Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 14.04.2021

Tak naprawdę to wtorek po raz kolejny nie przyniósł nam żadnych większych wskazań co do przyszłości rynków giełdowych, które utknęły w konsolidacji. Zatem dzisiaj jedyne nad czym się skupię to wykresy intra.

Indeks WIG 20

W obecnej sytuacji mamy równe szanse na to aby iść w górę i wybijać 2013 jak i iść w dół tworząc co najmniej większą korektę wybijając 1961. Nic dodać nic ująć, może zatem wykres intra da nam jakąś podpowiedź?

Na wykresie intra po widocznym re-teście linii szyi ORGR w postaci Objęcia hossy, mieliśmy wyjście w górę wybijający ostatni potwierdzony szczyt, następnie wczoraj zeszliśmy w dół do strefy na koronę w układzie abc , gdzie nastąpiło odbicie dające mimo wszystko większe szanse na wyprowadzenie kolejnego swingu wzrostowego. Tym samym, z racji iż dołek Korony był dołkiem korekty swingu wzrostowego, cena powinna zawędrować nad poziom 2013 wybijając ostatni szczyt przed korektą. Miejsca w których podaż może pokazać swoje zakusy to rejon ok. 1997-2000 i kolejny jeszcze silniejszy to ok. 2007.

Indeks DAX

Przejdźmy do intra .

Po wyraźnej korekcie prostej cena weszła w ruch ograniczony równoległymi liniami. Poruszanie się w kanale wznoszącym ale bardzo delikatnie wznoszącym niesie za sobą ryzyko wybicia dołem. Oczywiście z szerokiego zakresu wykresu powinniśmy mieć nowy szczyt ale nawet to nie przeszkadza aby stało się to za sprawą kanału. Najbliższy ważny poziom oporu to strefa ww okolicy 15310 gdzie mamy zarówno górne ograniczenie kanału jak i strefę na koronę. Pierwsze istotne wsparcie to 15190 które na obecną chwile znajduję się już tuż poniżej dolnego ograniczenia kanału.

Indeks S&P

Tu mała szpulka, nowe poziomy szczytowe ale i wyraźny układ w którym obecny swing ma już spełnione warunki fal 1,2,3,4 z czego ta ostatnia to „pędząca” a zatem mamy duże prawdopodobieństwo kończącego się impulsu od 3853 i co za tym idzie rośnie ryzyko wejścia chociażby w korektę na ok. 30 pkt.

Patrząc na wykres intra w którym jak po sznurku maszeruje trend wzrostowy mieliśmy wczoraj tąpnięcie nieco naruszające zakres OB które może zwiastować ostatnią korektę przed szczytem impulsu. Teraz to właśnie wczorajszy dołek wyznacza poziom pierwszego istotnego wsparcia ze względu na trend a właściwie możliwość jego zmiany bądź wejścia w większą korektę co najmniej ok. 40 pkt.. Jednak w przypadku nieco głębszego cofnięcia niż ma to miejsce obecnie czyli do strefy w okolicy 4124 szukałbym tam okazji na jakieś L oczywiście z horyzontem godzinowym a nie dziennym. Jeśli jednak cena najpierw wybije 4139 a dopiero potem ruszy w kierunku ostatnio wspomnianej strefy wsparcia to ryzyko skuteczności pozycji L znacznie zmaleje.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Dariusz Bartłomiejczaktaki sobie graczKrisandyKazimierz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1992 odwrócić na L + 15 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie: 1983,1947,1979
Lotto: 1996, 1936.
Krok systemu podobnie jak u Kazimierza to tylko 15 pkt.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1985.
Czyżby gruby się obudził, zobaczymy.

andy
Gość
andy

S-1997,stop mentalny

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TPP 10 punktowe zrealizowane w opcji systemowców.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

napiszę tylko tyle to o czym pisałem juz parę razy..ryzyko podjete do gry zgodnie z luką statystycznie jest na plusie….

Kazimierz
Gość
Kazimierz

gracz sygnał systemu po prostu zestarzał się i jest nowy młody gotowy do walki 🙂 w ramach boczniaka na D1.

Kris
Gość
Kris

Gracz, jakiego interwału dotyczy Twoje zdanie, 1D?

andy
Gość
andy

gruby polubił grę w konsolidacji to spróbujmy z nim pograć ,założenie: 2016 szczyt fali iii jeżeli nie wyjdziemy ponad to gramy tr jako iv gdzie 1956-a; teraz zrobione -b , i przed nami c-d-e ,i dopiero fala v= ca 2100 gdzie wypada równość fal tej wzrostowej z grudnia z obecną w budowie

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Kris to dotyczy intra …masz lukę na otwarcie notowań wiec pozycjonujesz się zgodnie z luką..czyli np dziś na open lub po małej korekcie jak luka jest duża bierzemy L i tzrymamy około 1-2 h i zabezpieczamy się od dołu z M1 po dólkami …potestuj i wnioski sam wyciągniesz że wartio szcególnie gdy jest to pierwsza luka….wcześniej nie mogłem pisać bo narada w firmie była

Kris
Gość
Kris

Dzięki Gracz, ma to sens. I logiczny SL łatwo ustawić. Pozdrawiam

Konrad
Gość
Konrad

Trochę to podobne do mojego założenia ogólnego, że w poniedziałki i piątki czekamy gdzie nastąpi pierwszy ruch i go kontrujemy, a we wtorki, środy i czwartki gramy w tę samą stronę, w którą ruszą w pierwszych minutach. Też można sobie poobserwować.
Póki co poziom lotto+10=2006 broni się. Jeżeli zaliczą 2006, to ja kupię „na chwilkę”, bo póki co bez pozycji po sygnale systemu.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dla zainteresowanych systemem dzisiaj jest 27 sygnał.
pozdrawiam

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz