Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 25.11.2021

Przed nami „długi weekend” w USA , choć co prawda w piątek będzie tam skrócona sesja. Jednak taki czas może przynieść ogromną nudę na innych rynkach. Oby nie.

Indeks WIG 20

Środa na warszawskim parkiecie zakończyła się spadkiem indeksu WIG 20 i tym samym na wykresie dziennym doszła nam czarna świeca. Zatem nie mamy potwierdzenia formacji Gwiazdy porannej a cena tak jakby zmierzała w stronę strefy na ok. 2180-2200. Piszę „jakby” bo jest coś w ujęciu intra co może świadczyć że jednak tak dzisiaj nie będzie.

Na wykresie intra widać dokładnie, że odbicie od drugiego dołka było impulsem natomiast spadek po osiągnięciu szczytu jest na tę chwilę układem korekty. Patrząc na sam indeks w ujęciu intra mamy również to samo co na kontraktach, tzn. wyraźnie rosnący obrót na impulsowym wzroście i malejący obrót na spadku oraz zwiększony obrót na samym dołku tego co na tę chwilę jest korektą. Dodatkowo na kontraktach wzrost przebiegał przy rosnącym LOP. Zatem dość szybko w dniu dzisiejszym powinniśmy mieć rozwiązanie. Wybicie dołka będzie nieuchronnie wiązało się z zejściem do wspomnianej wcześniej (w części analizy dziennej) strefy wsparcia natomiast brak wybicia dołka a wybicie 2260 to wejście w kolejny ruch impulsowy który tym razem powinien nas zaprowadzić co najmniej w rejon 2281 a najbardziej prawdopodobnym byłoby dojście do okolic 2310 (choć na drodze ważny opór na 2296).

Indeks DAX

Wczorajszy dzień na DAX zakończył się spadkiem wartości indeksu a na wykresie powstał Pin bar z dolnym cieniem , który jednak ma korpus w kolorze spadkowym. Reakcja na strefę wsparcia jest i to wyraźna ale czy wystarczy ona do kontynuacji odbicia od strefy i tym samym próby wyjścia na nowe szczyty? Tu pierwszym warunkiem będzie wybicie 16055 a następnie zamknięcie luki cenowej. Dla mnie sama fala – wzrost, przed obecnym spadkiem miała charakter impulsu w fali 3 więc uważam, że szansa jest jak najbardziej realna. Jeśli jednak wczorajsze minimum zostanie wybite to lecimy do kolejnej strefy czyli do okolic 15500.

Po zejściu do strefy wsparcia na ok. 15740, co zakładaliśmy od momentu wybicia dołka , rynek odbił dość wyraźnie pokonując zakres OB. Do pełni szczęścia dla byków przydałoby się wybicie poziomu 16052. Obecnie w każdej chwili można spodziewać się korekty ale niestety dzisiejsza sesja jest „inna” za sprawą wolnego w USA a i ECB też będzie miał swoje brzemię w notowaniach. Zatem trudno jest coś postawić na tę korektę , jak będzie to ok jak nie to też ok. Jedno wydaje się mocno prawdopodobne że mamy impuls od dołka większy od OB i to wskazuje główny kierunek na tę chwilę. Korekta jeśli będzie , będzie miała znaczenie do zajmowania pozycji L choć sama w sobie może czasami zachęcać do S jakby nie było trend spadkowy jeszcze nie uległ zmianie.

Indeks S&P

Na wykresie indeksu S&P kolejna choć niewiele podnosząca wartość, biała świeca, która dała potwierdzenie dla Pin bara z poprzedniej sesji. Zatem wszystko idzie w kierunku nowego szczytu. Pytanie czy będzie on już podczas piątkowej skróconej sesji?

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy obecnie falę 3 bądź c . Większe szanse są na 3 bo jakby nie było korekta sprowadziła cenę idealnie do OB. Mało tego dwie ostatnie korekty o takiej samej wielkości przedzielone były wyraźną „trójką” co wskazuje że całość tworzy korektę wyższego rzędu i to korektę pędzącą 1:1.. Oczywiście nie wiemy czy nie będzie tu jakiegoś rozbicia fal ale na ten moment zagrożeniem dla realizacji scenariusza z 1:1 i nowym szczytem jest wybicie dołka uplasowanego na strefie na Koronę w okolicy 4656.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

42
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
36 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
KrisBttFALFTomaszcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie wczoraj w losowaniach lotto bardzo sprzyjający układ, bo mamy 34,35,36,37 i suma po wieczornych losowaniach powinna dać białą świecę. Czarna byłaby fatalnym rozwiązaniem. Dodatnie otwarcie mogłoby potwierdzić taki scenariusz z mocnym wsparciem w rejonie 2240-44.
No i przecież 23.11.2021 mieliśmy lukę w dół, co przesunęło bandy na 2223 i 2301, a pierwsze ważniejsze poziomy na 2253, 2262, 2271. Tak więc próbuję L.

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja S od 2237, odwrócić na L +23 od otwarcia.

cherry
Gość

Witam, wpis z terenu wg załozenia S2251 na open i kolejne czeka na 2258 jak dadzą

Kierunek 2175 okolice w impulsie, tego założenia obecnie pilnuję

Domino
Gość
Domino

Też S z Open – dość wysoko dali. Czekam na kierunek ok. 2200.

cherry
Gość

Może ostatni wpis dzisiaj, bo staram się pisać gdy mam czas na zastanowienie, a dzisiaj go u mnie mało. Aktualizacja 9.10 rynek na 2245 Poziom sygnalny 2243 to klucz na spadki, a potwierdzi go poziom, gdy ten strzeli 2226, wtedy zapis i jego rozegranie rośnie. Jednak jedna uwaga, to zachowanie gdy dołek 2223 poprawią, to ma być dynamika na okolice 2200, a nie zejście na 2216 i dynamika w górę. Może być w górę gdy fala B rozszerzy korektę. Obserwujemy,. pisze i widzę że mamy już 2240 czyli 2226 czeka i to co napisałem. Pod 2223 rozpisze i podam cały… Czytaj więcej »

Konrad
Gość
Konrad

A ja mam L 2245 i SL 2241

Domino
Gość
Domino

Ja mam S, ustawiłem SL na 2271.

Konrad
Gość
Konrad

No uwielbiam takie zagrania – wywalony na SL i podciągnięcie do 2252, hahaha. Co za złośliwość.

Domino
Gość
Domino

Chyba raczej chcieli wywalić S. Obroty mizerne więc powinniśmy spadać powoli w kierunku 2200. Brak sesji w USA powinno sprzyjać niedźwiedziom.

Domino
Gość
Domino

Cherry gruby idzie jak po sznurku. Mnie tylko ciekawi czy zatrzyma się na 2200 czy jednak zejdzie w okolice Twoje, ok. 2175

cherry
Gość

popatrz na wykres M15 rysuje duże zejście, zamykam pierwsze S w przedziale 2210-06, a drugie poczeka

cherry
Gość

Podam SL dla grających S wynosi on 2255.

Czego pilnować:

puknięcie w 2248 – alarm, ale dopuszczam

pokonanie dzisiejszego dołka = poziom 2200, musi być kontynuacja, jeśli nie przestawiam SL na 2246 i czekam 2210 i niżej.

Domino
Gość
Domino

Konferencja premiera o 10:30 – to może być zapalnik lawiny w dół.

Kazik
Gość
Kazik

Zdanie naszego Premiera ma tu takie znaczenie jak „pierdni..ęcie w huraganie”.

Domino
Gość
Domino

Widzę właśnie, za chwilę powinien wybić w dół 2230. Najlepiej cierpliwie trzymać S, zejście będzie w kierunku 2200 i poniżej.

cherry
Gość

Errata za szybko wpisane,

pokonanie dzisiejszego dołka = poziom 2222

Domino
Gość
Domino

Koniec tej zabawy gruby, lecimy w dół…

Domino
Gość
Domino

wreszcie wybił

Domino
Gość
Domino

https://stooq.pl/mol/?id=22941

Wybicie z flagi dołem faktem. Cherry minimalny wymiar kary to 2200 a maksymalny to 2170. Więc trzeba trzymać S mocno w rękach.

Darek
Gość
Darek

czyżby teraz kierunek 2300.

andy
Gość
andy

dokąd nie wybiją 2223 to obstawiam jeszcze założenie wg którego się poruszam obecnie , bowiem jeżeli zmodyfikuje się flagę na formację tr rozszerzającego to możemy założyć że zrobiliśmy abcd i powinna być kreślona podfala ,,e,,

cherry
Gość

Tak Darek może być ten kierunek, ale ………….,

Wzmożona uwaga, SL stoi na 2246.

Z tych poziomów, a najlepiej z 2220-10 może nastąpić przy korekcie rozszerzonej atak do góry na bandę kanału spadkowego, nie mam szkicu, chyba 2295 +- 3 pkt.

Piszę o tym wcześniej, musi, jeśli spadki, być płynny dynamiczny ruch na 2200. Nie nastąpi ….., popatrzmy

Udanych

Misiek próbuje, za chwilę rozwiązanie 2222 odpowie.

wpis 12.39 – 2232

Darek
Gość
Darek

Dziękuję Cherry, będę miał to na uwadze. Pzdr

Domino
Gość
Domino

Chyba raczej 2200 😀

Tomasz
Gość
Tomasz

a co Pan myśli o tym że ta ostatnia korekta na tygodniowym została wybita dołem? :
https://www.tradingview.com/x/jIb45kp8/

świeca miesięczna jeszcze nie wykończona ale zaczyna to nie ciekawie wyglądać
https://www.tradingview.com/x/GOSYnAxf/

ALF
Gość
ALF

Czy macie jakis pomysł na akcje z wig20 do zakupu na pół roku???

ALF
Gość
ALF

mam na myśli tzw.rajd św.Mikołaja i efekt stycznia bo jesli to ma zaistnieć to teraz moze być ten dobry moment na zakup

BttF
Gość
BttF

Jeżeli już koniecznie coś to ALE – póki pozytywna dywergencja w grze na dole klina :

https://invst.ly/wpn2k

poza tym nie tykać nic – defekt stycznia za rogiem a rajd mikołaja już był

ALF
Gość
ALF

BttF dzięki, jak do jutra ta świeczka dzienna się utrzyma na Allegro to złożę zlecenie na zakup powyżej szczytu z D1 ze stopem pod dnem

Konrad
Gość
Konrad

Ja nie mam pomysłu na akcje na tak długi okres. Nawet Darek porzucił temat CCC…
Póki co w MM losują o 14:00 [18,19,20,21], co znowu (przy braku innych rozstrzygnięć w wieczornych losowaniach) daje szanse na zryw jutro, chyba że będzie -10 i odwrotka (jak to w ostatnim czasie się dzieje) jak dzisiaj z 2241 z zasięgiem min. 2231. Jak na razie to losowanie jest u mnie ostatnią deską ratunku dla byków, bo dzisiaj na białą się raczej nie zanosi.

ALF
Gość
ALF

Jest jeszcze jedna kwestia która dziś zaistniała, mianowicie tzw.tarcza antyinflacyjna na nośniki energii i paliwa a dotyczy obniżki akcyzy i VAT, może to spowodować że inflacja zahamuje a również mogą pojawić się większe zyski sprawa do przemyślenia pod kątem zakupu akcji

Kris
Gość
Kris

https://stooq.pl/n/?f=1455640
Wydrukowano ponad 200MLD, myślisz, że niecałe 1% tej kwoty jako impuls fiskalny zahamuje inflację? Poza tym to tylko zapowiedź, czy zostanie w całości wdrożona czas pokaże…
Co do akcji podzielam opinię BttF, poza tym po co Ci akcje, które spadają/są w silnym trendzie spadkowym, ale oczywiście decyzje są Twoje. Jeśli już musisz bo bardzo chcesz to może przeanalizuj JSW

ALF
Gość
ALF

Kris uważam że akcje są najmniejszym i najmniej ryzykownym aktywem do inwestowania bo brak tam dzwigni a wig20 to nasze najbardziej płynne walory,
a i można również dostać dywidendę gdy poziom lokat był oprawie zerowy było niezłym wyborem, dziś takim zabezpieczeniem przed inflacją były dewizy….

Kris
Gość
Kris

Akcje są g…uzik warte, no chyba, że rosną

Tomasz
Gość
Tomasz

osobiście skupuje alegro ale nie pod rajd ….
a jeżeli chodzi o grę pod wzrosty to wybrałem BTC ponieważ tu widzę większy potencjał przy niższym ryzyku (mam go na dźwigni)
https://www.tradingview.com/x/GOSYnAxf/

jeżeli chodzi o naszą giełdę to obserwuje sektor gamingowy (cdr, 11bit, ts games ) i ekoenergia ….ponieważ są dość mocno wyprzedane
tylko pytanie czy to koniec 🙂

Tomasz
Gość
Tomasz
Domino
Gość
Domino

Allegro

BttF
Gość
BttF

Pomalutku opuszczamy formację dołem – mimo że w US wolne – więc zasięg do jutra powinni osiągnąć ( minimum )

https://invst.ly/wpn3z

Udanych zagrań ! 🙂

cherry
Gość

Witam.

L2220 zamienione S_L.

Wejscie dla odważnych, oddam gdy close bedzie pod 2236.

Udanych

Dopiszę jest szansa na ruch w okolice 2300. Warunek 2226 dynamika nad 2236

andy
Gość
andy

podeszli prawie idealnie w pkt2216 /0,62 fali 1/ jestem bp równość to ,2178

Domino
Gość
Domino

No nie wiem Cherry, wyszliśmy dołem z flagi więc minimalny cel to 2200. Ja trzymam S, może jutro rano na Open otwarcie 2200.?, całkiem to możliwe 🙂