Analiza weekendowa 11-15.01.2021.

Niestety, dzisiaj mimo super pogody nie mam najmniejszej ochoty na analizę rynku walutowego, dlatego też dzisiejsza weekendowa składa się tylko z dwóch części.

Indeksy giełdowe:

Spółki z indeksu WIG 20

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
34 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
ArturDominoDariusz BartłomiejczakFilipBttF Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

S od 2044 odwrócić na L + 35 pkt.
Życzę udanych trade’ów.

andy
Gość
andy

Gracz nawiązując do Twojego wpisu z piątku /na który nie otrzymałeś odpowiedzi/podaję moją wersję megafona jako jędną z alternatywnych ;a-1966;b-2015;c-1854;d-2098;i teraz e-z zasięgiem ca 1650?

andy
Gość
andy

przestroga z Merrimana ,,Na razie miej świadomość, że obecne rynki finansowe, podobnie jak ogólna aktywność ludzka, mogą być bardzo niestabilne i niebezpieczne dla twojego finansowego i psychicznego dobrostanu. Jest to czas, w którym inwestorzy mogą doświadczyć tego, czego najbardziej pragną: maksymalnego zysku przy minimalnej ekspozycji na rynku. Kiedy Mars, Jowisz i Uran są ze sobą powiązane w wielu aspektach, jak widzimy przez resztę tego miesiąca, ceny mogą zmieniać się szybko i gwałtownie. Dlatego w takich warunkach ryzyko straty jest również znacznie większe niż zwykle dla tych, którzy nie są zwinni lub nie chcą „zatamować krwawienia”.

ołącz do dyskusji…

dex
Gość
dex

Dokładnie, należy uważać z „megafonami”, bo fale e potrafią być skrócone, a wybicia z tych formacji też nie pozwalają zarobić, gdyż statystycznie są tylko na ok. 1/3 szerokości formacji, więc słabo pokrywają ryzyko wejścia w pozycję. Co gorsza zawsze mogą zostać przerobione w „diament”, który ma jeszcze gorszą statystykę.

Konrad
Gość
Konrad

Rynków jest kilkadziesiąt, więc szansa na to, że coś takiego wydarzy się na którymś z nich jest niemal 100%-wa
Jak napisze o SP500 to go można rozliczać.

dex
Gość
dex

Czy do formacji objęcia bessy nie musiałaby być luka na interwale tygodniowym?

BttF
Gość
BttF

W związku z faktem iż dziś nie zapowiada się porywająca sesja – brak sesji w USA – ( większy ruch odbył się przecież w piątek – zgodnie z założeniem ) proponuję, kto nie miał okazji słuchać na żywo, obejrzenie piątkowej konferencji NBP :

https://www.youtube.com/watch?v=VsEpKPN7U4c

jest MOC ! 🙂

Filip
Gość
Filip

O bieliźniarce jest? Przyznam, że słuchać mi się nie chce ale czytałem jego argumentacje o banknocie 1000zł. To zaczyna być dziwne.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

1000 zł to jest oszczędność w druku a poza tym inflacja.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pany może AT wedle mnie opór 2008 wsparcie 1966 pkt. Dzisiaj możemy mieć szewski poniedziałek bez Jankesów i to by było na tyle.
pozdro

Konrad
Gość
Konrad

Ja tylko spekulacyjnie na JSW. System pokazał kup 28,88 więc mam. Zobaczymy, gdzie będzie kazał wysiadać. Na razie doszli do pierwszego oporu z tygodniowego. Panie Darku, może dosłownie 2 słowa o JSW?
Co do FW20 to numerologiczny poziom na dzisiaj to 1980. Rok mojego ur. na marginesie 😉 Ale ja poza tym rynkiem, choć miałem chwilowo S po 1983.

BttF
Gość
BttF

W nawiązaniu do bieżącej sytuacji FW20 – gdyby ktoś miał mnie łamać kołem aby podać aktualne oznaczenia fal to widziałbym to tak : https://invst.ly/th-2n

zatem proszę traktować z przymrużeniem oka 😉

Domino
Gość
Domino

Jestem za tym 😉

andy
Gość
andy

zaliczyli prawie idealnie linię szyji ,czas na spadanie jestem na s-2012.

Domino
Gość
Domino

A ja jestem na L od 2008, trzymam się scenariusza, że teraz mocny ruch w górę, na nowy szczyt. Ale oczywiście SL ustawiony.

Artur
Gość
Artur

I tego na razie pilnuj, chmury pokazywały zejście do 1970, ja nie czekałem brałem poniżej 2000.

BttF
Gość
BttF

rozbudowana fala C w fali 4 wygląda kusząco : https://invst.ly/ti10l

gdyby ktoś przystawił mi lufę do skroni 😉

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Pozycja L od 2018.
Żegnamy niedżwiadków witamy w gronie byczków.

Domino
Gość
Domino

No to się cieszę Kazimierz. Ja na L od 2008.

Kazimierz
Gość
Kazimierz

Ok. spoko . Teraz tylko dobrze przymknąć.

Domino
Gość
Domino

Dzisiejsza sesja u nas była bardzo podobna do tej z 22 grudnia. Zadziwiające podobieństwo. Zgodnie z tym powinny być dalsze wzrosty. Jutro będzie ciekawie. Jeśli jutro biała świeca to będzie szansa na nowy szczyt, takie jest tylko moje zdanie. Obserwujmy jutrzejszy dzień