Analiza … .

Sytuacja na rynkach zmieniła się tak niewiele, że szkoda się męczyć nad komentarzem. Może po dzisiejszym dniu będzie można coś konkretnego napisać.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

39
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
29 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
taki sobie graczDariusz BartłomiejczakkwotjerzyDomino Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja S odwrócić na L + 22 pkt. od kursu otwarcia.
Życzę udanych trade’ów.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

errata : pozycja S od 1957

BttF
Gość
BttF

Na rynkach w US spełnia się założenie – test lub naruszenie wcześniejszych szczytów i budowanie pozycji S: Nasdaq wyrysował już klasyczny test szczytu i zalążek 2T : https://www.fotosik.pl/zdjecie/50b25910e1d7672d S w grze : 13530 S&P póki co możemy mówić o Lower High lecz testu/naruszenia szczytu nie wykluczam : https://www.fotosik.pl/zdjecie/9f3628f5bd2c8268 S w grze : 3829 – jeśli się uda dodam pozycje wyżej Russell póki co możemy mówić o Lower High lecz testu/naruszenia szczytu nie wykluczam : https://www.fotosik.pl/zdjecie/95ed0844787f15d7 S w grze : 2141 / 2151 – jeśli się uda dodam pozycje wyżej Dow jako najsłabszy z rynków w US również możemy mówić o… Czytaj więcej »

BttF
Gość
BttF

Na krajowym rynku nudą wieje więc czekamy aż padnie 1936 i powinien być ino świst w dół

Natomiast w US budowanie pozycji S trwa :

S s&p500 fut : 3829 – czekam wyżej jeśli dadzą ( najlepiej 3857 )
S nasdaq fut : 13530
S russell2000 fut : 2141 / 2151 / 2168
S dow fut : 31150 / SL 30740 czeka

Patience is the KEY 😉

Konrad
Gość
Konrad

Numerologicznie 1959,1974,1989. Systemowo bez zmian. Wczorajszy fixing już trzeci dzień z rzędu wyglądał tak samo-pierwszy raz coś takiego widzę (odkąd oczywiście się temu przyglądam).

Leszcz
Gość
Leszcz

Konrad co dokładnie się działo bo nie miałem czasu obserwować od kilku dni, a wcześniej często obserwowałem?

Konrad
Gość
Konrad

Znowu na fixie przy większej liczbie kupna PKC od sprzedaży PKC kurs po rozliczeniu (17:00)…spadł.
W rejonie 1946, 1943, 1939 ważne poziomy numerologiczne, stąd takie niezdecydowanie. Wczoraj zawrócili przy 1973 więc 1939 to taki odpowiednik z drugiej strony, dlatego (chyba) walka. Niżej, jak pisałem 1924-25, 1920, i na koniec 1914-16 jako ostatni bastion obrony.

Leszcz
Gość
Leszcz

Dzięki Konrad za info. Rzeczywiście ciekawe 🙂

Domino
Gość
Domino

Przy takich wzrostach na zachodzie a my do dołu to wróży bardzo źle dla naszego Fw20, więc kto wie czy nie polecimy mocniej do dołu.

cherry
Gość
cherry

Witam, szkic dodany przez Gracza wczoraj mówi wszystko. Na początek, bynajmniej ja szukam figury orgr, jak gram.

Zamykam S na 1918, obserwacja i do 5 minut decyzja czy L zakupię po 1908, czy po 1914, czy po 1918.
Uwaga całe założenie z zamianą na L zrobić mogę na 1926-28, może nie być czasu wpisać stad info, zależy od jakości ruchu i obrony byka dolnej bandy kanału.

Z tego wejścia planuję zysk ok. 100 pkt, – 2020, wszystko w fali c w Z, korekty płaskiej trójki.

Dzisiaj mam dużo pracy, tu odpowiedziałem na pytanie Domino, jakieś pytania wtedy uszczegółowię.

Udanych.

kwot
Gość
kwot

Coś nie chce spadać, Za chwilę może być L po 1967 wg. systemu Kazimierza. SL ustawiam na 1968.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Wedle mojej AT wsparcie 1936 pkt. opór 1975 pkt. na H1 . Gra nie jest łatwa ale zapodam jeden sposób z wykorzystaniem systemu oczywiście tak na przyszłość jest zajęta pozycja S na systemie 1957 pkt.
możemy w opcji intraday blisko wsparcia otworzyć L różnica jest ok. 15 pkt. nigdy nie będziemy w plecy obojętnie w którą by to stronę nie poszło .
pozdro

kwot
Gość
kwot

Dzięki za odpowiedz i cenne wskazówki.

jerzy
Gość
jerzy

według m5 FUS500 powinien spaść do 3811-a z nim reszta świata

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Jeszcze jedna taka moja podpowiedż dla żółtodziobów na początek nie grać więcej niż jednym kontraktem na rynku regulowanym GPW to i tak trzeba ok. 10 tysia wpłacić na konto do BM, druga opcja zaczynać w opcji intraday trading to jest dobra szkoła no i na koniec tradycyjnie udanych trade’ów.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

IMO tzw.żoółłtodziób to niech trzyma sie z daleka od gry intra szczególnie na małych TF….jest to opcja bardzo trudna i wymagająca doświadczenia którego jemu brakuje…bez sprawdzonego systemu i podejscia do gry intra bedzie tylko tracił pieniadze targany emocjami….to wyglada tak jakby amator boksu wszedł na ring z Tysonem..wynik pojedynku raczej wiadomy jaki bedzie…gdybym miał doradzić to powiedziałbym jedno….zanim postawisz pieniądze oceń ile możesz stracić gdy pójdzie nie tak bo bez planu i strategii której nie posiadasz to tak bedzie wygladać twoja spekulacja….na to aby skutecznie spekulować imo potrzebna jest wiedza doświadczenie i ochrona swoich pieniedzy przed stratami…wogóle to radziłbym poszukać… Czytaj więcej »

Kazimierz
Gość
Kazimierz

gracz nie taki diabeł straszny jak go malują każdy od czegoś musi zacząć a jak wypali to jest dodatkowa kasa może nie od razu ale po pewnym czasie może byc pełna satysfakcja.

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Kazimierz jeśli zaczynać to nie od kontraktów na fw20…szlifować swoje podejście do spekulacji ja osobiście polecałbym koniki na akcje….tam przynajmiej widać kto trzyma kasę bo ślady aktywności można szybciej rozpoznać…

jerzy
Gość
jerzy

Darek czy mógłbyś napisać gdzie śledzisz indeksy zagraniczne

jerzy
Gość
jerzy

tylko kontrakty?

jerzy
Gość
jerzy

z ciekawośći-może wiesz co się stało ,że brak indeksów-ja psioczyłem na swojego brokera

cherry
Gość
cherry

Aktualizacja, zaczęli ruch na 26-28, tu zamieniam na L. Jeśli nie sięgną a mają 25 minut to kasuje pozycję S, przed fixem. SL wystawiłęm na 1945 do końca sesji.

Domino
Gość
Domino

Cherry uważaj z tą zamiana na L. W USA jeśli zawroca z podwójnego szczytu to u nas armagedon

Domino
Gość
Domino

Ja zdecydowałem, że S trzymam na dłużej, nie zdziwię się jak przełamią poziomy 1860- 1880 i polecą w kierunku 1750. Nasi są tak słabi, że to raczej zapowiada konkretny dół jak USA zacznie spadać z podwójnego szczytu

cherry
Gość
cherry

Domino, trzymam się ściągi, za długo na nią marnuje czasu, żeby wg niej nie grać,cierpliwość zapłaci.

A tak wygląda sp i dax, sygnałowo.

comment image

cherry
Gość
cherry

Ok. zakupione L 1926, czas na 100 pkt do góry w 5 falach składowych fali Z. Jak by jeszcze dzisiaj byk zakończył nad 1935 to jutro luka w górę nad 1955 da przyśpieszenie ruchu, Popilnujmy L.

Udanych

Domino
Gość
Domino

Cherry zakończą poniżej 1920. Skąd u Ciebie taki optymizm jak nasi straszliwie słabi, wg mnie nie ma żadnych szans na wzrosty u nas 🙁

taki sobie gracz
Gość
taki sobie gracz

Domino poszedł impuls z intra na dół cherry ryzykuje i bierze L…ja osobiście po wielu wpadkach i czyszczeniu konta xczekam aż tzw.grubas sie zadeklaruje czyli jeśli ma zamiar ciągnąc do góry to niech najpierw się zadzieje do góry by potem poczekqć na korektę którą zobaczę na wykresie i swoje zlecenie ustawię oczekujące na wybicie …gdy ta korekta jest płytka mój SL jest również mały…NIGDY nie ustawiam SL w powietrzu muszę to widzieć gdzie przegram jak pójdzie nie tak….i wtedy mogę zaryzykować odwotkę pozycji co nie zawsze kończy się sukcesem…

Kazimierz
Gość
Kazimierz

cherry praktykuję takie zagrywki ale w daytradingu i to już na otwarciu ale ze SL.