Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 16.04.2021.

Rośnie wszędzie, co to będzie co to będzie? Pompowanie baloników trwa w najlepsze ale patrzeć kiedy zaczną pękać.

Indeks WIG 20

Wzrost wartości indeksu WIG 20 o 0.36% i mała biała szpulka z wyraźniejszym dolnym cieniem to wyniki wczorajszej sesji na warszawskim parkiecie. W efekcie strefa oporu trzeszczy w szwach i zapewne dzisiaj powinno nastąpić jej wybicie. Można jednak zadać sobie pytanie jak skuteczne ono będzie? Mimo że sytuacja czysto techniczna daje szanse nawet na nowy szczyt (powyżej 2100) to jednak całościowe zachowanie rynku w świetle USA czy nawet DAX każe podchodzić do tego z dużą ostrożnością. Na obecną chwilę uznałbym za bardzo realne podejście w okolice 2050 , możliwe ale nieco mniej do ok. 2070 i zasięgu ORGR i również możliwe ale znacznie mniej prawdopodobne wyjście nad 2100. Coraz bardziej, mimo wcześniejszego braku wybicia 1850 skłaniam się do tego iż jednak znajdujemy się obecnie w korekcie pierwszego zejścia od szczytu. To oczywiście może się zmienić ale jakoś coraz mniej wydaje się to prawdopodobne.

Na wykresie intra w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie wzrostowym, wczoraj osiągnęliśmy w nim nowy szczyt na poziomie 2025. Jednak obecny swing wzrostowy wydaje się być w ostatniej fazie impulsu tzn. jesteśmy raczej po fali 4 i przed nami ostatni szczyt. Jest jeszcze możliwość wykonania ruchu w dół przed pójściem na szczyt co mogłoby oznaczać większą korektę w fali 4 ale wydaje się to mniej prawdopodobne. A jeśli robimy już 5-tą od re-testu linii szyi ORGR to szczytem takiego układu będzie raczej okolica 2050 niż 2070 (chociaż na naszym rynku nigdy nic nie wiadomo w jaki sposób duże ręce będą chciały wykiwać „drobnicę”).

Indeks DAX

Delikatny wzrost o 0.3% i mała biała szpulka to efekt wczorajszej sesji na DAX. Dalej w konsolidacji ale z delikatnym wskazaniem na dzisiejszą próbę ustanowienia nowego szczytu. Inna sprawa to kwestia trwałości ewentualnego szczytu, która moim zdaniem nie będzie zbyt długa.

Delikatnie wzrostowa konsolidacja trwa w najlepsze, jednak nawet przy wyjściu na nowy szczyt jest ona raczej elementem dystrybucji niż akumulacji i dlatego patrząc na jej długość można zakładać z dużo większym prawdopodobieństwem, iż ewentualne wyjście na szczyt będzie „chwilowe” a po nim nastąpi silny spadek w dół. Pytanie tylko czy jeszcze w tym tygodniu czy jednak dopiero na początku przyszłego.

Indeks S&P

W USA zabawa trwa w najlepsze i po wczorajszym wzroście indeksu S&P o 1.11% mamy kolejną wyraźną białą świecę, która wybiła się nad linię prowadzoną przez ostatnich kilka kolejnych szczytów historycznych. Tu jednak trzeba powiedzieć sobie jasno, kupowanie teraz to proszenie się o przetrącenie rąk i nóg. Nie wiem kiedy ale zapewne bardzo szybko nastąpi zwrot, który patrząc na układ fal od poziomu 3723 a więc od „podwójnego dołka” mógłby dać cofnięcie o jakieś 40 pkt w ramach korekty odpowiadającej czerwonemu OB. Tu jednak musimy pamiętać o tym w szerokim spektrum czasowym poruszamy się w czymś na wzór klina może kanału i wykonanie swingów w ramach układów trójkowych jest dostrzegalne, a zatem zwrot wcale nie musi być odpowiednikiem OB a zmianą na dłużej. Jeszcze lepiej obrazuje to układ intra na kontraktach S&P, który dzisiaj w dwóch odsłonach 4H i 1H.

Najpierw 4H i wyraźnie widoczny trójkąt rozszerzający się. Od ostatniej największej korekty mamy już impuls a cena doszła idealnie do górnego ograniczenia trójkąta.

Na wykresie 1h widać dość wyraźnie że ostatni swing jaki tworzy się w górę ma już za sobą dwie fale wzrostowe (dłuższa składa się pełnego impulsu) i obecnie jest w tzw fali 4. To zaś wskazuje na duże zagrożenie aby byki dociągły na tym wzroście do końcowego dzwonka tego tygodnia. Nawet jeśli im to się uda to początek nowego tygodnia powinien to zmienić na dobre.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

28
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
ŁiktorTomekDariusz Bartłomiejczaktaki sobie graczKonrad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1985 odwrócić na S – 21 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Krok systemu to 25 pkt.
Numerologicznie: 2011,2022,2033.
lotto: 2049, 1987
Dzisiaj też możliwy u mnie zwrot.

andy
Gość
andy

podążając za grubasem może rysuje TR ?w takim układzie A-1857;B-2094;C -1866; i teraz D z możliwymi zatrzymaniami na 0,786; 0,886 =2070; najbardziej pasujące do zasięgu orgr-a. nie wnosiłbym sprzeciwu gdyby zakończył na 2025

Konrad
Gość
Konrad

Mamy podwójny szczyt. System Kazimierza puści S po 2004, „mój” po 2000, czyli na linii podwójnego szczytu. Problemem jest to, że w poniedziałek także szansa na zmianę kierunku.
Szkoda, że wieje taką nudą na GPW.

Domino
Gość
Domino

Możliwe że zakończył na 2025 i teraz znowu kierunek do dołu.

Domino
Gość
Domino

Sensowny SL dla S to poziom 2026, tak się mi wydaje.

Marcin
Gość
Marcin

Witam Gospodarza i Czytelników
I co Gospodarz powie na 7 tygodniowy rajd Daxa?
Bo ja jestem lekko zszokowany. Denominacja waluty będzie czy jak? 🙂

Łiktor
Gość
Łiktor

No Panowie przymorskie parkingi nowych samochodów pustoszeją w zadziwiajco szybko , aż podjadę dziś do dilera i rozpoznam się w sytuacji kto to wszystko kupuje i za ile.

Łiktor
Gość
Łiktor

Moim zdaniem w przeciągu najbliższych tygodni wejdziemy w korektę rzędu-20% a potem bardzo mocne osłabianie dolara i wieloletnia hossa na surowcach .

Kris
Gość
Kris

Łiktor, napisz co u dilerów, dla mnie to intrygujące

Domino
Gość
Domino

A nasi jak zwykle wyprzedzają spadki na zachodzie. Szacuję dzisiaj zamek u nas poniżej 2000 i system przejdzie ponownie na S, taki to nasz banan… Choćby i USA nadal rośli nasi i tak się nie wybiją górą…

Łiktor
Gość
Łiktor

W piątek po pracy poszliśmy niestety w zapoj , bo dawno już nie piliśmy piwa z beczki . Teraz w tygodniu ciężko będzie znaleźć czas . Ale ten temat jest również dla mnie bardzo intrygujący i będę chciał mieć pewną wiedzę na ten temat , więc jak tylko czas pozwoli to zagadam .

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 2004 .

Domino
Gość
Domino

Dax +1 a FW – 1, śmiech na sali…

Konrad
Gość
Konrad

Systemy też w ciemnej d…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Konrad trzeba było wejść w L na sygnale systemy po 1985 rynek dał dwa razy okazje do zarobienie na maksie 40 pkt. i nie mówić o ciemnej d…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Darek odpowiedziałem Konradowi, że system nie jest w czarnej d… TPP na 10 pkt. to jest inna bajka a Konrad wcześniej napisał , że nie wszedł na L po 1985 i to był błąd ja nikogo nie obrażam tylko prostuje wpisy a każdy gra po swojemu system publikuję przez okres trzech serii można było z tego wnioski wyciągnąć
z uporem maniaka będę powtarzał jak trader opanuje grę systemem po pięciu latach zostaje milionerem.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Odpowiem tak ” wszystko co chcesz możesz mieć byle tylko umieć chcieć”.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

atak byka,,,czy dacie wiarę w taki scenariusz????
comment image

Domino
Gość
Domino

Gracz raczej nie mamy szans na taki atak byka … Nie na naszym bananie

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Domino imo to jeszcze nie ta pora aby zagrać na S na dłużej,,,być może gdy ten swing tak rozegrają…na ten moment widać korektę wxy.. a tak na marginesie jeśli posiadasz akcje to lepiej aby to szło do góry na naszym bananie…
comment image

Domino
Gość
Domino

Akcje nadal posiadam, dlatego asekuracyjnie gram na Fw20 obecnie tylko S. Oczywiście w akcjach mam dużo więcej kapitału więc jeśli rozegrają Twój scenariusz to też będę happy. Ale po tej przerażającej słabości w piątek to mam pewne obawy czy u nas będzie jeszcze jakiś zryw do góry.

Tomek
Gość
Tomek

A DAX pedzi na 16 000! to juz duza przesada, ale tak to wyglada. Dzis wybcie z konsolidacji nowy szczyt i w poniedzialek pewnie doloza do pieca.

andy
Gość
andy

Sentencja z ostatniego wpisu Merrimana –,,A najlepszym nauczycielem pokory są rynki Spodziewaj się nieoczekiwanego – w mgnieniu oka, to następne dwa tygodnie,,