A my dalej w czarnej … .

Za nami kolejna sesja podczas której mamy wyraźną słabość naszego grajdołka wobec innych giełd. Jednak to chyba dzisiaj będziemy mogli przekonać się na dobre jak to z tym jest. No to zaczynamy.

Indeks WIG 20

Indeks WIG 20 po stracie na wartości -0.7% wyrysował na wykresie dziennym kolejną , trzecią pod rząd świecę spadkową. Innymi słowy na wykresie powstał układ w stylu Trzy czarne kruki. Problem jednak jest w tym że świece te są małe właściwie można powiedzieć szpulki i dodatkowo panuje na nich malejący obrót. Dodatkowo, a może przede wszystkim cały czas mamy ważne Objęcie hossy. Zatem, moim zdaniem, choć coraz bliżej do rozpoczęcia większego spadku , tak to przynajmniej może wyglądać to jednak nie przekreślam byków i zupełnie innego obrotu sprawy.

Wykres intra kontraktów, mimo panującej tendencji spadkowej, też nie jest wskazaniem za rozpoczętymi dużymi spadkami. Jakby nie spojrzeć to pełnym dużym swingu impulsowym mamy obecnie od dobrych kilku sesji opadającą konsolidację i jedyne co możemy stwierdzić na prawdę to to , że z trójkąta przeszliśmy w flagę co zdarza się bardzo często i o czym wcześniej wspominałem. Aby wyraźniej dać podstawy do przekonania o utrzymaniu flagi (kanału) cena kontraktów musi wybić 1963 a takim pierwszym wczesnym sygnałem będzie wybicie 1956 czyli poziomu na którym znajduje się linia poprowadzona po ostatnich trzech szczytach intra (brak jej na wykresie). W przypadku wyjścia z kanału dołem powinniśmy zmierzać w okolicę 1887 a dalej 1850 choć ten scenariusz mimo wszystko wydaje mi się mniej prawdopodobny.

Indeks DAX

Na indeksie DAX sytuacja zgoła odmienna , tu po wzroście indeksu o 0.91% , na wykresie dziennym powstała biała świeca, która nieuchronni kieruję indeks na nowy historyczny szczyt.

Na wykresie intra kontraktów na DAX cały czas kontynuowany jest trend wzrostowy i obecnie cena jest już w bliskiej odległości od historycznego szczytu. Jedno czego możemy się dość wyraźnie dopatrzeć to to, iż cały wzrost po ostatniej dużej korekcie a więc od poziomu 13357 ma już charakter niemal wykończonego impulsu. Piszę „niemal” choć tak naprawdę wgłębiając się w jeszcze niższe interwały możemy mieć do czynienia z już zakończonym impulsem na 13981 a obecnie bylibyśmy w układzie fali 4 jako korekty pędzącej. Jeśli cena zrobi zwrot tuż pod dolną granicą żółtej strefy do której zmierza to będzie to miejsce idealne na ruch wielkości mniejszego niebieskiego prostokąta i wykonanie układu 1:1 . Jednak to już jest „wróżba” a jedyne co z tego wydaje mi się na rzeczy to kwestia że impuls został już zakończony i znajdujemy się obecnie w korekcie pędzącej (może nieregularnej ) odpowiadającej fali 4 całego dużego swingu od 13300. To oznaczałoby że jak najbardziej będziemy mieli tu nowy historyczny szczyt .

Indeks S&P

Biała świeca i nowy historyczny szczyt na wykresie dziennym indeksu S&P to efekt wczorajszego wzrostu o 1.09%. Obecnie chciałoby się powiedzieć, iż w takiej sytuacji to cena powinna dojść co najmniej do okolic 3912 bo tam znajduje się górne ograniczenie kanału a z racji iż mieliśmy naruszenie dołem to i teraz powinniśmy mieć co najmniej naruszenie góra i wówczas ciekawym poziomem są okolice 3980. Pytanie tylko jak to ma się zadziać w świetle wykresu intra.

Można by powiedzieć , iż na wykresie intra kontraktów na S&P mamy pełen impuls od dołka na 3657 z dwoma równymi korektami jako fale 2 i 4. Na obecną chwilę mielibyśmy też pełen impuls w ostatnim swingu od 3811. Jednak ten dołek był nieco wyżej niż długi cień którego minimum wypadło na 3808 a co za tym idzie , mamy tu najprawdopodobniej do czynienia z układem 3 fal czyli dobrym przygotowaniem do dynamicznej korekty w dół która dla wielu będzie już oznaczała koniec wzrostu i rozpoczęcie spadku a nawet bessy ale z dużym prawdopodobieństwem będzie to element większej korekty pędzącej schodzącej w okolice 3840. Po takim zagraniu będziemy czekali ponownie na nowy szczyt i dojście co najmniej do górnej granicy „megafonu”. I tu jeszcze dwa słowa o naszym rynku a właściwie o słowa z wstępu do komentarza. Jeśli S&P oraz DAX będą realizowały gwałtowniejsze zejście w ramach większych korekt pędzących to odpowiedź naszego rynku na takie ruchy pokaże moim zdaniem czy faktycznie mamy słabość przed runięciem w dół czy jednak flaga (nawet naruszona) jest tylko flagą a po niej cała skumulowana przez ostatnie dni energia byków wybuchnie ruchem który wybiję tą flagę górą i wyjdzie nad 1989. Dla mnie osobiście dale ta druga opcja z wyjściem górą jest bardziej prawdopodobna.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

60
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
48 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
WojtekandyDominoDariusz Bartłomiejczaktaki sobie gracz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BttF
Gość
BttF

Na dzień dobry aktualizacja pozycji w US: założenie realizuje się całkiem zgranie ( test/naruszenie szczytów w grze ) S s&p500 fut : 3829 / 3857 / 3877 S nasdaq fut : 13530 / 13608 S russell2000 fut : 2180 / 2193 / 2205 (pozycje 2141/51/68 zostały zamknięte nad 2180 wczoraj) dow wciąż bez pozycji – zobaczymy czy dadzą radę na test szczytu Do końca dnia czekam na rozwinięcie sytuacji i ewentualne decyzje co do SL. W PL wciąż bez zmian – podsumowanie z tytułu wpisu oddaje sytuację najlepiej : https://invst.ly/tpolc – dziś test 1936/43 pokaże na ile stać jeszcze byka,… Czytaj więcej »

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S od 1957 odwrócić na L + 23 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie 1945,1975. Systemowo bez zmian. Miałem wczoraj na chwilkę L po 1924, ale w tej samej minucie oddałem po 1926, bo jakoś się bałem zostać na dzisiaj.
Wchodzimy w okres 3 dni gdzie może pojawić się zwrot. Dzisiaj będę czekał w okolicy 1920-1924, bo niżej już tylko 1914 pkt. chyba, że będzie jakaś luka, ale raczej nie.
Numerologicznie szansa na zarobek także na XTB, ale poziomy do wejścia nisko- najbliższy (mniej ważny 16,48 i 15,9) a tak naprawdę dopiero 15,43–15,23–14,65 wychodzą do gry. Niemniej kto chce, może w pierwszych 5 min. szukać tam szans na wejście pod 5-10% zysku.

cherry
Gość
cherry

Wpis o fw20, przed sesją.

Nie zalecam grania S, założenie podtrzymuje, gramy do góry w fali Z, która powinna być impulsem na poziom 2020.

Wczoraj dokładnie posprawdzałem zależności i temu scenariuszowi daję 80% sprawdzenia.

Do obserwacji podam jeden punkt, który jak to pisze musi pokazać przyciśnięcie miśka przez byka, czyli dynamika w górę to poziom 1961, stąd jakość ruchu na 1974, a tu dołączą niezdecydowani na L i zaczną czyścić S, co tylko doda jakości ruchowi ceni na 2020.

Udanych

Domino
Gość
Domino

Podziwiam Cię Cherry, za tak ambitne założenia wzrostu ponad 2000 pkt. Tym bardziej przy tak strasznie słabym rynku jak u nas. Ja nadal trzymam S ale będę bacznie obserwował dzisiejszą sesję, w razie czego ustawiam SL na1945.

Domino
Gość
Domino

Cherry ty to chyba jesteś grubasem :). Gratulacje trafnej analizy. Oczywiście z tym grubym to żart.

Domino
Gość
Domino

No i wyleciałam na SL, dzisiaj tylko obserwuje, nie gram. Jestem ciekaw czy faktycznie pójdą mocno w górę i będzie długa biała na tygodniowym 🙂

cherry
Gość
cherry

Domino swoją wagę się ma i podtrzymuje:) znam się na żartach także spoko.

Zakładam, że zostałem wywołany do odpowiedzi, więc poznajmy falę 1 w Z (impuls), może być już za nami a to potwierdzi wyjście, co teraz robią na 1945 (godz. 9.11) i kierunek na 1963, tam składowa już fali 3 np. 1w3. Dopuszczam jeszcze 1930 i tu ostatnia szansa dla miśka, żeby uciec z S, jak dadzą.

Udanych

Rafał
Gość
Rafał

Cherry, Cherry jeśli propozycja z materiałami aktualna, to podaję adres cw-b@o2. Niestety nie znalazłem Cię na Messenger. Są różni Cherry ale brak Cherryfw20. Chyba że coś źle szukam. Choć biorę się za kształcenie to millenialsem już nie jestem

Konrad
Gość
Konrad

Już nie raz widzieliśmy zbyt wczesne wejście w pozycję przez cherry. Zgadzałbym się z jego założeniem, ale musi się pojawić niższy poziom od wczorajszego min lub choć jemu równy, wtedy sprężyna może puścić. Ja S po 1946 na razie.

Konrad
Gość
Konrad

Oczywiście, że nie będę dyskutował, jeżeli tak się stanie, ale na razie trzeba zaliczyć 1960 Kazimierza 🙂
A skoro poszliby do góry to numerologia będzie „kazała” szukać szczytu, a tak była szansa na dno.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Głosuję na prognozę cherrego.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wykres i comment Darka w opcji intra mówi wszystko.

cherry
Gość
cherry

Dzisiejsza analiza Darka, jest w pełni odzwierciedlająca sytuację na rynku, dzięki.

Aktualizacja, 1930 już nie będzie, dopuszczam 1938-40, było by zdrowo dla ruchu w górę, ten poziom i dopiero 1963, a dalej pisałem we wcześniejszym wpisie, czy będzie panika? po pokonaniu 1974, uważam, że t5ak.

Udanych

cherry
Gość
cherry

Aktualizacja. Jednak byk ciśnie nie dali odetchnąć w dół i najpierw pokazali 1963. Co dalej. Mamy falę składową 3 w Z lub dopiero 1w3 w Z. Nie mam czasu mierzyć, jednak bez względu na to , która to fala mamy szczyt dt, teraz należy6 się fala 4 w Z, pilnujmy jaką strukturę przybierze, jak poznam jej pierwszy człon to uzupełnię założenie. Obecnie nie dotykamy już 1940, zapowiadam nudy, bo Gruby musi zużyć balast zbędnych pozycji, bynajmniej zredukować swoje S w jakimś procencie. Gramy w przedziale 1963-1948 i jeśli tutaj zauważyć pełną korektę należy przyjąć start i kontynuację ruchu up. Szczegół… Czytaj więcej »

Leszcz
Gość
Leszcz

cherry pisałeś kiedyś o materiałach dla noobów takich jak ja albo wskazówkach do nauki. Jako że Twoje projekcje są mega konkretne może podzielisz się wiedzą którą sam kiedyś nabywałeś jak to pisałeś? 🙂 Byłbym wdzięczny i obserwuję dalej Twoje prognozy uważnie. Mail: grafw20@gmail.com – z góry wielkie dzięki.

Leszcz
Gość
Leszcz

Dzięki Darek (i cherry)! 🙂

Rafał
Gość
Rafał

Ja również bardzo Wam dziękuję! Naprawdę dajecie motywację!

Wojtek
Gość
Wojtek

cherry , Darek ja też poproszę wojtqw@interia.pl

Domino
Gość
Domino

To jeśli można Panie Darku, to też poproszę, najwyższa pora się poduczyć i poprawić wyniki na kontraktach: domin12@tlen.pl
Z góry bardzo dziękuję

Domino
Gość
Domino

Dziękuję pięknie i siadam do analizy tygodniowej 🙂

Wojtek
Gość
Wojtek

Dzięki

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 1960.

jerzy
Gość
jerzy

czkam z L na1946/początek kanału na m5/

jerzy
Gość
jerzy

czekam sorry

Artur
Gość
Artur

Witam, popatrzcie na H4, według mnie zejdą poniżej 1940. Dlatego zredukowałem częściowo wczorajsze L z fixu.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Puknęliśmy w poważniejszy opór w opcji intraday trading można pozycje L przymknąć i portfelik uzupełnić lepszy wróbel w garści niż gołąbek na dachu.

cherry
Gość
cherry

Aktualizacja godzina 12.40 – poziom1965

Weszły kolejne dwa znaczenia fal, nie będę o tym pisał, ale biorę te układy pod uwagę. Starając się wyeliminować jeden ze scenariuszy napiszę ta.

Nie ruszamy poziomu 1960, ruszą idziemy w dół nawet na 1948-45, wszystko w fali 4, minimalne zejście to 1952, warunek 1960 siad
obronią idziemy dalej w górę pewnie już z wyjściem z flagi i obiecaną paniką od 1974, zasięg 1982-3, odpoczynek, dalej 2002, odpoczynek i 2020-25, tu S koniecznie bo spadki przed nami, ale o tym w przyszłym tygodniu.

Większa wiedza będzie na koniec sesji, jak każdy wie.

Udanych

Domino
Gość
Domino

Cherry jesteś wielki – brane wczoraj na dołku L mogło dać zarobić prawie 50 pkt. Niesamowita analiza Cherry, jesteś niezły gość 😉
I ta wiedza, muszę się od Ciebie jeszcze duży nauczyć 😉
Dziękuję, że jesteś tutaj z nami 😉

Leszcz
Gość
Leszcz

Genialne – tylko co dalej? 🙂 Chyba że od 1948 idziemy też w górę? 🙂

cherry
Gość
cherry

Mamy zakładane zejście, byk mógł na tyle pozwolić miśkowi, dodam, że szybkim ruchem mogą poczyścić stopy na 1942 (nie musza, bo już drgawek byk dostaje i chce w górę), mogą bo jeszcze wtedy będzie ok.. Teraz bo zakończeniu nieregularnej fali 4 czas na start fali 5, która powinna mieć 32 pkt w impulsie.
Licząc 1948 + 32 mamy wspominane 1980-82, to podstawowy ruch, bo jak się ona wydłuży to poziomy zatrzymania podane we wcześniejszych wpisach.

Brakuje mi tutaj pytań od osób, które się uczą, bo teoria teorią a doświadczenie może na pewno wyrobić odpowiednie nawyki, podpowiem proszę zakładać i pytać..

Udanych

Leszcz
Gość
Leszcz

Z chęcią będę pytał od poniedziałku a przez weekend zaczynam lekturę 🙂

Rafał
Gość
Rafał

Leszcz, liczyłem że Ty zapytasz…
To może pytanie ogólnej natury, bo dopiero zacząłem studia . Fale mają swoją naturę i widać jak świetnie je odczytujesz. Potrafisz też pewnie dobrze się zabezpieczać przed niespodziankami, np. trigger u Jankesów, na który czeka BttF i którego dzisiaj trochę przestraszył się Domimo…?

Leszcz
Gość
Leszcz

cherry fajnie jak piszesz np że dla Ciebie dany ruch to na 80/20 albo coś takiego, bo jak ktoś ma do dyspozycji pociupać np. 10 kontraktami nawet, a nie 1 to może sobie dobrze ważyć ich ilości 🙂

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Dzisiaj dla mojego ulubionego daytradingu analiza cherrego oraz analiza i wykres Darka są super jest coś takiego, że czasami tzw. intraday trades ideas wymaga potwierdzenia osób trzecich łatwiej się otwiera pozycje oczywiście SL rzecz święta.
pozdro

Domino
Gość
Domino

Wziąłem L po 1950.

Leszcz
Gość
Leszcz

Wasze dwa komentarze to idealny dialog jaki mam często sam ze sobą w głowie 🙂

Domino
Gość
Domino

Gram z Cherry m – dzisiaj dla mnie jest mistrzem. Gruby gra dzisiaj dla niego. Dlatego się przylaczylem:)

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Domino imo to nie jest dobry moment na L…wyglada to na korektę (godz.15.20)wiec bardziej na dół niz do góry…no ale mogiem sie mylić.nawiasem pisząc ten zryw do góry w tym momencie nie wyglada mi na impuls patrzę z M10….wiec jeśli byk ma zamiar ciągnąć to powiniem przewalić flagę…..

cherry
Gość
cherry

Już w domu zerknąłem na narzędzia i założenie gry do góry potwierdzam. Zostawiam L a do obserwacji a może i dzisiaj tam close poziom 1968, pzdr

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

moim celem nie była analiza czy to impuls czy nie ale na godz.15.20 rynek kreślił korektę wiec pozycja L była raczej problematyczna z mojego punktu widzenie na tę godzinę bo przecież druga noga korekty mogła zejść dużo niżej dlatego mój komentarz dla Domino taki był jak wyzej…L dopiero od godz.16.27 z poziomu 1953 byo oczekujące…a dlaczego??? ponieważ rynek wykonał ruch do góry od 1946-53 po czym zrobił korektę i nie wybił denka i podążył do góry stąd moja pozycja L od 1953….i teraz widząc na 1961 wywalanko oddałem pozycję i zostają na weeekend bez pozycji czego i wam życzę…

Domino
Gość
Domino

A ja na Fixie oddaje L.

Konrad
Gość
Konrad

Ja też po powrocie pod 1946 zamieniłem S na L po 1947 i oddałem po 1958 więc na plus ostatecznie 🙂
Czekamy teraz na weekendową:)

cherry
Gość
cherry

Mam wolne popołudnie, więc próba odpowiedzi na pytania Rafał Nie gram rynku SP (obserwuje), więc znacząc tam korektę płaską rozszerzoną, fala a z marca, te ostre spadki, obecnie fala b (uwaga skończy się na 3900), wtedy korekta w fali C i to wszystko w fali 2, Wiadomo co to oznacza na rynku amerykańskim, wzrosty w fali 3w3 (dałem tylko część szkicu), a tutaj nie ma zmiłuj. Oczywiście to założenie, popatrz na szkic reszta wyjaśniona w nim. Rafał o o zabezpieczaniu pozycji można porozmawiać w czasie sesji, na naszym rynku. Umówmy się, że jeśli napisze SL, grając FW (jak zapomnę to… Czytaj więcej »

Domino
Gość
Domino

I tu się z Tobą Cherry zgadzam w 100 % jeśli chodzi o ilość kontraktów. Ja kiedyś grałem maks 6 kontraktami i faktycznie nerwy straszne i noce nie przespane, więc szczerze nie polecam gry więcej niż 2 kontraktami. Już lepiej pogrywać na akcjach i jednocześnie 1 albo maks 2 kontraktami. Jak podsumowałem swoje wyniki, to na akcjach praktycznie w 80 % zarabiam a to co zarobie na nich niestety oddaje na Fw. I wynik jedynie 10 % do przodu. Dlatego obecnie mając duże zaangażowanie w akcjach będę od poniedziałku grał na Fw tylko S i przeważnie 1 kontraktem. Więc kibicuję… Czytaj więcej »

andy
Gość
andy

zgadzam się / sam ze sobą/ że dla zdrowia psychicznego maksimum to 3kontrakty które dają spokój ,samozadowolenie ,brak stresu i wolny czas..Każdy z nas ma swój własny pogląd na ten temat , zna swoje możliwości finansowe ,i odporność na stres ,ale nich pamięta o zasadzie 80/20 /szczególnie na kontraktach/.,i że na giełdzie nie ma łatwych pieniędzy. A teraz ciekawostka dla ,młodzieży,,- na przełomie lat 1999/2000 wychodził miesięcznik Inwestor Giełdowy i był w nim wywiad z Prechterem który przewidywał że czeka nas długa fala hossy w której SP osiągnie wartość 3950,a nawet 4075,jak widać jesteśmy już blisko tych poziomów. Warto też… Czytaj więcej »

Leszcz
Gość
Leszcz

Cherry dzięki za opinie i rady. Głównie gram 5 czasem 10 Ale budżetowo mógłbym i 25, ale wiadomo że to już za duże obciążenie 🙂 Na 1-2 jest leciutko Ale nieduży zarobek a i budżetowao mogę sobie pozwolić. Na 10 kontraktach plus 10 pkt to juz fajny pieniądz. W ciągu dnia jak gram to kontroluje cały czas 9-17, zerkam rynek bo jak pisałeś skoki potrafią być i to spore. Inaczej się też gra jak się jest na plusie i to sporym a inaczej np jak bilans miesiąca na minus, wiadomo 🙂 co do straszenia to pamiętam kilka takich fiksow z… Czytaj więcej »

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Oj Leszczu wcale z Ciebie nie taki Leszcz 5 lub 10 koni noo…a skladając 25 koni to mozesz zablokować kurs na jakiś czas..