Sesja na przeczekanie?

Za nami sesja , która niezbyt wiele wniosła do sprawy i to na każdym z omawianych rynków. Dzisiaj zatem poświęcę czas jedynie na wykresy intra choć oczywiście „dzienne” też zamieszczę.

Indeks WIG 20

Świeca małej korekty i dopóki nie przedłuży się ona aby zejść na zamknięciu poniżej 1970 dopóty interesują nas poziomy ok. 2020, 2030, 2070 i oczywiście 2100.

Na wykresie intra, zgodnie z założeniem z wczorajszego ranka , cena wykonała ruch korekcyjny o zakresie „czerwonego OB”. Mamy zatem okazję aby już dzisiaj ponownie zaatakować nie tylko ostatni szczyt ale i również strefę na ok. 2020. Brak nowego szczytu i wybicie wczorajszego minimum, choć znacznie mniej prawdopodobne, to jednak warto wspomnieć, da nam spadek w rejony linii szyi ORGR i większego OB.

Indeks DAX

No i co tu pisać? Nic.

Na wykresie intra cały czas byliśmy wczoraj w korekcie, która swym zasięgiem delikatnie naruszyła zakres OB. Jednak powrót do wzrostu już dał nam wybicie ostatniego potwierdzonego szczytu a to oznacza, że jesteśmy gotowi do ruchu w kierunku nowego szczytu. Ważnym jest to, że wyjście na nowy szczyt i realizacja nawet poziomu ok. 15600 będzie raczej ostatnim swingiem wzrostowym przed wykonaniem co najmniej znacznie większej korekty jeśli nie rozpoczęciem tego na co wszystkie niedźwiedzie świata czekają od wielu wielu tygodni jeśli nie miesięcy. Gdyby jednak byki nie dały rady ciągnąć na północ to wybicie wczorajszego minimum oznaczać będzie zejście do ok. 15100.

Indeks S&P

Tu jeszcze bardziej nie ma co pisać.

Na wykresie intra kontraktów na S&P mamy cały czas kontynuację trendu wzrostowego a obecne wyjście na nowe szczyty coraz bardziej przybliża nas do przestrzeni na 4110-4130. Jedna zanim dam dotrzemy, wydaje się, że czeka nas jeszcze korekta ot chociażby taka odpowiadająca wielkości „turkusowego OB” co oznaczałoby zejście jeszcze raz w okolice 4050. Jednak dalej szukanie S inne niż w scalpingu jest nie na miejscu.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

38
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
J23TSGDominoandyDariusz Bartłomiejczak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1986 odwrócić na S -20 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian: bandy na 2105 i 1927.
Numerologicznie: 1999, 1971, 2014
Lotto: 2035, 1961
Krok systemu u mnie: 34

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

jeśli trend ma byc zachowany to odkupywanie nisko L ma sens….z fix pozycje oddałem i biorę 2001…bez SL….taki powinien być na 1989 czyli 12pkt straty …szkoda tego zysku co z fix…no ale mam nadzieje że trend sie utrzyma…a jak tam u was????andy jerzy domino????
jak szaleć to szaleć dobrałem po 1997…usredniłem i teraz albo zysk albo….w piach…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

ale sobie zje…łem pozycje wziołem ponownie L po 1990….i patrzac co teraz wymalował może to właśnie ta korekta jako 4 i pójdziemy do góry zafiksowałem sie na wzrost …..
z D1 mamy cos na kształ insidebar wiec możliwe że wybijemy do góry..kurła oby…

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

pisze chyba sam ze sobą bo wpisów brak..korekty wxy..czas na wzrost 10.22 godz.

andy
Gość
andy

Gracz ,grałem/3min -liniowy/ wx teraz y zamknąłem pozycje bo doszli do harmonii , teraz czaję się na ponowne S,
z tego co napisałeś to zamurowałeś się na wzrosty bo zapomniałeś o maksymie ,,graj to co widzisz a nie to co sobie wyobrażasz,,.

Domino
Gość
Domino

Ja gracz wczorajsze L brane po 1998 oddałem na dzisiejszym otwarciu i oczywiście już prawie oddałem zysk gdyż ponownie wszedłem w L po 1986, jeśli podejdą ponownie pod 1982 to oddaje L gdyż wygląda na to, że znowu będziemy spadać… niestety

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1992.

Konrad
Gość
Konrad

Sygnał „potwierdzony”, bo i u mnie przeskoczył po 1978, ale tutaj to już Kazimierz kasował zysk 😉

Darek
Gość
Darek

Mam gorącą prośbę do gospodarza bloga, czy zechciałby puścić komentarze, które, jak sądzę, wiszą juz od rana w systemie. W szczególności Kazimierza i Konrada. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich oraz życzę udanego dnia

BttF
Gość
BttF

W PL słabość bije po oczach więc sytuacja bez zmian : czekamy na SRUUU

https://invst.ly/uegtp / https://invst.ly/uegtw

W US powiększanie pozycji S trwa :

S S&P fut : 4070 / 4090
S DOW fut : 33500
S NASDAQ fut : 13600 / 13700

S RUSSELL fut : 2360 => SL 2295

L VIX fut : 19,39 / 18,65

Udanych zagrań zatem 🙂

jerzy
Gość
jerzy

S od 1992 sygnał low2

jerzy
Gość
jerzy

możliwe granie na L ? comment image

jerzy
Gość
jerzy

co zrobić powie nam test dna na m5

Domino
Gość
Domino

L oddane po 1982, w sumie zysk z dnia dzisiejszego to 10 pkt. Jeśli podejdą pod 1990 – 1994 to tam będę szukał S. Andy na jakim poziomie szukasz S ? A jeżeli zejdą pod 1980 to szukam L po 1972 ( w okolicy 1970 duży OB).

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

jesli to nie bedzie wxy to mam sporo w plecy……tak sie zafiksowałem na wzrost że szkoda gadać…
comment image

Domino
Gość
Domino

Możliwe gracz, chociaż mi brakuje zejścia co najmniej do 1970 – 1972.

Domino
Gość
Domino

Opór 1982 – 1983 na razie się broni. Wystawiam L po 1971

jerzy
Gość
jerzy

Gracz według moich sygnałów cena powinna conajmniej spaść do dzisiejszego minimum/ale wiesz jak to jest z sygnałami na m5/

Domino
Gość
Domino

Powinien być test poziomu 1970, jak obronią to dopiero wtedy L.

Domino
Gość
Domino

No Panowie chyba doczekamy się testu 1970… książkowo dzisiaj grają

TSG
Gość
TSG

TSG skrót od” taki sobie gracz” i na serio jestem tsg…jak dadzą dziś 1986 to bedę na” zero”…co wyżej to nagroda za złe wejścia …żal mi było zysku z fix i wtopiłem się grając L-ki….

TSG
Gość
TSG

jesli grubas tego nie spierdzieli to teraz widać po pierwszym ruchu do góry że mamy korektę wiec czas na C albo to ,,,no już nie chcę pisac aby sie nie nakręcać za bardzo…

Domino
Gość
Domino

Uciekłeś gracz z L po 1986 ??? Wygląda na to, że jednak wybiją w dół dzisiaj 1970 i znowu kierunek do 1870 – 1900

TSG
Gość
TSG

Domino….dziś mam zły dzień..cisnienie sprawiło że oddałem na 84 ale wszedłem ponownie na L przy cenie 1974 sądząc że to korekta a to zwaliło sie jeszcze niżej ..siedzę i czekam aby oddać coś w okolicach 80…..
coraz bardziej oddala się mozliwość na 5-ke do góry…na ten moment mamy tylko ABC i teraz to albo 4 albo rysujemy jekiś impuls spadkowy…chyba dzis walne sobie lufę z j.danielsem…

Domino
Gość
Domino

Raczej znowu do dołu ja anulowałem na szczęście zlecenie z L po 1971 bo wygląda mi to na rozpoczęcie znowu mocniejszych spadków. Jeśli tak to teraz kierunek do dolnej bandy. Jeśli podejdą pod 1980 to biorę S. I to by się zgadzało, spadek do 13 kwietnia( wyrok odnośnie frankowiczów) i dopiero wtedy w górę, może już na wyższe poziom, np. 2100. Tak to widzę… a Ty jakie masz teraz rozpiski ?

Kazimierz
Gość
Kazimierz

TZG trzeba było wejść na sygnale systemu w S i 20 punktów w portfeliku masz.

Domino
Gość
Domino

Czekam z S po 1980

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Domino mam chyba coś z oczami pewnie muszę iść do o=kulisty…nadal widzę mozliwość do góry…..zostałem z L do jutra…( 1974 )…
comment image

J23
Gość
J23

Zająć pozycję, i nie kręcić się aż do października/listopada 2021!

Domino
Gość
Domino

Tzn. Jaki kierunek wg Ciebie J23 do tego okresu?

J23
Gość
J23

Ku południowi