Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 19.11.2021

Słabość postępuje , niedźwiedź się raduje, byk liże rany, czy jednak ten rok ma być skasowany?

Indeks WIG 20

Kolejne niemal 2% straty na indeksie WIG 20 zaowocowało dość pokaźną czarną świecą której minimum wypadło na strefie wsparcia w pobliżu większego OB (mniejsze zostało wybite z kretesem). Choć sytuacja nie wygląda dobrze dla posiadaczy akcji to jednak trzeba stwierdzić obiektywnie, że to co się dzieje od kilku tygodni ma na tę chwilę tylko i wyłącznie znamiona korekty w średnim i długim terminie. Ostatnia świeca nie zapowiada raczej zakończenia tej przeceny choć i tu wystarczy wzrok skierować lekko w lewo aby dostrzec, że taka sama utworzyła poprzedni dołek do którego obecnie zbliżyliśmy się „na milimetr”. Nie powinno zatem nikogo dzisiaj zdziwić gdyby okazało się, że po takiej spadkowej, kolejnej sesji nastąpi jakaś próba zakończenia bądź chwilowego powstrzymania spadku. Do tego aby móc zacząć poważnie myśleć o zmianie trendu potrzeba nie tylko wybicia poprzedniego dołka ale i utworzenia korekty po której powstanie kolejny dołek w obecnym ruchu. Jak już to nastąpi będziemy dopiero się martwić. Pytanie czy to nastąpi? Obecnie najważniejszym oporem dla ewentualnego powrotu do wzrostu jest poziom 2355. Ale czy jest cokolwiek co mogłoby sugerować że ostatnia sesja tygodnia będzie łaskawsza dla byków? Spójrzmy na wykres intra.

Trend spadkowy trwa tu w najlepsze ale od „podwójnego szczytu” na 2359 wydaje się być już wykończony pełen impuls spadkowy z wyraźną fala 3 i klinem w fali 5. Oczywiście układy klino podobne mają to do siebie że potrafią zaskakiwać kolejnymi falami i to akurat może przyczynić się do jeszcze jednego zejścia na dołek. Gdyby jednak spojrzeć na wykres intra w jeszcze mniejszej skali czasowej to widać tam wyraźnie że albo mieliśmy korektę pędzącą 1:1 i dołek który był ostateczny w tym swingu a po nim poszedł pierwszy impuls i jeszcze przed końcem sesji nastąpiła jego korekta prosta albo powstała większa korekta nieregularna i przed nami jeszcze jeden dołek. Kluczem do rozwiązania tej zagadki jest moim zdaniem poziom 2276. Otwarcie powyżej tego poziomu czy też szybkie wyjście nad ten poziom bez zaliczenia nowego dołka to pierwsza wersja i co się z tym wiąże ruch w górę wybijający 2304 a docelowo podążający co najmniej w rejon 2320.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX mała czarna szpulka i sytuacja nad która nie ma się co dzisiaj pochylać bo jest ona niemal niezmieniona od tego co było wcześniej.

Na wykresie intra cały czas jesteśmy w trendzie wzrostowym choć tu akurat jest poważna szansa na to , iż pełen swing od poziomu 15978 dobiega końca na co wskazują dwie korekty o tym samym zasięgu. Oczywiście nie można na tym całkowicie się oprzeć bo jak wiemy możemy mieć korektę pędzącą co w przełożeniu dałoby nam kolejne wzrosty. Patrząc na ostatni swing od dołka na zasięgu OB widać że najprawdopodobniej jest on w fazie fali 3 i jeszcze nie zbliżył się do wykończenia. Pewne argumenty przemawiają za kontynuacją nawet do okolic 16340.

Indeks S&P

Również wykres indeksu S&P nie wymaga analizy , która jest taka sama jak dwa dni wcześniej.

Patrzą na wykres intra który znajduje się obecnie w trendzie wzrostowym możemy założyć, że weszliśmy w fazę kolejnego impulsu wyższego rzędu jako fala 3 w stosunku do całej piątki od 4625 do 4704. Zatem wzrost być może z jakimiś korektami po drodze powinien nas zaprowadzić co najmniej na ok. 4750 a ok. 4800 nikogo nie zdziwi.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

54
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
43 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
mariuszwwlDarekFilipbibicherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cherry
Gość

Witam fw20 na dzień 19.11., przed sesją, szkic w necie, zaktualizowany, mam nadzieję, że po korekcie oznaczeń już będzie lepiej. Na co warto zwrócić uwagę, właśnie na poziom 2304, popatrzcie to SL dla grających S, potencjalny także (23,6%) końca fali 4. Jeśli nie pokonają 2304 zasięgi spadku macie na szkicu, jest tam grubo nawet poziom pod 2200. Jestem na L z okolic 2270, czekam żeby je wyrzucić nad 2295. Dopiero dalsze dt decyzje., z ukierunkowaniem na S w pobliżu 2300, zależy od zachowania. Przepraszam, pomyliłem się, zakładając spadki od dłuższego czasu, szukałem L dt i wynik jaki jest każdy czytał… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Cherry. A gdzie konkretnie w necie te szkice nizna zobaczyc?

Tomasz
Gość
Tomasz

a nie powinno być tak?
https://ibb.co/9T3nbRx

Jaro
Gość
Jaro

Sygnał systemu/informacja pomocnicza w strategii inwestycyjnej/. Pozycja S od 2424, odwrócić na L +40 od otwarcia.
Pozdrawiam

Domino
Gość
Domino

Brawo Cherry, w końcu L dało Tobie zarobić. Moim zdaniem w tym odreagowaniu to powinni pociągnąć przynajmniej do 2305 – i tam czekam z S. Chociaż bardzo ważny też faktycznie poziom 2296 – jeśli nie przejdą go to wrócimy do spadków. Świetny szkic Cherry, daje dużo do myślenia.

cherry
Gość

Aktualizacja, 9.10 – 2285.

Jestem bp zamknięte L 2290, czekam na S 2298, czekam także na L 2276.
Zakładam koniec składowej aw4 na 2298 stąd te dwa poziomy do gry dt.

Widać, że kombinują, a respektują 2304, Wzmożona uwaga, L może przetrzepać, dt to podjęcie ryzyka, każdy w swoim zakresie.

Udanych

cherry
Gość

Dzisiaj więcej wpisów dt, mam l 2378, zamieniam na S 2398, SL 2314 gdy S sprzedam.

Fala cwawAw4 impulsik na 22 pkt, obserwujemy

Udanych

BttF
Gość
BttF

Po sesji wykres FW się „uzupełnił”

https://invst.ly/wnntd

Aby sprawiedliwości stało się zadość należy dorysować test 2272/68 intra :

https://invst.ly/wnntd

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

BttF
Gość
BttF

brakujący wykres intra : https://invst.ly/wno2w

andy
Gość
andy

taka sobie ciekawostka 2362-2396 i 2262-2296. a tak na marginesie brakuje mi jeszcze jednej falki na około 2240 i dopiero odejście w fali 4 ,ale to tylko subiektywne odczucie jak to bywa przy liczeniu fal.

Domino
Gość
Domino

Też Andy na to zwróciłem uwagę, wówczas pokręciliśmy się w rejonie 2372 – 2390 przez jakiś czas i potem nastąpił mocny spadek do 2342 – 2344. Ciekawe czy podobnie to zamierza rozegrać gruby.

cherry
Gość

Aktualizacja dt, godz. 10.33 – 2270

Do sprzedałem S, średnia 2273.

Wystawiłem SL na 2262, dla L, które mam, reszta założenia bez zmian.

Strzeli SL zaktualizuję wpis, ale musi on być, bo to ważny pkt. 2262, dlaczego ważny bo zejście pod 2260 otwiera pewien zakres cenowy na początek 2242. Ale ja będę wtedy poza rynkiem, pewnie przez 30 minut:)

Udanych

Domino
Gość
Domino

Wczoraj napisałem, że dzisiaj będziemy poniżej 2260 i faktycznie już jesteśmy na 2257 – to teraz kierunek 2240 + co najmniej.

cherry
Gość

Obecnie przerwa, jestem bp.

Czerwony scenariusz w grze?? Uważam, ze tak cele dla S 2244, 2220, 2184.

Szukam S, być może 2268, szukam L na 2220 okolice.

Udanych

cherry
Gość

Potwierdzam, pomierzone zasięgi.

Obecnie 2225 to poziom do zatrzymania tego ruchu, wezmę wtedy L dt (ja zaryzykuję), stąd korekta do 2368 max, następnie kontynuacja spadku 2188.

Teraz jak podejdą pod 2248 sprzedam S, teraz bez zaliczenia 2225 okolic.

Udanych

bibi
Gość
bibi

Kolego zrozum zakres fali 3 jest do 400% względem fali 1,po za tym są wydłużenia fal pod fal itd .Zanim stracisz wszystko przemyśl to .
Na wigu 20 była ostatni wzrost falą ,C głównego rzędu, a dlaczego …mianowicie był marny VOLUMEN a to nie przywilej fal 3.

bibi
Gość
bibi

Zapamiętajcie sobie tą lekcje C rośnie zawsze na dywergencji.
Oczywiście ja jestem głupi wy super obcykani z tematem ,narysujecie 3 kreski i cały wasz wysiłek i kasa sam leci.
Pisałem ostrzegałem będzie mocne szarpnięcie jak widzieliście nowe szczyty .

cherry
Gość

Ostatni wpis dt, zaczynam cykl konferencji. Mamy zakres dla fali Cw4, na szkicu 2260-2220, czyżby już czas na start wzrostowego impulsu fali 5 nad 2600? Jeśli byk tego nie spali to jest na to szansa. Byk musi pokazać to samo co zrobił misiek z rana 2295-2235, 60 pkt w dynamicznym ruchu. Może to pokazać gdy wyjdzie nad poziom sygnalny 2262, widać, ze próbuje. Tu ważna jakość ruchu. Pewnie przygotuje byk ten atak na 2262, więc obecnie może postać pod 2260, chyba, że mu się śpieszy Jednym słowem jest ciekawie, a napewno nie jest nudno dla dt. Mam te S 2248… Czytaj więcej »

cherry
Gość

Darku zadbaj o profesjonalizm swojego bloga.

Wpisy Bibi, nic nie wnoszące mało, że obrażają ludzi, którzy tu lubią być, nic nie wnoszą do dyskusji i jak to wpis był do mnie to za stary jestem żeby ktoś mnie uczył rynku.

Wpis z terenu.

Pzdr

Konrad
Gość
Konrad

ermanometria wzorem wczorajszym minimum widzi do 12:00, więc jeżeli zejdą teraz poniżej 2233 to raczej te 2220 osiągną…
Ja ciułam raz L raz S 🙂
Mam nadzieję, że zamkną się powyżej 2270, bo inaczej miesięczna numerologia przepadnie i spodziewałbym się dalszych spadków, choć zdarzają się poślizgi 1 dnia, ale lepiej dmuchać na zimne.

Domino
Gość
Domino

Już jest 2223 ale obroty wciąż ogromne, więc chyba zjadą jeszcze niżej, np w okolice 2200 lub poniżej. Jeśli będziesz miał chwilę Cherry to proszę odnieść się do tego co napisałem. Dziękuję.

andy
Gość
andy

Domino mogą spadać do podstawy megafonu.

andy
Gość
andy

Domino przynajmniej do podstawy megafonu.

andy
Gość
andy

Cherry pamiętam Go ze strefy inwestorów ,kiedy powstawała ,miał teorię w małym palcu , często też pisywał ,przyłączam się do pozdrowień.

Tomasz
Gość
Tomasz

ja się nie znam ale liczę dalej 🙂
https://ibb.co/PNTFhfX

cherry
Gość

Darku zadbaj o profesjonalizm swojego bloga, pod kątem moderacji.

Wpisy Bibi, nic nie wnoszące mało, że obrażają ludzi, którzy tu lubią być, nic nie wnoszą do dyskusji i jak to wpis był do mnie to za stary jestem żeby ktoś mnie uczył rynku.

Dzięki

Wpis z terenu.

Pzdr

cherry
Gość

Wpis z terenu.

Mam L 2225, z zyskiem zamieniłem i teraz pytanie, czy mam ogłosić koniec spadków??

Uważam, że tak, wiem jedno z zajętą pozycją nie wytrzymam do 2600, więc co robić dalej.

Poczekać na zakończenie sesji, byk już zrobił co swoje zarówno w aspekcje psychologicznym zachowania Inwestorów, jak i swojego ustawienia na grę w górę.

Zakończenie sesji nad 2360 byk ma co robić, uważam, ze nie za bardzo, uważam, że jest szansa żeby to zrobił dzisiaj.

Zakładany ruch to

2223 do 2240, następnie rekontra do 2228, dlatego bo L będzie miało tam SL i stąd nad 2360.

Udanych

bibi
Gość
bibi

Przyjacielu je już tu jestem na gpw 25 lat ,i powiem tak bez obrazy powinieneś ten wpis przyjąć z pokorą.
Dałem ci wskazówkę jak czytać fale a ty się obrażasz.
Jak Cię obraziłem najmocniej przepraszam.
Trudno …pozdrawiam Panie Chery,
Zdrowia życzę i sukcesów finansowych.

Domino
Gość
Domino

Cherry nie przejmuj się kimś. Są teraz na rynku ogromne emocje bo mamy bardzo silne spadki. Więc każdemu z nas puszczają nerwy. Analizujmy dalej. Ja teraz tak to rozpatruję: Ostatnia korekta od 2233 do 2256 wyniosła 23 pkt. Więc ja teraz czekam z S na 2246. Też by było 23 od dołka na 2223. A czy tak będzie rynek oczywiście zweryfikuje.

Filip
Gość
Filip

Domino emocje są bo robią nas w wała przynajmniej przez cały ten tydzień. Ewidentnie jest jakiś news, o którym my mali nie wiemy.

bibi
Gość
bibi

Panie DARKU MOJA PROŹBA
Zblokuj mnie ostatecznie.
Na koniec życzę dużo zdrowia Tobie, i wiec że obserwuje bloga od początku ,oczywiście z przerwami .
Przesyłam wyrazy szacunku za pracowitość z tym związaną i zaangażowanie.

bibi
Gość
bibi

Oczywiście puść jak możesz do P. Cherry, żeby nie miał do mnie urazy.
Znikam, według mnie żadna analiza rynku już nie ma sensu, wszystko będzie się rwało ,waluty stosunki gospodarcze i inne zależności.

Filip
Gość
Filip

Bibi zapomniałeś dodać „halucynacja, hemoglobina, dwutlenek węgla. Taka sytuacja”

Tomasz
Gość
Tomasz

……Nie podoba mi sie 😉

Darek
Gość
Darek

mistyfikacja

BttF
Gość
BttF

Miś pociągnął ruch bez pardonu ale widać dywergencję M15 ( jeszcze jeden nowy dołek ? ) i możliwy retest 2268/72 :

https://invst.ly/wnrej
https://invst.ly/wnrel

O jakichkolwiek większych wzrostach można zapomnieć – tym bardziej nowych szczytach.

PLN leci na psyk – ewakuacja z PL trwa na potęgę.

Udanego weekendu !

cherry
Gość

Aktualizacja, mamy małą korektę, już powinni zacząć dynamiczny ruch na 2246.

Wystawiłem SL na 2218, z możliwością jak wezmą szybkiej reakcji na ponowienie pozycji.

Przechodzę na znaczenie impulsu wzrostowego na początek fala 1w5.

Zajmę się falą 1, obecnie jej składowa iii w 1, przed nami, zasięg 2246 i wyżej 2258.

Nie robię już żadnych ruchów dt, czekam końca sesji nad 2245, wezmą SL, pewnie 30 minut odpocznę:)

Udanych, rynek 14.15 na 2230

andy
Gość
andy

imo powinniśmy dokończyć tęraz falkę od 2256

mariuszwwl
Gość
mariuszwwl

Cherry, jak Ty mi teraz zaimponowaleś 😉
(Gospodarz imponuje mi nieodmiennie juz od dluzszego czasu)

cherry
Gość

Mariusz, żeby wystudzić nasz nastrój wzrostowy napisze tak, jeśli dzisiaj nie zakończą sesji nad 2260 wywalam L.

Potencjalna wizja spadku jest non stop, a co pokazuje wskaźnik 2130 oj, grubo, grubo.

Wzmożona uwaga, doradzam bp na weekend, chyba że …. napisałem wyżej

Jestem w domu, mam narzędzia teraz mógłbym pomarudzić 🙂

comment image

cherry
Gość

Przegląd Spółek w20, kto pociągnie w górę, jestem już bp 2248 zamknięte L, weekend

comment image

Pzdr

Tomasz
Gość
Tomasz

może już piąta fala wykończona ?
https://ibb.co/BnnH3M9

cherry
Gość

Tomek, fala 5w3 nie będzie tuk.

W niedzielę wieczorem szkic FW zamieszczę w necie.

comment image

Domino
Gość
Domino

No i znowu OB zatrzymał odbicie u nas. 2223 – 2255. + 32 pkt. Nadal nie widać żadnych zmian kierunku więc pewnie lecimyw dół dalej. Zostałem na weekend z S.

andy
Gość
andy

Domino też zostałem z S ,to jest już nas dwóch ,a więc trochę rażniej:)

Domino
Gość
Domino

I to S powinno mocno zapłacić. Wszędzie jak czytam piszą, że to tylko korekta, więc mnie to utwierdza w przekonaniu, że 2481 to był szczyt możliwości i rozpoczęliśmy spadki. W tym impulsie możemy zejść nawet w okolice 2100 a potem być może jakieś większe odbicie aby ponownie wskoczyć w S na kilkaset pkt. A jak znajdziemy się poniżej 2000 pkt to wtedy eksperci zaczną pisać, że zaczyna się Bessa 😉 Porównajcie sobie wykres m-czny i kwartalny z okresu listopad 2017 – lutego 2018. To nie wygląda dobrze. Na szczęście ja pozbyłem się większości akcji, pozostało mi Allegro gdyż powinni odbić… Czytaj więcej »