Analiza indeksów WIG 20, DAX oraz S&P przed sesją 19.02.2021.

Za nami sesja która z jednej strony nie wniosła prawie nic nowego w obrazie technicznym omawianych indeksów ale z drugiej strony dodała nam pewne zagrożenia.

Indeks WIG 20

Choć spadek wartości indeksu WIG 20 wyniósł wczoraj zaledwie -0.3% to jednak obraz po sesji w postaci czarnego Pin bara na wykresie dziennym pogorszył nieco sytuację. Jakby nie było cały czas od 3 tygodni znajdujemy się w układzie kanału wzrostowego który powstał po spadku od szczytu. Wczorajszy brak jego wybicia górą i postawienie przy górnym ograniczeniu Pin bara otworzył drogę dla niedźwiedzi do kolejnego ataku , który stając się potwierdzeniem dla formacji świecowej będzie już mocnym wskazaniem na rozpoczęcie ruchu dającego przewagę wybiciu dołem z kanału. Takie wybicie dałoby wskazanie na atak najpierw poziomu 1850 a następnie 1800, nie wspominając o tym że może się ono okazać drogą do poziomów niższych niż te które widzieliśmy w marcu ubiegłego roku. Zatem byki mają o co walczyć i oczywiście dopóki nie opuścimy kanału dołem dopóty szansa na nowe szczyty jest jeszcze zachowana.

Na wykresie intra kontraktów na WIG 20 mieliśmy wczoraj podejście do poziomu 2020 a więc 2 pkt niżej niż poprzedni szczyt i następnie załamanie, które sprowadziło cenę o 1 pkt niżej niż ostatni dołek. Mamy zatem ruch, który przy odpowiednim zaangażowaniu niedźwiedzi może rozwinąć się w coś mocniejszego ale … no właśnie, tak naprawdę to mimo spadku dalej jesteśmy w obrębie OB a pisałem wcześniej że do jego idealnego wypełnienia własnie możliwy jest nowy dołek. Patrząc dokładniej na układ i zasięg spadku z 2020 powinniśmy uwzględnić możliwość zejścia głębszego niż OB, a konkretnie do strefy na ok. 1960-1966. Który wariant rynek wybierze? Nie wiem ale na tę chwilę jeszcze wzrost nie został przekreślony.

Indeks DAX

Na wykresie dziennym indeksu DAX minimalna szpulka nie zmieniła obrazu ani o jotę przy spadku indeksu o -0.16%.

Na wykresie intra kontraktów na DAX mamy cały czas trend spadkowy a wszystkie korekty o takim samym rozmiarze wskazują, że jeszcze nie dobiegł końca. Obecnie wygląda na to, że będziemy tu atakowali poziom 13816 a po jego ewentualnym wybiciu 13790. Sytuacja mogłaby się zmienić wówczas gdyby bez wspomnianego zejścia rynek wybił w górę poziom 13933.

Indeks S&P

Indeks S&P po spadku na wartości -0.44% wyrysował na wykresie dziennym Pin bara na wzrost a sama świeca w żaden sposób nie zmieniła sytuacji technicznej.

Na wykresie intra kontraktów na S&P znajdujemy się w trendzie spadkowym , który po drodze wykreślił dwie równe korekty a to przekłada się na dalszy spadek do ok. 3855. Zatem trudno jest teraz liczyć na zmianę tendencji własnie bez zejścia do wspomnianych okolic. Po drodze mamy co prawda wyraźny i oznaczony dołek na 3878 , który może zatrzymać spadek ale mimo wszystko wydaje się że tego nie uczyni. W obecnej sytuacji zmiana kierunku mogłaby być brana pod uwagę po wybiciu 3935 w przypadku swingowego podejścia. W typowym Dt po wybiciu 3913. To ostatnie wybicie mocno oddaliłoby scenariusz z zejściem do 3855.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

58
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
46 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
SlavkoŁiktorDariusz Bartłomiejczakjerzycherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1976 odwrócić na S – 22 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie dosyć słabe/średnia poziomy: 1985,1995,2005
Lottonumerologicznie: 1946, 2008.
No i znowu ten zagadkowy fixing – większa sprzedaż…podniosła kurs.
Wczoraj mieliśmy najpierw wyższe maksima w porównaniu do środy, ale w końcówce sesji mieliśmy niższe minima. To wnosi nieco niepewności, ale mimo wszystko optuję nadal za luką w dół.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

84 S 92 L…takie propozycje,,

Domino
Gość
Domino

Ja odebrałem S po 1993, SL 1998

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

1996 zamiana na S….to moze być korekta i dalej na dół..

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

pozycje należy zabezpieczyć SL ustwiam na 1992…jakby żle poszło no to 4pkt z tego wejścia by było…
TP taki na 1968 jakby dali to weżmę ???

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

przenoszę SL na 1988 z małego tf jakiś mini impuls sie zrobił moga go korekcić wiec trzeba być czujnym ….imo

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

gruby dobrze wie gdzie są nasze SL….

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

zabrał mi pozycję,, palant jeden ,,będę musiał odkupić…

andy
Gość
andy

GRACZdlatego że wiem że grubas widzi nasze bliskie SL ,więc siedząc przy kompie używam MENTALNEGO

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Uwaga : system broni pozycji L :), na marginesie systemowcy już są zarobieni mogą odpoczywać.

BttF
Gość
BttF

Sytuacja na rynku w PL bez zmian : 2T w grze i LUKA czeka , podejście pod oporek rankiem : https://invst.ly/tvuuk i czekamy na zwrot.

Udanych zagrań i miłego weekendu ! 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Na bazie tego co napisałem przed systemowcami jeszcze około 70 sygnałów nie ma potrzeby szarpać się z rynkiem.

cherry
Gość
cherry

Domino, Gracz spróbujcie postawić SL na 1998 i cierpliwie poczekać na test 1960., ewentualnie powinno stać L po 1954. Wpus z terenu

Domino
Gość
Domino

Cherry bardzo duża precyzją, SL dałem na 1998 a doszli do 1997 :). Dzięki. S nadal trzymam, TP 1961.

jerzy
Gość
jerzy

na m5 narysowali pro wzrostowy klin zrealizacją na 1988-kto zwycięży miś czy byk

andy
Gość
andy

Jerzy możesz wrzucić ten klin? dzięki

jerzy
Gość
jerzy

Andy korzystam z trzech przeglądarek aby wyświetlić wykresy nie mogę poradzić z wklejeniem w następnym tygodniu to dopracuję -przepraszam

andy
Gość
andy

Jerzy o.k. ,ale jak poprzednio może przez Darka?, ponieważ zauważyłem że jest to Twoja ulubiona formacja a chciałem zapytać o pewne niuanse.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

uwaga może takie coś się wymalować,,, na spadki to cherry zapodał wiec ja tylko dla przestrogi nie mogłem napisać teraz juz w domu wiec info napisałem odnośnie scenariuisza do góry..
comment image

jerzy
Gość
jerzy

Andy poczekaj do następnego tygodnia dopracuję to -przez Darka też nie robiłem sam,spotkam się z kolegą informatykiem i dopracuję-on też miał problem

andy
Gość
andy

Jerzy w porządku…

cherry
Gość
cherry

SL zadziałał. Ponownie S1992. Szczegóły wkrótce. Nie mam czasu opisywać, gram wg wczorajszego wpisu.

Udanych

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

L zdane..dzień udany mogiem teraz spokojnie w zamknać notowania…..miłego wypoczynku for all…

Łiktor
Gość
Łiktor

Dla dalszych spadków kluczowe będzie utrzymanie bessy na tygodniowym . Jest duża szansa na to by wymazać , zważywszy na to , że wig 20 pozostał wysoko w porównaniu z obecnym dzisiejszym poziomem na Nasdq100.

Łiktor
Gość
Łiktor

Jeśli tak się nie stanie , to poczęstują was luka w poniedziałek rano.

Slavko
Gość
Slavko

@Jerzy
Odnośnie wklejania obrazków: gyazo.com
Można ściągnąć taką małą aplikację, która za pomocą skrótu klawiaturowego ctr+alt+c wywołuje narzędzie do kopiowania fragmentu obrazu i automatycznie wrzuca to stronę www, gdzie podaje również linki do obejrzenia tego obrazka. Taki link wystarczy skopiować i wkleić w komentarz.

Wygląda to np. tak:comment image

Ja w powyższym przykładzie skopiowałem „direct link”.