Analiza weekendowa 21-25.03.2022.

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj również rynek walutowy.

Indeksy giełdowe

Spółki z indeksu WIG 20

Rynek walutowy

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

29
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
20 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
TomaszTsGALFrubikandy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ko.Sz
Gość
Ko.Sz

Dziękuję za analizę 🙂

Artek
Gość
Artek

Takie moje przemyślenia, proszę się nie sugerować za mocno. Słuchając analizy indeksów giełdowych na S&P rzuca mi się w oczy tendencja sugerująca, że od szczytu mamy tróję w dół, Jednak, aż to się prosi rozpisać na piątkę impulsową w kierunku na południe. Może jeszcze podbitka na 4600 jak starczy sił, w ramach korekty od dołka wychodzi ABC. Jeżeli pojawi się jakieś info bardziej polityczne/fundamentalne/wojenne to aż krzyczy SSSSSSSSS. Kiedy próbować jeśli nie jakoś ostrożnie teraz. Pozdrawiam.

BttF
Gość
BttF

Dzisiejsze poranne podbicie nie zmienia nastawienia do kontynuacji ruchu w dół.

Poziom 2149/52 właśnie został wykorzystany do powiększenia pozycji S :

https://invst.ly/xrtqq

Zasięg w dół jak na szkicu.

Udanych zagrań ! 🙂

BttF
Gość
BttF

uzupełniona pozycja S na poziomie 2161 :

https://invst.ly/xrtxx

Zarys RGR jest teraz bardziej widoczny … więc miś powinien zacząć ruch w kierunku linii szyi.

Przemek
Gość
Przemek

Według mnie na 2148 jest ryzyko utworzenia sie RGR. Jakoś nie sądzę, że jednym pociągnięciem wybiją ten ważny opór na 2150(okolice dolka z listopada 2021)

Przemek
Gość
Przemek

Allegro wisi z klinem na oporze https://www.tradingview.com/x/OsaEcXxe/ Kurs od dołka wzrót coś koło 50%. Tam się korekta należy jak psu buda.

Przemek
Gość
Przemek

Wywaliłem CDR po 174. Jak widzę, że na 15min budują RGR i mamy coraz niższe dołki i szczyty w tej konsoli, to ryzyko zejścia do 165(poziom, który podał pan Darek z weekendowej) się urealnia.

rubik
Gość
rubik

F.DAX wydaje się, że do 14850 powinien dojść i tam decyzje czy jazda na nowy szczyt czy koniec korekty i na nowe dołki, patrząc na strach panujący na świecie, wojna, epidemia, chiny, itd. to raczej bardziej prawdopodobny jest scenariusz z nowym szczytem, tylko kto odważy się grać eL?

Przemek
Gość
Przemek

imho, jak Rosja się uprze i będzie chciała płatność za gaz w rublach, to może wywołać kryzys energetyczny 😛 A to może wywołać falę przeceny, bo tego w cenach nie ma.

rubik
Gość
rubik

a dlaczego? przecież rubel tańszy niż przed wojną? więc dla Europy gaz też tańszy, więc co miałoby wywołać kryzys energetyczny?

Przemek
Gość
Przemek

Jak zdecydują się płacić w rublach to ten wystrzeli w górę i zniweluje część sankcji. Więc, Europa będzie wolała zacisnąć zęby i na turbo spidzie szukać alternatyw dla rosyjskich węglowodorów. Zobacz oświadczenia Niemiec i Francji. Jakby platnosc w rublach byla korzysta dla nich to by to już dawno robili.

ALF
Gość
ALF

IMO rynki już wiedzą że lub dyskontują koniec agresji R-Ukr….Prezydent Ukr nie jest zainteresowany korytarzami ale zakończeniem wojny przeciez giną jedni i drudzy, dlatego potrzebuje broni amunicji samolotów czołgów itp a nie że będzie korytarz hum..co to by miało znaczyć ? dalsza walkę i zamrożenie konfliktu, Prezynent Ukr dość wyraźnie potwierdził że pomysł JK jest nietrafiony i nie przemyślany…dlatego uważam że wzrosty bedą dalej kontynuawane a euforia i wywalenie nastąpi w momencie pokoju i podpisaniem traktatów, Ukr chce pozostać neutralna ale również chce być w Unii ciekawy melanż Panie BttF tak ładnie Pan opisuje pozycje krótkie a gdzie Pana Zdaniem… Czytaj więcej »

ALF
Gość
ALF

moim poziomem byłoby już wyjście nad 2149-52 dla pozycji L….

BttF
Gość
BttF

ALF , żadna formacja dla L się dziś intra nie narysowała więc i BUY STOP nie było gdzie ustawiać.

Zamknięcie sesji w pobliżu dołka wskazuje na przewagę misia więc wszystkie pozycje S z wczoraj i doS dziś zostają w grze. :

https://invst.ly/xrzez

Jutro powinniśmy wybijać linię szyi RGR i realizować zasięgi.

Pozdrawiam i miłego wieczoru 🙂

Przemek
Gość
Przemek

Jak wybijemy 2100(linia szyi potejclanego RGR) to lecimy na 1936, do zakresu największego overbalance?

rubik
Gość
rubik

i sie popsuł f.dax, mieli 30pkt jeszcze do pociągnięcia ale brakło chyba determinacji byczkowi, teraz ważne low poprzedniej wieczki h4 na 14462, jak puci to znowu mogą lecieć na minima całej flagi, czyli okolice 14285, jak obronią tą h4 to w dalszym ciągu 14660 w zasięgu
niestety coraz słabiej to wygląda :/ trzeba chyba uciekać z pozycji, szkoda oddawać zysk