Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 24.11.2021

Po wczorajszej sesji największą słabością okazał się DAX , który złamał OB. Pozostałe z omawianych rynków były bardziej przyjazne dla byków.

Indeks WIG 20

Wzrostowa świeca z dość wyraźnym dolnym cieniem broniącym ponownie zakresu OB to efekt wczorajszej sesji na wykresie dziennym indeksu WIG 20. Byki dostrzega zapewne układ Gwiazdy porannej i to z dobrze rozłożoną wielkością obrotu na poszczególnych trzech ostatnich świecach. Dla niedźwiedzi , wczorajsza świeca jest zapewne podbitką w fali 4 swingu od 2450. Osobiście nie wiem co to jest i bez kolejnej sesji nie jestem w stanie to rozszyfrować. Tu potrzeba potwierdzenia formacji lub zanegowania. Kierując się obecną tendencją dalej mamy możliwość testowania okolic 2200.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 powstał układ możliwego podwójnego dna. Jednak należy tu zauważyć, że po pierwsze drugi dołek był jakby nie było wyżej a po drugie cena zakończyła dzień na ewentualnej linii szyi bez jej wybicia. Dodatkowo zakres długości odbicia od drugiego dołka pokrywa się z zakresem odbicia od pierwszego dołka co daje nam teraz wyraźny układ korekty prostej i nic ponad to. Z racji tendencji w jakiej znajdujemy się od jakiegoś czasu przewaga nadal jest po stronie podaży. Na niższych interwałach widać pełen impuls co oznaczałoby , iż w końcowej fazie sesji rozpoczęła się już …. . No własnie korekta czy jednak nowy swing spadkowy z celem na nowych dołkach? Mimo wszystko , na tę chwilę przewaga jest w scenariuszu z nowym dołkiem. Jakby nie patrzeć wydaje się, iż co najmniej pierwsza część sesji upłynie pod dyktando niedźwiedzi . Szansą dla byków jest obrona poziomu 2252 przed wybiciem wówczas można byłoby myśleć o wybiciu wczorajszego maksimum i budowaniu większego impulsu wzrostowego.

Indeks DAX

Zła sytuacja „covidowa” jest najprawdopodobniej przyczyną wczorajszej luki cenowej i umiejscowieniem czarnej szpulki pod strefą wsparcia. Jeśli zaraz dzisiaj luka nie zostanie zamknięta to na tym rynku będziemy mieli mocniejszy ruch w dół w obszar 15000-15500.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy trend spadkowy choć tu trzeba powiedzieć, iż na tę chwilę cały spadek jest korektą a nie impulsem. Odbicie jakie miało miejsce w ujęciu intra dobrze widocznym na niższych interwałach ma za to charakter impulsu a to wskazywałoby iż ewentualne dalsze spadki nie powinny wybić wczorajszego minimum. Obecnie jesteśmy w fali b korekty i tu z okolic 16010-16030 powinniśmy wejść w ponowny spadek jako fala c korekty schodząc w okolice 15880-15900. Jeśli wczorajszy dołek nie zostanie wybity a cena wykona nasze założenie to w następstwie powinniśmy zmierzać w górę do okolic 16120-16130. Wybicie wczorajszego minimum to wskazanie na ok. 15740 jako cel podróży na południe.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym indeksu S&P powstał wczoraj wzrostowy Pin bar w kontrze do czarnej świecy z poniedziałku. Wszystko zadziałało się na zakresie OB co pozwala zakładać kolejny nowy szczyt.

Na wykresie intra widać również zejście na zakres OB a ostatnie odbicie od dołka ma znamiona ruchu w impulsie z tym, że nie wykończonym bo tylko z falą 4. Zatem tu czekamy na falę 5 która powinna rozpocząć się nad poziomem 4672 i wybić nie tylko wczorajsze wieczorne maksimum ale i maksimum z godzin popołudniowych. Takie wybicie jest niemal konieczne aby mocniej uznać iż zakres OB powstrzymał spadek i następuje powrót do trendu wzrostowego po utworzeniu korekty pędzącej 1:1 w wydaniu swingowym. Jeśli nie zostanie osiągnięty poziom powyżej 4695 to weźmiemy pod rozwagę układ z nieco dłuższą korektą pędzącą i dalszy spadek do poziomów ok. 4635 czy też i 4625.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
BttFcherryDominoandyKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja L od 2262, odwrócić na S -32 od otwarcia.Informacja dotyczy sygnału krótkoterminowego. Średnioterminowy nadal S.
Pozdrawiam,

Domino
Gość
Domino

Dobrałem S po 2274, chyba juz byk się wyszalal.

BttF
Gość
BttF

Założenie w PL realizujemy bez zbędnych kombinacji ( retest 2268/72 ) i zmierzamy ku wybiciu dołem Bear Flag :

https://invst.ly/wpago

W DE też ciekawie – LUKA miała szansę wczoraj się domknąć … nie dali rady więc LUKA wzywa :

https://ibb.co/K532RvN

Udanych zagrań ! 🙂

cherry
Gość

Wpisałem komentarz do zdjętego SL.

Sprawdź Darku czy gdzieś nie błądzi

Pzdr