Niepokój po sesji?

Za nami dość fajna sesja z dużą zmiennością zwłaszcza na naszym rynku. Zakończenie? No cóż, mały oręż w ręce niedźwiedzi tylko z jakiej stali?

Indeks WIG 20

Na wykresie dziennym indeksu WIG 20 , po braku zmiany jego wartości, powstał Pin bar tuż pod strefą oporu. Mamy zatem wskazanie na możliwość zakończenia, co najmniej na jakiś czas wzrostu. Takiej świecy nie można bagatelizować. Jednak przypomnę , sama świeca to za mało zwłaszcza kiedy nie ma na niej jakiś widocznie większych obrotów. Faktem jest, iż najprawdopodobniej nie znajdujemy się w wczesnej fazie wzrostu i do złamania tendencji wzrostowej zapewne bliżej niż dalej ale wskazanie że to już byłoby zbyt wczesne. Moim skromnym zdaniem , maksimum wczorajszej świecy zostanie jeszcze wybite choć nie wiadomo czy w cenach zamknięcia czy tylko w cenach maksymalnych. Innymi słowy nie powinniśmy tracić z oczu widoku jaki dają wykresy z wyższych interwałów a przypomnę że w poniedziałek kończył się miesiąc.

Na wykresie intra po wyjściu na nowy szczyt w pierwszej części, w kolejnych godzinach mieliśmy zmianę tendencji, która sprowadziła cenę w okolicę wybitej wcześniej strefy oporu będącej teraz strefa wsparcia jak i do zakresu większego OB odpowiadającemu dwom pierwszym swingu od 2043. Zatem po zakończeniu obecnej korekty powinniśmy mieć impuls w górę , który wykończy „dopiero” trzecia falę wspomnianego swingu od 2043. Zatem mamy pewne wskazanie, które przemawia na korzyść wybicia wczorajszego Pin bara z wykresu dziennego indeksu górą.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX po jego wzroście o 0.95% mamy nowy historyczny szczyt i białą świecę z wyraźnym górnym cieniem. Moim zdaniem dalej obowiązuje trend wzrostowy zatem sam cień nie jest niczym co powinno przestraszyć byki. Natomiast ewentualne wybicie wczorajszego maksimum będzie sygnał do najprawdopodobniej mocniejszego ruchu w górę. Gdyby jednak cena spadła poniżej 15350 to moglibyśmy mieć większą korektę z próbą ataku niedźwiedzi na okolice 14960. Jednak bazowym scenariuszem jest ten z początku analizy czyli wzrost.

Na wykresie intra mamy jakoby potwierdzenie dla realizacji scenariusza wzrostowego za sprawą wykonania korekty wielkości czerwonego OB. Traktując oba OB jako całość czyli korektę pędzącą 1:1 możemy spodziewać się mocniejszego ruchu w górę jako fali 3 swingu od 15344. Gdyby natomiast obecny OB zawiódł to niedźwiedzie będą chciały zapewne wykorzystać możliwości jakie daje większy OB i tym samym powstaną możliwości do gry S w scalpingu czy typowym krótkim Dt.

Indeks S&P

Na wykresie dziennym S&P czarna świeca z widocznym górnym cieniem, po minimalnej zmianie jego wartości o -0.05%. W sytuacji technicznej nie zaszła zatem żadna zmiana choć oczywiście sama świeca może nieco straszyć i dawać podstawy dla mocniejszego uderzenia podaży.

Patrząc jednak na wykres intra , widzimy że zejście w dół z poziomów tuż poniżej ostatniego szczytu, wykonało zakres bardzo zbliżony do OB co wskazuje że przy odrobinie wysiłku byków padną sygnały dla dalszego wzrostu na nowy szczyt. Aby taki scenariusz wpadł w poważne tarapaty, niedźwiedzie musiałyby spuścić cenę kontraktów poniżej 4177.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jerzyTsGBttFDominoKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2172 odwrócić na S – 23 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów i miłego wydłużonego weekendu.

TsG
Gość
TsG

Gospodarzu odniose sie do wpisu z wczoraj…akurat w tym wątku imo jest wszystko po kolei rozpisane i gdzie widze Tp dla pozycji jako ze gram na niebieską według Twojej rozpiski i że po nieudanym skalpie (2255) odnowiłem pozycje S(226x) i że dobierałem…jak ktoś uważnnie i ze zrozumieniem czytał to co pisałem to sadzę że nie było to nic po czasie…nawet fakt że po drodze zgubiłem pozycje za wcześnie i odnawiałem tez w sp[osób jak dla mnie oczywisty pisałem ze cieżko się bierze gdy nie widać korekty…a że piramiduje pozycję( tez kiedyś o tym pisałem ) więc dlatego zyski sa dość… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

Brawo TgS, być może teraz rozpocznie się większa korekta, jeśli tak to ja szukam L w przedziale 2170 -2180 i spróbuje S od okolic 2230 jeśli dadzą oczywiście na otwarciu np.

Domino
Gość
Domino

Jestem na S od 2232

TsG
Gość
TsG

czekam z S na 2242….next 46 i 50….a na dół oczekujące 2236 godz.9.00 oczekujące 2236 zdjęte …mam 42 46 S….czeka 50 a układ na wykresie na ten moment to korona …

TsG
Gość
TsG

oczekiwany TP to okolice 2175-80….tak jak Domino napisałeś..powodzenia

Domino
Gość
Domino

Powinna być w końcu korekta ale trend nadal silny. Ja zostaję z S wziętym po 2232. SL mentalny

BttF
Gość
BttF

Wczorajsze założenie DAY spełniło swoje zadanie : https://invst.ly/u-sf1

Dziś mamy intra RGR do gry dla S : https://invst.ly/u-sff

Udanych zagrań 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany obecna sytuacja w naszym kasynie przypomina odpał z 5.05.2021 i póżniej korektę rozpoczętą 10.05.2021.
A jak będzie ostatecznie zobaczymy.

TsG
Gość
TsG

widać że 2237 wsparcie jest bronione dlatego ustawiam zabezpieczenie pozycji na 2242.. byłoby super jaby padło te 2237…Uwaga na równość korekt…godz.10.07 a 49-37 b 37-45 c 45-34….

TsG
Gość
TsG

wywaliłem S po 39 jednak chyba jescze raz do góry… pachnie mi to że to byk nie odpuszcza….10,16godz. albo bedzie wieksza ABC… A 2225-49 B 49-34 i C 2234-225x…cekamny

Domino
Gość
Domino

No ciekawe, ja zostaje z S bo muszę zmykać, będę dopiero ok. 16, zobaczymy co wymyślą

TsG
Gość
TsG

Rozstawiam zlecenia na S w ten sposób jak do góry pójdą to S 2250 potem 2254 a gdyby nie mniał sił to S 2238 potem 2234….

TsG
Gość
TsG

aktualnie zlecenie na S 2238 nie dostałem..weszło 2250 nastepne 2254 …..i teraz zysk albo…albo marchewka….

TsG
Gość
TsG

oddałem S-ki po 2243…i na tym koniec

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/cLYHhz7 dwa sygnały kupna w tym marażmie -niewielkie SL