Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 07.05.2021

Wczorajszy dzień nie przyniósł może jakiś większych zmian ale zapewne znowu zasiał niepokój zwłaszcza wśród inwestorów naszego rynku. Tu szersza konsolidacja miesza jak najbardziej potrafi.

Indeks WIG 20

Brak wybicia szczytu z przed kilku sesji, wyraźny górny cień i czarny korpus to efekt wyniku -0.03% na WIG 20. Są to zapewne niepokojące wskazówki co do dalszego wzrostu ale nie są to zapewne znaczące wskazówki do zmiany kierunku na dobre. W tej drugiej kwestii cena indeksu musiałaby spaść poniżej 1999 ale i również 1961. Pin bar na podwójnym szczycie sam w sobie ma raczej negatywną wypowiedź ale jak każda formacja potrzebuje potwierdzenia. Dopóki nie wybijemy 1999 dopóty założenia z przed dwóch dni czyli wyjście nad 2100 jest nadal w grze jako scenariusz dominujący.

Na wykresie intra po wykreowaniu swingu wzrostowego, którego szczyt powstał na poziomie 1974 rynek wszedł w fazę korekty. Nie da się inaczej określić, na tę chwilę, spadku od szczytu. Wsparcia które wyraźnie są widoczne na wykresie dalej są w grze i dalej maja swoje znaczenie. Zatem dalej szukamy okazji do L w ujęciu swingowym a to zmienić się może dopiero po zejściu poniżej dołka i wybiciu OB. W Dt wygląda to nieco inaczej i tu przewodnią rolę mają pozycje S chociaż należy zdawać sobie sprawę z ważności poszczególnych podejść a co za tym idzie S są teraz grą w korekcie.

Indeks DAX

Wzrost wartości indeksu DAX o 0.17% wyrysował na wykresie dziennym białą szpulkę z wyraźnymi cieniami po obu stronach co wskazuje na brak zdecydowania co do kierunku. Naruszenie poziomu 15260 daje pierwsze wskazanie na możliwość zakończenia korekty i faktyczny ruch na nowy szczyt. Jednak dalej brakuje tu potwierdzenia układu Harami na który z niecierpliwością czekamy.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy przygotowany układ ORGR. Wybicie linii szyi to wskazanie na wykonanie ruchu o kolejne ok. 440 pkt co dałoby wyraźne wyjście na nowy szczyt. W przypadku wybicia w dół 15195 mogą zacząć się większe kłopoty byków. Wówczas strefa na ok. 15090 nie koniecznie zatrzymała by spadające ceny. Jednak na obecną chwilę w swingowym ujęciu mamy jeden kierunek czyli nowy szczyt.

Indeks S&P

Wzrost wartości indeksu S&P o 0.82% przyczynił się do potwierdzenia Pin bara w postaci białej świecy. To pokazuje, że nasz scenariusz z nowym szczytem jest cały czas w grze i na obecną chwilę nie ma dla niego żadnego zagrożenia. Ale ….

… no właśnie, wykres intra po wykonaniu kolejnego swingu wzrostowego znajduje się obecnie, najprawdopodobniej w końcowej fazie a ostatnich kilka godzin tworzy z dużym prawdopodobieństwem falę 4 impulsu w postaci korekty pędzącej. Jeśli tak jest w rzeczywistości to nowy szczyt może być jak najbardziej osiągnięty ale nie wygląda to tak aby wybicie miało mieć jakiś duży wymiar . Wręcz przeciwnie , sama bliskość szczytu może uaktywnić znaczną podaż. Jeśli jednak cena obecnie zejdzie poniżej 4191 i tym samym okaże się że już jest po całym impulsie to wówczas po dojściu do rejonu ok. 4185 będziemy mieli okazję do wykonania kolejnego większego swingu wzrostowego i dojścia do okolic 4245-4250.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

37
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
TsGjerzyJ23ŁiktorStefan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Konrad
Gość
Konrad

Nie powiększają się wykresy.

Numerologicznie: 2042, 2061, 2080
Lotto: 1998, 2062
Krok systemu: 34

TsG
Gość
TsG

Andy nie wiem czy dobrze zrozumiałem Darka ale tak zaznaczyłem te „korony”..
comment image

andy
Gość
andy

TsG, takie właśnie miałem oznaczenie , może jestem tradycjonalistą i dla mnie są to rgr-y, może są jakieś szczególne NIUANSE/więc może Darek w wolnej chwili-w weekendowej- nam je przybliży ? ponieważ jest fanem tej formacji/
które występują między koroną a rgr-em ,ale dla mnie liczy się końcowy efekt wyliczony w zł. nazwa jest mniej ważna.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2032 odwrócić na S – 30 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów i miłego weekendu.

BttF
Gość
BttF

Na dzień dobry mamy ponowne podbicie luką na otwarciu do oporku 2057/8 dla reS https://invst.ly/ups3m

Założeniem głównym kontynuacja wczorajszego zwrotu.

Wydarzeniem dnia będą dane o bezrobociu w US … reakcja rynków będzie najważniejsza na lepsze oczekiwane dane w rejonie konsensusu +1M do nawet +2M

Udanych zagrań 🙂

BttF
Gość
BttF

Dodatkowe S na podwójnym szczycie : https://invst.ly/upsip

Wyjście nad 2074 neguje założenia i wyzwoli lawinę SL … więc misie do dzieła 😉

Piotrek
Gość
Piotrek

Tylko za co tych S ciągle dobierać, jak nigdy nie słyszę, że można je kiedykolwiek zamknąć? 🙂 Dobra, nie ma co kopac leżącego, bo fajnie, że są i takie osoby. Inaczej by nie dało się zawrzeć transakcji…

BttF
Gość
BttF

USA: Stopa bezrobocia (kwiecień) 6,1% (prognoza 5,8%)
USA: Zmiana zatrudnienia (kwiecień) 266 tys. (prognoza 978 tys.)

Oooooops !

Piotrek
Gość
Piotrek

Ups dla niedźwiedzia, bo w USA im gorzej dla gospodarki tym lepiej dla akcji, bo Fed nie zakręci kurka z pieniędzmi tak szybko. Przerabiamy to od ponad 10 lat i nic się niektorzy nie nauczyli jeszcze… 🙂 to jak z tym wyjściem nad 2079?:))

Kris
Gość
Kris

S po 2069, sl 2082, połowa zwykłej pozycji. Udanych trejdów wszystkim.

J23
Gość
J23

Tak na 99%, dzisiejsze podbicie będzie ostatnim przed większym spadkiem.

Stefan
Gość
Stefan

Wróżka ? A może 98% ? Do 2200 droga otwarta

J23
Gość
J23

Jurny Stefan ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany zerknąłem na notowania /dzisiaj jestem poza rynkiem prace ogrodowe/ drobna uwaga , żeby nie było powtórki z wczorajszego dnia miś dość długo śpi ale jak się obudzi i machnie parę razy łapą i byki uciekają w popłochu oczywiście nie musi tak być ale czujność dla L wskazana .

jerzy
Gość
jerzy

możliwość zagrania high 2 na m5 -obserwuję czekając na sygnał

jerzy
Gość
jerzy

L 2069 sl 2064

jerzy
Gość
jerzy

wyszedłem na 2074 -na DAX i SP utworzyły się kliny prospadkowe na m5

andy
Gość
andy

ale fajna jazda w obie strony.

jerzy
Gość
jerzy

https://ibb.co/FxvDX5F dla nowicjuszy opiszę sygnały na które zagrałem /strzałki od lewej/ 1/jezeli rynek otworzył się luką a pierwsza świeca jest mocna /trendowa /zagraj na wybicie jej a SL na drugim końcu 2/kupuj pierwsze cofnięcie w świerzym trendzie 3/high 2 4 /hihh 2 -razem wziołem 36 punktów na kontrakt -nowicjusze powinni się uczyć

TsG
Gość
TsG

Jerzy w imieniu nowicjuszy dziekuję za rady…..sam również będę spogladał na m5..pozdr i miłego łikendu

andy
Gość
andy

co powiecie na klin kończący ? jestem na S

TsG
Gość
TsG

Andy jeżeli chodzi o mnie to dziś skończyłem grę z L ..jedno wejście było i wyrzuciło mnie przy cenie 2071…czyli miałem uciułane oczko(21pkt) i już dalej nie spekulowałem….imo na dłużej z S pewnie po 21xx..
jak będzie 3-cia luka wzrostowa to już nie bedę grał zgodnie z luką bo to może być tzw.kończąca….chociaż można zaryzykować bo i tak większość b.dobrze zapłaciła.

Łiktor
Gość
Łiktor

Na UK 100 mamy 5 dużych fal do góry I dojście do mega oporu .Teraz spodziewam się zniesienia całego impulsu. Jak jeszcze pomęczą ten opór w przyszłym tygodniu to max .

jerzy
Gość
jerzy

Andy na jakim TF

andy
Gość
andy

Jerzy na 1min.

TsG
Gość
TsG

2094 szczyt a na 2095-96 stoja batony…w sumie 350szt…gruby pewnie tam plasuje wywalić L-ki….
a mam pytanie …czy to hosssa czy im sie po prostu spieszy????

andy
Gość
andy

zadziałał sl jestem poza rynkiem

andy
Gość
andy

harmonie 2103; 2112;2115

jerzy
Gość
jerzy

Andy 1 min-nie analizuję-wg mnie za dużo szumu-i mam ograniczone zaufanie do analizy w ostatniej godzinie sesji

andy
Gość
andy

jak widać słuszne i racjonalne postępowanie ,ale każdy z nas często postępuje wbrew swoim przekonaniom i doświadczeniu.,gdyby było inaczej życie byłoby mniej ciekawe.

andy
Gość
andy

cosik z Merrimana ,,Niebezpieczeństwo i szansa. Taka jest natura Saturna i Urana w połączeniu z Jowiszem w Rybach. Pozostajemy czujni, aby kwadrat Saturn / Uranus mógł się objawić jako krach na giełdzie. Robił to w każdym kolejnym przypadku swojego 45-letniego cyklu (1930-31, 1839-40). Jak dotąd jednak akcje rosną na nowe wyżyny, a inwestorzy doświadczają konfliktu między pozostaniem i kontynuowaniem rejestrowania zysków lub wycofywaniem się z obawy, że w pewnym momencie wyceny będą po prostu zbyt wysokie, aby utrzymać dalsze wzrosty, a rynki będą upadać, powodując ogromny ból finansowy, jeśli nie zablokują zysków, póki mogą. To najstarszy ze wszystkich konfliktów rynkowych:… Czytaj więcej »