Analiza …. .

Sorry ale zmiany są na tyle mało widoczne, że odpuściłem sobie dzisiaj tę pracę związaną z komentarzem. Wczoraj w trakcie sesji napisałem jak widzę nasz rynek w świetle układów intra.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

35
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
Łiktorjerzytaki sobie graczRafałcherry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L 0d 1960 odwrócić na S – 18 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Systemowo bez zmian.
Numerologicznie zacznie się wszystko zacieśniać: 1967, 1985, 2003 oraz 1976.

BttF
Gość
BttF

Kierunek w PL został dawno obrany : https://invst.ly/trags

W US wciąż czekam aż zaczną cofać – pozycje S w grze

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

jak widać na załączonym obrazku rynku nie da się kontrolować czy też skutecznie prognozować do przodu,,,jedynie BttF nie zmienia swojego postrzegania .. kierunek na południe.. a intra było wejście na S 1951 obrona 1942 a od 1976 kreślimy jekiś impuls spadkowy i teraz jesteśmy w 5 falce spadku i dolna banda od której sie odbiliśmy,,co dalej??? tez bym chciał wiedzieć…jeśli teraz to krekta w piatce jako 4 to powrócimy jeszcze raz do spadku wiec trza szukać miejsca do S….oporek 1948 wiec tu możliwe wejscie….lub 1941 oczekujące godz.9.46..

BttF
Gość
BttF

Koniec CD Projekt – po nieudanym debiucie gry Cyberpunk – jest coraz bliżej : https://invst.ly/trct1

https://www.money.pl/gielda/cd-projekt-ofiara-ataku-hakerskiego-kurs-akcji-spada-6606272256424608a.html

andy
Gość
andy

Konrad ,zgadzam się z tym co piszesz bo tak faktycznie pisał ,ale inni znawcy tematu piszą że nów i pełnia to miejsca zwrotne które należy rozpatrywać z uwzględnieniem zakresu +/- 4 dni roboczych. Zasada AKCJE NALEZY KUPOWAĆ PO NOWIU,A SPRZEDAWAĆ W OKRESIE PEŁNI.

Konrad
Gość
Konrad

Zgodziłbym się andy. Masz jakiś przykład z ostatniego okresu?
Zapomniałem dodać, że dzisiaj mamy 09.02.2021=7 i otwarcie było 1951=7 (czyli niżej), co teoretycznie stoi po stronie byków (graj przeciw otwarciu). Ciężko im idzie chyba z uwagi na wczorajszy odczyt kasowy Armsa – był pesymistyczny, a obroty przecież były większe, więc to stoi po stronie podaży. Oddałem swoje L i czekam.

andy
Gość
andy

Konrad to nie jest moja metoda wiodąca w inwestowaniu a jedynie dodatek wspierający proces decyzyjny jeśli chodzi o posługiwanie się funkcją czasu w krótkich jego odstępach.

Konrad
Gość
Konrad

Odłóżcie długopisy i ołówki, żeby zasypiając przed ekranem nie wybić sobie oka – jakie nuuudy!!
Gdzie jest cherry?

BttF
Gość
BttF

długopisem i ołówkiem w klawiaturę ? 🙂

Patience !, my young padawan 😉 https://invst.ly/trgmi

cherry
Gość
cherry

Witam, nie pisze dzisiaj bo mało czasu i małą zmienność. Darek opisał to w sposób z którym się zgadzam, mogę tylko dodać, że jeśli to nadal kanał to mogą pokazać 1920 i to będzie 62% fali 1888-1988 (około).

Tak jak pisałem L trzymam do dzisiaj, wystawione jest zamknięcie na 1965, jeśli nie dadzą pójdzie przed fixem. Decyzja podjęta, bo w grze są niewiadome co do dalszej części sesji, a podpowiedź da 1955, to także klucz wstępny do góry a 1962-1965, zakładam kontrę miśka, stąd zamknięcie pozycji.

Udanych

Rafał
Gość
Rafał

Cherry, a SL gdzie stawiasz?

cherry
Gość
cherry

Rafał, a Ty gdzie byś postawił dla L 1925/6, stoi na wejściu. Dodam, że obecnie patrząc prawidłowy Sl dla L powinien być pod 1888, wtedy siada założenie korekcyjnej 2 bo schodzimy pod start 1.
Obecnie w tym nudnym kanale odradzam zajmowanie jakiejkolwiek pozycji, oczekujące L, tak jak Andy pisze okolice 1914-17 może dać zysk, wybicie 1962 może dać zysk to dla byków, a dla miśka do rozważenia S 1963, S1984 pod kontrę, a najlepiej dać sobie wolne przy zmienności 19 pkt, szkoda zdrowia.

Udanych

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

cherry gdybym to ja miał L od poziomu 1925 to SL postawiłbym wczoraj na cenie 1965 z uwagi ze ten drugi swing mógł być jako 1w3 …i tu może być rozwinięcie sie w wiekszy impuls do góry ale mógł byćrównież jako 3c i kuniec,,, 40pkt obrony zysku piechotą nie chodzi a czy pójdziemy ponownie do góry to nikt zapewne tego nie wie …nie szkoda Ci tego profitu????

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Przy takim spreadzie można sobie dzisiaj nasze kasyno odpuścić.

cherry
Gość
cherry

Kazimierz rozumiem, że Ty nasz rynek grasz na platformie metatrader, wyżej wspominasz o spreadzie, wcześniej, że grasz jednocześnie i L i S. Jeśli tak to wyniki systemu traktować należy informacyjnie, a nie jak piszesz że sygnał zarabia w roku itd. Ten zapis przeczy jeden drugiemu, bo to co sygnał zarabia na L, jeśli asekurujesz S (grając grubo) tracąc na nim to w dłuższej perspektywie chyba zysk jest mizerny.
Popraw jeśli błądzę.

Udanych

1945 na 14.45, może pójdą na te 1967, zbierają się próbując, 1955 pierwsze zielone światło.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Cherry nie należy brać pod uwagę daytardingu , opcji systemowej i sytuacji na rynku w jedną całość każda opcja jest rozgrywana inaczej , nie będę się powtarzał to co napisałeś i analizę Darka z dzisiejszym jego komentarzem z rynku trzeba wycisnąć ile się da a jak umoczyć to jak najmniej.
Na rachunku w BM Pekao mam możliwość gry na tym samym instrumencie tzn. FW20 w opcji daytradingu zawsze na koniec sesji muszę mieć w tej opcji zamknięte pozycje z resztą mogę robić co uważam za stosowne.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

zależy co kto lubi, sesja z małą żmiennością też się trafiają…1944 było L do gry a ile z tego sie wyrwie to juz inna sprawa ale w ciagu dnia skalpując w ten sposób bez napinki mozna fajna dniówke przytulić …godz 14.57

jerzy
Gość
jerzy

Kazimierz czy w pocji daytrendingu masz taki sam depozyt co w opji normalnej

andy
Gość
andy

SL1959;-przesunięty z wczorajszego wybicia z tr1967, dzisiaj dobry był dzień do skalpowania

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Niestety teraz tak jak byłem w CDM Pekao S.A. to depozyt był o połowę niższy jak przekształcili w BM to depozyty zrównali ale reszta pozostała jak było. Idea tego daytradingu polegała na tym żeby mniejszym depozytem otwierać pozycje ale przyszła inna miotła i inaczej zamiotła.

Łiktor
Gość
Łiktor

Funt nieuchronnie zbliża się do poziomu , którego dawno wyczekiwałem. TU rozstrzygnie się wszystko. Trzeba tylko dobrze zinterpretować w którą stronę ruszy .A spodziewam się znacznego podkręcenia dynamiki z tego poziomu , również na indexach .

Łiktor
Gość
Łiktor

S na Nasdq100 po 13715.

Łiktor
Gość
Łiktor

Sl 1335

Łiktor
Gość
Łiktor

Zamykam połowę 13672