poluje na korekty od pewnego czasu…

TsG
Gość
TsG

taka propozycja rozpiski…
https://postimg.cc/gL2cYtDM

andy
Gość
andy

TsG ,dobrze że powróciłem do wersji z 9 falami bo uratowałem sporo punktów bowiem dali równość fal 1-2=2073-2139=66 i3-4=1654-1721=67, dzisiaj zmienność ,,zajebista,,dawno nie widziana

TsG
Gość
TsG

takie tam zagrania pod korekty do przemyślenia ( świat spekulacji zmienił mi sie o 180 stopni)
https://postimg.cc/ThbpC1N1
https://postimg.cc/k224R5S7
https://postimg.cc/qhxMHhPx

TsG
Gość
TsG

to nie jest tak ze trafiam w sam koniec korekty ale ważne że szukam tych korekt po widocznym ruchu i mało tego wiem gdzie postawic SL a jak zagranie jest w zgodzie z” kierownikiem” to SL nie jest wywalany a to juz ważna zmiana dla spekulacji bo oznacza że jestem po właściwej stronie rynku przynajmniej przez jakiś czas ….abym tylko nie zmieniał reguł bo korci mnie na łapanie końca ruchu…

Przemek
Gość
Przemek

na 15m wig20 mozna dopatrzeć się, że rysuję potencjalnego orgra, gdzie prawe ramie ma szczyt ciut wyzej

king
Gość
king

A LOP rośnie i rośnie już o 3000 !!!!!!!!!!!!! – kolej na FW20

king
Gość
king

No i poszły konie po betonie już do 1718 !!!!!!!!!!!!!!11